Zaman: 16 Haz 2024 20:23

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 12 Eylül Halk Oylamasi
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 10:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: TUNÇ
Araç: PEUGEOT 301 DCI
Meslek: oto yedek
Kan grubu: arh+
Kapatın gitsin bu konuyu! ben yorum yapacağım.. bir başkası karşı yorum, olmaz arkadaş burası yeri değil,ki..
siyaset forumları var gayet sert tartışmalar yaşanıyor şu sıralar oralar,da... biz oyumuzu kullanalım onlar tartışsın.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 11:10 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
TUNÇ yazdı:
Kapatın gitsin bu konuyu! ben yorum yapacağım.. bir başkası karşı yorum, olmaz arkadaş burası yeri değil,ki..
siyaset forumları var gayet sert tartışmalar yaşanıyor şu sıralar oralar,da... biz oyumuzu kullanalım onlar tartışsın.

Siz burayı gel-geç yeri sandığınız için böyle yazıyorsunuz.
Bu forumun yarısı birbirini şahsen tanır!
Siz de bizi tanıyın, sonra yorum yapın!

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 11:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
TUNÇ yazdı:

kardeş burada amaç karşı karşıya atışmak değil, belki biz yanlış biliyoruz, belki karşımızdaki, çoğunluk olarak fikirleri-iddaaları mantık filtresinden geçirip tartışıp doğruları bulup tasdik etmektir gayemiz, çok büyük bir bilgi kirliliği var keşke herkez bu tarz yaklaşarak değerlendirebilse olayı, o zaman insanları salak yerine koyarcasına yalan yanlış bilgilerle kandıranlar olamazdı...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 11:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
arkadaşlar gerginiğe gerek olmadığını düşünüyorum.burası bir forum paylaşma yeri tabi bence.birbirimizi kırmanıın hiç anlamı yok.
dediğim gibi sadece paylaşalım..paylaşalım..yardımlaşalım

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 14:46 
Kullanıcı avatarı

akerimoglu yazdı:
TUNÇ yazdı:

Siz de bizi tanıyın, sonra yorum yapın![/

Arkadaş burayı gel geç yeri sandığımı nereden çıkardın ,
forumun yarısının birbirini tanıması ne güzel yarın bir buluşma olur bizide tanırsınız inşALLAH
ki,sizin hakkınızda bir yorumda bulunmadım ,konu hakkında,ki yorumlarımı yazmadan sadece
fikrimi ,bildirdim.
12 eylül 1980 dönemini yaşayan birisi olarak bırakın birbirini tanımayı aynı evden kardeşlerin ayrı fraksiyonlar,da
olduklarını hatta çatıştıklarını gördüm.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 15:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
hilmi yazdı:
SynTheSizer yazdı:
Bu konu silinsin bence..

bence gerek yok, belirli sınırları aşmadığı sürece mantıklı şekilde tartışma gerçekleşir,ki bunu yapabilecek mantaliteye sahibiz hepimiz :)

10 ağustostaki iletim :) beni yüzü kara çıkarmayın ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 16:26 

TUNÇ yazdı:
akerimoglu yazdı:
TUNÇ yazdı:

Siz de bizi tanıyın, sonra yorum yapın![/

Arkadaş burayı gel geç yeri sandığımı nereden çıkardın ,
forumun yarısının birbirini tanıması ne güzel yarın bir buluşma olur bizide tanırsınız inşALLAH
ki,sizin hakkınızda bir yorumda bulunmadım ,konu hakkında,ki yorumlarımı yazmadan sadece
fikrimi ,bildirdim.
12 eylül 1980 dönemini yaşayan birisi olarak bırakın birbirini tanımayı aynı evden kardeşlerin ayrı fraksiyonlar,da
olduklarını hatta çatıştıklarını gördüm.

Siz mesajlarınızda ısrarla olayı siyasete sürüklerseniz, tabi ki karşı görüş çıkar. Kalpler kırılır.
Anlamak istemiyorsunuz. Biz olaya siyasi değil, objektif açıdan TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI' NIN BAZI MADDELERİNİN DEĞİŞMESİ olarak bakıyoruz. Akil kişinin bakması gereken açı da budur! Tartıştığımız şey yapan değil, yapılan! Siz illa olayı yapan tarafından değerlendirmeye alacaksanız, bu başlığa yazmayınız.

Yazanlar arasında dikkat ederseniz kayda değer siyasi değerlendirme yok. Varsa da tatlı atışma tarzında...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 16:57 
Kullanıcı avatarı

Araç: 1,3 Invite Colt
Kan grubu: 0rh+
arkadaşlar mesajın başlığı bile bu forumun yapısına ters burası siyaset platformu değil sadece araçlarımızla ilgili tatlı tuzlu bilgi alacağımız ve bilgilendirebileciğimiz bir yer herkesin oyu kendine
saygılar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 17:03 
Kullanıcı avatarı

murat21 yazdı:
arkadaşlar mesajın başlığı bile bu forumun yapısına ters burası siyaset platformu değil sadece araçlarımızla ilgili tatlı tuzlu bilgi alacağımız ve bilgilendirebileciğimiz bir yer herkesin oyu kendine
saygılar.

Bende tam bunu söylemeye çalışıyorum ,bir de bu başlığa yazmayınız demişsiniz
Emriniz,olur beyfendi !!!
yazmayız olur biter ..

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 17:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Arkadaşlar abartmaya gerek yok gerçekten sitede dostluk okadar ilerlere gittiki bence bu konularıda konuşabilmemiz gerekir.

Hatta ayın 19'undaki buluşmadada referandum sonucunu yüz yüze değerlendiririz.

Eğer bu sitede belli konuları saygı çerçevesinde tartışamayacak insanlar varsa
başlığı değilde siteyi komple kapatalım gitsin.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 17:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Burda rahatsız olunacak bir mesaj varsa uyarılsın ama lütfen durduk yerebirbirimizle atışmayalım. Bir anayasa değişikliğine Evet yada Hayır demek aslında siyaset değildir. Ben mesela Evet diyeceğim. Kendime göre haklı sebeplerim var. Bunlardan hiçbiri de siyasi parti ile alakalı değil.

Tayyibe kızıp, hayır diyenler..
Kemale kızıp Evet diyenler..

Karşı fikir gördüklerinde buna kızabilirler. 6 sayfa önce ben öyle olacağını düşünmüştüm ve bu konunun kapatılmasını istemiştim. Ama 6 sayfa boyunca Evet diyen de Hayır diyen de güzel üslupla belirtmiş.

Kutuplaştırıcı bir mesaj ben görmedim. Bence öz eleştri yapılıp, kızdığımız şeyin gerçekte ne olduğunu belirlemektir. Eğer siyasi partilerden kaynaklanan birşeyse, buraya yazmayıverirsiniz, olur biter.. Çünkü siyasi düşünceler pek ikna falan ile değişmiyor.

Ama bu topiğe girip de anayasa paketindeki değişiklikleri birileri öğrenecekse, bence bu topik kalmalı.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 17:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
SynTheSizer yazdı:
Burda rahatsız olunacak bir mesaj varsa uyarılsın ama lütfen durduk yerebirbirimizle atışmayalım. Bir anayasa değişikliğine Evet yada Hayır demek aslında siyaset değildir. Ben mesela Evet diyeceğim. Kendime göre haklı sebeplerim var. Bunlardan hiçbiri de siyasi parti ile alakalı değil.

Karşı fikir gördüklerinde buna kızabilirler. 6 sayfa önce ben öyle olacağını düşünmüştüm ve bu konunun kapatılmasını istemiştim. Ama 6 sayfa boyunca Evet diyen de Hayır diyen de güzel üslupla belirtmiş.

Kutuplaştırıcı bir mesaj ben görmedim. Bence öz eleştri yapılıp, kızdığımız şeyin gerçekte ne olduğunu belirlemektir. Eğer siyasi partilerden kaynaklanan birşeyse, buraya yazmayıverirsiniz, olur biter.. Çünkü siyasi düşünceler pek ikna falan ile değişmiyor.

Ama bu topiğe girip de anayasa paketindeki değişiklikleri birileri öğrenecekse, bence bu topik kalmalı.

+1905 :Bravo: :Bravo: :beer: :Bravo: :Bravo:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 17:43 

SynTheSizer yazdı:

Dikkat ederseniz hep yeni üyeler burası kapansın, şurası şöyle yapılsın filan diyor.
Ben de ısrarla burası gel-geç yeri değil diyorum.
Yeni üyeler dünyadan bi haber ortaya dalıyor.
Sonra da şöyle yapılsın böyle yapılsın.
Arkadaş önce bi genel göz gezdir. Bak bakalım buranın diğer forumlarla bi alakası var mı?
Sonra usulüne göre gir, yorumunu yap.
Adama bu başlığa yaz-ma-yı-nız demişim, emrin olur diye karşılık vermiş.
Şimdi ben elime tebeşiri alıp Türkçe mi anlatayım.
Bir kelime dizisi daha ne kadar nezaketli söylenir?
Veya bir emir cümlesinin benim yazdığım cümle ile ne tür ortak noktaları vardır da bu mana çıkar?

Velhasıl @SynTheSizer hocam,
+1967 de benden :Bravo:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 19:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
konuya şimdilik devam...ama lütfen bize yakışır şekilde...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 21:50 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.5 mt invite
Bana yeni üye diyen arkadaşlar üye numarama bakarlarsa siteye 3. üye olan kişi olduğumu görürler.

Saygılar.

akerimoglu yazdı:
SynTheSizer yazdı:

Dikkat ederseniz hep yeni üyeler burası kapansın, şurası şöyle yapılsın filan diyor.
Arkadaş önce bi genel göz gezdir. Bak bakalım buranın diğer forumlarla bi alakası var mı?
Veya bir emir cümlesinin benim yazdığım cümle ile ne tür ortak noktaları vardır da bu mana çıkar?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 11:02 

murat yazdı:
Bana yeni üye diyen arkadaşlar üye numarama bakarlarsa siteye 3. üye olan kişi olduğumu görürler.

Saygılar.

akerimoglu yazdı:
SynTheSizer yazdı:

Kel alaka!
Ne zaman kayıt olduğunuzun ne ehemmiyeti var?
Kayıt tarihi belirleyici unsur ise, ben de 1985 yılında Ankara' ya bir kez gitmişim. Ama hiç uğramadığım için ne bir sokak bilirim ne cadde... Şimdi gidip 1985' ten sonra Ankara' ya yerleşen Ankaralılar' a ders mi vereyim?

Siz muhakeme yeteneğinizi kaybetmişsiniz. Yazılanları anlayamıyor, anlamamışken garip mantıklar kurup ortaya çıkıyorsunuz.

Size karşı şahsi son mesajımdır.
Denginizi bulunuz...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 12:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin Subas
Araç: Mitsubishi Colt CA0
Arkadaslar

tamam ben burada yeni bir üye olarak bu konuyu actim, evet ben tek sizlerin
bu konuyla alakali düsüncelerinizi ögrenmek istedim.

Eger bu konuda bir hata yapdiysam sizlerden hepinizden ÖZÜR DILIYORUM.

Benim düsünceme göre bu Anayasa Degisikli Referanduma aslinda hic gerek yoktu,
cünkü eger Muhalefet dogru dürüstce beraber Iktidar ile calissaydi bu Halk oylamasi
diye birsey olmazdi.

Ama genede bence böyle daha iyi oldu, cünkü Milletin verecegi karara Muhalefet gene
13 Eylül de bu halki kararini alip Anayasa Mahkemesine getiremez eger getirirse af edersiniz
ama YUH derim.

Arkadaslar bu Halk oylamasinda Güvenoyu edilmiyor burada Milletin yani TC Vatandaslarin
TERCIHI AKP, CHP, MHP, DSP falan olmiyacak, tek EVET veya HAYIR olucaktir.
Benim düsünceme göre insallah EVET cikar, cünkü artik Darbe Sistemiyle yasamak bence
Halka yani Türkiye Cumhuriyetinde yasayan Vatandaslara ihanetliktir.

Bir Anayasa Halkin Anayasasi olmasi gerektigini dünüyorum, darbe Sistemlerinin degil.
Eger EVET cikarsa Arkadaslar bunu bilinki Türkiye öyle bir sicriyacak ki, tüm Dünya Türkiyeye
özenecek inanin bana.

Ben burada Basbakanin herseyi iyi yaptigini demiyorum, tabii onunda verdigi kararlarda hatalari olmustur,
ama bu son 8 senede Türkiyemiz de inanilmaz degisiklikler oldu, ben yurt disinda yasadigim icin. Her sene
Türkiye geldigimizde inanilmaz bir degisim görüyoruz.
Bakin Eskisehir su son 8-10 sene icinde öyle bir degistiki, artik Avrupa Kentleri halt etmis yaninda o sekilde
tek Eskisehir degil diger illerde.

Saygilarimla

Yasin

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 14:10 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
av.ilhami yazdı:
umera yazdı:
Şahsi kanaatim : Referandumda hezimete uğrayacak ve akabinde seçimlerde tasfiye olacak olan muhalefet sonra ki paketlerde şimdi yaptığı yüzsüzlüğü yapma cesaretini bulamayacaktır. En ufak aykırı ses çıktığında RTE'nin elinde referandum silahını göreceklerdir.
Muhalefet partileri bu tavırlarıyla siyasi gelecekleriyle oynadılar. Daha önce söylemiştim. Bu aynı zamanda benim nazarımda bir samimiyet, hakkaniyet testidir. Bu referandumda hayır diyen bütün partiler ömrüm boyunca benden oy alamayacaklar.

demirel rahmetli özalın cumhurbaşkanlığına geçiş usülünü eleştirmiş ama aynı şekilde kendi cumhurbaşkanı olmuştu. politikadaki bu yüzsüzlüğü gördükten sonra SAKIN YÜZSÜZLÜK YAPMAZLAR DEMEYİN DERİM. soru politikacılar neden 2 kere traş olur cevap: iki yüzlü olduklarından!!!. arkadaşlar hayırcı cephe basit politik hesaplarla sırf akp ye muhalefet olduklarından böyle davranmıyorlar. osmanlının son döneminden itibaren kazandıkları ve 1950 den beri de kaybetmeye başladıkları kazanımları koruma mücadelesi veriyorlar. önceden bunu demokrasi kılıfıyla yapıyorlardı araya taşeron (sağcı solcu parti, devrimci, milliyetçi örgütler vs.) ile yapıyorlardı. şimdi ise bütün bu taşeronlar düştü takke düştü kel göründü. ARTIK USÜL DEMOGAJİ VS. ARDINA SAKLANMADAN TÜM ÇIPLAKLIKLARIYLA SAKLANMADAN KIVIRTAMADAN MÜCADELE EDİYORLAR. bakın ortam dinlemelerine anayasa mahkemesi ve HSYK üyelerinin konuşmalarına MEL'UN APO'DAN BİLE YANİ ŞEHİTLERİN KANINDAN BİLE MEDET UMARAK VAMPİRCE BESLENMEYE HAYATTTA KALMAYA ÇALIŞIYORLAR. heron skandalının hala devamı geliyor. buradaki yazılar hayırcı arkadaşlar için olmayıp tepedekiler içindir. yoksa vatandaş olarak bir mesele oylanırken illa ki en az 2 farklı görüş olacaktır. aynı oyu farklı nedenlerle verecektir.
yeni anayasa paketi eğer muhalafat onaylarsa referanduma gerek yok. ama inanın HERTÜRLÜ ENGELLEMEYİ YAPACAKLARDIR. DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR MİSALİ. BÜTÜN ARGÜMANLARIYLA DEVLETİN YÖNETİMİNİ MİLLETE BIRAKMAMAYA ÇALIŞACAKLARDIR. şehit kanından medet umanlardan namus ve yüz beklemeyin. imkanları olsa 40 milyonu öldürmekten çekinmeyenler var aralarında. KEŞKE ABARTMIŞ OLSAYDIM :(

İlhami bey!
Ben şahsen şuan uluorta konuşulan,utanmadan,sıkılmadan savunması yapılan olayların 12 eylülden sonra yapılamayacağını düşünüyorum. Olay bu yönüyle de çok ehemmiyetli.Tamam siyasetin yarısı yalan ama bu eskidendi. Seçim meydanlarında halkla muhatap olan siyasi, seçildikten sonra istese de halkla muhatap olamıyordu. Bahsettiğiniz kurum ve kuruluşlar,kendi varlıklarının devamı için bunun önünde engel duruyordu.Son iki dönemdir bunun değiştiğinin farkındayım. Referans halk olduktan sonra hiçbir güç önünde engel duramaz. 12 eylül aslında dayatılan darbe anayasasının sunulduğu şekliyle mukaddes olmadığını ve dokunulabildiğini gösterecek.Buna kim dokunacak? Halk dokunacak. 12 eylülden sonra da bu şekilde devam edecek biiznillah. Hakim bir arkadaşla yüksek yargının aldığı kararları konuşurken ifadesini aynen yazıyorum.
"yüksek yargı karar verirken kesinlikle olayları hukuki açıdan değerlendirmiyor". Bunu içerden birisinin söylemesine de gerek yok aslında.Her şey ayan beyan ortada.
Hal, bu minval üzere devam ederken bırakalım siyasi görüşü,şunu, bunu eğer siyasi olarak şahsi menfaatimiz bile olsa ülkemizin ve milletimizin selameti için "evet" diyelim.
Bütün kalbimle inanıyorum 13 eylül sabahı bu memleket bambaşka bir memleket olacak. 13 eylülden sonra vatan sevgim daha da artacak. Çünkü "kendimi yabancı görmeyeceğim.Kimse de göremeyecek."
Kimse "biz istemeden kimse bir şey yapamaz" deme aymazlığını alenen dillendiremeyecek.
Kimse yaptığımız yanımıza kar deyip, bu memleketin sahibi gibi davranamayacak.
selam ve dua ile..

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 14:20 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Buraya, bu konu uygun değil diyen arkadaşlar.
Konu hakkında düşünceleriniz varsa alabiliriz. Bu başlık bunun için zaten.
Onlarca kişi uygun olduğunu düşünmüş ve düşüncelerini de belirtmiş.
Hiç birşey olmasa bile onlarca arkadaşa saygının gereği olarak kapatın, gereksiz cümleleri kurmayalım.
Ne yani bir çok mu gereksiz iş yaptık günlerce.
Fikirleriniz varsa katkıda bulunun başımızın gözümüzün üstüne.
Yoksa lütfen ortamı germeyelim. Konu olsun mu olmasın mı konusunda tavsiyeye muhtaç değiliz.

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 15:38 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.5 mt invite
Allah Allah arkadaşım bak,

Alıntı:

yazmadın mı. başkasının yazdığını anlamadığını anlarım da, kendi yazdığın yazıya bak. yeni üye ne demek?

evet burası kapatılsın diyen benim. ama yeni üye değilim.3. üyeyim. niye yazdığımı anlamıyorsun galiba. yeni üye değilim yani. bu site açıldığından beridir takip ederim.bi laf yazdıysan arkasında duracaksın. hep yeni üyeler değil eski üyeler de söylüyormuş bak. ayrıca yeni eski diye insanları ayırıp sitenin sahibi gibi davranmana gerek de yok hakkın da.

bu site üzerinde hakkım vardır benim ne bildiysem paylaşırım onu söyleyeyim. o yüzden şurası kapatılsın deme lüksünü kendimde görüyorum.

neyse ramazan günü kimsenin kalbini kırmayım. ben pek anlaşamıyorum mitsucularla galiba :(

buyrun arkadaşlar size iyi forumlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye