Zaman: 14 May 2024 03:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2015 11:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: mıtsubishi lancer
Meslek: cnc torna
merhaba arkdaslar ben istanbuldan murat benım aracımda bikaç sorun var bundan dolayı yardım ıstıyorum sızden bende 2006 1.6 ınvite lancer var aracımdan memnunum fakat bıkac motor problemı ve karşılaştırmalarda eksik kalan yanı var atıker sıralı gaz sıstemı taktım şehir içi km de 30 krş yakıyo bu aracın hangı sahibine sorsam 20 kuruşdan aşşagı soyleyen oldu yukarısını duymadım biçok yere goturdum ama gereklı ayarı yakalayamadım bu konuda bana önerebileceğiniz sağlam bi usta istiyorum sızden ve boğaz kelebeğini temizlettım sonrasında devir saati rolantıdeyken yerınde durmuyor 300 ile 1000 devır arasında yukselıp alcalmaya basladı adaptasyon ayarı yapılması gerekıyo dediler özellikle bu aracda şartmış. hiçbi yerde adaptasyon aletını bulamadım yetkili servisine goturdum onlarda yaptık ettık dedıler fakat bi ay sonra aynı sorun yıne kendını gosterdı devır dansöz gibi yerınde durmuyo ve debriyaj pedalım bakıyorum saglam bişe goremıyorum ama yoldayken vites değişimi sırasında birden debrıyaj pedalı kendını boşa salıyo şimdilik aklıma gelen bunlar bu aracı her usta yapamıyomus bu yuzden hereye gidipde kurcalatmak ıstemıyorum sıze sormanın daha mantıklı olucagını düşündüm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2015 12:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Nerede yakıtla ilgili bir problem görsem arkasından atiker çıkıyor. Araçlarımızı seviyoruz ediyoruz, atiker gibi dandik bir şey taktırmak nedir? atikerli her araba illa bir yakıt problemi çekiyor ben bunu gördüm.

Ben de boğaz kelebeği temizlettim 200km kadar biraz sapıtmıştı rölanti, sonra düzeldi. Şu anda bir problem yok.

Aynı problemleri benzinde yapıyor mu? benzinde kullandığınızda bir sıkıntı oluyor mu? yerinizde olsam lpg kitini brc ile filan değiştiririm. Debriyajı bir düzgün ustaya gösterin derim. varsa teli filan çıkmış veya bir pim yerinden oynamıştır.

İstanbuldaymışsınız, FSM otomotivi çok övüyorlar, bir aracı oraya gösterin derim.

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2015 13:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
çok yakıt, rölanti dalgalanması ve de cevaplayan ben ise, sonuç: ateşleme sistemi ve de özellikle bobinlere baktırın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2015 14:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
2 Aracımda da Atiker kullanıyorum. ASX'te OBD'li kit kullanıyorum ki hiç problem yaşamadım. Aldığım keyif de cabası.
Fakat Proton'da 8 yıl içinde 2 kere gaz kesici 1 kere tankın içindeki gaz kesiciyi değiştirmiştim. (İlk kitlerin kalitesi düşüktü kesinlikle)

Debriyajın salması üst veya alt merkez dedikleri olaydan ötürü muhtemelen.
Değiştirmeniz gerekebilir ikisinden birini.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2015 17:49 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Oncelikle invite donanim guncel kasa lancerlar icin kullanilan bir donanim oldugundan comfort veya plus okdugunu dusunuyorum. Gaz kelebegi temizligini sokup yapilmistir umarim eger usta usendiyse temizlenmemistir.

Adaptasyon diye birsey yok gaz kelebegi temizlendigi zaman yaklasik 2000km bu devam eder. Yeni ben yaptirdim anca duzeldi. Sebebi ise tamamen temizken biraz kurumlanmasi gerekiyor.

Debriyaji kendini salmasini acikcasi anlamadim. Sorunlariniz icin sehir belirtirseniz usta yonlendirebiliriz.

istanbuldayım esenyurttayım ben ustam benım yakın akrabam işçiliğine guvenıyorum üşenme muhabbeti fln olucagını sanmamda insanoglu ciğ süt emmiş derler yinede
bi keresınde bı ustaya oylesıne gösterdım şu degğişcek bu değişcek falan filan dedi dur sen orda usta dedım cıktım ordan sonrasında gosterdıgım çoğu yer yetkili servis dahil bi değişcek parca olmadıgını gayet ıyı durumda oldugunu soyledı yanı esaslı adam bulmak zor millet kul hakkı nedır fln hıç akıllarına getırdıgı yok geçirebildiğine artık...
E adaptasyon olayıda bi usta bu aracata boyle bişe yok dedi kendı ustam ısrarla oldugunu soyledı cihaza baglanıp beyne okutulması lazım fln bıseler dedi emın olmak ıcın yetkili servise goturdum evt yapılcak dedıler yaptılar bişeler. aracımın modelı comfort heralde . aldıgım arkdas ınvıte dedı ama onunda pek anladıgını sanmıyorum net modelını nasıl ogrenebılırm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2015 17:56 
Kullanıcı avatarı

kaan20 yazdı:
Nerede yakıtla ilgili bir problem görsem arkasından atiker çıkıyor. Araçlarımızı seviyoruz ediyoruz, atiker gibi dandik bir şey taktırmak nedir? atikerli her araba illa bir yakıt problemi çekiyor ben bunu gördüm.

Ben de boğaz kelebeği temizlettim 200km kadar biraz sapıtmıştı rölanti, sonra düzeldi. Şu anda bir problem yok.

Aynı problemleri benzinde yapıyor mu? benzinde kullandığınızda bir sıkıntı oluyor mu? yerinizde olsam lpg kitini brc ile filan değiştiririm. Debriyajı bir düzgün ustaya gösterin derim. varsa teli filan çıkmış veya bir pim yerinden oynamıştır.

İstanbuldaymışsınız, FSM otomotivi çok övüyorlar, bir aracı oraya gösterin derim.

aldıgım arkadas atıker takıp dırek satışa cıkarmıştı arabayı ama brc de azbuz fiyat değil yani tabı getırısı çok guzeldır eminimde insan o an üçbeşde üçbeştir diye düşünüyo be usta

rolantı problemını benzınde yapıp yapmadıgına şimdi net bişey diyemiycem hep ilk calıştırmalar var aklımda o anlar yapıyo basıları motor ısındıgı için yapıyo diyorlar ama o kdr olucagını sanmam bıde trafıkde beklerken gözüm takılıyo ibreye 400 1000 arası hareket edıyo ama o sıra gazdaydı bi dahakıne tam oanda gazı ıptal edıcem bakalım dvm edıcek mı de ben bunu kelebek temizletme olayına baglıyorum cunku oncesınde boyle bişe hiç yoktu sabit 700 800 gibi bi devirde mukemmel bi rolantısı vardı debriyajda tel fln cıksa süreklı yapar ama taş gibi on numara ayarında duruyo bazen bırden boşa atıyo burakıp tekrar basıyorum bişe yok aynı sertlik yerınde hemen anlamadım

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: