Zaman: 27 Nis 2024 14:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2013 14:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Serviste aracınızı mutIII e bağlayıp çalıştırıyorlar ve çıkan değerleri olması gereken değerlerle karşılaştırıyorlar. Beklenen değerler elde edilemezse parçanın siparişini veriyorlar. Herhalde sizin değerleriniz kabul edilir sınırlar içinde kalmış. İsterseniz başka bir servisi deneyin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013 14:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: ENGİN
Araç: MİTSUBİŞHİ ASX
Meslek: MEMUR
Kan grubu: ARH$
arkadaşlar nihayet servisten aradılar bugün parça ellerine ulaşmış artık arabayı bu hafta içi arabayı götüreceğim 16- ocak ta işlem yapılıp sipariş verimişti bu gün 4- mart parçaya yeni kavuştuk hayırlısı diyelim,değişimden sonra yine izlenimlerimi yazarım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013 22:09 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Benim parça da gelmiş. İnşallah önümüzdeki hafta bir gün Denizli ÖZPAM'a gidip gerekli işlemleri yapacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013 12:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kadir
Araç: Colt 2011 Amt Elegance
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
aynı sorun bende de teşkil ediyor ara sıra, bende benzin pompasından şüpheleniyordum ama sizin söylediğinize göre değilmiş :)

Ben Servise gidip ne demem lazım bunu anlatırsanız sevinirim.
445 nolu bülteninde değişim mi yazıyor ? bültene bir bakar mısınız mı söyleyeyim. buradakiler biraz davar olduğundan hemen suratları ekşiyor müşterinin bilgisi onlardan çok olunca suratları asılıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013 15:37 
Kullanıcı avatarı

mitsubishigünerioto yazdı:
desperate yazdı:
Problemin çözümü ile ilgili bizi arayabilirsiniz. 2 araçta bu problemi çözdük önümüzdeki günlerde 1 araç daha gelecek mitsubishi yetkili servisi-Güneri otomotiv

İlhami ALPASLAN
Servis Müdürü
Güneri Otomotiv
Adres : Fevzi Çakmak Mah. Yavuz Sokak No:10
Kaynarca / Pendik / İstanbul
Tel : +90 216 397 00 27
Faks : +90 216 596 44 37
ilhami@guneri.com.tr

Yani sizide anlamak zor yetkili servis müdürü oalrak burada insanları bu yönde yanlış bilgilendirmek yada paniğe sevk etmek bence yanlış.

Sorunu oaln zati servixse basvurur kontrollerini yaptırır

Öyle bir yazmmıssınızkı sankı butun araclar sorunlu...

öyle bişey yazmadım ama bence siz öyle algıladınız zaten bütün araçlarda böyle bir problem yok paniğe kapılmanızada gerek yok motor numarası 4A9 ile başlayan ve bu problemi yapan araçlar için bu işlem uygulanıyor eğer sizin aracınızda bu problem yoksa işlem yaptırmanız anlamsız. Sadece yardımcı olmaya çalışıyoruz sonuç itibariyle bizde hizmet sektöründeyiz, formunuzda yer alan arkadaşlardan bu problemi giderdiğimiz arkadaşlar var onlardanda bizimle ilgili referans alabilirsiniz. Yapıcı olmaya çalışıyoruz.

iyi çalışmalar dileriz...

ilhami bey ile görüştüm yardımcı oldu bana şimdiden tşk ederim ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013 21:33 
Kadir bey (Tui nick) servis sonuçlarını paylaşırsanız seviniriz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013 23:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 2011 Lancer 1.6 İnvite
Meslek: Bilgi İşlem
bende gideceğim servise bi ara bunlar için

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013 01:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: asx 2011
Meslek: elektronik
Problemin çözümü ile ilgili bizi arayabilirsiniz. 2 araçta bu problemi çözdük önümüzdeki günlerde 1 araç daha gelecek mitsubishi yetkili servisi-Güneri otomotiv

İlhami ALPASLAN
Servis Müdürü
Güneri Otomotiv
Adres : Fevzi Çakmak Mah. Yavuz Sokak No:10
Kaynarca / Pendik / İstanbul
Tel : +90 216 397 00 27
Faks : +90 216 596 44 37
ilhami@guneri.com.tr

İlhami bey benim araç 2011 asx intense aracımı stop ettikten yaklaşık yarım saat sonra çalıştırınca epey zorlanarak çalışıyor.bu aralar sabah da geç almaya başladı
bahsedilen sorun acaba aynı sorunmu .
servisiniz bunu çözebiliyorsa randevu olmak isterim.
iyi çalışmalar dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013 14:49 
Kullanıcı avatarı

Salih yazdı:
Kadir bey (Tui nick) servis sonuçlarını paylaşırsanız seviniriz.

Servise gidemedim daha ama şunu söylemek istiyorum İlhami bey ile telefonda konuştuk beni detaylı bu konu hakkında aydınlattı ve İstanbul'da olmadığımdan buradaki Alanya servisine gitmeden arayıp görüşüceğiz sonra birde İlhami bey oradaki servisle görüşecek yapılacak işlemler için...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 15:27 
Kullanıcı avatarı

değişilen parça 03171p olan dişlidir.eski parça numarası : 1147A25 yeni parça numarası 1147A046

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013 00:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
Çok uzun zamandır foruma girmiyordum herkese selamlar.

Bütün ASX sahiplerini bilgilendirmek için bu konuyu açma ihtiyacı duydum , forumda aradım buna benzer bir başlık veya yazı bulamadım.

Gelelim üretim hatasına ;
Geçen ay aracımın olağan yıllık bakımı için pendik güneri servisine gittim. sağolsun bülent bey baya ilgilendi ama sıkıntılarımızı dinlerken japonyadan temsaya iletilen ve servislere gönderilen bir yazıdan bahsetti.

Bazı model araçlarda üretim hatası olduğu ve bu hatanın garantiden değiştirlmesinin istendiğini söyleyince şok olmuştum. servis işlemleri sırasında benim aracımında bu araçlardan biri olduğunu ve işlemi onaylarsam parçanın garantiden istenip değiştirileceğini iletti.

Bende onayladım tabi ama sonra bu parçanın meğer egzantrik dişlisi olduğu ortaya çıktı. Temsayı aradım gün içinde geri dönüş yaptılar ve bu parçanın değişim işlemini onayladıklarını belirttiler.

AVANS sesi duyan arkadaşlar araçlarınızı inceletin büyük ihtimalle sizdede aynı sıkıntı var ama inşallah yoktur !!!

Şimdi aracımı yarın sabah aynı servise teslim edicem , parça değişiminden sonra ki izlenimlerimi ve diğer konuları bilgi mahiyetinde yine sizlere buradan aktarırım.

Kazasız keyifli sürüşler dilerim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013 14:40 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2013 12:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: mürsel
Meslek: makine .
Kan grubu: AB
Bu sorunu ben de yaşıyorum insanların yaptıklarını bende yaptım Anahtar kaynaklımı acaba diye hiç kullanılmamış yedek anahtarı kullanıyorum yinede yapıyor.Benzin deposunu her zaman çeyreğin üstünde kullanırım ve yakıtımı bp den alıyorum .Fakat Araç yinede bu sorunu yapıyor zaman zaman.Daha önce Adana"da oturuyordum daha az sıklıkla yapıyordu fakat ankara"ya geçince dahada coğaldı.Buda zincir sistemindeki sorundan kaynaklandığını destekliyor bence
Bende aracımı Azizoğlu"na götürdüm bakımı yapılmıştı bu sorunuda söyledim şu an açıp ölcüm yapmalarının gerektiği ve sonucun temsaya yazılacağını Aracımda Lpg var sorunun ondan kaynaklanabileceğini garanti kapsamına girer ise sorunun halledileceği söylendi. Kendi bilgilerime ve araştırmalarıma dayanarak burda oluşacak bir sorunun lpg den kaynaklandığını düşünmüyorum açıkcası ama bakalım , sonuç henüz belli olmadı.Kendim Denizli ve istanbul servisi ile bağlantıya ğectim oldukca önemli bilgiler aldım fakat coğu servis bu konu hakkında haberdar değil arac serviste insallah sorun cıkmaz .Bu konu ile ilgili bir servise gitmeden bu konu hakkında bilgilerinin olup olmadığını bilhassa daha önce böyle bir işlem yapıp yapmadıklarını öğreni ve sorun yasamayın....Sonucunu yazarım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2013 16:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: ENGİN
Araç: MİTSUBİŞHİ ASX
Meslek: MEMUR
Kan grubu: ARH$
merhaba herkese,arkadaşlar parça değişimini yaklaşık bir hafta oluyor yapalı,sizinle izlenimlerimi paylaşmak istedim,herşeyden önce arabanın çekişinde falan öyle hissedilir bi artış ben fark etmedimki, zaten benim çekiş ile ilgili sıkıntım da yok bunu belirteyim,benim tek farkettiğim motor sesindeki değişiklik gaza yüklenince özellikle 2-3 viteste eskiye göre daha sessiz ve uğultu tarzında bi ses veriyor ve eksoz kokusu eskiye göre daha keskin. servite aracım 7 saat kaldı aynı zamanda 30.000 bakımınıda yaptırdım,şimdilik dediğim gibi bi sıkıntı gözükmüyor marşla ilgilide kesin birşey söyleyebilmem için havaların 0 dereceye yakın soğumasını beklemem lazımki oda artık önümüzdeki kışa ancak ,dediğim gibi benim arabada sadece havalar çok soğuduğunda bu problemi yaşamıştım,diğer türlü bütün arkadaşlar izlenimlerini yazarsa iyi olur slmlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2013 14:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: mürsel
Meslek: makine .
Kan grubu: AB
Merhabalar...
Bu gün servisten geri dönüldü temsa parça değişimini garantiden onaylamış fakat parça bekliyeceğim biraz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2013 22:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: armagan
Araç: 1.5 invite 2011
Meslek: öğretmen
Bu avans sesi nasildir neye benzio tarif edermisiniz, bide bu egzantirik dislisi degince
Bahsedilen sorunlar yani avans ve gec calisma ikisi birden ortadan kalkiyor mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2013 01:33 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar herkese selamlar.

Malumunuz garantiden parça değişimi ile ilgili bilgi vereceğimi belirtmiştim , bunun için birkaç gün beklemeyi ve denemeyi uygun gördüm.Aslında bunun için çok erken olmasına rağmen yinede ilk izlenimimim aktarmak istiyorum.

Motordan gelen avans sesi şimdilik kesilmiş gibi görünüyor ama gerçek anlamda henüz bir izlenimim yok değişimden beri 55 km yol yapmışım hepsi kısa mesafe.

İvmelenme aynı performansta hissedilir bir değişim yok.(Artış varsa da ben hissetmedim)

Soğuk motor çalışmama ve geç çalışma sorunu hakkında ise şuan için sadece geç marş alması hala aynı (kendimce , belki de bu durum normaldir :s ) çalışmama durumunu bir kere yaşadım.

Hissettiğim en büyük fark ise fren pedalımın öncekinden daha yukarıda ve daha sert tepki vermesi oldu ama buna anlam veremedim :S

İlerleyen süreçle yine izlenimlerimi tekrar aktarırım.
Ha bu arada değişen egzantrik dişlisinin garrantiden değilde normal değişim olmadığına faturamı teslim aldığımda çok sevindim çünkü yaklaşık 1.750 TL olmasıydı. Tabi buna yağ ve diğer sarf malzemeleri dahil değil!..

Saygılarımla herkese kazasız keyifli sürüşler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2013 10:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: armagan
Araç: 1.5 invite 2011
Meslek: öğretmen
bu avans sesi ve geç çalışmadan kaynaklı egzantirik dişlisini değiştirtmiş arkadaşlara birkaç sorum daha olacaktı,

bu dişli değişimi sırasında tam olarak araca hangi işlemler uygulanıyor?
sadece dişli mi değişiyor?
dişli ile beraber aracın yağını falanda değiştiriyorlar mı?
eğer yağı ve herhangi diğer malzemelerde değişiyorsa bunlar nelerdir?

diyelim ki yağ ve bazı parçalar daha değişti bunlarda garantiye dahil midir?
yada hangi parçaları garantiye dahil tutuyorlar hangilerini dahil etmiyorlar.
garantiden yapılan işleme işçilik isteniyor mu?

cevap verirseniz çok teşekkür ederim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2013 10:43 
Armağan hocam ben servise sordum karter dahil komple motoru söküyorlar. Malum bu şekilde motor dağılıncada yağıda boşaltmak zorundalar. Eğer yağ yeniyse bir şişeye doldurup tekrar motora dökebilirler belki.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2013 11:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
kaan çelikçi yazdı:
Soğuk motor çalışmama ve geç çalışma sorunu hakkında ise şuan için sadece geç marş alması hala aynı (kendimce , belki de bu durum normaldir :s ) çalışmama durumunu bir kere yaşadım.

Bu hal devam ediyorsa, ne anladım ben bu işten. zaten haftada bir yaşanıyor bu problem, madem yaşanmaya devam edecek, boşuna dağıttırmayalım motoru. değişim yapan başka arkadaşların bu konudaki deneyimleri nedir? geç marş alma hali devam ediyor mu? selamlar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye