Zaman: 03 May 2024 18:59

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2013 10:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
bugün değişti ilgili parça, proform'da gördüğüm kadarıyla 1130 lira civarı bir maliyeti varmış bu işin işçilik hariç. yaklaşık 2,5 saat sürdü. usta, ilk dönemde radyatör, karter herşeyi söküp yeniden takıyorduk, yağı boşaltıyorduk, baktık temsa 1.5 saat işçilik veriyor, bunun başka bir yolu olmalı deyip bu yönteme kaydık dedi. teorik olarak basit gözüken, ancak pratikte sıkıntılı bir iş denilebilir. şimdilik hissiyatım, değişimin sonucunun olumlu olduğu yönünde. özellikle marş esnasında farkı hemen görüyorsunuz, yalnızca ilk anda marşı almakla kalmıyor, aynı zamanda çalışma sesi daha bir tok geliyor. Tüketimde değişen bir şey yok, dün 5.3 ile gelmiştim üniversiteye, bugün de hemen hemen yine aynı değerle geldim. Ancak motor sesinde bir azalma olduğunu düşünüyorum. Ez cümle motor açılacak falan filan endişelerine rağmen ilgili değişimi yaptırdığım için memnunum. şeref otoya ve işlemi gerçekleştiren Ömer ustaya teşekkür ederim. selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 21:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: metin
Araç: asx 2012 invite
Meslek: mühendis
merhaba arkadaşlar.benimde 4 ay önce aldığım asx'de 8-10 kere oldu geç marş basma sorunu.gerçekten can sıkıcı bir durumdu heleki aracı sıfır alınca.neyseki bu foruma rastladım baya bilgilendim açıkcası.tahmini 15 gün öncede ankara şeref otoda yaptırdım işlemi.artık bilinen bir problem olduğundan 1 günde geldi parça ve 2 saat içerisinde de takıldı.gökhan arkadaşın söylediği gibi yağ ile radyatörle hiçbir alakası yok motorun üstten açılması ve sağ ön tekerin sökülmesi yeterli oldu.genel olarak alakaları iyiydi ancak tamiratı gerçekleştiren murat ustaya ayrıca teşekkür ederim hem sohbeti iyi, hemde egzantrik dişlisinin sökümüne hakim tavsiye ederim kendisini.çok şükür şuana kadar bir problem olmadı.seste pek bir değişiklik farkedemesemde çekişte ufak bir iyileşme var gibi, herkese hayırlı sürüşler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 22:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
Servis ASX ve Lancer a hangi motor yağını koyuyor bilen var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 09:31 
Kullanıcı avatarı

Kullanılan yağdan da olamaz mı?
2011 modellerde duyduk da ilk defa 2012 model ASX de duydum bu olayı. Ya da bu arça 2011 üretimi..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 13:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
2006 Lancerım 2 haftadır bazen geç marş basıyor. özellikle sabahleyin, motor tamamen soğukken. anahtarı güzelce bir temizleyip bir daha deniycem. aracı 5 ay önce aldığım için, akü ne durumda bilmiyorum ama zayıflasa anlaşılırdı. kömür filan bişiler oluyor bunda galiba, hemen bittiğini sanmıyorum. gaz verip vermemekle de ilgisi yok. 1-2 bişey denicem, sorun artarsa servise götürücem artık.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 14:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: metin
Araç: asx 2012 invite
Meslek: mühendis
İmas yazdı:
Kullanılan yağdan da olamaz mı?
2011 modellerde duyduk da ilk defa 2012 model ASX de duydum bu olayı. Ya da bu arça 2011 üretimi..

evet ne yazıkki 2012 asx'de oldu hatta ben 2013'te çözdüklerinden bile şüpheliyim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 11:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
[quote="_opeth"]Genellik bp 10/40 bir kaci farkli marka koyuyor servisin anlasmasina bagli./quote]
Bildiğim 5/35 yada 5/30 olduğu. Bir yanlışlık olsa gerek...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 15:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Denizli Özpam'da bakım sırasında koyuyorlar. Daha önce yağla ilgili bir problemim olmuştu Erdal staya sordum 5/30 veya 5/35 koy demişti. 30 mu 35 mi hatırlamıyorum ama 5 i gayet iyi hatırlıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 15:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Evrim
Araç: asx 2011
Meslek: Reklam
Aynen servis tam sentetik 5-30 koyuyor Asxlere

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 13:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Mitsubishi Colt Elegance AMT
Meslek: Muhasebe
aracımı yaklaşık 14 aydır kullanıyorum. geç marş basma veya basmama sorunu bende toplam 15-20 arasında olmuştur. ilgili parçanın değişmesi için temsadan istekte bulunmuştuk. parçanın geldiğini bugün öğrendim. cumartesi günü bende değiştireceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 13:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Feridun
Araç: Yaptık işte bişeyler
Meslek: Turizm
sotsuga yazdı:
aracımı yaklaşık 14 aydır kullanıyorum. geç marş basma veya basmama sorunu bende toplam 15-20 arasında olmuştur. ilgili parçanın değişmesi için temsadan istekte bulunmuştuk. parçanın geldiğini bugün öğrendim. cumartesi günü bende değiştireceğim.

Ankara'daki hangi servis acaba? Bu aralar bende de olacak sanırım, bir kaç kere geç çalıştı. Kışın soğuklarda iyice kendisini belli edecek galiba. Bir de sorun çıkardılar mı acaba serviste?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 16:32 
Kullanıcı avatarı

Feridun bey, Şaşmazdaki Şeref otoda yaptıracağım. Servis bu işlemi forumdan da takip ettiğim kadarıyla birçok kez yaptı. ayrıca şeref usta iyi bir insan ve usta.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 13:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Feridun
Araç: Yaptık işte bişeyler
Meslek: Turizm
sotsuga yazdı:
Feridun bey, Şaşmazdaki Şeref otoda yaptıracağım. Servis bu işlemi forumdan da takip ettiğim kadarıyla birçok kez yaptı. ayrıca şeref usta iyi bir insan ve usta.

Teşekkür ederim...buluşmaya gelirseniz detaylıca konuşuruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 15:30 
Kullanıcı avatarı

redstorm yazdı:
sotsuga yazdı:

Teşekkür ederim...buluşmaya gelirseniz detaylıca konuşuruz.

buluşmaya gelmeye çalışacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 18:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Beyler bu meşhur parça nedir ? Fotoğrafı var mı ?
Bir de kendi ASX'imde bu durumu 2 defa yaşadım. Anahtarı kontağa taktığım gibi çalışıtırırsam geç marş alıyor.
Fakat ışıkların sönmesini bekledikten sonra çevirdiğimde çalışıyor. Sabah - öğlen - akşam vs fark etmiyor. Anında marş alıyor.
Bu arada motor yağı ile ilgili de konuşma geçmiş konuda. Serviste 5w-30 Koyuluyor bu araçlara. Koymuyorlarsa da uyarın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 19:54 
Kullanıcı avatarı

Colt için değişen parça kırmızı okla gösterilen dişli, ASX motoruda aynımıdır bilmiyorum ama, yine aynı konumdaki dişli değişecek.

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 20:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERAY
Araç: Lancer 1.6
Meslek: memur
Kan grubu: b -
Bugün bende aynı problem için servise gittim.445 nolu bültende özetle şöyle diyor.
Araç kısa süreli arka arkaya kullanımlarda stop ettikten 10-60dk içinde yeniden çalıştırıldığında 2-9 sn lik geç süreyle çalışmaktadır.Bunun için de ilgili parçayı değiştiriniz diyor.Parçanın fiyatı normalde 1200 küsür lira.Malesef benim aracı ilk sahibi 30binde bakıma sokmadığı için garantiden çıkmış,değiştiremeyiz dendi.bende geri döndüm.Nadiren bu problem oluyor ama 1300 lira verip yaptıracağım bir problem değil.Araca da bi zararı yokmuş.Artık bu şekilde devam edeceğiz napalım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 20:23 
Kullanıcı avatarı

eraysgt yazdı:
Bugün bende aynı problem için servise gittim.445 nolu bültende özetle şöyle diyor.
Araç kısa süreli arka arkaya kullanımlarda stop ettikten 10-60dk içinde yeniden çalıştırıldığında 2-9 sn lik geç süreyle çalışmaktadır.Bunun için de ilgili parçayı değiştiriniz diyor.Parçanın fiyatı normalde 1200 küsür lira.Malesef benim aracı ilk sahibi 30binde bakıma sokmadığı için garantiden çıkmış,değiştiremeyiz dendi.bende geri döndüm.Nadiren bu problem oluyor ama 1300 lira verip yaptıracağım bir problem değil.Araca da bi zararı yokmuş.Artık bu şekilde devam edeceğiz napalım :)

Durumun garantiyle bir ilgisi yok üretimden kaynaklı bir sorun yani sonradan parçanın arızalanmasıyla ilgiliş değil,
Forumda daha önce LPG taktırıp araç garanti dışı kalmasına rağmen parçayı değiştirenler var
Parça değişimini yapmak zorundalar, mahkeme yolu açık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2013 14:55 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar, değişen parça ve nereye takıldığı ile ilgili birkaç fotoğraf ekledim.

değişimi ankara şeref oto da yaptırdım. Murat usta sağolsun özene bezene değişimi gerçekleştirdi. hem parçayı değiştirip hemde benim bitmek bilmeyen sorularıma sabırla cevap verdiği için kendisine teşekkür ederim. değişim işlemi toplam 3 saat kadar sürdü.

bu arada 17 kasımda ki ankara buluşmasına hem murat ustayı hemde şeref ustayı davet ettim. ikisi de işlerinin müsait olması durumunda buluşmaya katılmak istediklerini bildirdiler.

değişen parçaya gelirsem; parça değiştikten sonra çok fazla bir değişim hissetmedim. bakalım ilerleyen günlerde farklı bir durum olur ise sizlerle paylaşırım.

Resim
Resim
Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2013 15:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERAY
Araç: Lancer 1.6
Meslek: memur
Kan grubu: b -
İmas yazdı:
eraysgt yazdı:

Durumun garantiyle bir ilgisi yok üretimden kaynaklı bir sorun yani sonradan parçanın arızalanmasıyla ilgiliş değil,
Forumda daha önce LPG taktırıp araç garanti dışı kalmasına rağmen parçayı değiştirenler var
Parça değişimini yapmak zorundalar, mahkeme yolu açık.

aynı fikirdeyim.yarın olmadı bir daha uğrayayım.zaten servistekilerin sanki cebinden ödüyormuşcasına yokuş yapmalarına hiçbir anlam veremiyorum,marka karalıyolar aslında farkında değiller

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye