Zaman: 16 Haz 2024 08:06

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Yurt Dışı deneyimi
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014 12:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: önder
Araç: Mitsubishi ASX İNTENSE 1.6 M/T
Meslek: Araştırma Görevlisi
Kan grubu: ARh+
Merhaba arkadaşlar,

Eylül ayında düğünüm olacak ve balayı için yurtdışı planları yapmaktayken aklıma takıldı yurt dışına aracımla çıkıp romaya kadar gidip dönmeyi planlıyorum ancak, henüz yurt dışına çıkmışlığım yok ve ne yapmam gerek bilmiyorum. sizce nasıl olur? daha önceden çıkan arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim? neler yapmamız gerek?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teekkürler.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Yurt Dışı deneyimi
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014 12:24 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Konu Sohbet bölümüne taşınmıştır.

Şimdiden hayırlı olsun Önder Hocam, benimde merak ettiğim bir konu.
Tecrübeli arkadaşlardan bilgi bekleyelim bakalım...

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014 12:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Sanırım bu bilgiler yardımcı olur. http://www.gezecegiz.com/ozel-arac-ile- ... ina-cikis/

Bunun dışında gideceğiniz güzergahı ve yeme/içme, konaklama noktalarınızı önceden ayarlamanız daha iyi olur.

İyi yolculuklar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014 12:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: önder
Araç: Mitsubishi ASX İNTENSE 1.6 M/T
Meslek: Araştırma Görevlisi
Kan grubu: ARh+
Teşekkürler arkadaşlar, Gerçekten kafaya koydum tur şirketlerine onca para vereceğime aynı paraya daha fazla ülke gezerim ve kendi arabamın rahatlığında olur. Ancak gözümü korkutan herhangi bir aksilikle karşılaşmam durumu malum balayı olunca işler biraz daha karmaşıklaşıyor. Tekrara teşekkürler biraz daha araştırayım bakalım neler çıkacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014 13:04 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
onderalb yazdı:
Teşekkürler arkadaşlar, Gerçekten kafaya koydum tur şirketlerine onca para vereceğime aynı paraya daha fazla ülke gezerim ve kendi arabamın rahatlığında olur. Ancak gözümü korkutan herhangi bir aksilikle karşılaşmam durumu malum balayı olunca işler biraz daha karmaşıklaşıyor. Tekrara teşekkürler biraz daha araştırayım bakalım neler çıkacak.

Şengen vizeniz olması lazım birçok ülke gezmek için. Bu işi hallettiyseniz merkez bir ülke belirleyin kendinize ve araç kiralayarak bu işi yapın. Roma bunun için gayet iyi bir lokasyon. Pegasus v.b. charter tur yapan firmalardan uygun fiyatlı bilet bulabilirsiniz... Araç kiralama yurt dışında çok çok uygun. Üst segment bir araç ile istediğiniz gibi gezin...

Önceden güzergahlarınızı belirlerseniz daha önce bahsedildiği gibi daha sıkıntısız olur. Yabancı araç olduğunden gümrüklerde v.s. sıkıntılar olabilir. Park edersiniz gelirler araca takılırlar v.s. bazı ülkelerde %) Özellikle balkan ülkelerinde...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014 13:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Tarih belliyse en iyisi Pegasus'tan bileti şimdiden alıp avis'ten falan kampanyalı bir araç ayarlamak. Genelde Fiat Punto ve Lancia Ypsilon olukça uygun fiyata kiralanıyor.
Roma balayı için iyi seçim. Bizim oldukça keyif aldığımız bir şehir. Araçla dolaşmak için çok uygun değil, park sorunu ve dar yollar sıkıntı yaratıyor. Şehri içinde en iyisi havaimanında bir ROMA PASS alıp 3 gün sınırsız toplu taşıma kullanmak ve istediğinia 4 müzeye ücretsiz giriş hakkı almak ki bunu Collessium'da kullanmak çok akıllıca. Yüzlerce metre uzunluğunda kuyruğu beklemeden özel kapıdan giriyorsunuz ;)

Süre biraz uzunsa Roma Fiumicino'ya uçup araç kiralayıp şehri gezdikten sonra kuzeye çıkıp Venedik, Floransa yapıp Milano Malpensa veya Bergamo havalimanı'ndan uçakla geri dönmekte iyi bir alternatif olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014 16:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emrah
Araç: 2009 Lancer 1.5 Inform AT
Meslek: Bil. Müh.
Kan grubu: A +
Ben de balayımı Roma+Venedik'te geçirmiştim fakat balayında yurtdışı tavsiye etmem. Düğün sürecinde bir hayli yorulacaksınız, üstüne bir de yurtdışı seyahati gibi yorucu (hele de arabayla) bir tatil tavsiye etmem. Ülkemizde çok güzel koylar var, gidin birine ve bir güzel dinlenin.
Her şeye rağmen yurtdışı istiyorsanız Roma ve Venedik, birçok Avrupa şehri gibi yürüyerek gezilecek şehirler. Araba tavsiye etmem. Şehirlerarası ise hızlı tren 1 numara.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2014 15:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
kurban bayramında kendi aracımla çıktım, ruhsat olarak işlem yapmana gerek yok ama sınır kapısında seturda yurt dışı için sigorta yaptırıyosun, 2 haftalık 196 tl tuttu. bulgaristan için kapıyı geçer geçmez benzinlikten 5 euroya venetta denen bi zılgıt alıp cama yapıştırıyosun, bu otoban vergini ödediğini gösteriyo polis çok bulaşmıyo.pasaportlar için shengen olması yeterli, ama araç yolculardan birinin adına olursa daha kolay geçişler oluyo. kapıkuleden yaklaşık 1 saatte geçişimi tamamlamıştım.

bu arada bulgaristan çok üzerine düşmüyo ama diğer ülkelerde ehliyet sıkıntısı olabiliyomuş, ehliyetini avrupa ehliyetine çevirmen gerekiyor, buda 390 küsür tl idi yanlış hatırlamıyosam.ben yaptırmadan geçtiydim vallahi :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: