Zaman: 27 Nis 2024 13:05

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2013 20:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersin
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: Mühendis
Kan grubu: ARh+
ejder yazdı:
bugün servise bıraktım değişim için :)

Değişim neticesini merakla bekliyorum. Aracın performansında bir değişiklik olacak mı acaba? Bir de hangi şehir ve servis olduğu hakkında bilgi verirseniz, biz de kendi servisimize onu örnek gösterebiliriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2013 21:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Evrim
Araç: asx 2011
Meslek: Reklam
Ben daha beklemedeyim. mart'ın ortası gibi Ankarada olacağım orada değiştirmeyi düşünüyorum. Sonuçta motor açılıyor anladığım kadarıyla

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2013 21:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: ejder
Araç: asx 2013
Meslek: subay
Kan grubu: ab -
malatyadayım, sarıçam mitsubishi bayiye teslim ettim, 1, 1,5 gün dediler, sonuçları paylaşıcam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2013 22:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alican
Araç: BMW F20
Meslek: Makine Mühendisi
ejder yazdı:
malatyadayım, sarıçam mitsubishi bayiye teslim ettim, 1, 1,5 gün dediler, sonuçları paylaşıcam.

Araçtaki değişimleri merakla bekliyorum. Eğer dendiği gibi performans artıyorsa yakıt tüketimi de düşecektir diye umut ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2013 22:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
ejder yazdı:

hocam parça nedir nasıl bişeydir eski ve yenisinin fotosunu çekebilirseniz seviniriz. Ayrıca böyle 1-2 gün serviste kalmasını gerektirecek kadar tefferruatlı bir parça mı bu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2013 11:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Arkadaşlar parça değişince gerçekten düşük vitesteki performans artıyor.
Ancak 3 derecenin altındaki sıcaklıklarda yokuş performansı düşüyor.
Bu arada daha öncede belirttiğim gibi 24-28 derece arasındaki yüksek performans ve düşük tüketim değerlerine daha düşük sıcaklıklarda ulaşabiliyor.
Parça değiştikten sonra motorun sesinin dahi değiştiğini daha dik çalıştığını fark edeceksiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2013 16:15 
ercan_wrc yazdı:
ejder yazdı:

hocam parça nedir nasıl bişeydir eski ve yenisinin fotosunu çekebilirseniz seviniriz. Ayrıca böyle 1-2 gün serviste kalmasını gerektirecek kadar tefferruatlı bir parça mı bu?

Servisten bilgi aldım geç marş olan ASX'lerde eksantrik dişlisi değişiyormuş. Coltlar 1.3 motor olduğundan farklıymış ve hiç rastlamadıklarını söylediler. Coltlarda birkaç araçta 3000-40000 deviri geçememe sorunu ile karşılaşmışlar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2013 17:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
Salih yazdı:
ercan_wrc yazdı:
ejder yazdı:

Servisten bilgi aldım geç marş olan ASX'lerde eksantrik dişlisi değişiyormuş. Coltlar 1.3 motor olduğundan farklıymış ve hiç rastlamadıklarını söylediler. Coltlarda birkaç araçta 3000-40000 deviri geçememe sorunu ile karşılaşmışlar.

Hocam benim araç 2011 model ve 1, 5 yılda 4 yada 5 kere geç marş almıştır. Ama öyle ne performans eksikliği ne 3000 ddevir geçememesi gibi problemlerim olmadı. Bu nedenle ben değişim yapmayı düşünmüyorum. Ha gun gelir bir sıkıntı cikarsa eğer gerekirse mahkemeye verir yine garantiden degistirirm çünkü servis beni bu sikintidan dolayı çağırmadı ve bülten var. Şahsi görüşüm böyle.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2013 20:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: ejder
Araç: asx 2013
Meslek: subay
Kan grubu: ab -
evet, aracı aldım, eksantrik dişlisi değişti, yaylar onun içindeymiş, ilk izlenimlerim gayet olumlu, hemen marş alıyor, düşük devirde performans arttı, motor sesi daha tok geliyor sanki, bence değiştirin mutlaka, ilerde büyük sorunlara yol acabilir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2013 23:16 
Kullanıcı avatarı

Bugün beni de servisten aradılar. Salı günü arabayı bırakıyorum 1,5-2 gün kalacak dediler bana da. Bakalım neler olacak.

Edit: Arabayı teslim aldım motor yağı değişeli 12000km olmuştu onu da değiştirdiler. Cidden arabada bir canlılık var. Gaz tepkileri iyileşmiş. Yalnız motor sesindeki farkı ben hissedemedim çünkü şu an yağ değişiminden kaynaklanan bir ses değişikliği var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2013 22:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
_Opeth aracı teslim aldın mı? Durum nedir? Benimkini de haftaya götüreceğim galiba. Ön bilgi verebilir misin?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013 22:16 
Kullanıcı avatarı

Benim tavsiyem herkes gidip ölçümü yaptırsın eğer problem varsa parçayı değiştirtin. Arabadan 1 sene sonra tat almaya başladım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2013 19:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: ENGİN
Araç: MİTSUBİŞHİ ASX
Meslek: MEMUR
Kan grubu: ARH$
Arkadaşlar bugün itibariyle 33.gün ve hala benim arabanın parçası gelemedi,temsanın müşteri hizmetleriyle defalarca görüşmeme rağmen hala bana bu parçanın türkiyeye girişinin olmadığını söylüyorlar,bende forumdaki taktıran arkadaşlardan bahsettim böyle birşeyin imkansız olduğundan falan bahsettiler bende açın okuyun dedim,kendilerince takılan parçanın asx değilde diğer modellerin olabileceğini uyumlu olduğu için kullanılabileceğinden bahsettiler,ben bir anlam veremedim,ama temsaya olan güvenim kocaman bir sıfırdan ibaret şuan,bulaştık bikere ya adam edecez yada vazgeçecez bu asx sevdasından....
bide değişim yapan özellikle asx kullanıcılarının değişimi yaptıkları servis ismini ve tlf numaralarını yazarlarsa sevinirim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2013 00:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: asx 2011
Meslek: elektronik
rota yazdı:
Arkadaşlar bugün itibariyle 33.gün ve hala benim arabanın parçası gelemedi,temsanın müşteri hizmetleriyle defalarca görüşmeme rağmen hala bana bu parçanın türkiyeye girişinin olmadığını söylüyorlar,bende forumdaki taktıran arkadaşlardan bahsettim böyle birşeyin imkansız olduğundan falan bahsettiler bende açın okuyun dedim,kendilerince takılan parçanın asx değilde diğer modellerin olabileceğini uyumlu olduğu için kullanılabileceğinden bahsettiler,ben bir anlam veremedim,ama temsaya olan güvenim kocaman bir sıfırdan ibaret şuan,bulaştık bikere ya adam edecez yada vazgeçecez bu asx sevdasından....
bide değişim yapan özellikle asx kullanıcılarının değişimi yaptıkları servis ismini ve tlf numaralarını yazarlarsa sevinirim...

kusura bakmayın arkadaşım konuyu kaçırdım herhalde ne parçası bekliyoruz .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2013 13:43 
Kullanıcı avatarı

rota yazdı:

Denizli Özpam 0 258 267 20 88 / 0 533 242 16 28

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2013 19:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: ENGİN
Araç: MİTSUBİŞHİ ASX
Meslek: MEMUR
Kan grubu: ARH$
TEŞEKKÜRLER....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2013 01:01 
Bu arızayı yaşayan arkadaşlar ; sorun tam olarak nasıl oluyor. Ara sıra mı karşılaşıyorsunuz, yoksa her zaman mı, motorun sıcak veya soğuk olması etkiliyor mu?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2013 11:09 
Kullanıcı avatarı

Bence siz sorun olup olmamasına bakmayın gidin servise ölçtürün. Ölçümle sorunlu olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2013 12:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Ben coook uzun suredir sorun yasamiyorum unuttum hatta. Motor 80bine gelince artik alisti mi ne :D Tam sentetikin de etkisi olabilir 3. sefer tam sentetik koydurdum 80 binde.

Ama yazin aksamlari daha sık oluyordu bu problem hatirladigim kadariyla.

Motor tam sogukken sorun olmuyor, mesela motor soguktu calistirdin 3-4 km gittin stop ettin 15 dk. sonra yine calistirdin gibi senaryoda siklikla oluyordu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2013 12:50 
get1187 yazdı:
Bence siz sorun olup olmamasına bakmayın gidin servise ölçtürün. Ölçümle sorunlu olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

Ölçüm dediğiniz işlem nedir. Ben servise gittim kontrol edin dedim. Aracın 1 gün burda kalması gerekli dediler, motorun soğuması lazım öyle kontrol edecez dediler. Bıraktım servise sorun yok dediler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye