Zaman: 29 Mar 2024 10:10

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 02:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: engin
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: av.
Kan grubu: arh-
merhaba arkadaşlar. öncelikle göstereceğiniz ilgiye ve vereceğiniz cevaplara şimdiden teşekkürler. kasım 8 itibari ile aldığım lancer 1.6 mı bayramdan hemen önce adıma tescil ettirip kullanmaya başladım.
honda civic ile lancer arasında kalmama ve herkesin hondayı yeğlemesine rağmen hem sıradışı oluşu hem de (bence) civic ten çok daha yakışıklı ve oturaklı olması nedeni ile kanıma giren lanceri seçtim.

şimdiye kadar- henüz 10 günlük kullanıma rağmen- şehir içi 7.4 litreye düşürebildim. bu gayet iyi gibi gözüküyor ama bazı sorularım olacak.

1-bana verilen kullanım klavuzu lancere değil, L200 e ait. bu durum sizde de böyle mi?
2- beni ifrit eden asıl mesele, saatin bir türlü ayarladığım yerde durmaması (forum da buna benzer sorunlar ve sorunlara cevaplarla karşılaştım ama tatmin olamadım)
3- hafızaya aldığım radyo istasyonunun yaklaşık 40 saniye sonra sinyal vererek beni ifrit eden ve ilahi okyyan bir istasyona atlaması.
4- yakıt tüketimini 7.4 e düşürdüm ama verilen oranlarda dengesizlik olması şehirrr içi 140 a kadar çıkmış olmama rağmen 44 km de 7.4 yakıt tüketimi göstermesi bilgisayara olan güvenimi (depodaki ortalama yol yapacak yakıt miktarı v.s gibi konularda) azaltıyor.

ilginize teşekkür eder, arabamın öncelikli olarak bana hayırlı olmasını kendimce dilerim. bir de lpg li kullanan varsa performansı nasıldır?

cevaplarınızı bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 11:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Öncelikle hayırlı olsun. Ama tanışma bölümüne bir mesaj atarak kendinizi ve aracınızı (resimli filan) tanıtırsanız daha güzel olur.
Sorulara gelince:
1- L200 klavuzu çıkmaması lazım. Servisten ya da temsa'dan talep edin. Sanırım 1.6 araçlarla 1.5 araçların (aslında 1.8 de var, 2.0 dizel de var içinde) klavuzu çıkıyormuş. Ve bu klavuz mitsubishi'nin Türkiye sitesinden de indirilebiliyor.
2- Radyo saati açık kalmış kardeş. CT diye bir yazı vardır radyo ekranında onu ayarlardan "ct off" a getirmen gerek. O zaman senin ayarladığın gibi kalır. Öbür türlü saati radyondan güncelliyor ve radyo saatleri nedense ayarsız.
3- bu sorun hep vardı. Kayıtlı radyo kanalına gelince frekansı ileri geri yapın düzelir. Bana da oluyordu. Ayarlı kanala elle gidersen çalıyor ama öbür türlü "wait" diye yazı çıkıyordu. Frekansı ileri geri yaparsan olur.
4- Şimdi araç yeni. Genel ortalamanız zaten oturmamıştır. Aracı ilk çalıştırdığınızda hafızadaki genel ortalamaya (aracı aldığınız günden beri olan) göre mesafe söyler. Sürerken o anki ortalamanıza göre yeniler. Yol bilgisayarının ortalama verilene güvenebilirsiniz. en fazla 0.1 şaştığını gördüm. BU benim 4. mitsu aracım. eskiden ortalamaları kendim hesaplardım. Sonra baktım zaten doğru vazgeçtim. 140'a çıkmanız bişi ifade etmez (şehir içi o hızı nasıl yaptınız onu da analamadım) sonuçta gördüğünğüz anlık değil. anlık olan o alttaki 0-10-20 yazan bar.
Zamanında temsa'nı getirdiği vialle lpi sistemini taktırmıştım 1.5 lancer aracıma. Performansta zerre kayıp yoktu. Ama diğer kitleri bilemem. Zaten tavsiye de etmem. Vialle'yi temsa getiriyor ve mitsubishi araçların garantisii bozmuyor. bakım ,ayar, mevsimsel değişiklik, performans kaybı filan yok. sıvı enjeksiyonlu lpg sistemi. Ama 100 euro+kdv gibi bir fiyatı var. bir de eldeki depolar biraz bagajı yükseltiyor.
yaptığınız km'ye göre lpg tercihi yapmanızı tavsiye ederim. çok yol yapmıyorsanız değmez. vialle taktırmaya hiç değmez ama başka kit takıp garanti dışı olmaya da değmez. servisler başka kit de takabiliyorlar ama o temsa garantisi değildir. onlar kendi garantilerini verirler. hele dışarda taktırırsanız en olmadık sorunu bile lpg yüzünden diye size fatura etmeye çalışırlar (hoş mitsu araçlar fazla soruyn çıkarmaz ama kul yapısı sonuçta)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 16:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: engin
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: av.
Kan grubu: arh-
saygıdeğer sinir kupu,
verdiğin cevaplar için çok teşekkür ediyorum. aracımın resimlerini en kısa zamanda ekleyeceğim. dediklerini algılayabildim sanırım. gerçekten de "ct" diye bir ikaz ışığı yanıyor onu nasıl kapalı (off) durumuna getireceğimi de açıkcası bilmiyorum.
evet, yetkili servise (satıcıya) telefon ettiğimde tarafıma yanlış kitapçığın verildiği söylendi ve ilk uğramama da sorunlarımın da giderileceği belirtildi.

140km/saat'i antalya çevre yolunda gece vakti denedim.

bugünd e antalyadan kemere gidip geldim ama trafiğin yoğun olması sebebi ile pek hız yapamasam da kilometrede anlık ortalama yakıt tüketimi 6.4 lt gözüküyordu.

herkese lanceri ile mutluluklar dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 17:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
c t yzısı için sağdaki çevirmeli butona (folder filan yazan) bas. ama radyodayken. sonra basa basa ct yazsına kadar gel. çevirerek ct on ya da ct off yapabilirsin.
tekrar hayırlı olsun. ama dediğim gibi internetten kitapçığı (türkçe) indirebilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 18:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: Lancer 1.8 Intense
Meslek: Bilgi İşlem
Kan grubu: A+
Engin bey aramıza hoş geldiniz. Aracınızı kazasız, keyifli günlerde kullanmanızı temenni ederim. Forumda özellikle Lancer modeli için şikayeti olan yada kronik problemi olana pek rastlamadım. Bu nedenle umarıım sizde aracınızdan memnun kalırsınız.
Sinir küpü'nün söylediklerine ek olarak;

Maalesef rahatsızlık oluşturan bu ayarlar araçla birlikte aktif edilmiş olarak geliyor.
CT (Clock Time) : RDS hizmeti veren radyo istasyonunun gönderdiği saat ile otomatik olarak kendini güncelliyor. Bizdeki radyolar da buna dikkat etmediği için saat her radyo istasyonu değiştiğinde değişiyor.
AF (Alternative Frequencies) : Eğer radyo istasyonu çekim gücü azaldıysa ve bu ayar aktifse yakın bir frekansı otomatik olarak arayıp buluyor ve siz artık bu radyo istasyonunu dinlemeye başlıyorsunuz.

Bu ayarlar dışında ben PI (PI Kod numarası, RDS kullanıcı radyo istasyonunun ve vericisinin kimlik numarası anlamındadır.), PTY (Radyo İstasyonu yayınının özelliğini ifade eder) ve TA özelliklerinide kapattım. (Radyo Data Sistemi (rds) Hakkında Genel Bilgiler http://www.redlinesat.com/forum/showthread.php?4014-Radyo-Data-S%DDstem%DD-(rds)-Hakkinda-Genel-B%DDlg%DDler )

Aşağıda resimde gördüğünüz 6 numaralı tuşa radyo çalışırken 5 sn gibi bir süre basın. Sonrasında çıkan menüden yukarıdaki seçenekleri çevirerek ON yada OFF yapabilirsiniz.

Resim

Ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak PDF olarak aracınızın kullanma kılavuzunu indirebilirsiniz.

http://www.mitsubishi-motors.com.tr/kullanim_kilavuzlari/pdf/lancer.pdf

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2014 12:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cüneyt
Araç: Arslan
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: ab+
Arkadaşlar yeni bir konu açmamak için buraya yazdım. Ben de yeni bir 2009 Lancer kullanıcısyım. 1.5 mt inform modeli. Benim sorunum şu ki cd player çalışmıyor. Aldığımda içinde cd yoktu. Uzun yolda canım sıkılmasın diye benzinlikten orjinal bir cd aldım, taktım ve cd içeride kaldı. Hiç bir şekilde okumuyor ve cdyi dışarı çıkamıyorum. Benzer problemler yaşayan var mıdır? Yahut bunun tamirini kim yapar, nasıl yapar? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: