Zaman: 06 May 2024 19:01

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: colt 1.5 instyle amt 2005
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 12:14 

bu ne ya. araç her yıl yaşlanmasına rağmen sigortası, kaskosu, mtv'si fahiş artış gösteriyor.

geçen yıl 526 tl ödediğim mtv bu yıl 361*2 den 722 tl çıkıyor.. taksit başına 100 lira artış. iyice soyguna, haraç almaya döndü bu iş.. sigorta-kasko ne çıkacak, bu akşama kadar öğrenirim .. herhalde sigorta-kasko da 1000 liraya yakın çıkar.. daha muayenesi, egzosu hariç...

yani aracın değeri ne ki ???? her yıl benzin-yedek parça-bakım hariç 1500-2000 bin lira para ödeyeyim..

bu işin iyice suyu çıktı.. biner dolmuşa giderim..

ciddi düşünen varsa mesaj atsın görüşelim.

araç 110bin km'de.. arka sağdan bir kazası var ve arka kaput değişmiş sanırım çünkü boyalı.. sağ arka kapının da çizgisinden hata belli oluyor.. ama kapıların kapanmama veya tipsiz durma gibi bir sorunu yok.. ancak incelemeye başlayınca farkediliyor..

zamanı gelmeden bakımlarını hep yaptırdım.. hatta son bakımda motor yağı, filtreler, bujiler yanında şanzıman yağı, hidrolik yağı, motor soğutma suyu antifirizine kadar değişti.. dört disk tornalandı. balataların hepsi değişti.. arka poryaları 4 ay önce değiştirdim. birisinde uğuldama vardı. yetkili serviste ikisi de değişti. sırf 700 tl onlara verdim.. son bakımda yine 700 lira harcadım.. el frenini bile yeniden ayarlattım...

aracın bende hiçbir kazası yok.. tertemiz bindim 4 senedir.. 2008 yılında babamdan aldım.. ne yazık ki ilk sahibi arkadan bir araç vurunca sanayiden bir adama satmış geçmiş.. kaskosu mu yoktu anlamadım.. 31 bin liralık ilk alım faturası bende duruyor.. zengin ya umursamamış.. sanayicide kendisi yapmış aracın sağ arkasını.. aslında ben biraz abartıyorum sanırım bu kazayı ya neyse.. babam da aracı o adamdan almış.. 2007 de aracın üzerine 20bin lira kredi çekmiş.. bir kısmını da ben ödemiştim aracı üzerime alabileyim diye..

araç 1.5 instyle.. esp dediğimiz sistem var.. korkuteli virajlarından birinde çalıştırma şerefine nail oldum sanırım.. tam derenin dibine inecekken araca fren yaptırmam ile aracın birden çizgisine girmesi çok ilginçti gerçekten inanamadım.. nasıl oldu diye..

işte 6 havayastığı var, sis lambalı, deri direksiyonlu, direksiyondan kumandalı, 4 teker disk, 4 cam elektrikli, camlar uv korumalı vs. vs.. en üst modelden tek eksiği ısıtmalı koltuklar.. gerçi koltuk altında bir yere takılı olmayan kablolu boş soketler var ama ne işe yarıyor tam bilmiyorum.. isofix bağlantıları var diyeceğim ama isofixli çocuk koltukları 600 liradan başlıyor.. kim ne yapsın..??

en son petlas snowmaster ı da aldım tam oldu.. 720 lira da ona bayıldım.. 4812 tarihli.. yazlık lastiklerde 3211 tarihli..

araç fıstık yeşili.. ikamet şu an için ankara.. fiyat belirlemedim.. ocak mtv si duruyor henüz.. 8 ocakta da kasko-sigorta bitiyor.. gerçi bunların alıcıyla alakası yok..

fiyatını siz belirleyin.. iyi bir teklif gelirse %100 satıcıyım..

ne bu ya... buzdolabı mı satın alıyorum.. benzin yok, bakım yok, parça yok.. binmediğin araca her yıl 1500-2000 lira öde... 8-10 yılda hiç binmesen aracın değerini devlete veriyorsun.. her 8 yılda sıfır araç alabilecek babayiğitlerden olsam, o kadar masraf sonrası ne satıyorsun diyeceğim.. ama arkası bitmiyor, bitmeyecek...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: colt 1.5 instyle amt 2005
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 13:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Katılıyorum sana bende aynı sebepten sattım aslında.
Haftada 1 gün kullandığım araca aylık ortalama 200-250 lira harcamak hiç hoş değil.
Hayırlısı olsun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 13:23 

benim kafa bir milyoncu kafası oldu herhalde.. akbank ın sistemi yanıltmış.. sitenin açılır pencerelerinden en sonuncusunda öde kısmında 2 taksit bedeli olduğu anlaşılıyormuş meğer.. yani toplam 361.. teki 180,5..

neyse farketmez.. gerçekten soygun gibi sürekli artıyor.. gidip bi reno9 bulayım acil ihtiyaçlar için.. gerçi ona da 10bin lira isterler değil mi?*

kasko-sigorta da 1000 küsur çıkacak zaten.. hayırlı bir müşteri aramaya devam...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 13:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Ben haftada 1 kullandığım için taksiye binsem Arabanın masrafı kadar tutmuyor diye düşünüp şimdilik araç almayı erteledim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2013 12:09 

sahibinden'e ilan verdim.. 113002346..

forumda bir arkadaşımız ilanı aktif edebiliyordu sanırım.. bir de araç manuel görünmüş.. nasıl değiştirebilirim acaba?
teşekkürler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2013 17:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet Emin
Araç: 2014 Astra 1.6 Cdti Sport
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: Arh+
Herkes satıyor arabasını ev için satıyorsunuz siz ama Allah gönlünüze göre versin. Hayırlı satışlar.

Ye yağlıyı iç suyu, donarsa donsun
Ye tatlıyı içme suyu, yakarsa yaksın
Al arabayı doldur depoyu, yakarsa yaksın..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2013 18:33 

ev için evet.. 20 bin lira açığımız var beğendiğimiz daire için.. kayınpedere ağzımızı eğdik.. eğdiğimizle kaldık.. ne adam yahu.. ondan sonra da yok burası benim kızımın da evi falan filan.. sinirden ne diyeceğimi bilmiyorum şu an..

gidip bütçemize göre yine etimesgutta ev arayayım diyeceğim ama bıktım oradaki dip dibe binalardan.. bir iki ev bakalım dedik hemen pencerelerde kafalar. zaten yan binadan elini uzatsan değersin... perde açmak falan hayal.. bir de hangi eve gittiysek hemen bir yokuş.. offff...

o değil de.. birisi aradı araç için.. öğretmen eşi için düşünüyormuş.. yarın getireyim dedim.. baktırmaya gideceğiz.. bu arada kayınpeder su koyverdi... 3 saat içinde kayınpederin fikri değişmezse ilanı kaldıracak gibiyim.. durduk yerde bir de araçtan olmayalım.. bir dünya para dök.. orasını yaptır, burasını baktır.. sonra da sat.. şimdi biz bir araç alalım desek ekstradan 2-3 bin liramız gider değil mi?? gider tabi biz böyle sürekli yaptırmaya/baktırmaya kanalize olunca..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2013 23:53 
Kullanıcı avatarı

İnşallah en yakın zamanda kavuşursunuz istediğiniz eve.. Arabayı satmamak en iyisi tabi ki sonra almaya kalkınca bir sürü işlerle uğraş dur. Bunun huyunu suyunu öğrenmişsiniz. Kayınpederinizle de sıkıntı hal olacağa benziyor sankii

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2013 00:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Bende benzer sebeplerden kısa bir süreliğine ilana koymuştum. Babam satmama izin vermiyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2013 13:01 

öğretmen eşine almak isteyen birisi vardı dün.

bugün için anlaşmıştık. kayınpederin son dakika golüyle ev için parayı denkleştiremedim. bütçeye göre ev aramaktanda yoruldum. düzgün bir yer için 120bin lazım.. alıcıdan özür diledim. aracı satıp bu seferde dolmuşla ev aramaya gideceğiz ki bu olacak iş değil 3 yaş çocukla..

aslında araca da kıyamıyorum.. şu an tek isteği 20 liralık benzin.. evet yanlış duymadınız.. 20 liralık benzin alıyorum, o gün gideceğim neresi varsa gidiyorum.. zaten hergün de gezdiğimiz yok.. ihtiyaç olduğunda ya da bir hava almak istediğimizde..

bu devirde 20 liralık benzin alan kalmış mıdır sizce?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2013 17:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
ben her zaman 20 tl lik atıyorum hatta geçenlerde 10 tl lik aldım pompacı bana baktı abi hemen doldur işim acil dedim aracı alalı 2 yılı geçti toplam fullediyim 3 yada 4 keredir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2013 17:58 
Kullanıcı avatarı

turizmpsikoloğu yazdı:
öğretmen eşine almak isteyen birisi vardı dün.

bugün için anlaşmıştık. kayınpederin son dakika golüyle ev için parayı denkleştiremedim. bütçeye göre ev aramaktanda yoruldum. düzgün bir yer için 120bin lazım.. alıcıdan özür diledim. aracı satıp bu seferde dolmuşla ev aramaya gideceğiz ki bu olacak iş değil 3 yaş çocukla..

aslında araca da kıyamıyorum.. şu an tek isteği 20 liralık benzin.. evet yanlış duymadınız.. 20 liralık benzin alıyorum, o gün gideceğim neresi varsa gidiyorum.. zaten hergün de gezdiğimiz yok.. ihtiyaç olduğunda ya da bir hava almak istediğimizde..

bu devirde 20 liralık benzin alan kalmış mıdır sizce?

Ben 5 liralık benzin aldığım zamanı biliyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013 01:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Bir kere 3,45 Tllik almıştım :-) gerçi sebebi bir kampanya idi ama olsun . Sanırım rekor bende:O

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013 01:33 
Kullanıcı avatarı

souldemon yazdı:
Bir kere 3,45 Tllik almıştım :-) gerçi sebebi bir kampanya idi ama olsun . Sanırım rekor bende:O

Abi parayı nasıl verdin 1+1+1+0,25+0,10+0,10 mu yaptın :) Adam da bahşiş mi vericek yoksa diye düşünmüştür :LOL: :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013 02:44 
Kullanıcı avatarı

Ya 4x75 tllik yakıta bonus kampanyası vardı, yanaştım lpgye 75 tl dedim ve gidip direkt kartı geçtim. Geldiğimde depo 71,55 tl'de dolmuştu. Üstüne benzin pompasına yanastım ve adama "3 lira kırkbeş kuruşluk" dedim. Adam önce bir bön bön baktı. Sonra diğer pompacı geldi, parasını benden alırsın akşam dedi diğer pompacı ya. Velhasıl ilginç bir alışveriş idi. :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013 10:27 
Bu devletin vergi işini hiç anlamıyom ben anlayan varsa kurtarsın bizi. Örneğin; 1.5 dizel bir kango araç fiyatı:30.000TL doğaya daha fazla zarar veriyor ve vergisi:558TL. 1.332 benzinli bir colt araç fiyatı : 27.000TL(ikinci el) benzinli olduğu için doğaya daha az zararlı vergisi:810TL. Arkadaşlar türkiyede dizel araçların sayısı daha fazla ve ben ararştırdım, benzinliye göre 24 kat daha zararlı. Yakında çocuklarımız sakat bile doğabilir. Çünkü şehirlerde hava kirliliği artık doğal gazla çözülemez, çünkü herkez dizel araç alıyor. Ben bu konuda yasal işlemlere başvurmak istiyorum. Hem daha zararsız bir otomobil kullanıp hemde fazla vergi vermek haksızlık.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013 11:35 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
bu işi yapan Levent ise şaşırmam :D

Dün gece hiç tanımadığım bir pompacıya
sırf Lpg fullendi diye
usulca sokulup
3.45 Liralık Benzin doldur dedim

:gul: :D

Hazırda parasını ödemişim zaten Vedatçım naapiim :) :dus:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013 12:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Orkun
Araç: Colt idi
Meslek: M.Mühendisi
Dünyanın çoğu ülkesinde benzin dizelden ucuzdur veya vergiler benzinli araçlarda daha uygundur canım ülkemde vergi politikası yüzünden durum ortada

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: