Zaman: 07 Haz 2024 02:06

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Pakistan'a hangi şekilde yardım etmeyi düşünüyorsunuz?
İlgili Derneklere Online Bağış 46%  46%  [ 6 ]
İlgili Derneklere Kurban Bağışı 31%  31%  [ 4 ]
Gönderilmek üzere ayni yardım 8%  8%  [ 1 ]
GSM operatörlerinden SMS aracılığıyla Bağış 15%  15%  [ 2 ]
Diğer...(Mesajınızda belirtiniz) 0%  0%  [ 0 ]
Toplam oy : 13
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: PAKİSTAN'A YARDIM
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 01:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
arkadaşlar, pek çok konuda birbirimizi bilmeden görmeden pek çok konuda ve pek çok şekilde yardımlaştık. MTC gösterdi ki hangi yaşam tarzını benimsersek benimseyelim tüm mitsucuların ortak özelliği insancıl ve vatansever olmasıdır. bende oluşan bu kanıya binaen haddimi aşarak bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. bu gece pakistanın önce deprem sonra sel felaketi ile perişan olması benim gibi vurdum duymaz bir insanı bile "acaba pakistan için ne yapabilirim? sorusunu sordurdu. demekki sizlerde bu konuda daha fazla sorumluluk bilinci vardır. geçenlerde bir yerde okudum veya izledim. kuruluş savaşı yıllarında pakistan halkı anadolu için zaten az olan ekmeğini paylaşıp vermiş. bileklerden altınlar bozdurulmuş. hatta hiçbir şeyi olmayan bir kadın tek çocuğunu satılığa çıkarmış ve "yok mu çocuğumu satın alacak satış bedelini türkiyeye göndereceğim diyerek tek evladını canını satmaya çalışmıştır. bize bu yardımı tüm yokluklarına rağmen yapan pakistan halkına bizde birşeyler yapmalıyız. şu an ne yaparız bilemiyorum. ancak foruma katkılar oldukça bir çare bulacağımıza eminim. gayret bizden netice Allah'tan.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: PAKİSTAN'A YARDIM
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 12:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
:good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 17:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Kalbi körelmemiş her insanın Müslüman kardeşine yardımcı olacağına inanıyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 17:32 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Önümüz kurban...
Kurbanlarımızı bildiğim kadarıyla Pakistan' da kestirebiliyoruz.
Hem vecibemizi yerine getirmiş oluruz, hem ziyadesiyle ihtiyaç sahiplerine bir nebze yardım etmiş oluruz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 17:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur D.
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT 2011
Meslek: Y.dışı eğt. dan.
Ali doğru söylüyor. Ben de oraya göndereceğim inşallah.
Bunun dışında Turkcell, Vodafone ve Avea tüm hatlardan “pakistan” yazıp 5777 SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz,
ya da ŞU LİNKİ inceleyebilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 22:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar,

IHH, Kimse yok mu , Cansuyu gibi dernekler bu konularda hem güvenilir hem de uzman...iç huzuru ile bağışta bulunulabilir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 23:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Bizimde hanımla niyetimiz pakistanda kestirmek bakalım nasip olacak mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 23:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
akerimoglu yazdı:
Önümüz kurban...
Kurbanlarımızı bildiğim kadarıyla Pakistan' da kestirebiliyoruz.
Hem vecibemizi yerine getirmiş oluruz, hem ziyadesiyle ihtiyaç sahiplerine bir nebze yardım etmiş oluruz...

Köstek olduğumu düşünme lütfen Ali abi bu konuda bir bilgiyi paylaşmak istedim, vekaletle kurban kesim işinde eğer kurbanınız gerçekten kesilip ihtiyaç sahiplerine gerektiği kadar ulaşmazsa KURBAN vecibeniz yerine ulaşmamış olur, yani diyeceğim vekaletle kurban işi özellikle on yıllarda yaygınlaştı, yalnız bu konuda vekalet verilenlerin ve aracıların çok titizlikle seçilmesi lazım, duygu istismarı da bu işe paralel oranda yaygınlaştı çünkü...

Yazılanlara şiddetle katılıyorum, ALLAH yardımcıları olsun hepimizin elinden geleni maddi - manevi ölçüde yapması lazım, bizlere bu sağlığı maddi imkanları sağlayan mevla çok kolaylıkla bizide onlardan daha kötü hale getirebilir, elimizdeki mal mülk sağlık ve imkanlar tamamen emanettir, kıymetini bilmeli ve olmayanla paylaşmalıyız, sahip değil emanetçi olduğumuzu ASLA unutmamalıyız...

Gereken özenin ve hassasiyetin tüm üyelerimiz tarafından gösterilmesi temennilerimle...

Konuyu açan av.ilhami rumuzlu abimizede bu anlamlı hatırlatma için teşekkür ederim, ALLAH razı olsun...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 23:39 
Kullanıcı avatarı

Amin efecim sana katılıyorum bu vekaletle kurban işi aslında biraz da sorumluluktan ve o kargaşadan kurtulmanın kolay yolu olarak geliyor bana sanırım herkesede aynı geliyordur. Ama bencede en güzeli Pakistanlı kardeşlerimize gitmesi umarım hakkaniyetiyle ulaşır onlara...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 23:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
kurban bağışı güzel ama bence nakti yardım etmek de önemli. sonuçta başka gıda maddelerine ilaca, giyime kuşama da ihtiyaç var. madem konuşup duruyoruz bahsi geçen dernekler ayni yardım treni filan da kaldırıyor. kıyafet vs de göndersek toplayıp olmaz mı ki?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 23:46 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
sinir kupu yazdı:
kurban bağışı güzel ama bence nakti yardım etmek de önemli. sonuçta başka gıda maddelerine ilaca, giyime kuşama da ihtiyaç var. madem konuşup duruyoruz bahsi geçen dernekler ayni yardım treni filan da kaldırıyor. kıyafet vs de göndersek toplayıp olmaz mı ki?

Ayni yardım çok iyi fikir.
Hemen herkesin evinde giymediği kıyafetler koliler dolusu vardır.
Yakın tarihte bir buluşma ayarlayıp önceden hazırladığımız kolilerimizi bahsi geçen ayni yardım kuruluşlarına gidip elden teslim edelim :Bravo:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 23:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

yeri yurdu uygun olan bir arkadaşa da adres vererek istanbul dışındaki arkadaşlar kolileri gönderse fena olmaz aslında. sonra hepsini toplu şekilde göndeririz. önümüz kış. aslında battaniye, kazak, mont tarzı sıcak tutacak şeyler ve de konserve yiyecek filan gönderilebilir. hepimiz araç sahibiyiz ama hepimizin kurban kesme gibi bir durumu yok. herkesin borcu harcı var. bir kurban parasını bulmak güç. aynı zamanda şimdi vekalet filan güvenmeyen de çıkabiliyor. o bakımdan mali olarak destek olmak isteyen bu dediklerimizden alsa (konserve gıda özellikle) ve diğerlerinin yanına katsa fena olmaz sanki.
bu konuda bir fikir birliği oluşursa forum olarak yardım kuruluşlarından bilgi alıp ona göre bir organizasyon yapabiliriz. ameller niyetlere göredir madem. şimdiden Allah kabul etsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 00:17 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Carisma sahipleri buraya.. başlığında yazdığım yazıdır..

Evet arkadaşlar böyle ehemmiyetli bir konuyu hatırlatarak çok iyi bir iş yaptığını,"sebeb olan işleyenle aynıdır" kaidesi gereği yapılacak hayırların sevabından İlhami beyınde istifade edeceğini dile getirmeliyim.Bende aynı olayları insanların hatırına getirerek cemaatten yardım topladım. Kıraathane de bu konuyla alakalı bır kaç mesajım vardır. Fakat orada değişik tepkıler de aldım.Bu durumda söylenenleri bir kişi anlayıp ona muvafık hareket etse amac hasıl olmuş olacaktır. Birde bizim vereceğimiz 3,5 liradan ne olur ki demeyelim. Burda maddi yardımın yanında birer insan,birer müslüman olarak tavrımızda önemlidir.
Aman bize ne deme gafletinde bulunmak hali hazırda ki dağınık portremizin müsebbipleri arasındadır.
Bunun dışında söylenecek noktalara İlhami bey değinmiş. Biz sadece araç konusunda değil bireysel ve sosyal yaşantımızla ilgili olaylar,ihtiyaçlar konusunda da paylaşmayı seven bireyleriz...Bilenler biliyor. Bilmeyen arkadaşlar için buradan belirteyim.
Din görevlisiyim,İlahiyat Fak. mezunuyum. Mesleğim bu. Dini,sosyal,bireysel her türlü konularda yardıma ihtiyacı olan bütün arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Bu konularda sağlam kaynaklardan şüphelerini gidermek arzusunda olan samimi arkadaşlara yardımcı olmaktan kıvanç duyarım.
Milletimiz her zaman yardıma ihtiyacı olanların yanında oluyor. Eli güçlendikçe de ses getirecek yardımlarda da bulunuyor. "az sadaka çok belayı def eder" elimizden gelen yardımı yapmaya çalışalım.
Bunun bir çok yolu mevcut. Bu yazıyı okuyan arkadaşlar interneti etkin olarak kullanıyor demektir. Kurumların sitelerinde etkin olarak yardım yöntemleri anlatılmış.
Mesela bir şeklini ben buradan paylaşayım.
Malum kurban bayramı yaklaştı. Bayramda dinen zengin sayılan arkadaşlarımız nasıp olursa kurban kesecekler. Ben keseceğim kurbanı Pakistanda kestireceğim.Hem ihtiyaç var,hemde ibadetin amacına bu şekilde daha uygun oldugunu şahsen düşünüyorum.
Cenab-ı hak kazancımızı hayra vesile eylesin.
Yapacağımız hayır ve hasenatı katında makbul buyursun..

ekleme:
Kimse yokmu,İHH,Cansuyu derneklerinde her hangi bir şüphemiz olmasın.
Yaptığımız hayrın organize,etkili bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşması için Kimse Yok mu'yu tavsiye ediyorum.
Pakistan için kurban bedeli 140 dolardır.
Ayni yardım da yapmak yerınde olacaktır fakat bunun için daha büyük imkanlar gereklidir.
Bireysel bazda eşya,yiyecek toplanarak ilgili kurumlara teslim etme şeklinde bu iş halledilebilir.
Ayrıca sadece kurban değil nakdi yardımda kabul ediliyor derneklere.

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 00:41 
Kullanıcı avatarı

Yiğitler vallahi bana uyar Allah benden memnun olsun ölmüşlerime ve bana iki cihandada rahmet ve merhamet etsin yeter. O yüzden ben her türlü hayır hasenat işinde varım. Ameleliğinide yaparım...

Rabbimiz hepimizin ölmüşlerimizede bizlerede rahmet etsin inşallah. Rabbim Ümmedi Muhammed'den razı olsun inşallah. Amin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 11:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

termin yazdı:
Yiğitler vallahi bana uyar Allah benden memnun olsun ölmüşlerime ve bana iki cihandada rahmet ve merhamet etsin yeter. O yüzden ben her türlü hayır hasenat işinde varım. Ameleliğinide yaparım...

Rabbimiz hepimizin ölmüşlerimizede bizlerede rahmet etsin inşallah. Rabbim Ümmedi Muhammed'den razı olsun inşallah. Amin...

Amin kardeş.
O dedikleirn bana da yeter.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 12:21 
Kullanıcı avatarı

O zaman bu konuyu projelendirip kolları sıvamak lazım Aydın'ım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 14:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

termin yazdı:
O zaman bu konuyu projelendirip kolları sıvamak lazım Aydın'ım

iyi kardeş. barışla filan da konuşalım konuyu. bişiler yapmaya çalışalım. illa kurabana yetişmesine gerek yok. bölük pörçük olacağına toplu olur.
önce barışla konuşalım. sonra fazla heveslenmeden bir de bu yardım kuruluşlarından nedir nasıldırı soralım. ondan sonra pamuk eller cebe yapalım.
ben bunu çalıştığım yerde söylediğimde çevrende muhtaç insan varken, önce kendi insanımız filan gibi geyikler çeviren arkadaşlar oldu. öyle düşünen arkadaşlar bildiği ettiği ihtiyaç sahiplerine yardım etsin. zamanında bizim için öyle düşünmemiş insanlar için be de o şekil düşünemem. komşusu açken tok yatan mevzusu tamam ama kardeşi açken tok yatana gidiyor bu iş. kaldı ki idealde biz devlet olarak imkanlarımızla kendi garibanımıza yardım edecek güçteyiz. herşeyi devletten beklemeyelim tabi ama muhtaçlık meselesinin de dereceleri var diye düşünüyorum. neyse çok uzadı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 17:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Arkadaşlar vekaleten kestirmek zahmetinden kaçıp kolaya yönelmek olarak görülmesin. Ben yeni düğün yapmış biri olarak borçlarımın bulunması nedeniyle bu yıl kurban ibadetimi yerine getiremeyeceğimi düşünüyordum. burada konusu da açılınca oturup hesap kitap yaptım ve eşim ve kendim için vekaleten kurban kestirmek için Kimse Yok Mu? derneğine ödemeyi yaptım.

Bilgilendirme için öncelikle Bahattin Hocam'a ve fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kurban dışında ayni yardım konusunda da katılmak isterim.

edit: ödeme yaptıktan sonra Kimse Yok Mu? derneğini arayarak ödeme yaptığım isimleri söyledim ve telefonda Pakistan'da vacib kurban kestirmek üzere vekaletimi verdim dernek görevlisi de vekaletimi aldı ve işlemi tamamladık.

En son nightmare115 tarafından 03 Kas 2010 18:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 17:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Başka bir platformda bu konuda etrafınıza komşunuza mahallenize bakın gibilerden cevaplar aldık, ben etrafımda bu derecede ihtiyaç sahibi göremiyorum açıkçası
ALLAH vesile, teşvik ve destek olan herkesten razı olsun...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2010 18:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Mühim konu... :friends:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye