Zaman: 28 Nis 2024 16:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011 11:56 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
AlperenYiğit yazdı:
akerimoglu yazdı:
Ses kavramı görecelidir. Sizi memnun bırakan sistem bir başkasını tatmin etmeyebilir.
Dikkat ederseniz Sn. ihsibustiM benim sistemin 1.8' e uygulanabilirliğini sormuş. Size tüyo vereyim, 1.8' lerde fabrika çıkışı Rockford Fosgate sistem var. Yani siz 1.8' e binseniz dersiniz ki bu arabanın içinde insanı sağır edecek kadar ses var. Üstelik müthiş kaliteli bir ses dersiniz. Fakat durum böyle olmasına rağmen Sn. ihsibustiM bu sesten tatmin olmamış. Tahmin ediyorum ki benim arabadaki sistemi dinlese soluğu sistemcinin kapısında alır.

@ihsibustiM,
1.8' lerdeki arkadaşınızın bahsettiği şey dağıtıcı değil, amplifikatördür. Bendeki çerçeve ve teyp tıpkı bende olduğu gibi sizin aracınıza da uygulanabilir. Sorun yok. Hatta ben şu anki sistemden sıkılmaya başladığım için sistemi değiştirebilirim. İsterseniz aldığım fiyata size satabilirim.

Haklılık payınız olsa da, ses sistemleri ile yıllardır uğraşan biri olarak diyorum ki, "arabamdaki ses muhteşem değil ancak diğer otomobillerde gördüğüm ses sistemlerine kıyasla son derece kaliteli sesi var. Önemli olan yüksek ses değil, kaliteli yüksek sesdir. Bas istiyorsanız da, woofer almaktan başka yol yok zaten."

Geçmişteki deneyimlerime dayanarak tespitim şudur ki, yetersiz olan hoparlörler değil, teyp çıkış gücü hoparlörlere az geliyor.

Bence sadece kaliteli bir anfi ve bir woofer ile araçtaki ses muhteşem olabilir.

Tespitinizi kısmen doğru buluyorum.
Teybin çıkışları zayıf değil, aksine oldukça güçlü. Fakat teybin işlemcisi çok dar bir aralıkta ses işliyor. Yani seste ne bas ne tiz ne de mid doğru düzgün işlenip üretilmiyor. Aracın kendi kablo ve hoparlör sistemine Pioneer veya Alpine ünite takarsanız ses anormal şekilde iyileşir. O kadar iyileşir ki araçtan inmek istemezsiniz.

Tabi ziyadesiyle ihtiyaç hissediliyorsa Subwoofer ve amfi ikilisi, hatta kaliteli bir takım tiz eklenebilir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: