Zaman: 29 Nis 2024 15:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: NAVİGASYON
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 14:46 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
Aldatmazlardan fiyat aldım mitsubishiclubturkey üyelerine 1950 KDV dahil bilgilerinize.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 14:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur D.
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT 2011
Meslek: Y.dışı eğt. dan.
Abi Colt için de çıkarsalar güzel olacak. Yeni kasalarda yeri de hazır yani. Ben işaretledim bile. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 23:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
extrabonus yazdı:
precious yazdı:
aldatmaz oto buluşmasındaydı sanırım.birkaç fotoda double din uygulaması yapılmış bir lancer vardı.oaraç kimindi nasıl nerede kaç paraya o uygulama yapıldı çok merak ediyorum bende düşünüyorumbirde yaptıran arkadaş memnun mu

O araç Aldatmaz'ın showroomundaki 1.5 Lancer. TV,DVD, Radyo, MP3 çalar, ipod + usb bağlantısı, sd card girişi, navigasyonu, geri görüş kamerası ve bluetooth'u olan bir sistem ön göğüse uygun olarak yapılmış, orijinal gibi duruyor. İstek olursa böyle bir çalışma yapılıyor ancak tam fiyatını hatırlamıyorum.

Yalnız çok tatlı duruyordu ya sanırsın fabrika çıkışı o kadar hoşuma gitmişti...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 23:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
trkingrock yazdı:
Arkadaşlar merhaba

Söz konu konu olan duble din uygulaması ASKALE OTOMOTİVDE mevcut lancer 2011 modelinde (ekstra olarak) showroomlarında mevcut isteyen olursa resim ekleyebilirim uygulama hakında,ayrıca ek bilgi sahibi de olabilirim.
şahsen kendim aracıma uygulamaya düşünuyorum.belki toplu satısta indirim yapabilirler :)
2 hafta once fiyat 2250+kdv di.

Ben bu fiyatın karşılığını alacağıma inanmıyorum şahsen normal bir navigasyonda bunların hepsini karşılayabilir diye düşnüyorum bu ne ya 2250 lira yuuuhh yani. bide artı kdv.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2010 15:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
bu fiyatlar çok, bir ara forumda tartışılmıştı hangi konu bilemiyorum ama ortalama 750-1000 tl gibi fiyatlara çerçeveli şekilde tüm girişleri olan navigasyonlu güzel double dinler getirebiliyordu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2010 19:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
badboy87 yazdı:
bu fiyatlar çok, bir ara forumda tartışılmıştı hangi konu bilemiyorum ama ortalama 750-1000 tl gibi fiyatlara çerçeveli şekilde tüm girişleri olan navigasyonlu güzel double dinler getirebiliyordu

2250 tl+kdv bencede çok.ama aldatmaz oto da kdv dahil 1950 tl miş.düşünülebilir.bendede navigasyon cihazı var.ama açıkcası orjinal kendi yerine takılmış olanı çok güzeldi.ve diğer uygulamalarda olduğundan bayağı işlevseldi.normal navi cihazım camda öyle duruyor kapalı olarak.şehir içinde lazım olmuyor.1000 tl civarında oluyor doğrudur.benim yeğen ingilterede araştırdı.o paraya getirebiliyor ben kararsızım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 00:35 
Kullanıcı avatarı

LANCER' INA NAVİGASYON DVD TAKTIRMAK İSTEYEN BU YAZIYI OKUSUN..

2009 model lancer sahibiyim.. uzun süren araştırmalardan sonra lancerıma dvd navigasyon taktırdım.. öncelikle şunu söyliyeyim şayet orjinal cihaz taktıracağım derseniz ciddi miktarlarda parayı gözden çıkartmanız gerekiyorki bence hiç gerek yok.. türkiyede araca uygun oem cihaz getirten 3-4 firma bulunmakta. Bunlar ya markasız çinde üretim yaptırılıp getirtiliyor yada markalı olarak geliyor. Aralarında çok fazla fiyat farkları yok.. Ben FLYAUDIO markasını seçtim. Adamlar porshce bile cihaz yapıp takıyorlar. Bir kaç marka daha var onlarıda belirteyim araştırırsınız.CYCLONE, NAVITECH, NAVIMASTER vb... bu cihazların dış görünüşleri çok az farklarla aynı olmakla beraber kullandıkları iç aksam farklılık gösteriyor (ciddiye alsanız iyi olur cidden ben içlerini gördüm) şimdi.. benim kullandığım cihaz türkiyede ilk benim araca takıldı hatta o kadar beğenildiki firma aracı altunizadede TEMSA nın genel merkezinde sergiledi.Cihaz gerçekten mükemmel navigasyona bağlanma hızı 10 sn altında. POI ler gerçekten çok zengin kaç kez nöbetçi eczanenin kapısına kadar beni götürdü.(hastanız olunca dua ediyorsunuz) DVD sorunsuz izleyebiliyorsunuz, televizyon modülünü ben istemedim çünkü taktıkları modül dijital karasal yayınları alıyor türkiyede olmadığı için modülü istemedim ama ilerde olursa 400 tl bir farkla taktırabilirsiniz. Diğer saydığım markaların bazılarında karasal yayınları alan modül var fakat malum seyahat halindeyken bir halt izleyemiyorsunuz. Hediye olarak geri vites kamerası taktılar cidden çok işe yarıyor.Gelelim benim için en önemli özelliklerden birini DİREKSİYON KUMANDALARI. Bendeki kumandaların biri hariç hepsi çalışıyor. Bazılarınız tahmin edebilir bluetooth lancerin teybinde gömülü teyip çıkınca telefon açma kapama yeni cihazda aktif şekilde çalışıyor fakat bilgisiyarı aktif hale getiren kumanda çalışmıyor.Onun haricindeki tüm düğmeler aktif sorunsuz çalışıyor. Yeni teypte bluetooth olduğu için süper şekilde konuşabilirsiniz.Gelelim fiyatına bana 2000 tl ye hepsi maloldu (işçilik , geri vites kamerası) dışardan bakanlar kesinlikle cihazın orjinal oldugunu söylüyorlar. Hatta temsadaki bir yetkili bile orjinal sandı.daha ayrıntılı bilgi almak isteyen bana buradan ulaşabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 00:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Hasan Bey, paylaşım için teşekkürler ancak bir noktanın altını çizmek istiyorum. Haritada yön tarifi ve mevcut POI'ler takılan cihazın donanımı ile ilgili değildir. Tamamen kullanılan yazılım ve harita sağlayıcı ile ilgilidir.

Örneğin IGO, nDrive tarzı navi programları ve Başarsoft, NaviTürk gibi harita sağlayıcıları gibi.. Bu iki bileşen sirf tipi en adi PND yani el tipi navigasyon cihazında bile o dediklerinizi yapabilir..

Bence iş konsola gömülü bir multimedia sistemi ise önemli olan noktalar..

1. direksiyon kumanda'larının çalışması (ki sizinkinde bu yapılıyormuş, güzel bişi)
2. Sistemin donanımsal ayrıntıları, uydu alıcısı nedir? işlemcisi nedir? ne tür media'ları okuyabilir? gibi..

Orjinal sistemlerin pahalı olmasının sebeplerinin başında bence TRT bandrol bedeli ve vergisi.. Bir de navigasyon yazılımı ve harita sağlayıcı bedeli.. Bildiğim kadarıyla şuan Türkiye'de isteseniz de IGO yazılımı ve Başarsoft haritası satın alıp, bu cihazlara bireysel yükleyemiyorsunuz. Bu da bu işi yapan firmalara yüksek bedel olarak patlıyor.. yada korsan kullanım yapılıyor.

Örneğin sizin sistemde kullanılan harita orjinal midir? güncelleme yapacağınız zaman neler olacak? bu konu hakkında bilgi verdiler mi?

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 01:30 
Kullanıcı avatarı

Çok fazla konuya dalınca hepsini ayrıntılı yazamadım. Doğrudur şu an en uyduruk telefon cihazlarında bile benim yazdıklarımı yapabiliyorlar. Ama emin olun 4 cihazı o kadar yakından gördümki size yazdığım bazı markaların cihazların haritaları cidden çok uyduruktu.Uyduya bağlanma süreleri 4 dakikayı buluyordu. Benim söylediğim cihaz BAŞARISOFT haritalarını kullanıyor.Gayet memnunum haritaya ekstra bedel ödemedim (minisd kart hediye ediyorlar tüm haritalar yüklü şekilde geldi) Cihazla birlikte AUX, IPOD, USB bağlantıları geliyor( ben orjinal aux çıkışının oradan kabloları çıkarttım cidden süper oldu) şu ana kadar okuyamadığı medyaya rastlamadım (yada bendekiler hepsi bilinen medyalardı :) )
Aslında navigasyonda en hoşuma giden özellik hız göstergesinin dijital olarak ekrana gelmesi özellikle gece yolculuklarında acayip dikkat çekiyor.Cihazı merak edenler "BENİM ARACIM BÖLÜMÜNDE - TÜRKİYEDE TEK LACİVERT MODİFİYE KÖPEKBALIĞI- başlıklı resimlere bakabilirler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 10:28 
Kullanıcı avatarı

bilgisayarı aktif eden düğme derken hangisini kastettiniz anlamadım.direksiyonda sadece ses açma-kapama ileri geri vede mod düğmeleri var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 10:36 
Kullanıcı avatarı

2009 Lancer invite modellerinde bluetooth için 3 adet düğme bulunmakta.Birincisi açma diğeri kapama sonuncusu ise sesli komut düğmesi.yolda giderken bu düğmeye basarsanız hafızaya kaydettiğiniz telefonları sesli komutla aktif hale getirebiliyorsunuz..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 10:45 
Kullanıcı avatarı

bende 2010 lancer var.yani bluetooth yok.bu double-din uygulamasını yaptığımızda bluetooth özelliğide eklenmiş oluyormu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 11:34 
Kullanıcı avatarı

2010 yılından itibaren lancer modellerinde bluetooth özelliğini kaldırdılar...dolayısıyla 2010 model ve üstü lancer sahibiyseniz takılan bu cihaz mevcut direksiyon kumanda düğmelerinin tamamını asktif hale getirebiliyor. Takılan cihazda bluetooth özelliği var. Telefonunuzla bir kez cihazı eşleştiriyorsunuz o kadar. ondan sonra o telefonla ne zaman araca binseniz cihaz telefonla otomatik olarak eşleşiyor. Cihazın ekranına telefon tuşları geliyor.Cidden çok rahat kullanımı arama yaptıktan sonra hoparlorlerden ses gelmeye başlıyor cihaz üzerindeki mikrofon sayesindede sorunsuz konuşabiliyorsunuz...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: