Zaman: 04 May 2024 03:35

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2014 15:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hidayet Ceran
Araç: Mitsubishi Lancer 2005
Meslek: Hekim
Kan grubu: BrH+
arka sisleri yaren otomotiv şaşmaz 2. şube de bulmuştum. fiyatıda baya uyguna geldi. yan sanayi fakat baya kaliteli. çıkmasına 50 tl istemişlerdi ben 30a almıştım herhalde. arayanların işine yarayabilir.
http://www.yarenotomotiv.com/index.php/ ... smaz-sube2

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2014 12:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: engin
Araç: 2006 Lancer
Meslek: Bilgisayar
arka sisleri sipariş ettim öztürkler otomotivden
yukarda bi arkadaşın tavsiyesiyle satıcıyla temas kurdum.
2 sis farına 80 tl dedi bana baya ucuz geldi kargoladım dedi bakalım beklemedeyiz.
plastik kısımları (tampon marşpiyer felan) boyatacam sonra pasta cila
resimleri o zaman veririm :))

soruma gelince arka sislere fren lambası bağlayabilirmiyiz ????

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2014 12:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
arka sislere derken, arka sis lambasıdır o. 2004-07 arası Lancerlarda tek sis far var çünkü. diğeri sadece süs :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2014 13:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Dundun
Araç: Lancer
Meslek: Serbest
Akadaslar merhaba yenı uyeyım lancer alma arıfesındeyım bazı sorularım olacak yardımcı olurmusunuz?
Satıc Km nın orjınal ve sadece sol camurlukta işlem oldugu soylemekte fiyat olarakta 19500 gıbı konustuk. Km olmasada Yası ıtıbarıyle agır bakıma gırebılır sanırım, ne kadar tutar sızce bu arac alınırmı?nıyetlenırsem tabıkı servıse goturecegım ama bakmam gereken kronık sorunu olan bır aksam varmı.işyerınden bır abımıze carisma almıştık mesela onun kalorifer ufleme ızgaraları ve cam otomatik düğmeleri sorunluydu sonradan ogrendık genel olarak carismalarda varmış bu sorun,yorumlarınızı paylasırmısınız .şasiden sorgulama yaptırdım 2 adet hasar çıktı. ilk hasarda fıyat yazmıyor 2.sınde ise sadece 138 tl olarak gozukuyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 391/detay/
Shıbınden İlan No153045391

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2014 17:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6 2005
Meslek: Satış temsilcisi
Araç temiz duruyor. Kmsine göre fiyatı gayet iyi. Tüp takılmamış gibi gözüküyor bunu öğrenmekte fayda var. Kronik sorun olarak viraj plastiklerinin gıcırtı yapması ile karşılaştım. Onun haricinde pek kronik sorunu yok. Japon ustasına göstermekte fayda var.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2014 17:43 
Kullanıcı avatarı

meteriz yazdı:
Araç temiz duruyor. Kmsine göre fiyatı gayet iyi. Tüp takılmamış gibi gözüküyor bunu öğrenmekte fayda var. Kronik sorun olarak viraj plastiklerinin gıcırtı yapması ile karşılaştım. Onun haricinde pek kronik sorunu yok. Japon ustasına göstermekte fayda var.

vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim bildiğim kadarıyla hiç tüp takılmamış.Servise göstericem bir sorun çıkmazsa alacağım.yetkili servise sordum ağır bakımı için 1200 civarı fiyat verdiler,özel mitsubishi servisi ise 550 civarı tutar dedi.bu bakımda neler değişiyor parçaları internetten sizlerin önerdiği markalardan almak daha mantıklı olur sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2014 18:32 
Kullanıcı avatarı

Bedfellow yazdı:
meteriz yazdı:

vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim bildiğim kadarıyla hiç tüp takılmamış.Servise göstericem bir sorun çıkmazsa alacağım.yetkili servise sordum ağır bakımı için 1200 civarı fiyat verdiler,özel mitsubishi servisi ise 550 civarı tutar dedi.bu bakımda neler değişiyor parçaları internetten sizlerin önerdiği markalardan almak daha mantıklı olur sanırım.

Baskı balata ve triger değişimi, şanzıman yağı vs bakımına birkaç gün önce 700 tl verdim. Ağır bakım derken neleri kastettiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2014 18:35 
Kullanıcı avatarı

meteriz yazdı:
Bedfellow yazdı:
meteriz yazdı:

Baskı balata ve triger değişimi, şanzıman yağı vs bakımına birkaç gün önce 700 tl verdim. Ağır bakım derken neleri kastettiniz?

yani 80bin bakımı.sanırım v kayısı klıma kayısı vs falanda var servis bunlardan da bahsettı dıye hatırlıyorum.Hangi markaları kullandınız

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2014 00:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: mücahit
Araç: lancer 2006
Meslek: mühendis
meteriz yazdı:

Benim aracımda da kasislerden geçerken ortaya çıkan bir gıcırtı var..Bahsettiğiniz ses olabilir.Yağmurlu havalarda ses kesiliyor.Acaba yağlama ile çözülür mü bu sorun?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2014 10:55 
Kullanıcı avatarı

mucsen yazdı:
meteriz yazdı:

Benim aracımda da kasislerden geçerken ortaya çıkan bir gıcırtı var..Bahsettiğiniz ses olabilir.Yağmurlu havalarda ses kesiliyor.Acaba yağlama ile çözülür mü bu sorun?

Aynen o ses. Viraj demiri lastikleri diye karara vardılar rot ustaları.değişmesi gerekiyor. Parça ucuz değiştirmek zahmetli

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2014 22:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: mücahit
Araç: lancer 2006
Meslek: mühendis
meteriz yazdı:
mucsen yazdı:
meteriz yazdı:

Aynen o ses. Viraj demiri lastikleri diye karara vardılar rot ustaları.değişmesi gerekiyor. Parça ucuz değiştirmek zahmetli

Değiştirmediğimiz takdirde sesten başka bi probleme sebebiyet vermeyeceği anlaşılıyor..Öyleyse şimdilik devam edelim bakalım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2014 00:31 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bugün izmitten bursaya giderek araca baktim.aracin sağ camurlugunda da boya cikti,radyatör de oynama var önden darbe almış ufaktan.ayrıca buna bagli olarak direksiyon daki airbag acmis ve uyduruk bir tamir yapmislar.aracin içi ve yürürü cidden çok iyiydi ancak o airbag midemi bulandirdi.Ayrıca radyatör un oralarda su akintisi vs vardi çatlak olma ihtimali aklimiza geldi.ancak satici bunları bilmediğini söyledi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2014 18:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: alptug
Araç: 2008 mitsubishi lancer comfort
Meslek: bankacı
Kan grubu: arh+
arkadaşlar merhaba, öncelikle aranıza yeni gelmiş biri olarak, böyle bir forum ' un olması dolayısı ile mutluluğumu ifade etmek isterim :) ..
geçen ay, çok severek ve isteyerek ( hatta aşık olarak ) 2008 model 1,6 lancer comfort satın aldım. resmini uygun pixel i yakalar yakalamaz yayınlayacağım :) .. 47.000 km de. 17'' jant, ses sistemi, dokunmatik ekran, modifiye ön ve arka tampon yan maşpiyel vs gibi, beni kendine çeken bir çok özellik mevcuttu arabada lakin,

araca lpg yeni takıldı, araç lpg de iken düşük devirde, hafif gaza yüklenince titreme ( normalin çok üstünde ve gazdan kesilir gibi - öksürüyor gibi ) oluyor, fakat benzinde bu sorun yok, sanırm ateşleme sistemindeki bir sorun, bobin değiştirmeyi düşünüyorum, sizin de taktiriniz biraz pahalı.. internetten araştırdım, uygun fiyatlı bobin ler var, sizin önerinizi almak isterim bu konuda,
2. konu ise aracın yokuş çıkarken çok kesilmesi, yani en dandik arabalar bile beni geçerken :( , moraller sıfır vaziyette yoluma devam ediyorum. yine ateşleme sistemine bağlamalı mıyım konuyu yoksa genel geçer bir olay mı bu ??

ilginize çok teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2014 10:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: alptug
Araç: 2008 mitsubishi lancer comfort
Meslek: bankacı
Kan grubu: arh+
_opeth yazdı:
Benzin de olmuyorsa regulatorde sorun vardir veya lpg gecis sicakligi dusuk olabilir. Motor isininca yapiyor mu?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

evet motor sıcakken de yapıyordu fakat, dün hava filtresini değiştirdim aracın, belirgin bir rahatlama yaşandı. 100 km yaptım dünden beri pek hissetmedim bu dediğimi

fakat şu çekiş konusu hala stabil, yani tmm hızlanma süper, ama neden yokuşta bu kadar kötü :) , akılda kalıcı bir soru bu.
beylikdüzü yokuşunu bilirsiniz belki, yani en kötü arabaların beni şu yokuşta geçmeleri çok acı, yani bırakın hız kazanmayı, hız kaybetmeden çıkabilirsem oturup ağlayacağım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2014 14:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: mıtsubıshı lancer 2006 model
Meslek: satış danışmanı
arkadaşlar merhaba;
2006 model lancer aracım var ,son zamanlarda 2500 -3000 bazen daha yüksek devirlarde aracın sol ön tarafından geldigini düsündügüm kısa süreli bir cazırtı ses geliyor...ses bir kac sn sürüyor ve sanki ses kesildigi anda arac kendini daha cabuk topluyor .ustaya gösterdim aracı kontrol etti rolantide calıstırdı askıya kaldırdı sesin nerden geldigini çözemedi ,sadece kafaya takacak bisey yok demesine ragmen cok can sıkıcı bir durum.Farklı ustalarda bulamadı .Yardımlarınızı bekliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2014 10:22 
Kullanıcı avatarı

merhaba;
2006 model lancer aracım var ,son zamanlarda 2500-3000 devirlerde anlam veremedigim bir ses geliyor ,sanki motorun sol tarafından geliyor ses bir kac sn suruyor ,ses kesildigi an arac sanki daha hızlı sekilde kendini toplayarak hizlaniyor.usta sebebini bulamadı araci test etti askıya kaldırdı komple baktı ama cozemedi baska ustaya gösterdim o da fiyasko ustalar bişey yok diyor sadece ama sesin nerden geldigini cözemiyor ve bu benim moralimi oldukca bozuyor lütfen yardım(ses cazırtı seklinde ,birkac sn suruyor ve sanki iki metali birbirine surtunce cıkan sesi andiriyor)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2014 17:44 
Kullanıcı avatarı

kimse yardımcı olamayacak mı??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2014 19:58 

İsim: Ahmet
Araç: 2004 Lancer AT
Meslek: Teknisyen
Kan grubu: ARh+
Peki araç hem hareket halinde hemde sabit olduğu yerde bile sadece bu devirlerde mi geliyor ses?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2014 13:21 
Kullanıcı avatarı

sadece arac hareket halindeyken geliyor ,sabit oldugu yerde birkac kez denedim ses gelmedi götürdügüm ustalar da denedi yine ses gelmedi .Tekrar deneyeyim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2014 23:36 
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar sonunda 2005 model lancer alarak aranıza katılldım, aracla ilgili bırkac sıkıntım var yardımcı olmanızı rıca edecegım.
Yukarıda bir arkadasda sormus kasislerden gecerken arkadan yay gıcırtısı gıbı bir ses gelıyor.teypi kullanamıyorum cunku ses açma dugmesı boşa dönüyor tamir edeyim diye içini açtım sesi kontrol eden mil kapalı hazne içinde ve lehimli sonuç alamadım.aracı servise göturdugumde 80 bın agır bakımı yapılmamış. Kalem kalem neleri değiştirmem gerektiğini ve hangi markaları hangi siteden aldıgınızı yazarmısınız.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye