Zaman: 23 Nis 2024 15:00

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2013 14:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bugra
Araç: Lancer 2005 1.6 Comfort
Meslek: Yazılım
Kan grubu: ARh+
Teknik Detaya İlerde Girerim ama çok kabaca detay vereyim.
Almera 1.5 - Lancer 1.6
İkisi de LPG'li LPG Uyumu konusunda Almera üstün.
Almera ile Kaza Yaptım Minibüs Çekici ile zor kaldırıldı. Almera 600-700 mt mesafedeki sanayiye kendisi gitti. Ön takımın altında bulunan orjinal çelik aksam minibüsü hem durdurup he de radyatörünü patlatmış (Kesmiş).Almera'nın sac kalınlığı 0.8 mm imiş ki bugün bir çok üst segment araçta bile yok.Dış Kasa Olarak da Almera üstün.
İç dizayn; Almera Digital gösterge yol bilgisayarı direksiyondan kumandalı radyo cd çalar vs. ile çok daha göze hitap ediyor.
Almera'yı satmasaydın o zaman diyenleri duyar gibiyim. :) Durun anlatıyorum.
Almera'nın iç malzeme kalitesi gerçekten Lancere göre zayıf. Lancer araba gibi, Almera montaj skandalı lego gibi duruyor.
Pedalları Lancer'in ayak altına yakın, kavrama daha zayıf (Yumuşak kullanıma uygun), Almera'nın pedallar karşıda duruyor. Uzun yolda yorucu olabilir. Ancak fren mesafesi Almera'nın çok daha kısa (Daha güvenli) Ama sarsıyor. Vites aralıkları Almera'nın çok kısa abartmıyorum araç 70'te 5. vitesi istiyor. Lancer 100' geldiğinde 5'e atarsan iyi olur diyor.
Lancer rahat tam bir uzun yol arabası, Almera daha atak (Ancak kasanın ağırlığı ve aerodinamik olarak bence yanlış dizaynı bütün bunu işe yaramaz hale getiriyor) araç çok sert bir hal alıyor.
Yedek parça fiyatı; Üç aşağı beş yukarı aynı deseler de inanmayın. Full bakımda Lancer'e 200-250 Tl daha az para verirsiniz.
Uzun yolda 120'de Almera hafif tireme yapıyor 140'dan sonra düzeliyor. Lancerde sıkıntı yok. 200'ü göremedim ama 190'ı da çok fazla hissetirmedi.
Lancer vites geçişleri on numara, ağır, titreme yok. Almera vitesi Tükenmez kalem başlığı gibi. :)
Lanceri her türlü satarım (Satamazsın Diyenlere Aldanmayın), Almera'yı satarken zorlanırım.
Özet Olarak; Benim Arabam Araba gibi olsun. Yolda aktığımı kaydığımı anlayayım diyorsanız Lancer.. Yok ben edepsizim :P kapı kolu elimde kalsa da nasıl olsa modifiye yaparım diyorsanız Almera. :)
Geçen sene kızım oldu şu anda 10 aylık. Lancer Aldığım için doğru karar verdiğimi düşünüyorum.
Son not: Almera 2008'den beri üretilmiyor (Nissanı Renault Satın aldığından beri)-Lancer 1972'den beri kesintisiz satışta. Eğer Şu araca Türkiyede gereken önemi verseler Corolla ve Civic ile yarışmazsa ben de bir şey bilmiyorum.
Sevgilerimle.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2013 16:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2013 09:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Abdullah
Araç: Metin
Meslek: Bilişim
Herkese merhabalar, 2006 1.6 comfort ile aranıza katıldım. İlk gün izlenimlerim paylaşayım, fiestam vardı, çok samimiyetle söylüyorum arada ciddi kullanım konforu var, araç çok diri ve yokuşlarda klima vs açıkken banamısın demiyor. Allah utandırmasın inşallah.
Sizlere söyle bir soru sormak istiyorum, aracı aldığım abi arabaya çok temiz bakmış ve hiç yormamış aracını 60 bine kadar yetkili servis , 120 bine kadarda özel serviste bakımlarını yapmış fakat kafama takılan şu;
Şu ana kadar hiç trigger ve baskı balata değiştirmemiş. Araç 125 binde ve eski sahibi araba işlerinden anladığı için hiç değiştirme gereği duymadığını söyledi, bunun yanında arka burçlardan ses geliyor yağlamayla o ses geçer dedi(? burç nedir bilmiyorum) eğildik baktık ve arabanın altında bagajın alt kısmına gelen tarafta burçun ortasında iki yerde abinin yağladığı yerler gözüküyordu rahatsız eden birşey değil ama sizlere sormak istedim. Deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Şu anda trigger ve baskı balata değiştireceğim , İstanbul avrupa yakasında bildiğiniz kalifiye usta tavsiyelerinize çok ihtiyacım olacak, herkese kolay gelsin ve şimdiden iyi bayramlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2013 00:08 
Kullanıcı avatarı

sadece triger değişimi olacaksa, Mitsubishi servisi arayıp bir fiyat sorun once derim. üstelik sağını solunu da baktırırsınız, aklınıza bişey takılırsa sorarsınız. bu arada dışarda yaptırırsanız, alacağınız parçalar yan sanayi olacak, bunu da unutmayın. eğer çok büyük bir fiyat farkı yoksa, serviste yaptırmanızı öneririm. Mitsubishi Yıldızlar servis tavsiyemdir. Avcılar\Haramidere'de

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2013 21:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
dbugra yazdı:
Geri Geldim. :) Eskilerden Kimler Var Bakmadım Bile.. 2005 Lancerimi sattıktan sonra 2 Yıl Nissan Almera Deneyimimden sonra tekrar aranızdayım. 2007 1,6 Comfort MT (LPG'li) 93500 Km. ile tekrar hoşbulduk arkadaşlar.

hayırlı uğurlu olsun buğra kardeş. uaklığı da Allah analı babalı büyütsün maaşallah...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2013 18:02 
Kullanıcı avatarı

eveeet, İstanbul - Rize (Karadenizi dolaşarak), dönüşte Rize - Ankara, Ankara'dan tekrar İstanbul yaptığım yolculuğun yakıt durumunu iletiyorum. tam 3.000 km yol yapmışım. 200 litre benzin yaktım, şehiriçinde gezdiklerim vesaire hepsi içinde. ilk doldurduğum depoyla yavaş giderek ne kadar tasarruf edebilecek görmek istedim. 41 litreyle 690-700 km civarında ışık yandı. 5,9 - 6 litre gibi. gayet tatmin etti :) ardından şehir içi, köy içi gezileri başladı, akşam olunca da sıkılıp basmaya başladım 120-130.
Rize'den Gürcistana geçtim. Benzin mazottan daha ucuz orda. Türk parasıyla 2,4 TL. 30 litre yakıt aldım, daha da koy diye söyledim, en son depodan taşıyordu benzin :) ayı balı bol bulunca lafı vardır ya, aynen öyle. LPG'den ucuza benzin :D insanın Evo alıp orda akşama kadar basası geliyor , araba da çok ucuz:) 15 litre de yanımda getirdiğim bideonlara koydum ama gümrükte yakalandım. vergisini ödeyince Türkiyeden almış gibi oldum. sadece 32 litre yanıma kar kaldı. dönüşte 140-160 basa basa gitmek zorundaydım, Ankara'ya acil giriş yaptım. Ankara- İstanbul arası da bazen aldım solu, bazen çekip sağdan 100 le gidip motor dinlendirdim. sonuç? tüm yol boyunca yaktığım yakıt 100 km'de 6,6 litre. eğer tamamen otoban gitseydim ve ilk depodaki gibi hızımı korusaydım, hakikaten iyi rakamlara imza atabilirdim ama ilk depoda yaptığım km'de bana yeter sanırım :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2013 11:00 
Kullanıcı avatarı

Merhabalar, bu 2. mesajım. Trigger + baskı balata + filtreler + arka burçlar + ön rot kolları vs. gibi aracımın tüm ihtiyaçlarını 1100 TL'ye yaptırdım. Maşallah şu anda çok sessiz ve güvenilir. Ustalara bir şey sormak istiyorum ; Aracım için vites değiştirmeleri hangi devirde yapmak en mantıklı? Ekonomi için ve performans için? Kitapçığında verilen değerler çok yüksek gibi araç 4000 devirlere çıkıyor.

Kitapçık ( hatırladığım kadarıyla)
1. den 2'ye - 30
2. den 3'e - 60
3. den 4'e - 80-90
4. den 5'e - 110-120

Ben
1. den 2 ye - 10
2. den 3 e - 30
3. den 4 ' e - 60
4. den 5'e - 90

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2013 17:34 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
düz yolda 2000 deviri görmeden bir üst vitese geçmek en iyisi. hatta birinci viteste biraz devirlenip 2. vitese atılabilir. 1 vites sadece ilk hareketi kazandırmak içindir.

Merhaba bende o şekilde yapıyorum ama kitapçık değerleri kafamı karıştırdı, ayrıca bakımlarımı yapan usta da vitesleri 4000 devirde değiştir dedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2013 12:01 
Kullanıcı avatarı

4.000 devir bizim araçların en verimli olduğu devirdir. ancak en verimli devirde değişecek diye bir kural yok. otomatik vites 1.500-2.000 arasında değiştiriyor. öyle bir durum olsaydı, kendi otomatik viteslerini 4.000 altında değişmesine izin verilmezdi ;) ama dersen ki performanslı kullanayım, yakıt da sıkıntı değil, 4.000 kullan :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2013 08:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: samet
Araç: mitsubishi lancer 1.6 plus
Meslek: ins muh
Kan grubu: b+
selam arkadaslar ,
ben aksesuar bulmakta zorlanıyorum orduda yaşıyorum,
internetten güvenilir bi şekilde hangi sitelerden, hangi markadan alışveriş yapabiliriz,
cam rüzgarlık, arka sis 1 tane, amerikan film, xenon far, metal pedal takımı...
fikirlerinizi bekliyorum...

#mitsubishi LNCR#2005

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2013 20:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayhan
Araç: gülver
Meslek: muhabir
Kan grubu: arh+
Merhabayın arkadaşlar. 2005 model lancer kullanıcısıyım. aracım 230 bin km kadar şükür hiç bir sıkıntım arızam vs. yok. kapağı taşlatmak istiyorum. bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? sizce sadece ve sadece performans açısından taşlatmalımıyım?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2013 13:10 
Kullanıcı avatarı

raikkonen22 yazdı:
Merhabayın arkadaşlar. 2005 model lancer kullanıcısıyım. aracım 230 bin km kadar şükür hiç bir sıkıntım arızam vs. yok. kapağı taşlatmak istiyorum. bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? sizce sadece ve sadece performans açısından taşlatmalımıyım?

ben bu konuda araştırma yaptım, motorda sıkıntı olmadığı sürece bunu yaptırmayı önermiyorlar. çünkü bu sadece 1 kez yapılabiliniyormuş ve eğer herhangi bir zamanda yaptırıp da bunu kullanırsan, motor sıkıntı yaşadığında artık yaptıramıyorsun. ki bu da yeni motor anlamına gelebilir. diğer yandan; performans artışı belli bir seviyede görülüyor ancak bunu "gerçekten usta" ellerin yapması gerektiği söyleniyor. bunu bende düşünmüştüm ve okuduklarımdan sonar kesinlikle vazgeçtim.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2013 18:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayhan
Araç: gülver
Meslek: muhabir
Kan grubu: arh+
atmaca_seco yazdı:
raikkonen22 yazdı:

ben bu konuda araştırma yaptım, motorda sıkıntı olmadığı sürece bunu yaptırmayı önermiyorlar. çünkü bu sadece 1 kez yapılabiliniyormuş ve eğer herhangi bir zamanda yaptırıp da bunu kullanırsan, motor sıkıntı yaşadığında artık yaptıramıyorsun. ki bu da yeni motor anlamına gelebilir. diğer yandan; performans artışı belli bir seviyede görülüyor ancak bunu "gerçekten usta" ellerin yapması gerektiği söyleniyor. bunu bende düşünmüştüm ve okuduklarımdan sonar kesinlikle vazgeçtim.

peki siz herhangi bir uygulama yaptırdınız mı? :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 17:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: İrfan
Meslek: Elektronik Mühendisi
Kan grubu: Arh+
Merhaba arkadaşlar bende 2006 model lancer var. 47000 km de bu aralar malum benzin fiyatı çok yükseldiği için lpg taktırmak istiyorum kaliteli ve güvenli bi marka bakıyorum acaba bana yardımcı olabilecek varmı istanbul da oturuyorum şimdiden teşekkür ederim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 12:52 
Kullanıcı avatarı

raikkonen22 yazdı:
atmaca_seco yazdı:
raikkonen22 yazdı:

peki siz herhangi bir uygulama yaptırdınız mı? :kart:

çok araştırma yaptım. sanırım yapacaklarım sadece açık hava filtresi ve egsoz sisteminde olacak. zaten fazla yapacak birşey yok, atmosferik motor, çok fazla güç alamıyorsun araçtan. 5-10 beygir artışıyla idare edicez. işi büyüteyim dersen, krank mili değişimi vs. yapabiliyorsun ama ödediğin para karşılığı aldığın performans çok düşük.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 20:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nedim
Araç: Lancer 2004
Meslek: Kamu
içalılı yazdı:
Merhaba arkadaşlar bende 2006 model lancer var. 47000 km de bu aralar malum benzin fiyatı çok yükseldiği için lpg taktırmak istiyorum kaliteli ve güvenli bi marka bakıyorum acaba bana yardımcı olabilecek varmı istanbul da oturuyorum şimdiden teşekkür ederim..

Ehil ellerde düzgün yapılan montajla hangi kiti kullanırsan kullan, araç sorun çıkarmıyor. Kit markasından önce lpg servis/usta araştırması yaparsan daha iyi olur kanaatindeyim. Düzgün montaj/kalibre edilmiş bir sistemle rahat rahat binersin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 23:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: İrfan
Meslek: Elektronik Mühendisi
zeybek yazdı:
Ehil ellerde düzgün yapılan montajla hangi kiti kullanırsan kullan, araç sorun çıkarmıyor. Kit markasından önce lpg servis/usta araştırması yaparsan daha iyi olur kanaatindeyim. Düzgün montaj/kalibre edilmiş bir sistemle rahat rahat binersin.
içalılı yazdı:

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Nedim bey sağolun..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2013 18:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: serdar
Araç: golf
Meslek: gıda
Kan grubu: A-
Selam dostlar,

Uzun süredir araç arıyorum ve araştırma yapıyorum.Son kararım 2006 model 1.6 Lancer Otomatik almak ama hala emin değilim.Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim:

1-LPG li şehir içi/şehir dışı ne kadar yakar. (Agresif araç kullanan ve 120 yi aşan biri değilim)

2-2006 Lancer 1.6 otomatik/LPG li aracın piyayası ne aşağı yukarı kadardır?

3-Şehir içi sürekli kullanılacağından bu araç tavsiye edilir mi? LPG taktırmak gerekir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler dostlar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2013 08:31 
Kullanıcı avatarı

Merhabalar, otomatik değil ama manuel için cevap vereyim.
-24 kuruş civarı lpg tüketiyor,
-Manuel'i yeni sayılır 18.500'e aldım. 1000 TL komple bakım yaptım
-Lpg takmak gerekli ama benim aracın ateşleme sisteminde problem çıktı. bobin arızası dedi usta orjinal ateşleme bobininin teki 700 tl civarında, LPG genelde bu araçlarda bobin arızasına neden oluyor dedi ustamız.

Bu arada tecrübeli üyelerimize ateşleme bobini hakkında soru sormak istiyorum. Ateşleme bobinini değiştirmem gerekti ama orjinali çok pahalı olduğundan ve yan sanayi randıman vermediğinden ikitelli çıkmacılardan sadece bobin pabucunu 80 TL'ye aldım, şu anda sorun yok ama ileride problem olması durumunda ne yapmak lazım, sizde bu tarz bir arıza oldumu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2013 21:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cüneyt
Araç: Arslan
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: ab+
Merhaba arkadaşlar. İkinci aracım olan 2005 Lancer'ı bugün itibariyle satın aldım. 200 kmlik bir yoldan getirdiğim araç bana son derece konforlu ve yumuşak bir sürüş sundu. Arabaya içim çok ısındı diyebilirim. Sadece bi selam vereyim dedim, herkese güvenli ve keyifli sürüşler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye