Zaman: 28 Mar 2024 18:55

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2014 09:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: muammer
Araç: lancer 2011
Meslek: serbest
Kan grubu: abrh
Zaten kafaya takılacak kadar sorun değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2014 00:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sinan UZUN
Araç: Mitsubishi ASX Invite
Meslek: .
Kan grubu: 0+
1 ay önce 2. el olarak istanbul/ULUGÖL'den aldığım 2011 ASX'imde şimdiye kadar 1 kere geç marş basma oldu. 3 saniye sonra marş bastı. Ama genelde de hafif bir gecikme yaşıyorum biraz tedirgin ediyor bu beni.Hava sıcaklığına bağlamak doğru mudur bilmiyorum ama havalar da ısınıyor. 08.05.2015'e kadar devam ediyormuş Allah'tan :)

İstanbul'da bu değişim işini temiz bir şekilde yapabilecek bir servis öneriniz var mı ? Servis ayak diretirse Temsa'yı mı arayayım arkadaşlar ne dersiniz.

edit:düzeltme

En son morethanxtc tarafından 23 May 2014 16:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2014 11:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: şerif
Araç: 2016 Honda civic elegance otomatik
Meslek: öğretmen
Kan grubu: aRh+
Bir kere yada 2 kere geç marş basma durumu yaşadım.
Aküdendir vs. dedim önemsemedim.
Hala da önemsemiyorum. Önemsemeli miyim?
Aracın garantisi yok. Değiştirilmediğinde çok büyük sıkıntı olur mu acaba?
Herkes garantiden değiştirmiş, garanti devam etseydi bende değiştirirdim.
Tüm 1.6 larda mı var yoksa belirli bir şase aralığında mı?
Samsun kamer bakmamız lazım dedi...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: GEÇ MARŞ BASMA???
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2014 16:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Engin
Meslek: Serbest
Necm yazdı:
selamün aleyküm arkadaşlar. yeni üye olduğum için olursa kusuruma bakmayın. forum konusunda tecrübem yok.
Benim sorunum aracım 2008 model colt invinity. Bir hafta önce aldım. hiç bir sıkıntısı yok gibi. düne kadar arac marşa basınca hemen çalışıyordu. dün ise marşa bastığım zamanlarda az geç çalışmaya başladı. en son dün gece araca bindim. sabah marşa bastığımda marş çeviriyordu ama araç çalışmadı. bir kaç sefer denedim aynı sonuç. dün arabanın çekişinde filanda bi sorun yoktu. ama sabah neden çalışmadı anlayamadım. bu gün ustaya gösterme imkanım yok. sorun hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. bu arada aracın kapıları kumanda ile açılıp kapanabiliyor. kornaya basınca kuvvetli ses çıkıyor. sanki aküden değil gibi yani.

Başka bir konuda Necm'in buraya yönlendirilip kilitlenen sorusu vardı.
Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım.
viewtopic.php?f=25&t=8113 adresine de bakılabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2014 21:07 
Kullanıcı avatarı

Pazar günü 2011 model ASX'imi 750 metre kullanımdan 2 saat sonra tekrar marşa bastığımda yine marş almadı. Cumartesi günü Eyüp- Mar oto'ya 45.000 bakımı için gideceğim. Bu durumu da söyleyeceğim. Eyüp Mar Oto'da bu işlemi yaptırıp memnun kalan var mı acaba ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2014 00:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozan
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Öğretmen
serifdurdu35 yazdı:
Bir kere yada 2 kere geç marş basma durumu yaşadım.
Aküdendir vs. dedim önemsemedim.
Hala da önemsemiyorum. Önemsemeli miyim?
Aracın garantisi yok. Değiştirilmediğinde çok büyük sıkıntı olur mu acaba?
Herkes garantiden değiştirmiş, garanti devam etseydi bende değiştirirdim.
Tüm 1.6 larda mı var yoksa belirli bir şase aralığında mı?
Samsun kamer bakmamız lazım dedi...

Hocam tüm 2011 1.6 larda var. 4A92 motorların egzantirik dişlisindeki bir sorundan kaynaklanıyormuş. Aküyü yeniledim, VARTA 60 amper aldım. Benim Ayda 1-2 kere ya oluyor yada olmuyor. Onda da ikinci marş gerekmiyor, ilk marşta biraz gecikmeli çalışıyor. Bunun içinde gidip motoru kurcalatmam. Çok sık olmuyorsa elletmeyin bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2014 08:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 2011 Lancer 1.6 İnvite
Meslek: Bilgi İşlem
ilk zamanlarda motor yağı falan boşaltılıp yapılıyordu. şimdi motorun üst kısmından kolayca hallediyorlar. bence kesinlikle değiştirmelisiniz. düşünsene aracı satmaya götürüyorsun alacak adam marşa basıyor basıyor geç alıyor,vazgeçer vallaha :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014 23:11 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar

Bugün bu bahsettiğimiz dişli garanti kapsamında İstanbul Eyüp Mar Oto'da değişti.. Hiç tantana çıkartmadılar " geç marş alıyor" dedim ve çözdüler.Faturaya egzantrik dişlisi olarak yazmışlar.
İlk izlenimim araç artık saniyesinde marş alıyor ve ateşliyor.

Çok çok daha sessiz çalışıyor. (Hava filtrem de değişti belki ondandır.)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 13:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Ne mutlu size, hayırlı olsun, ben de geç marş problemi için Tekirdağ Tufanlar servisi ile görüştüm, burdan edindiğim bilgileri onlarla paylaşarak bülten nosu bile vererek telefonla talepte bulundum, arıza kaydı açtılar, sonra temsa firmasının aracı görmeden neden arıza kaydı açıyorsun cevabı üzerine servis beni arayarak aracımı götürüp onlara bırakmamı istediler, ayrıca müşteri hizmetleri ile de bir telefon görüşmem oldu, aracın 30 bin bakımına serviste girmediğini bu nedenle garanti kapsamında kalıp kalmayacağı ile ilgili mıkırdandı, bende aracı 2. el aldığımı önceki sahibinin beni bağlamadığını alır almaz servise götürmüş olduğumu, üretim hatası olduğunu söyleyince sustu, siz servise bırakın aracınızı baksınlar gerek duyulursa değiştirilir dedi. Ben de uygun bir zamanda aracımı götürüp bırakacağım önümüzdeki hafta, kontrol edecekler, fotoğraf çekip firmaya gönderecekler, kabul görür de değişim gerekirse garanti kapsamında değiştirecekler inşallah ağustos sonuna kadar biter bu işlemler :) Bu arada işlem kabul görürse servisim ilk kez bu değişimi yapmış olacak, daha önce hiç karşılaşmadıkları bir durum, inşallah sıkıntı olmaz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 15:16 
Kullanıcı avatarı

canerk yazdı:
Ne mutlu size, hayırlı olsun, ben de geç marş problemi için Tekirdağ Tufanlar servisi ile görüştüm, burdan edindiğim bilgileri onlarla paylaşarak bülten nosu bile vererek telefonla talepte bulundum, arıza kaydı açtılar, sonra temsa firmasının aracı görmeden neden arıza kaydı açıyorsun cevabı üzerine servis beni arayarak aracımı götürüp onlara bırakmamı istediler, ayrıca müşteri hizmetleri ile de bir telefon görüşmem oldu, aracın 30 bin bakımına serviste girmediğini bu nedenle garanti kapsamında kalıp kalmayacağı ile ilgili mıkırdandı, bende aracı 2. el aldığımı önceki sahibinin beni bağlamadığını alır almaz servise götürmüş olduğumu, üretim hatası olduğunu söyleyince sustu, siz servise bırakın aracınızı baksınlar gerek duyulursa değiştirilir dedi. Ben de uygun bir zamanda aracımı götürüp bırakacağım önümüzdeki hafta, kontrol edecekler, fotoğraf çekip firmaya gönderecekler, kabul görür de değişim gerekirse garanti kapsamında değiştirecekler inşallah ağustos sonuna kadar biter bu işlemler :) Bu arada işlem kabul görürse servisim ilk kez bu değişimi yapmış olacak, daha önce hiç karşılaşmadıkları bir durum, inşallah sıkıntı olmaz :)

hocam gidebilirsen eğer istanbulda bu işi yapan servislerle görüş derim. sonuçta ciddi bir işlem. bazı servisler motoru komple indirip yapıyormuş kimisi indirmeden.. youtube da bir video izledim, bir kullanıcı bi serviste yaptırmış motordan 500 tane cırcır böceği sesi geliyordu. adamcağız iyice soğumuştu araçtan. Eyüp Mar Oto tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 15:29 
Kullanıcı avatarı

işte bende bundan çekiniyorum, istanbula bir kere gidipte değiştireceklerini bilsem giderim ama gidicem fotoğraf çekecekler, belki araç kalsın burda diyecekler, bir sürü uğraş olacak diye şehir dışına bakmadım hiç ama yinede arayıp bir görüşeyim bakalım ne diyecekler belki 2 gitmede hallederler... bir bakar talep açarlar, ikinci gitmede takarlar olur biter... görüşmek lazım... görüşünce dönüş yaparım buraya..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 15:32 
Kullanıcı avatarı

canerk yazdı:
işte bende bundan çekiniyorum, istanbula bir kere gidipte değiştireceklerini bilsem giderim ama gidicem fotoğraf çekecekler, belki araç kalsın burda diyecekler, bir sürü uğraş olacak diye şehir dışına bakmadım hiç ama yinede arayıp bir görüşeyim bakalım ne diyecekler belki 2 gitmede hallederler... bir bakar talep açarlar, ikinci gitmede takarlar olur biter... görüşmek lazım... görüşünce dönüş yaparım buraya..

hocam ben aracı cumartesi günü 45.000 bakımı için bırakmıştım. Temsa kapalıymış cumartesi.. Pazartesi gündüzden göndermişler mail olarak. Salı günü parça gelmiş, taktılar ben de salı akşamı teslim aldım. siz şehirdışından gelecekseniz en garantisi pazartesi salı gibi teslim ederseniz yetişebilir 1 2 güne bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 15:48 
Kullanıcı avatarı

Keşke arabanın bırakılmasına gerek kalmasa da burdaki servisten rica eder fotoğrafları çekip eyüp mar otoya gönderir, onlar kaydı açar parça gelince gider 1 kerede gidip taktırırdım :) tabi iki hiçbiri kabul etmez nerde o müşteri memnuniyeti :) Pazartesi izine ayrılıyorum, en iyisi aracı götürüp istanbula bırakmak, dediğin gibi 2 gün sonra da gider alırım. Buradaki servisi de pas geçmiş olacağım ama ayıp olmaz inşallah. garanti kapsamında yapacakları bile kesin değil çok kararsızım. hayırlısı bakalım bu hafta geçsin de.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 15:57 
Kullanıcı avatarı

Eyüp Mar Oto şükrü balcı polis meslek yüksek okulunun karşısındaki yer mi? google.maps den baktım şimdi yakınmış ya tekirdağa, 45 dk da gidiyorum e-5 ten. çorlu yarım saat :) yada gittiğiniz servis başka bir yerdemi tam adresi telefonu nedir öğrenebilirmiyim?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 16:20 
Kullanıcı avatarı

canerk yazdı:
Eyüp Mar Oto şükrü balcı polis meslek yüksek okulunun karşısındaki yer mi? google.maps den baktım şimdi yakınmış ya tekirdağa, 45 dk da gidiyorum e-5 ten. çorlu yarım saat :) yada gittiğiniz servis başka bir yerdemi tam adresi telefonu nedir öğrenebilirmiyim?

Haliç'in kenarında hocam orası. Eyüp Devlet Hast. yanında. orada polis okulu yok diye biliyorum.

Mar Oto Otomotiv

Adres: Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:77 Eyüp İstanbul.
Telefon: 0212 616 29 29

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 17:10 
Kullanıcı avatarı

Aradım bu numarayı santralde duran bayan dahil herkese sorunu anlattıktan ve 2-3 kişi telefonu aktardıktan sonra en son usta ile görüştüm herhalde, aracı getirin arızasına bakalım kaydı açalım siz aracı alın gidin, onay ve parça gelince çağırırız parçayı takmaya gelirsiniz aracın bizde beklemesine gerek yok dedi. Umutlandım. Pazartesi Mar Oto'ya götüreceğim aracı kısmetse... Teşekkürler bilgi için :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2014 17:13 
Kullanıcı avatarı

Ne demek hocam vazifemiz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 23:48 
Kullanıcı avatarı

Dün Eyüp Mar Oto'ya gittim, kayıt açtırdım, parça gelince haber vereceğiz, garanti kapsamında masrafınız olmayacak dediler, inşallah işlemler böyle sorunsuz devam eder de kurtulurum geç marştan, bugün yine yaptı ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2014 10:14 
Kullanıcı avatarı

canerk yazdı:
Dün Eyüp Mar Oto'ya gittim, kayıt açtırdım, parça gelince haber vereceğiz, garanti kapsamında masrafınız olmayacak dediler, inşallah işlemler böyle sorunsuz devam eder de kurtulurum geç marştan, bugün yine yaptı ...

Düzelir inşallah hocam merak etme. ben de çok yapmıyordu ama değişti hiç sorun kalmadı. unuttum gitti.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2014 12:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
aynen arkadaşlar ben aracı alaı 2,5 sene olmuştu toplasan 7-8 kere yapmıştı ama değiştirince hiç yapmadı değişeli 8-9 ay oldu

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye