Zaman: 16 Haz 2024 02:50

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: cam suyu motoru çalışmıyor
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2011 20:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nedim
Araç: Lancer 2004
Meslek: Kamu
Kan grubu: Arh+
forumda arama yaptım ama bu konuda bilgiye ulaşamadım. aracı alalı iki ay oldu, sıvıları kontrol ederken silecek suyunun renkli olduğunu da hatırlıyorum yani antifirizli suydu, hatta yarım litre kadarda kendim ilave etmiştim. -10 lu -15 li geçen bir haftadan sonra bugün sadece silecekler çalıştı fıskiyelerden su püskürtmedi sanırım motor sesi de duymadım. sigortası yok galiba bu motorun, bu sorunu yaşayıp çözen bir arkadaşım varsa bilgilerinden yararlanmak isterim. teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2011 00:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Soguk oldugunu siz soyluyorsunuz. Sogukta donmus olabilir fiskiyelerin icindeki su. Ne kadar antifrizli olsa da fiskiyelerin ucunda kalan az miktar su donma yapabiliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2011 00:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
ama motor sesinide duymamış arkadaş.bu durumda motorda arızalanmış olabilir.direk sigortası olmasada onunla birlikte başka devreleri kontrol eden sigortada yanmış olabilir.diğer elektronik aksamıda bi kontrol edin çalışmayan bişey varmı.o da yoksa evet servis yolu görünüyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2011 01:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
precious yazdı:
ama motor sesinide duymamış arkadaş.bu durumda motorda arızalanmış olabilir.direk sigortası olmasada onunla birlikte başka devreleri kontrol eden sigortada yanmış olabilir.diğer elektronik aksamıda bi kontrol edin çalışmayan bişey varmı.o da yoksa evet servis yolu görünüyor

yok merak edilecek bişey yok korkutmayın :) bugün sabah benimde donuktu, donduğunda su akışı olmuyo ve motor seside olmuyo(ilk böyle olduğunda söktürmeye kalkmıştım)

dostum mümkünse aracı bi süre kapalı garaja bırak veya bir süre çalıştır, oluşan ısıdan çözülür ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2011 16:42 
Kullanıcı avatarı

hilmi yazdı:
precious yazdı:

yok merak edilecek bişey yok korkutmayın :) bugün sabah benimde donuktu, donduğunda su akışı olmuyo ve motor seside olmuyo(ilk böyle olduğunda söktürmeye kalkmıştım)

dostum mümkünse aracı bi süre kapalı garaja bırak veya bir süre çalıştır, oluşan ısıdan çözülür ;)

evet arkadaşımın dediği gibi korkutmayın :) memur maaşıyla yaptık bir atraksiyon marazlı bi uno'dan lancer'a geçtik. zaten mahalle baskısı var temsa gibi bi disbiritörü var birde siz korkutmayın yav :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2011 19:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Y.
Araç: 2006 Lancer A/T
Kan grubu: AB+
Noldu? sorun çözüldümü?

Gçn hafta aynı sorun bende de vardı, hatta hemen öncesinde hazneyi cam suyuyla (-30) luk doldurdum ve yaklaşık 2 lt civarı aldı, ama iki gün sonra çalışmamaya başladı, ses te gelmiyordu, sigorta felan bulamayınca da servise gittim. Beni endişelendiren sessizlikti, ama havalar ısınınca cumartesi günü çalışmaya başladı.....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2011 19:48 
Kullanıcı avatarı

cidden bugün yolda gelirken camı temizliyodum, aklıma bu başlık geldi acaba ne oldu sonuç diye :) cevabı bende merak ediyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2011 00:01 
Kullanıcı avatarı

hilmi yazdı:
cidden bugün yolda gelirken camı temizliyodum, aklıma bu başlık geldi acaba ne oldu sonuç diye :) cevabı bende merak ediyorum :)

hava sıcaklığı -7 ile 11 arasındaydı bugün akşam antifrizli su aldım yarın öğlen koyarım çokta zorlamak istemedim pompayı pervaneleri don durumdaysa diye gelişmeden haberdar edeceğim sorduğunuz için teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2011 00:47 
Kullanıcı avatarı

zeybek yazdı:
hilmi yazdı:

hava sıcaklığı -7 ile 11 arasındaydı bugün akşam antifrizli su aldım yarın öğlen koyarım çokta zorlamak istemedim pompayı pervaneleri don durumdaysa diye gelişmeden haberdar edeceğim sorduğunuz için teşekkürler.

zorlamayın zaten sonrasında sıkıntı çıkabilir, ya benim en son aldığım antifrizli su iyi değildi, saf olarak koymama rağmen dondu.bi dahakine ince eleyip sık dokuyacağım.daha önce kullandığım ise metrodan aldığım konsantre bişeydi, vallahi bundan daha iyiydi ama bakalım benzer ürün bulursam alıcam yine :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2011 20:12 
Kullanıcı avatarı

hava ısındı, antifrizli su takviyesi, birazda aracı kullanınca sorun çözüldü fıskiye pompası başarılı. sıvılara dikkat etmek lazım antifrizli su ve motor soğutma sıvısı antifrizi bilinen yerden kalitelisini almak lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2011 22:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
zeybek yazdı:
hava ısındı, antifrizli su takviyesi, birazda aracı kullanınca sorun çözüldü fıskiye pompası başarılı. sıvılara dikkat etmek lazım antifrizli su ve motor soğutma sıvısı antifrizi bilinen yerden kalitelisini almak lazım.

Walla o cam suyu antifrizli olanlardan hic %100 koymamis olmamla birlikte, genel olarak antifrizlisini ne kadar koyarsam koyayim tecrubelerime gore puskurtuculerin ucunda veya hortumunda azcik kalan su donuyor, motor biraz isinmadan cozulmuyor. Iyi ki istanbulda yasiyorum, yilda 1-2 sefer oluyor bu :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2011 00:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: hilmi
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
Kan grubu: BRh+
motor soğutma sıvısı ve cam suyu konusunda haklısınız , geçmiş yıllarda GAZİANTEPTE BİR KAMYON RENKLİ SUYU ESNAFA ANTİFİRİZ DİYE YUTTURDULAR.

cam suyu motoru için çok ucuz bir alternatif ,FORD CAM SUYU MOTORU ,ben 6tl ye aldım yerine hiç uğraştırmadan takılıyor.sadece soket yerine küçük fişlerden takılması lazım.soketin etrafındaki boş kalan yere de su ve çamur dolmaması için de gres yağı basarsanız uzun süre problemsiz çalışır.dostlar sağolsun iş yaptırırken püf noktalarını da öğreniyoruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2011 00:17 
Kullanıcı avatarı

ÖNEMLİ HATIRLATMA ARKA CAM SUYU ARIZASI ESKİDEN HAFİF KUSUR İKEN ŞİMDİ AĞIR KUSUR KABUL EDİLİYOR VE MUAYENEDEN GEÇEMİYOR.genelde arka cam suyu kullanılmadığından uzun süre hareketsizlik nedeniyle paslanıp çalışmaz hale geliyor.üstte yazdığım gibi yerine direk takılabilecek en uygun alternatif FORD cam suyu motoru

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2011 00:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
benim önceki aracımda(opel astra cd) başıma gelmişti bu durum. ozamanlar eksi 40 dereceyi görebileceğiniz bir bölgede görev yapıyordum. bir sabah aracı çalıştırdım iyice ısıttım ama yinede silecek suyu motoru çalışmıyor..havalar ısındı halen çalımıyor.bundan 5 yıl öncesiydi opel servisi aradım camsuyu motoru ne kadar? 50 tl artı işcilik. ne işciliği varsa..nese dedim araştırayım.meğer tofaşın ki de uyuyormuş..20 tl ye halletmiştim.aklınızda bulunsun kazıklanmayın bir çok markanın ki birbirine uyumlu.parçacılar biliyolar bu durumu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011 00:05 
Kullanıcı avatarı

en güzel taktik ,eskiyi söküp onu numune olarak götürüp aramak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: