Zaman: 28 Mar 2024 23:17

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Lancer gündüz led ışığı
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2011 23:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: Lancer 1.8 Intense
Meslek: Bilgi İşlem
Kan grubu: A+
Selam arkadaşlar,

Aşağıdaki gibi bir ürüne göz atıyorum. Özellikleri fena değil.

http://www.dealextreme.com/p/universal- ... pair-45608

Tam sis farının üzerine olabilecek gibi duruyor ancak bilgili ve tecrübeli arkadaşların desteğine ihtiyacım var.

Normalde sadece gündüzleri yanan ve aracın farları yandığında otomatik olarak kapanan özelliğe sahip. Bu led'leri lancer 1.8'e nasıl bağlayabilirim. Araç çalıştıktan sonra yanacak ve motor durduğunda da kapanacak şekilde. Servise gidip yüklü paralar bayılmak istemiyorum ayrıca bilgisiz elektrikçilerin elinde oyunca olmak da istemiyorum. Lancer servisler için olan pdf kataloğunu indirmiştim. Aracın detaylı anlatımları var ancak nereden elektriği alacağımı tam olarak anlayamadım. Çünkü aracın farları yanınca bu led'ler otomatik olarak sönecek. Yani bir kablo Far'lara paralel bağlanacak (Sarı olan farın + ucuna) ve ayrıca bir yerlerden elektrik almam lazım ama bu aldığım yerin kontak kapandığında elektriğin kesildiği bir yer olması gerekli.

Her ne kadar sis farı olarak geçmesede ve sis farının üstünde bulunsa da polis amcalar bu işten rahatsız olup çevirme yaparlar mı?
Ürün 16cm uzunluğunda sis farının üzerine güzel bir şekilde oturacak gibi duruyor. Birde orda hafif içeriye doğru girinti var. Fotoğrafla tarif etmeye çalıştım.

Resim

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 09:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
İlandaki ürünün 3 kablosu var büyük ihtimalle kabloların özellikleri şöyle:
birisi sabit (-)
diğeri ise ledleri besleyen (+) voltajın kablosu
sonuncu ise farlar açılıp (+) voltaj gelince ledlerin tekrar sönmesini sağlıyordur.
ledleri besleyen kablo kontak açılınca (+) olan bir uçtan alınabilir, bunun bir tanesi normal flamanlı bir tavan lambasından (5watt) bile az güç harcar - akım çeker yalnız yine de araya düşük değerde bir sigorta konulmasını öneririm
(-) ise ana gövdeye bağlı bir vidadan yada sigorta paneline gelen ana (-) kablodan alınabilir
sonuncu ise far kablosundan bir paralel alınarak bağlanabilir.

İşinin ehli bir elektirikçinin kolaylıkla yapabileceği bir montaj ;)

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 10:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Yatay değil de dik olarak takılabiliniyor mu acaba? :) yoksa 100 liraya 10 numara led'imiz olur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 11:43 
Kullanıcı avatarı

Aslında dediğiniz gibi elektrik bilgisi olan biride bu bağlantıları uygulayabilir ama ben kabloların kesilmesini ve aracın "şurası müsaitmiş" yerlerinden kablo çekilerek yapılmasını pek istemiyorum. Örneğin eski aracımda kapı altı ışıkları yeri vardı ancak ışıklar takılı değildi. Bir servis bu ışıkları getirmiş ve foruma yazmıştı. Bende gidip serviste taktırmıştım ve çok başarılı olmuştu.

Vedat bey sizin elektrikçi Lancer konusunda tecrübeli mi acaba?. Çünkü eşim ve ben hiç far açıp kapatmayız. Araç ışığa göre kapatıp açıyor. Eğer parka bağlarsak far ve park ışıkları arasında devamlı açıp kapamamız gerekecek. Internet üzerinden bir araştırma yapmaya fırsat bulamadım. Özellikle 9lancers.com bu konuda oldukça iyi ordaki forumları bir okuyacağım. Bulduklarımı sizinle paylaşırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 11:54 
Kullanıcı avatarı

Gündüz farı kategorisinde olduğu için kontağa bağlı olup kontak açıldığında devreye girmesi, daha sonra far sensörünün farları devreye sokmasıyla da devre dışı kalması yada orijinal gündüz farları gibi ışığın kısılması en yakışan kombinasyon olur bence...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 12:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Kabloyu sigortadan cekiyorlar orasini burasini kesmiyorlar. Motor calistiginda up olan, kapandiginda down olan birkac tane sigorta var oraya baglayacaklar sorun olmaz.

Yanliz 100 lira kici kirik 2 tane lede cok degil mi agalar? Bizim araca da yakismis gerci resimden gorundugu kadariyla.

Bu arada polisin sorun edecegini sanmiyorum artik bu sekil araclar piyasada cogaldi, orijinal olup[ olmadigini bile anlamazlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 12:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
57 dolar verilmez ya buna, normal şerit ledlerden en fazla 25 tl masrafla hallettirilebilir bu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 13:23 
Kullanıcı avatarı

hilmi yazdı:
57 dolar verilmez ya buna, normal şerit ledlerden en fazla 25 tl masrafla hallettirilebilir bu.

Malzeme olarak 57 dolar, 100 TL kesinlikle etmez, yalnız üzerindeki ledler power led dediğimiz ledlerden, yani o klasik şerit ledlerde kullanılan led türlerinden çok farklı, yüksek mcd ve watt değerindeler.
alınan ışık kaliteside ledin kalitesi ve önündeki plexglass sayesinde şerit lerderden epeyce iyi ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 14:08 
Kullanıcı avatarı

Aslında ben en çok satın alınıp yorum yazanların tercih ettiği bir ürün olduğu için bunu beğendim. Yazılanların doğruluğunu satın alan kişilere dayanarak inandım. Yoksa gittigidiyor gibi yerlerde satan ve arkadaşları devamlı fiyat yükseltip sözde açık arttırma ile ürün sattıklarını biliyorum, hatta bunu şikayet bile etmiştim. Ürün kaliteli ve led'ler ısındığı için ürünün arkası metal ızgaradan. Her birinde toplam 5 led var ve bu led'ler Power led yani 1W enerji ile 40 lümen üretiyorlar. iki led takım toplamda 10 led ile 800 lümen ışık gücü üretiyorlar. Aynı üründen bir tane daha var ama 19cm. Çizmeye çalıştığım bölgeye biraz büyük geliyor. Ayrıca bunların yaklaşık 30 derece açıları var tampon hafif eğimli olduğu için tam aracın önüne doğru duracaklar.

Vedat bey dediğiniz gibiyse ve elektrikçiniz Bilal beyin söylediği sigortalara bağlantı yapabilirse önce kağıttan ufak bir maket yapıp nasıl duruyor diye kontrol edip sipariş vereceğim. Ben İstanbul Ümraniye tarafında oturuyorum. Eğer bana uzaksa, elektrikçi konusunda Ümraniye tarafına yakın tavsiyelerinizi beklerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 16:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Bunun benzerini Bauhaus'ta satıyolar set olarak 140 TL idi galiba.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2012 07:11 
efecelebi yazdı:
hilmi yazdı:

Malzeme olarak 57 dolar, 100 TL kesinlikle etmez, yalnız üzerindeki ledler power led dediğimiz ledlerden, yani o klasik şerit ledlerde kullanılan led türlerinden çok farklı, yüksek mcd ve watt değerindeler.
alınan ışık kaliteside ledin kalitesi ve önündeki plexglass sayesinde şerit lerderden epeyce iyi ;)

konuya geç kalmışım ama yine de o kadar para verilmez bu alete aynısın daha ucuz maaliyetle şerit ledlerden yapılabilir ve en azından karşıdan gelene zararı olmaz (orijinalleri fabrikasyon çıkışı olduğundan polis karışmıyor)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2016 15:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: YAKUP
Araç: LANCER 2011
Meslek: BANKACI
Kan grubu: AR+
Sonuç ne oldu uygulama yapabildiniz mi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2017 19:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Gündüz sürüş farı için IBA otomotiv bir çözüm üretti yeni kasa lancer için. Videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Benim araçta da uygulandı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: