Zaman: 12 May 2024 10:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2015 17:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: ömer
Araç: lancer 2006
Meslek: serbest
av.ilhami yazdı:
önemli değil. aldığınız sitenin adı neydi

www.otomobilyedekparcalari.com herşeyi buluyorum burda gayet ilgililer.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015 12:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Tolgahan Aydın
Araç: 2007 Mitsubishi Lancer 1.6 m/t
Meslek: Ne desem bilemedim
Bizde 2007 lancer var arac 46 bini yeni gecti top gibi sekiyordu yolda ve biryerlerden zil sesi gibi ses geliyordu o nedenle sanayiye goturup aracin altina komple baktirdim bir sorun var mi diye masallah bozuk yollarda dikkatsizligime ragmen ne takimlarda ne suspansiyon sisteminde bir sıkıntı cikmadi lastik havalari yuksekmis indirdik simdi hersey normal sesin geldigi yeri de bulduk egzoz spiralinden geliyormus düşük devirlerde ozellikle deli gibi ses yapiyor. Buraya kadar sorun yok.

Ama adam sorunlari anlamak icin araci test ettiginde bana "bu araba neden yurumuyor" dedi. Aslinda performansi bana gore tatmin edici ama 40 bin bakimini yaptirmamistik bana bujilerin degismesi gerektigini soyledi ve kafam karisti 45 binde arabanin bujiler gider mi? Nasil yurumuyor dedi anlamadim 39 bindeyken 0-100 denememde 10.9 saniye tutturdum fabrika verisinden bile iyi bir sonuc bu suanda da performansi hala ayni bana gore. Buji mevzusu kafami bihayli karistirdi :( arac benzinli tup yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015 12:41 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Sanirim normal bujiler olmasi lazim uzerinde. 30 binde buji degisimi yapildi mi? Sokup baktirabilirsin bujinin durumuna

30k bakiminda normal periyodik bakimi yapilmisti filtreler yag vb. Harici hicbirseye domunmamisti servis. Bakimi yakin zamanda yaptirmayi dusunuyorum zaten ozaman baktiririm bujilere ve egzoz spiraline. Tesekkur ederim abi cevabin icin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2015 12:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
2007 modelde normal buji var. 4 buji 25-30 TL toplamda. Değiştirin bir an önce. Çekişiniz artsın, yakıt azalsın. Eğer şimdiye kadar hiç değişmediyse, değiştirin.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2015 09:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
ben normal bujileri 20bin km.den fazla kullanmadım. NGK iridyum bujiler 100bin km. gidiyor hem performans da sağlıyor hem de lpg ile de uyumlu oluyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 13:13 
Kullanıcı avatarı

atmaca_seco yazdı:
2007 modelde normal buji var. 4 buji 25-30 TL toplamda. Değiştirin bir an önce. Çekişiniz artsın, yakıt azalsın. Eğer şimdiye kadar hiç değişmediyse, değiştirin.

Degistirmem lazim abi haklisin ama su haliyle bile 40 kurusu geciremedim arabaya hala az yakiyor daha az nasil yakar dusunemiyorum :) en son 60 tl benzinle bursadan istanbula korfezden (250 km) gittim 43bindeydi ozaman :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 13:19 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
ben normal bujileri 20bin km.den fazla kullanmadım. NGK iridyum bujiler 100bin km. gidiyor hem performans da sağlıyor hem de lpg ile de uyumlu oluyor.

Abi tavsiye icin tesekkur ederim ama taktirirsam simdilik normal buji taktiririm iyi buji tabiki her konuda arabayi guzellestirir ama araba cok yatiyor ben istanbulda okuyorum tatillerde falan az bir zaman evde oluyorum babam da is guc yogunlugundan arabanin yuzune bakamiyor 45 gun yatirdigi bile oluyor arabayi. Lazim oldugunda onun isini gorsun ben de evdeyken beni istedigim yere gotursun yeter :) ama bir gun arabayi tamamen bana verirse kesinlikle dedigin tavsiyeye uyup iridyum buji kullanicam tesekkur ederim abi tekrardan :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 16:21 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

önemli değil ne demek. ama unutma geçemediğin arabaları iridyum buji ile geçmeye başlıyorsun; o kadar iyi yani. kısa vadede satmayacaksan tak derim. (tabii araç ferrari olmuyor kılpayı geçildiğin araçları geçiyorsun :) )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 01:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih ERtürk
Araç: Lancer 2005
Meslek: Hekim
Selamlar, 2005 plus sahibiyim. Merak ettiğim aracın OBD soketi. Su telefondan okunabilen bluetooth cihazlardan kullanan var mi? Bu araçlardaki soket OBDII mi OBD mi? İnternette aradım kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bunu sunun için soruyorum. Aracın üzerinde lovato LPG var. Yakıt olarak İstanbul içi kısa mesafe 33 litre ile 320-380 km yol yapıyorum. Benzin mesafesi maksimum 20 km dır. Bu LPG bin ayarindan anlayan yok ani gaz yuklenmelerinde araç boğuluyor ve tekliyor. Rolantide sıkıntı yok. Benzinde de sikinti yok. Az çok araba işlerinden anlarim. Sakin de kullanırım ama bazen ani tepki ihtiyacı oluyor. Cihaz alıp stft, ltft değerlerine gore manüel ayar yaptırmak istiyorum. Tavsiye edeceğiniz lovato bayisi de varsa sevinirim.
Aracın gaz kelebeğini temizledim. Arada airbag lambası yanıyordu. Zemberek (clock spring) i soktum dagittim topladım hiçbirşey yapmamama rağmen problem çözüldü. Bunların bir iki fotoğrafını cekmistim uygun bir vakitte paylaşacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 02:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Maslakta TGS otogaz var.Orası iyidir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 13:55 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler,
1.2 cvt attrage nasıl? Ladayı aratır mı? LPG düşünüyor musun?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 21:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Lpg düşünmüyorum. Çünkü çoktan taktırdım. Ladayı hiç aramadım daha. Yol tutması, yakıtı, çekişi çok güzel. şiddetle tavsiye edilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2015 23:16 
Kullanıcı avatarı

Elm327 siparişini verdim. Hong Kong dan geliyor 20 günü bulur herhalde. Araçlarımızda obd2 bulunmakta. Bi aksilik çıkmazsa gelişmeleri yazarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015 08:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

zoptrik yazdı:
Elm327 siparişini verdim. Hong Kong dan geliyor 20 günü bulur herhalde. Araçlarımızda obd2 bulunmakta. Bi aksilik çıkmazsa gelişmeleri yazarım.

http://mitsubishiclubturkey.com/viewtop ... 23#p153123

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2015 02:11 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler. Ben bekleyemedim alayım dedim olmazsa birine veririm demiştim. Başlığı inceledim baya faydalı bilgiler var. Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2015 15:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: arif
Araç: lancer 2005
Meslek: kalite kotrol
Kan grubu: AB-
Herkese merhabalar

2005 model 1.6 manuel lancer'ım hangisidir arkadaşlar (comfort,glx,ınvite,plus) comfort diye aldım ama ruhsatta yazmıyor.Aralarındaki farklar nelerdir.En çok tutulanı hangisidir.

Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2015 13:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa sarı
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: bankacı
Kan grubu: 0-
Mehabalar abiler 2005 model lancer ön oksijen sensörü lazım istanbul anadolu yakasında kaliteli ve uygun fiyata alabileceğimiz yer varmıdır.Syg

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2015 04:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: mert
Araç: Bakacaz artık
Arkadaşlar aracıma çıkma güzel bir çelik jant almak istiyorum ama kararsızım şu anda çukurlardan geçişi filan geçişi çok hoş hiç hissettirmiyor 40 binlik astradan bile daha iyi. Aynı ebatlarda farklı jant alsam bir anlamı olurmu görsellik için. Yada biraz genişletsem. Kısaca jantlarla ilgili sizler nasıl bir şey yaptınız ?
Bu arada arka kısım albea gibi duruyor oraya da rüzgarlık taktırcam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2015 09:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: arif
Araç: lancer 2005
Meslek: kalite kotrol
Kan grubu: AB-
İyi forumlar arkadaşlar
2005 lancer fan beyninde arıza olabilirmi.Aracı aldığımdan beri kontağı açar açmaz daha motor ısınmadan fan açıyordu bunun sebebi ne olabilir.2-3 gündürde fanın birini açıyoyo birini açmıyo.Sürekli çalışması fan motorları için zararlı mıdır? önümüz kış motor dahada geç ısınacak sıkıntı çıkarırmı.Kocaeli/Gebze de oturuyom İstanbul civarı usta tavsiyesi olan varmı?

Hayırlı Günler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 13:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: Lancer - 2007
Meslek: Memur
arif_55 yazdı:
İyi forumlar arkadaşlar
2005 lancer fan beyninde arıza olabilirmi.Aracı aldığımdan beri kontağı açar açmaz daha motor ısınmadan fan açıyordu bunun sebebi ne olabilir.2-3 gündürde fanın birini açıyoyo birini açmıyo.Sürekli çalışması fan motorları için zararlı mıdır? önümüz kış motor dahada geç ısınacak sıkıntı çıkarırmı.Kocaeli/Gebze de oturuyom İstanbul civarı usta tavsiyesi olan varmı?

Hayırlı Günler.

Hocam bendede aynı sıkıntı vardı.Bu fanlara bağlı bir modül var.Benim o arızalıydı.Servis 450-500 tl civarı para istemişti.

Bende aliexpressten aldım o zamanlar kargo dahil 50tl ye geldi.

Aldığım link şu : http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=1355A124&catId=&initiative_id=SB_20150528021251

Yalnız bende 2 fan var sizde kaç fan var bunların hepsimi 2 falanlı bilmiyorum.Onu kontrol edersiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye