Zaman: 03 May 2024 15:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 109 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 15:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Arkadaşlar Merhaba,

yaklaşımlarınız ve temennileriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim...

yaklaşık 5 yıldır, Colt ile iç içeyim...Bu süreçte sadece DH forumdan özel mesajlarla bir sürü Colt al alma tavsiyesinde bulundum, kaldı ki o zamanlar Coltun 2. el piyasası şimdikinden daha kötüydü..orada şunu defalarca tecrübe ettim; Colt kullanıcısı ya da kullanıcı adayı gerçekten de marjinal ; yani dürüst, ne istediğini bilen bir profile sahip...Dolayısı ile benim ilan oluşturma tarzım tamamaen ve sadece Colt arayanlara yönelik...

Bu aracı geçen yıl da ilana verdim...Üslubum neredeyse aynıydı... Emin olun kafam çok rahat etti, lüzumsuz dialoglardan öte seviyeli görüşmelerimiz oldu... Daha ilginci aracı 2 kişi görmeye geldi; bir kişi almaya karar verdi anlaştık...Çekin , bizim arabanın değerinden yüksek olması benim de aradaki farkı nakden veremeyecek olduğum için o iş olmadı...ben de satıp bedelli yapayım mı yapmayayım mı vs derken satmaktan vazgeçtim...

Telefonla görüştüğüm herkes aracın her bir detayını önceden bilip kabullenen kişilerdi dolayısı ile de görüşmelerimiz daha gerçekçi ve samimiydi...Ben de onu istiyorum zaten, hasar bilgilerini görüp aracı almak istemeyene zaten bir şey diyemeyiz ama bahsi geçen hasarları gözönünde bulundurarak aracı gerçekten almak isteyen biriyle her türlü anlaşırız...yeter ki alıcı olsun...Geçen yıl 250 TL için satmamıştım aracı...Bu yıl bu konuda esneğim biraz meslela...bu esnekliğim almayı düşündüğüm araçtan elde edeceğim pazarlık indirimi oranında arta da bilir...

Evet hodri meydan, varsa bizim yavruya talip olan özelden buyursun :)

kaput konusuna gelince alıcı olan için sorun yok, yeter ki satıcı fiyatta gerekli esnekliği göstersin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 15:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ZGRYDMR yazdı:
Sabahta çıkmayınca hocam da sansasyon yaptı herhalde dediydim. :lol:

Hocam ilan süper olmuş ellerine sağlık. :)

Yanlız sadecene :D yine fotolarda güzel ama keşke fotolara biraz daha özeneydin daha iyi olmazmıydı hocam, benim bakarken piskolojimi çok etkileyen bir durum bu.
Antalya da güzel yeşillik bir ortamda veya ne biliim bol ışıklı bir Avm otoparkında filan, bir de Erhan Hocamın (Evo 34) incelemede çektiği gibi geniş açılardan bol bol foto sanki daha iyi olur gibime geldi tabii başkaları farklı düşünebilir, napiyim demeden edemedim. :oops:

Hayırlısı olsun yine... :)

Abi sadece 10 foto koyabiliyorum...inanılır gibi değil ama Antalya güneşli havalara hasret...Akşam haberlerinde Antalyada sel başlıklı haberleree hazırlıklı olun :)

Abi,

özendim sayılır be ama öyle çok allayıp pullayınca aracın başında gerçek görüntüsü arasındaki farkı görünce şok olunuyor :) bana ne sorulacaksa onları çektim, lastik derler ben üretim tarihi ve diş derinliği bir arada çektim mesela...direksiyon, gösterge paneli, tuşlar vs hep sorulur, onları çektim...diğer şeyler için de zaten yazım...daha naaapiiim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 15:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

rebeldeath yazdı:
hadi hayırlı olsun cihat hocam rastgele :)

EyvAllah Abi,

Evo34 yazdı:
Hayırlı olsun kardeşim, aracın rengi, lpg sistemi ve km'si gayet güzel...
Lakin;
ilana hasarlarla başlamak bence doğru değil. Kimseden birşey saklamıyoruz tabiki ama bu tür detayları en sonda versen daha iyi olur.
İnsanlar daha ilanı incelemeye başlar başlamaz hasar durumlarını belirtmek ilanın cazibesini kaybettirebilir ;)

Abi,

boşver, kimse kimseyi yormasın, enteresan durumlarla karşılaşmayı önleyen her şeyi yaptım :)

olriç yazdı:
hocam ilan güzel olmuş özenmişsinde şu fiyatada biraz özeneydin one ya öle adammı öldürdük:) neyse gönlünüzce olur inşallah

Alıcı mısın gardash sen onu söyle :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 17:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: münir
Araç: colt amt 1.3
Meslek: demiryolcu
valla hocam ne yalan söyleyim 10 gun içinde alacam bi colt arada cazip bi lancer cıkmazsa. otomatik olucak.beyaz renk hoşuma gitti. ilgilendiğim araclar http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8431/detay ford bayısınden ekspertizi iyi 2 camurlukta ezık vhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 75/detayar. bu arac ta temiz.bu arada orkun arkadasın arabanın fiyatıda 25 bine indirmişler onun da rengi güzeldi .http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 3387/detay bu zaten mersinde hiç olmazsa memlekete gider tantuni yer aracı alır gelirim şu an afyondayım.sizin aracta güzel aslında da şimdi o aracı aldığımı düşünüyorum satmak istesem benı ne kadar zorlar tamam aracı zaten uygun alıyoruz aama işte yasadığımız yerde küçük kimse de kaput değişmiş araca bakmak için afyona da gelmez neyse herseyin hayırlısı

– Bilinmez Efendimiz.
– Yıldız kaydığında diler mi bizimle olmayı?
– Sanmam Efendimiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 19:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Rahmi Bey Dostum, kaput degisimi olan kazam ilk kazamdi...duran arabaya vurdum...kaza sonrası fotoları var forumda....henüz 1 yıl bile olmamıştı aracı alali...servise götürdüm, hayatımın ilk kazasiydi, kazadan bir iz görmek istemedim, servisten degisimini rica ettim, arac kaskoluydu, servisin de işine geldi tabi değiştirdi...oysa değişmese de olurdu...dedim ya kazayı hatırlatacak herhangi bir iz olsun istemiyordum...yıllar sonra araci satarken bu kaput meselesinde basımın agriyacaginin farkindaydim elbette...ne yapalım bu ülkede her seyde olduğu gibi bu iste de ilginç bir mantık var...güneş yanikli alabula arac orijinal vasfiyla, boyanmış araçtan daha cok prim yapıyor :) ya da ezik buzuk tamir edilmiş kaporta, orijinali ve yenisi ile değişmiş kaportadan daha evla :) yani sen de haklısın...herkesin kriteri farklı olabiliyor...bu noktada benim talihsizliğim talihsiz kazalarım, kim kaza yapmak ister ki, ama geri kalan kriterlerde 2009 model versiyonlar arasında ilk uctedir benim yavru :) bu arada malumunuz arkadaslar, Civic Hb flortlerimiz sürüyor, tüccar değilim ben, kopardığım indirim oranında ben de indirim yapmaya hazırım...her an sürpriz gelişmeler olabilir :) Vedatin deyimiyle ; kasinti suruyor...hayırlısı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 20:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kutay
Araç: 1.3 Colt AMT
Meslek: Öğr.
Kan grubu: 0+
Hayirli satislar. Beyaz colt da bi baska guzel duruyor :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 23:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mahmut
Araç: '14 VW Golf 1.4 TSİ Highline
Meslek: Doktor
Kan grubu: ARH+
On numara ilan olmuş Cihat'ım,tam benim tarzım.
İçinde bulunduğumuz zaman dilimine inat her şeye rağmen DÜRÜSTLÜK,DOĞRULUK.
Bravo.
Yahu ben kendi aracımı satıp seninkini mi alsam ne yapsam :roll:
Hem beyaz hem LPG'li,en önemlisi de senin anılarınla dolu :good:

Allah işini rast getirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 23:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet Emin
Araç: 2014 Astra 1.6 Cdti Sport
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: Arh+
Cihat hocamm Allah gönlüne göre versin inşallah en yakın zaman da coltunu satıp istediğin civice kavuşursun :)

Ye yağlıyı iç suyu, donarsa donsun
Ye tatlıyı içme suyu, yakarsa yaksın
Al arabayı doldur depoyu, yakarsa yaksın..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2013 05:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozaN
Araç: 2011 CoLT 1.3 AmT
Meslek: memur
Cihat Hocama hak veriyorum. değişen boya vs. bize kazayı işaret ediyor bunun için endişeleniyoruz. eskiden öyle foto vs. de olmadığından kazanın boyutunu bilmemek ileride sıkıntı yaratır mı düşüncesiyle arabayı almamaya itiyordu. ama şimdi aracın kaza fotosu var. yani değişenin nasıl bir kazadan kaynaklandığı belli iken endişe etmek yersiz. benim honda ilanında da kaza fotosunu koymuştum. arkadan çarptılardı. stoplar sağlam bagaj kapağı hafif ezik tampon gidik. şimdi kaskodan diye bagaj kapağını değiştimişim yapılacak durumdayken hem de boyasız düzeltme ile. binecek adam için sorun olmaması lazım bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2013 10:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

vtechno yazdı:
Hayirli satislar. Beyaz colt da bi baska guzel duruyor :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

EyvAllah kardeşim, sanırım kendinden pay biçtin :)

Aes08 yazdı:
Cihat hocamm Allah gönlüne göre versin inşallah en yakın zaman da coltunu satıp istediğin civice kavuşursun :)

Sağolasın Janım benim :)

drmert yazdı:
On numara ilan olmuş Cihat'ım,tam benim tarzım.
İçinde bulunduğumuz zaman dilimine inat her şeye rağmen DÜRÜSTLÜK,DOĞRULUK.
Bravo.
Yahu ben kendi aracımı satıp seninkini mi alsam ne yapsam :roll:
Hem beyaz hem LPG'li,en önemlisi de senin anılarınla dolu :good:

Allah işini rast getirsin.

Amin adı gibi Mert kardeşim...İyiler iyilerle karşılaşır prensibi ile şeffaflık ve dürüstlük aynı karşılığı bulur diye düşünüyorum (Nasıl da kendime pay çıkardım ama :))

sen daha LPG taktırmadın mı?

gommes yazdı:
Cihat Hocama hak veriyorum. değişen boya vs. bize kazayı işaret ediyor bunun için endişeleniyoruz. eskiden öyle foto vs. de olmadığından kazanın boyutunu bilmemek ileride sıkıntı yaratır mı düşüncesiyle arabayı almamaya itiyordu. ama şimdi aracın kaza fotosu var. yani değişenin nasıl bir kazadan kaynaklandığı belli iken endişe etmek yersiz. benim honda ilanında da kaza fotosunu koymuştum. arkadan çarptılardı. stoplar sağlam bagaj kapağı hafif ezik tampon gidik. şimdi kaskodan diye bagaj kapağını değiştimişim yapılacak durumdayken hem de boyasız düzeltme ile. binecek adam için sorun olmaması lazım bence.

Aynen dostum,

bakımlı, titiz kullanılmış, geçmişi bilinen ve en önemlisi uzun yıllar sorunsuz bir araca binmekse amaç neden olmasın...almadan satmayı düşünüyoruz ya da düşündürtüyorlar :) şunu da net söylemek lazım, sonuçta ben de arabamı satıyorum ama burada da dürüst olmak lazım, elbette ki aynı temizlikte 2 araçtan şu veya bu şekilde kaputu değişmiş bir araçla değişmemiş bir aracın fiyatı aynı olmamalı !

Hayırlısı,

mutlaka benim gibi düşünen bir alıcı çıkar karşıma elbet; sonuçta bu arabayı bir kişi alacak, çok da karamsar olmamak lazım :D

Not : bu arada sahibinden.com çöktü, şu benim arabanın yaptığına bak :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2013 14:39 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Bunlarda aracın başından geçenleri forumda gün be gün anlattığım başlıklar...

viewtopic.php?f=33&t=59&p=2544&hilit=Baceyin#p2544

viewtopic.php?f=48&t=3059

derli toplu dursun şöyle :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2013 21:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Hayırlı olsun Cihat. Lancer 1.8 kullansan civic dusunmezdin eminim :)

Note 2 ile gönderildi

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: bacey
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2013 08:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Hayırlı olsun Cihat. Lancer 1.8 kullansan civic dusunmezdin eminim :)

Note 2 ile gönderildi

EyvAllah dostum,

Vallah herkes öyle diyor da Vedat almadı 1.8i o yüzden ben de kıllandım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2013 20:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
İlan çok güzel olmuş, inşAllah kısa zamanda satıp yeni aracına kavuşursun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2013 22:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

EyvAllah Abi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 May 2013 09:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ZGRYDMR yazdı:

Yanlız sadecene :D yine fotolarda güzel ama keşke fotolara biraz daha özeneydin daha iyi olmazmıydı hocam, benim bakarken piskolojimi çok etkileyen bir durum bu.
Antalya da güzel yeşillik bir ortamda veya ne biliim bol ışıklı bir Avm otoparkında filan, bir de Erhan Hocamın (Evo 34) incelemede çektiği gibi geniş açılardan bol bol foto sanki daha iyi olur gibime geldi tabii başkaları farklı düşünebilir, napiyim demeden edemedim. :oops:

Hayırlısı olsun yine... :)

ABi bak tam sana göre bir ilan :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 5270/detay

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 May 2013 09:55 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Yok bu olmamış, hem araçta Tam otomatik :) Bize uymaz...

Ben şahsen resim çekerken açık hava fakat gölge olmasına dikkat ediyorum. O şekilde aracın hatları ve temizliği daha iyi belli oluyor.
Geçen Lancer'in fotolarını çekmek için Colt'un resimlerini çektiğim okulun bahçesine kaçak girdim :D
Bu sefer Müdüre yakalandım,
Hocam dedim bir iki resim çekip çıkacağım.
Araca şöyle bir baktı, sonra
- Tamam çek dedi :D

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2013 19:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

fotoları güncelledim arkadaşlar,

bu arada forumda Colt almayı düşünen varsa tekliflere açığım, HB Civic var bir tane oradan aldığım fiyat toleransını Colta yansıtmayı düşünüyorum...Ciddi samimi ve dürüst omak koşulu ile özelden yazışabiliriz...Sonra tük kaçırdık çok iyi fiyata gitmiş vs diye üzülmeyin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2013 20:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: münir
Araç: colt amt 1.3
Meslek: demiryolcu
ben mesaj yazdım hocam

– Bilinmez Efendimiz.
– Yıldız kaydığında diler mi bizimle olmayı?
– Sanmam Efendimiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2013 21:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Aklıma tüp taktirma maceran geldi de.. bi kötü oldum. Bi fena oldum. :)

Note 2 ile gönderildi

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 109 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye