Zaman: 10 May 2024 19:56

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 14:09 

kardeşim olduğu için parçası ucuz araç gerek.. ben colt umdan vazgeçemem ama amörtisör dü, akstı, silecekti, poleniydi, bir ara bayağı bir canımı yaktı..

şimdi ona bu paraya temiz bir colt buluruz belki ama yarın baskı vs. bir sorun çıkarsa bana ekşir de ekşir.. bu aracı bilen kullansın arkadaşım.. tantana dinlemek istemem.. halbuki canavar gibi.. uyduruk fabia 1.2 motora 16bin dediler en son.. abs yok, tek hava yastığı vs..

ama dediğim gibi.. şimdi colt aldırırım.. sonra 2 amörtisör değişecek olsa, ben yeteri kadar yoruldum, uğraşamam.. bunlar da servise bir giderler, 600-700 tl yi bir duyarlar sırf amörtisör için.. beni bunaltırlar..

bu yüzden araçtan pek de anlamayan kardeşim için ankara şehir içi işe gidiş-geliş 18500 e kadar bir araç tavsiye.. ne bileyim punto mu olur, stilo mu olur, corsa vs. mi olur?

bir yardım..

forumdaş olarak az çok tanıdığım kişilerden fayda istemek en doğrusuydu.. o yüzden buraya yazıyorum..

synthi.. kardeş bir araç da bize bul..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 15:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
valla araba bulmak dert.. Geçen piyasyaa bakayım dediö.. 15250'ye aldığım Corsa'ya 17-18 hatta 20 çeken var.. 2004 corsda cosmo ayarında invite'ın kılı olamaz..

Öyle çok araba geçmişim de olmadığı için diğer markalarda ne kadar çıkıyor bilmiyorum. Tek bildiğim arkadaşımın 2004 Astrasının her yıl 600-700tl masraf çıkarması.. 1 yıl trigeri değişir.. öbür yıl takozları değişir.. diğer yıl bujileri mujileri değişir.. sonra bir bakmışın yine triger zamanı gelmiş..

Colt da amortisörün artık göz korkutucu olduğunu da düşünümyorum.. 2 adet amortisörü 250-300'e aldık senle.. kaç kere değişmesi gerekir bilmiyorum.. burda önemli olan aracın km'si ve bakımları.. Benim gibi alır almaz.. aküsüydü, lastiğiydi, amorsiörüydü girişirse başı ağrıyabilir.. ama ben aracı çok çok ucuza aldığımdan bunları hiç dert etmedim. Ancak piyasa şuan baya yüksek.. yani 2006 colta 18bin değer biçenlere çok kızmamak gerek.. Çünkü 2004 corsa 20bin tl istiyorlar..

Çevremde pek arabasını satan da yok.. Zaten bu zamanda sıfır almak için satmıyorsa kesin elden çıakrtmaya çalışılan, kaktırma tipi arabalardan oluyor..

Ne diyim Allah sabır versin.. 18500TL olsa ve Colt dışında araba alcak olsam Seat, Opel, Skoda, Honda bakarım ama onların da anca yaşlıları alınır heralde.. biraz daha biriktirsin en iyisi :)

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 17:19 

haklı söze ne denir..

sağolasın opeth.. sağolasın synthesizer..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 17:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Bence clio ve colt ile bir deneme sürüşü yaptırın, kararı zaten kendisi verecektir.
Clio derse, kardeşlikten reddedin gitsin :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 13:58 

yavv.. işin bir de enişte boyutu var tabi.. yarın bir gün. abin şöyle dedi de, bunu aldırdı da, aha şimdi ne olacak da.. karışmasam daha iyi.. bir yandan da yiyecekleri 18binlik kazık iyi bir kazık olur..

şuna ne dersiniz? lütfen yorum.. 20bine verilse mesela alınır mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 126/detay/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 14:06 
Kullanıcı avatarı

Eşimin arabası ama bayandan diye satmıyorum.. :gul:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 14:11 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
turizmpsikoloğu yazdı:
yavv.. işin bir de enişte boyutu var tabi.. yarın bir gün. abin şöyle dedi de, bunu aldırdı da, aha şimdi ne olacak da.. karışmasam daha iyi.. bir yandan da yiyecekleri 18binlik kazık iyi bir kazık olur..

şuna ne dersiniz? lütfen yorum.. 20bine verilse mesela alınır mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 126/detay/

20.000 e bu araba alınır mı abi? Yuh 17.000 e bunun 45.000 kmde olanını arkadaşım sattı ne kazası vardı ne de bişeyi tertemiz arabaydı. İyice kafayı yemiş millet ya 21.400 koymuş ilan yuh

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 14:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
colt ile tanışmamız çok kötü oldu şimdi alternatif bulamıyoruz, ister istemez coltla kıyaslayınca hep sınıfta kalıyorlar.
şimdi düşünsene 2006 corsa 20.000 e verse alınırmı diyorsun.
diğer tarafta TUNÇ'un 2006 29.000 de arabası 17.500e vericem diyor (satıldımı bilmiyorum)
hem 2,500 lira fazla ver hemde coltdan daha iyisi olmasın.

Donanım haberde yazdığımız yıllardan beri benim fikrim değişmedi, 17-18 bin liraya colt alternatifsizdir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 14:32 

walla üstadlar ne deseniz haklısınız.. şu an piyasada 2-3 bin tl fazlalık var.. bunlar da tutturdu şimdi alacağız diye.. geçen hafta ostim'deki araç pazarına gitmişler.. biri bir yamultucak bunları.. hayır yine ben uğraşmayacağımı bilsem bana ne yavv diyeceğim..

17 bin'e de iyiymiş... ama o tip araçlar bizi bulmaz... döviz takip eder gibi satılık araç takip etmek gerekmiş meğer..

tunç arkadaş kimdi? bize ankara'dan bir araç lazım.. benim aracı bunlara kassam mı acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 14:38 
Kullanıcı avatarı

Çok kişiden önce Coltu tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. İlandaki aracın aynı ayardaki Colttan yaklaşık 4-5 bin fazla olması tamamen talep fazlasından kaynaklanmakta. Dolayısıyla Colta olan talebin az olması mevcut Colt sahiplerinin "Daha ucuza daha kaliteli araca binmeyi" sağlıyor..

Aslında insanları uyarmak, Coltla-lancer ile tanıştırmak bizim faydamıza olmayan bir durum. Zaten Coltun yeterli bir piyasası var. Örneğin ben 2008 model aracımı 10 ay önce 17.600 e almıştım. Şimdi istesem hemde kısa bir sürede aynı fiyata satabilirim. Coltu, parasının değerini bilen, araştıran insanlar alıyor. Israrla değer bilmeyen birisine Colt aldırmak tepkiye sebeb olurki yaptığız iyiliğe pişman olursunuz ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 14:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
fiesta bakın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2011 16:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
turizmpsikoloğu yazdı:
walla üstadlar ne deseniz haklısınız.. şu an piyasada 2-3 bin tl fazlalık var.. bunlar da tutturdu şimdi alacağız diye.. geçen hafta ostim'deki araç pazarına gitmişler.. biri bir yamultucak bunları.. hayır yine ben uğraşmayacağımı bilsem bana ne yavv diyeceğim..

17 bin'e de iyiymiş... ama o tip araçlar bizi bulmaz... döviz takip eder gibi satılık araç takip etmek gerekmiş meğer..

tunç arkadaş kimdi? bize ankara'dan bir araç lazım.. benim aracı bunlara kassam mı acaba?

İstanbul'dan üyemiz TUNÇ "Ertuğrul abimiz"
Sıfır aldığı 2006 model manuel invite aracını satıyordu, satılıklarda başlığı var.
çok kullanmıyo henüz 29.000 de.
17.500 yazmıştı haberin olaaa.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011 15:07 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 551/detay/

manuel alınca AMT 'a göre ne eksiklikler oluyor.. ilk defa aracı olacak kardeşim.. zaten alacakları herhangi bir araç da manuel olacaktır... yakıt ne kadar fazla olur amt a göre.. bir de manuel de alınabilir fiyat ne olmalı?

opeth, synthi, toşu ve diğer arkadaşlar biz hala arayıştayız.. ankara dışından gidip alacak durumda değiller.. benim de izin durumum yok zaten..

şu yukarıdaki aracı bir okuyup üfler misiniz?

çok sağolun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011 15:25 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Dacia Logan tavsiye ederim.
Dağa bayıra vursun, kolay kolay başınıza ekşimez.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: