Zaman: 23 May 2024 06:25

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 

Cep telefonu tercihiniz nedir?
Anket 21 Oca 2011 10:07 tarihinde bitecek
iPhone (iOS) 6%  6%  [ 1 ]
Android İşletim Sistemli Telefonlar 44%  44%  [ 7 ]
Blackberry 6%  6%  [ 1 ]
Diğer 19%  19%  [ 3 ]
Diğer Ama Yakında İphone Alacağım 13%  13%  [ 2 ]
Diğer Ama Yakında Android Alacağım 13%  13%  [ 2 ]
Toplam oy : 16
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 10:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emek Tüzün
Araç: Audi A3
Meslek: Sosyal Medya Danışmanı
Kan grubu: A+
Mitsubishi kullanıcıları cep telefonu olarak hangi cep telefonu sistemini tercih ediyor?

Ben bireysel olarak Android kullanıcısıyım, pazarlamadaki arkadaşlarda ise blackberry ve iphone kullanımı yaygın... Standart telefon tercih edenler de tabi ki az sayıda değil.

NOT: Anket seçeneklerine ekleme yaptım, yakın zamanda değiştirecek olanları da anlamak adına.

En son Emek Tuzun tarafından 22 Ara 2010 10:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 10:14 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
E71 kullanıyorum yakın zamanda iphone4 ' e geçicem.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 10:23 
Kullanıcı avatarı

Barış, teşekkürler, anket seçeneği ekledim, tekrar oylayabilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 11:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
benim tel de bozuldu bozulacak yeni bi cihaz almak istiyorum ama hem teknolojik olarak ne nedir bilmiyorum (android? ios?)
hem de çok bütçe ayırmak istemiyorum genelde dolu dolu bi cihaz alıyoruz max 2 haftfa sonrüa özelikler kullanılmıyor.
asıl şunu sorayım tel+nav. chz mı 200+250 tl yoksa wifi+gpsli bi cihaz mı 450-500tl (5800, lg veya smsng star) ya da gemileri yakıp iphone veya türevleri mi (sıfır mı 1000-1300tl yoksa 2. el mi 500-800tl)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 13:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
metehjan yazdı:
benim tel de bozuldu bozulacak yeni bi cihaz almak istiyorum ama hem teknolojik olarak ne nedir bilmiyorum (android? ios?)
hem de çok bütçe ayırmak istemiyorum genelde dolu dolu bi cihaz alıyoruz max 2 haftfa sonrüa özelikler kullanılmıyor.
asıl şunu sorayım tel+nav. chz mı 200+250 tl yoksa wifi+gpsli bi cihaz mı 450-500tl (5800, lg veya smsng star) ya da gemileri yakıp iphone veya türevleri mi (sıfır mı 1000-1300tl yoksa 2. el mi 500-800tl)

metehjan, geçen kız arkadaşıma telefon aldık, samsung corby pro, 420 tl heryerde ama 400 e bulabileceğin yerlerde var.hem dokunmatik ekran hemde klavyeli.iphone tarzı bi kullanımı var.wifi vs var ama navigasyon konusunu bilemeyeceğim.tavsiye ederim gözüm kaldı telefonda :) nazikte bi telefon.

kendim samsung d980 kullanıyodum ama tamirde şuan ,yerine yine çiift hatlı samsung e51bilmem kaç kullanıyorum :) (200tl) kamera ve ekran dışında pek çok özelliği mevcut)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 16:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
2 sene önce 780 lira verip herşeysi içinde olsun diye Nokia N81 almıştım aldığım günden beride pişmanım. Sebep telefonun kötü olması değil cep telefonuna dünyanın parasını verip hiçbir özelliğini kullanmıyor oluşum. O zamanlar N-Gage oyunları ve Wifi için tercih etmiştim Nokia Maps falanda vardı. Fakat sonradan farkettim ki bir cep telefonu eğer ki Iphone değilse hiçbirşekilde multimedya, navigasyon, oyun ve uygulamalarda başarılı olamıyor. Şu aralar birsürü yine birşey çıkmış geçen kuzenimde görmüştüm galaxy diye kocaman birşey Samsungmuş eğer ki Apple'ın ios'u açık kaynak kodlu hale getirmeme inadı devam ederse ve hazırlanan oyun ve uygulamaların onayı için yazılım firmaları Apple'ı bir ay beklemeye devam ederse Android ios 4'ü geçer gibi Androidli htc falan gördüm ama tam nedir ne değildir bir fikrim yok. Ama şunu farkettim ki bir PSP ve ucuz bir cep telefonu bana yetiyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 16:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
5,5 senedir Sony Ericsson K750i ile devam ediyorum yola. Yaklaşık olarak 1 - 1,5 sene kadar kullanacağım. Ama piyasa araştırmama göre gene gidip Sony Ericsson alırdım. Sağlamlık konusu benim için önemli nokta... Kısacası Androidli bir Sony Ericsson kimseyi yarı yolda bırakmaz diyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 16:57 
Kullanıcı avatarı

Ben de çok uzun süre standart sayılabilecek bir telefon kullandım, şimdi Android 2.2 içeren bir HTC Desire Z aldım. Bunu Singapur'da elektronik fuarında, yan yana iPhone 4, Samsung Galaxy S ve HTC Desire Z deneyerek seçtim... iPhone almamamın başlıca nedeni, kendimi o telefonda Apple'ın kucağında hissetmek, yani genişletilemez, hafıza kartı takılamaz, pili çıkarılamaz bir ürün fakat son derece trendy... Android'lerde ise zaten her türlü genişleme imkanı yanında, sorunsuz ve hızlı bir işletim sistemi olması da beni çok memnun etti. Samsung Galaxy S ve HTC Desire Z arasında ise HTC yönüne gitmem açılabilir fiziksel klavye ve anlık GPS hızının çok yüksek oluşu oldu... İlk 3 saniye içinde GPS bağlantısı kurabiliyor olması ben çekti götürdü. Ama Galaxy S'in de çok başarılı olduğunu biliyorum.

Soranlara ise, trendy olsun diyorsanız iPhone, ama düzgün çalışan her işi yapan olsun diyorsanız Android öneriyorum.

Ha bu arada web'de inanılmaz başarılı flash desteği de geliyor Androidlerde... iPhone'un en çok çakıldığı konu.

Şu ana kadar iphone 4'de olup HTC Android'de olmayan hiç birşey bulamadım ama iPhone'da olmayan çok şey bulmak mümkün.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 17:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Emek Bey Haklısınız. Şuan ki Apple - Android karşılaştırmasını Java - Symbian'a benzetiyorum.
Java işletim sistemine sahip telefonlarda çoğu şey standart olarak sunulurken Symbian'da bunlar sonradan yüklenen programlarla kullanılabilir hale geliyordu. Ve hiç bir zaman telefon ve hafıza kartındaki veriler büyük olduğu için bir yavaşlama problemi görmedim. Ama Symbian'da bu problemlerle karşılaşmak çok muhtemeldi.

O yüzden Android diyorum. Apple alıp sonradan bir sürü program ücreti ödemeye gerek yok bence...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 18:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Şuan 6301 kullanıyorum ve genpa'dan iphone için sıramı bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2010 02:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
ben bu gün motorola v8 GOLD LUXURY aldım: 18 ayar altın kaplama olduğunu aldıktan sonra öğrendim. (avm. de başka renk yoktu) almamdaki tek sebep SAR değeri 0,34 olmasıdır diğer düşük sar değerler genelde 0,6-0,5 civarı yani neredeyse yarı yarıya daha düşük. aslında E71 yıllardır albeni diyor ama niyetine tam girdim ki sar değerinin 1,3 olduğunu öğrendim. meslek icabı cepten çok konuşuyorum ve artık baş/kulak ağrısı çekilmez olmaya başladı dün gece sar değerleri ve telefonları nette araştırdım. sabah oluncada bir meslektaş nedir bu cepten/radyasyondan çektiğimiz deyince gözümü kararttım ve görüntülü 3G- wireless-internet vs. bakmadan gittim aldım. cihaz şık bol aksesuarlı: blue tooth kulaklık, kablolu kulaklık, deri kılıf vs. güzel de altın kaplama pek hoşuma gitmedi: kendimi görgüsüz arap şeyhi gibi hissettim. geçenlerde biraz gıybetlerini yapmıştım. ondan olsa gerek :D cihaz sabaha kadar sarjda olacak yarın kullanmaya başlayacağım. yorumlarımı iletirim. arkadaşlara tavsiyem SAR değerlerini araştırarak cep alsınlar. ve her telefon modeli için ayrı ayrı araştırsınlar. falanca telefonun E serisi, diğerinin V serisi düşük SAR değerine sahip demesinler: SAR değerlerinde model serisinin bir önemi yok. bu konuda fikir verebilecek link:
http://www.sardegeri.net/category/motorola/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2010 04:14 
Kullanıcı avatarı

valla sar değerleri yüzünden genel olarak samsungları tercih etmişimdir hep :) özellikle dual sim kullanmaya başladıktan sonra.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2010 21:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
bende çift hatlı samsung d880 kullanıyorum mayıs 2008 de almıştım.kullanımından memnunum.şeytan dürttü beni çok kere samsung galaxy s için ama tuttum kendimi.birçok özelliğini kullanmayacağım için.fakat bendeki d880 biraz fazla kullandığımda acayip kulak ağrısı ve yanması yapıyor.araştırmadım ama samsung olmasına rağmen sar değeri yüksek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2010 21:36 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
bende çift hatlı samsung d880 kullanıyorum mayıs 2008 de almıştım.kullanımından memnunum.şeytan dürttü beni çok kere samsung galaxy s için ama tuttum kendimi.birçok özelliğini kullanmayacağım için.fakat bendeki d880 biraz fazla kullandığımda acayip kulak ağrısı ve yanması yapıyor.araştırmadım ama samsung olmasına rağmen sar değeri yüksek

d880 in diğer dual simlere göre daha düşüktü ilk çıktığında.sonrasında zaten kalktı ve yeni modeller geldi yerine.d880den 980e terfi etmiştim işte :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2010 01:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
bugün altın kaplama v8 motorumu pardon motorolamı kullandım/kullanmaya çalıştım. belki erken ama şimdilik kullanma keyfi vermiyor. menü mantığı farklı hemen çözülmüyor ki ben bu konuda kendimi yeterli bulurum. arkadaşlarda elektrik elektronik ve yazılım işlerini bana sorarlar bende bilmem ama mantığını hemen çözerim. nedense bu telefonda pek olmadı. biraz pratik istiyor. kısaca donanımsız bir mercedes gibi kaliteli ama özelliksiz. ilk kanaat bu alışınca nolcek bakalım. ama en önemlisi BAŞ AĞRISI YAPMIYOR. bu tespit psikolojik mi onuda pratik yaptıkça çözeceğiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 17:19 
Kullanıcı avatarı

katılım için teşekkürler, henüz az bir katılım var, ama iphone sayısı beklediğimin altında çıktı. İçten içe de Android'ci olarak şu anki sonucu memnuniyetle karşılıyorum. Acaba burada da Mitsubishi seçimiyle Android seçimi arasında bir benzerlik kurabilir miyiz diye düşünmeye başladım. Sonuçta trendy olandan ziyade "seçiyorum" diyen bir bilinç var gibi çıkıyor genelde. Çünkü Türkiye genelinde iPhone açık ara önde gidiyor ve çoğu kullanıcı sadece trend olduğu için alıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 18:01 
Kullanıcı avatarı

emek bey açıkçası iphone istanbul sosyetesinde kızılay dağıtmış misali bulunmakta.özelliklerini kullanan var kullanmayan var ama ben neyleyeyim sürekli para yiyen telefonu :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 23:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
iphone ve android arasındaki fark nedir android ne demektir symbian nedir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2010 15:08 
Kullanıcı avatarı

metehjan yazdı:
iphone ve android arasındaki fark nedir android ne demektir symbian nedir

Merhaba, telefonların içinde, sürekli kullandığımız menüler, aramalar, sms, çalışa diğer programlar vs hepsi bir işletim sisteminin parçası, aynı bilgisayarlarımızdaki Windows veya Linux işletim sistemleri gibi. Piyasada bir kaç öncü durumda işletim sistemi var...

iPhone ve türevi olan Apple ürünlerinde iOS kullanılıyor, bunun yanında birçok marka tarafından ortaklaşa geliştirilen ve kullanılan Android ise yine değişik telefonlarda mevcut. Symbian yine eski işletim sistemlerinden bir tanesi.... Şu andaki teknolojik gidişat bu iOS ve Android işletim sistemlerinin büyük rekabeti yönünde... Kişilerin kullanım tercihine göre değişiyor... Özetle böyle. Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2010 18:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Hilmicim toprağım, iphone neden para yesin ki. şimdi JB diyeceğim illegal işlere olan meyilim ortaya çıkacak:D
bugün sipariş verebildim. düşünenlere yardımı dokunacaksa Genpa üzerinden form doldurdum 3 aralıkta. geri aradılar 805 EU günlük kurdan fiyatlandırıyorlar. kredi kartı ya da havale ile sipariş veriliyor.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: