Zaman: 27 Nis 2024 22:28

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 14:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Doğan abiden görüp heveslenerek bir konuda ben açayım dedim :D

İzin süresince yaptığım geziyi fotoğrafları en aza indirerek ve acizane bir yorumla sizlerle paylaşmak istedim, fotoğraf boyutlarını siteye yüklemek için 800x600 yaptığımdan dolayı kalite biraz düşük ve çoğu fotoğraf gerçeği yansıtmakta çok çok yetersiz kalmış
İyi seyirler...

İlk Seyahatimiz Karabük e ablamların yanınaydı, Haftasonunu orada geçirmeyi planlayarak hazırlıklar ve ufak aksiliklerden sonra cumartesi sabahı yola çıktık.

Burası adını unuttuğum bir piknik yeri :)
Resim

Bizim kızın keyfi yerinde :)
Resim

Mesire alanından ve güneş batarken bir kare...
Resim

Resim

Pazartesi sabahı yönümüzü Kastamonunun Tosya İlçesine çevirdik, Çankırı ili sınırlarında ve yolumuzun üzerinde olan lakin bilmemize karşın hiç gidemediğim Yaralı yada Asker Balıklar a da uğrayalım dedik,

Resim

Burada görüldüğü gibi 2 adet Havuz var, solda yavru balıklar sağda ise büyük balıklar var
Resim

Herbirinin sırtında yara yok ama o yara büyüdükçe oluşuyormuş,
Resim

Ne yazıkki yurdumuzun birçok yerindeki tarihi - turistik mekanın ilgisiz ve bilgisiz kaldığı gibi burasıda böyle, Anayoldan buraya tabela var ama gelindiğinde görünen havuzlardan ve balıklardan başka birşey yok...
Orada yakaladığımız bir amcanın isteğimiz üzerine anlatmasıyla öğrendiklerimizi aktarıyorum,
buradaki balıkların geçmişinin 700-800 sene öncesine dayandığı söylenirmiş ama nereden geldiği bilinmezmiş, çok fazla detaylı birşey bilmiyordu amca bildikleride amcanın büyüklerinden öğrendikleri zaten...

Lakin şunu ekledi:
benim bizzat kıbrıs çıkarmasında gördüğüm bu balıkların tamamının ortadan kaybolup çıkarma sona erdiğinde geri döndüğüdür, bak sağ havuzda büyük balıklar sol havuzda yavrular var, bir büyük balık ölür yerine bir yavru doğar normalde bir dişi balık yüzlerce yavru verirken bunlar ölen balık kadar yavru verir, bu havuzdaki balık sayısı ne eksilir ne artar, bu balığın ölüsünü kedinin köpeğin önüne koyuyoruz yemiyorlar bizde toprağı kazıp gömüyoruz, uzun zaman önce birisi silahıyla gelip çevre halkın onca ısrrar ve uyarısına rağmen bu balıklardan birkaçını vurup yemek amacıyla evine götürmüş, o akşam balıklar tavadayken yok olmuş ve o adamda o akşam ölmüş karısı yıllarca her yaz köye gelip bize bunu anlatırdı ağlayarak dedi...
Amcama teşekkür edip yolumuza devam ettik...

Tosyada asker arkadaşımla buluşup eve yerleştikten sonra halk pazarından doğru çarşıya inip dolaşalım dedik
Bu gördüğünüz kabak oluyormuş :D
Resim

Güzel bir Nar ağacı :)
Resim

Arkadaşımın 78 model Renault 12 si, kendisi RAT a merak salmış :D
(2 sene önce bununla gitmiştik ineboluya, amma cesurmuşuz o yıllar canım :D belkide deli cesareti) tesadüfen çalışan bir araç, kısa süreli bir şehiriçi gezimiz olduda, motor sesine ek ve yardımcı birçok farklı akustik sesi barındırıyor bünyesinde :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Gölet kenarına pikniğe gittik, Rabişim - arkadaşım ve ben,
Resim

sanırım etler birazcıcık yandı :D olsun yinede güzeldi
Resim

Piknikten dönerken çektiğim birkaç kare
Resim

Resim

küçük şelale
Resim

ne heybetli ve muazzam bir ağaçtı MAŞAALLAH...
Resim

İlginç bir motorlu taşıt, bizim arkadaş -bunun içinde motosiklet var deyince nassı yani dedim ama bu bildiğimiz tripörtör yahu, plakası bile var :D

Resim

Resim

Resim

bunun fotoğrafını çekmeye durduk, ondan sonra benim marş basmadı, ne yaptık ne ettik olmadı, mecbur vurdurup arka koltuğu boşalttıktan sonra gittik sanayiye, aslında merkeplik birazda bende, izinden önce marş ve şarj dinamolarına da baktıracaktım ama paranın gözü kör olsun...

Usta dinamoyu söküyor,
Resim

tabii uygun kömürü bulmak güç, taşrada bikaçmodel için parça var :D ama şükür aranan parça çok özel olmadığı için en benzer kömürü bulup zımparayla hallettik,
Resim

buda 20 senedir görevini başarıyla yapan ama yolun sonuna gelen şase kömürü, diğer 20 yıllık kömürler iyiydi, değiştirmedik
Resim

buda colt cu bi amcamın 1985 model Colt u, japondaşını görünce pek sevindi, 20 senedir bende bu araç dedi, 5 yaşındayken almış aracı, sonra birisine satıp geri almış, başka arabaya binemedim yiğenim dedi :)
Resim

Perşembe sabahı Tosyadan ayrılarak yönümüzü daha önce gidip doyamadığımız İneboluya çevirdik,
Resim

Resim

Resim

Ne güzel yaratmış Mevlam, kafamızı nereye çevirsek yemyeşil...

Resim

Resim

Resim

Böğürtlenleri gördükçe kendimi alıkoyamadım :D
Resim

İneboluya inerken hava iyice serinledi ve sisler başladı
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu teleferik değil, malzeme taşımak için, ben uzaktan görünce delirefik sanmıştımda :D
Resim

Bu dağlar sis ile muhteşem görünüyordu, fotoğraf yanında hiç kalmış hakikaten...
Resim

Resim

Resim

İneboluya varınca Öğretmenevine yerleştik, balkondan birkaç kare...
Resim

Resim

Rızkının peşinde bir balıkçı...
Resim

Deniz hırçındı biraz, ama hava kararmaya yakın sakinledi...
Resim

Resim

Resim

Eski ahşap evlerden birkaçı
Resim

Resim

Rabişim ve ben :)
Resim

Maket Ahşap ev meydanın hemen ortasında.
Resim

Sabahta son fotoğrafları çekip ayrılıyoruz bu güzel karadeniz kıyısından yine doyamadan ve iç çeke çeke...
Resim

Resim

Motorcu ve gezgin olan bir abimizle İstanbula dönüş yolu konusunda istişareler ettikten sonra, internet bize geldiğimiz yolu dönerek gitmemizi önerse de biz inebolu - amasra yolundan gidip zonguldaktan bolu yeniçağaya inerek otobana karışmak konusunda hemfikir oluyoruz, çevre halkta o yol çok virajlı çocuğunuzda var çok bunalırsınız dese de geldiğimiz yolun da pek düzgün olmadığını düşünerek ve amacımızın tatil olduğunu hatırlayıp gitmediğimiz yoldan gitmenin manen daha anlamlı olacağında karar kılıyoruz, Bahsettiğim abi, bu yolu bize çok övdü, az bile övmüş, kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum

yola çıkışımızın ilk dakikalarında bile iyiki buradan gidiyoruz dedik...
Resim

Resim

Haksız değilmişiz sanırım???
Resim

Yollar inanın hep böyle S şeklinde bir sağa bir sola yatıyor araba,
Resim

Resim

Burası Doğanyurt
Resim

Resim

Görüldüğü gibi aldığımız sağa keskin viraj henüz bitmeden ileride sola keskin viraj tabelasını görüyoruz
Resim

bikaç km de bir 100 metre bi düzlük geliyor bazen o kadar, Düzgün bir arazi varsa orası yerleşim yeri olmuş bu bölgede, gerisi tamamen dağlık ve yolları hep bu şekilde...
insanın içi dışına çıkabiliyor ama tadını çıkarmaya bakmak lazım, ama araba sürmesi acayip zevkli, virajlarda lastikler cayır cayır ötüyor, şükür yollarda kalabalık değildi, bende sağlam bastım şükür arabada savurma - yatma flan yapmayıp virajları sağlam alınca :) ama hakikaten ben gittim diye demiyorum her babayiğidin harcı değil, ALLAH tan kızım bu virajlı yolların çoğunda uyuyordu yoksa sürekli istifra ederdi...

Bu otobüsle uzun süre yol arkadaşlığı yaptık, biz onu defaaten geçtik ama türlü sebeplerden dolayısürekli durduğumuz için oda bizi geçmiş oluyordu, efendi şoför yol müsait oldukça sinyal veriyordu sağolsun :)
Resim

Burası Cideden bir koy
Resim

Burasıda Gideros koyu
Resim

Resim

Resim

Cuma namazı ve yemek için Kurucaşilede durduktan sonra tekrar hareket ettik,
amasraya yakın yol çatallaştı bir yol amasranın içinden Zonguldağa diğeri dışından gidiyormuş, biz içinden geçmeyi yeğledik nasılolsa bunca yolu teptik diyerekten...
Bunlardada Amasradan birkaç kare...
Resim

Resim

Amasra içinde bir yolda iş makinesi çalıştığı için kısa süre bekleyip yola devam ettikten sonra Mengen - Devrek arasında yol yapım çalışması için yolun kapanmasıyla mecburen durduk, dinamitle kaya patlatmışlar hemen açmayı hedefledikleri yolu uzun süre açamamışlar, başı sonu belirsiz bir kuyruk, telefon çekmez haber gelmez... neyse biz yarım saat kadar bekledikten sonra yol açıldı, tabii atraksiyonlar gırla...

bu Grandisci amcam sağlam basıyordu, foto çekene dek kovalayıp yol verdim
Resim

Mengen den devrekten Bolu yeniçağaya inip karıştık Otobana, Kocaeli yakınlarında yağmur başladı, hatta Kocaeliye girince yağmurun yağıp otobanda birikintiler oluşturarak trafiği zor duruma soktuğunu gördüm, zor anlar yaşasakta çok şükür bir sorun yaşamadık, Neticede 14 saat kadar süren 670 km civarı yolculuktan sonra sonra gece 23:00 gibi İstanbula indik.

İstanbulda bir abimizin evinde kaldık beraber araba üzerinde çalışmalar yaptık...
Sahile inip bir çay içmiştik ailece
img]http://img837.imageshack.us/img837/3627/cimg0890o.jpg[/img]

Rabişim ve ben başroldeyiz yine :D
Resim

İstanbulda Güneş Batıyor...
Resim

Bilmeden de olsa güzel poz vermiş sıpam :)
Resim

Yönümüzü son anda Ankara yerine Uşak a ablamlara çevirdik.

Körfezden birkaç kare
Resim

Resim

Megane ile tatlı kapışıyorduk, sonunda yol verdim kendisine güneş batarken...
Resim

Resim

Ablamın kız ile bizim sıpa, aralarında 1 gün var :D
Resim

Enişte mangal hazırlığında :)
Resim

Rabiş ve Erva kediyi epey sevdiler, kedide bundan nasibini aldı tabii :D
Resim

Cuma günü öğlen de Uşaktan Ankaraya Hareket ettik, Çok şükür kazasız belasız, izin müddetince ciddi bir problem yaşamadan Ankaraya döndük.

Geride 14 günde yaptığımız 2520 km yol birçok fotoğraf ve video ile güzel anılar bıraktık...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 16:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Eline klavyene sağlık.. Memleketimde pek foto çekememişsiniz ama olsun :D Ben yolda bu kadar foto çekemiyorum.. Eşim de ayarlarından pek anlamadığı için güzel çıkmıyor çoğu.. Zorlu yollarda çekilen emek verilmiş fotolar.. İnebolu'da gerçekten güzelmiş.. Bazen diyorum batı karadeniz bitmeden, doğu karadenize geçmemek gerek :)

Bir de Bolu'ya yolunuz düşerse gölcüğe bir çıkın.. Gerçekten çok güzel.. Abant'tan daha güzel bence..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 16:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
ahh ahh özenilesi bi gezi olmuş, safranboluda durduğunuz mesire yerinin adı kentorman ;) keşke amasrada bi balık yeme fırsatınız olsaydı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 17:03 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Eline klavyene sağlık.. Memleketimde pek foto çekememişsiniz ama olsun :D Ben yolda bu kadar foto çekemiyorum.. Eşim de ayarlarından pek anlamadığı için güzel çıkmıyor çoğu.. Zorlu yollarda çekilen emek verilmiş fotolar.. İnebolu'da gerçekten güzelmiş.. Bazen diyorum batı karadeniz bitmeden, doğu karadenize geçmemek gerek :)

Bir de Bolu'ya yolunuz düşerse gölcüğe bir çıkın.. Gerçekten çok güzel.. Abant'tan daha güzel bence..

Doğan abi, senin memleket neresiydi? esasında bu gezide yayınladıklarımın 3-4 katı kadar foto çektim ama yüklemek uzun geldi, bazen dalıp gidiyorum onlara :)
Bizimde bebek olduğu için eşim genelde pek birşey yapamıyor, öyle güzel yerlerdiki durmadan edemedim, sonra baktım durdulça vakit kaybediyoruz bazılarını araçtan çektim...
İnebolu bana çok muhteşem geldi - geliyor 2. defa gittim ama yine doyamadım, bi fırsat bulsam yine kaçasım var doğrusu :)
Şimdiden izin planı yapıyorum, hanım akdenizi istiyor ben karadenizi s geçmeden akdenize gitmek istemiyorum bilemiyorum, batı karadenizde ise giresundan geçtim ama gezemedim, artvin ve ardahana gidemedim,
daha önce de dedim doğma büyüme ve geçmiş olarak Ankaralıyız, ama sanki ben karadenizli gibiyim, oraya aitim...

hilmi yazdı:
ahh ahh özenilesi bi gezi olmuş, safranboluda durduğunuz mesire yerinin adı kentorman ;) keşke amasrada bi balık yeme fırsatınız olsaydı.

Estağfirullah :)
Kentorman güzel biryerdi teşekkür ederim Hilmi abi, Amasrada da gezmek isterdim ama gün bitmeden İstanbul a ulaşmaktı hedefimiz, en azından etrafından dolaşmadım içinden geçtim az da olsa gördüm, zaten bi amasra çıkartması yapacağız inşaallah :)

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

En son efecelebi tarafından 10 Ara 2010 18:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 17:26 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Hocam güzel bir aktarım yapmışsınız. Tüm fotoğraflar benim için yeni. Vesile oldunuz biz de o diyarlara ulaştık,sağ olun var olun. Çocuğunuzu da yeğeninizi de Allah bağışlasın. Onlar da geziye renk katmışlar. Yolunuz düşerse Muğla-Marmaris güzergahını da bir görün fotoğraflardan taşabilecek güzellikte kareler elde edersiniz. Memleketimizin her yanı güzel maaşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 17:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
İnsanın araba alıp TR turu yapası geliyor böyle fotoğrafları gördükçe :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 18:34 
Kullanıcı avatarı

Değerli yorumlarınız ve dualarınız için teşekkür ederim, ALLAH razı olsun.

İş amacıyla çok yere gittim ama inanın hep işim bitsede dönsem düşüncesinde olduğum ve genelde otobüs-uçakla gidip yanımda koca bir çanta v.b. olduğu için gezmeden bakmadan dönüyorum (karadeniz hariç :D yada eskiden böyleydi artık aşıyorum kendimi)

İnşaallah memleketimin her yanını gezmek isterim, ama 1 senenin stresini atmak ve bir bölgeyi bile gezmek için 2 haftalık yıllık izin yetmiyor insana, bunu bu sene anladım :)
Ege ve Akdenizde de şahane yerler var evet, öneriniz için teşekkür ederim ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 15:26 
Kullanıcı avatarı

Dün yine Giresun - Trabzon daydım, bir telaşla gidip geldim, yine hayranlıkla ve iç çeke çeke...

Dün kısa bi sohet ettiğimiz Trabzonlu birisine çok güzel memleketiniz var dedim, bizde onun için bırakıp gidemiyoruz ya sen yazın gel 2 hafta yaylada kalda bak bakalım birdaha Ankaraya dönmek istermisin dedi, dönmek istemeyeceğimiz kesin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 17:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Hemşehrim benden önce davranmış; kentorman ilk fotodaki yer. Bartın yolundaki Gürleyik mesire yeri daha bir farklı geliyor bana.

Amasra'ya gidildiğinde Canlı Balık ya da Çeşm-i Cihan'da tava mezgit yenmeliydi.

mini bir batı Karadeniz buluşması ayarlanır baharda gibime geliyor.

Ekleme: Kabaklar küçük boy, normalde 1.5 m civarı olur. pişirme tavsiyesi: kuzu eti ile yenilir..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 18:04 
Kullanıcı avatarı

Ankarada hiç bu boy kabak görmemiştim, ben bu kadar uzun olmasına bile şaşırdım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 23:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Abi süper bir gezi olmuş. Hep böyle fotolara bakınca arabaya atlayıp uzun yola çıkasım geliyor. Her mevsim farklı güzel ülkemizde...
Bu mevsimde de çok güzeldir Karadeniz. Yaz tatili için sabırsızlanıyorum cidden. Askere gitmeden bir ay evvel tatile çıkıyorum da, nereleri gezeceğim ne yapacağım zamanım yetecek mi bilmiyorum.

Allah kazasız belasız güzel yolculuklar nasip etsin hepimize dostlar.

Kıskandım bu arada bende biraz foto ekleyeceğim :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 20:48 
Kullanıcı avatarı

Alicim güzel yorumun için teşekkür ederim.
mümkünse süreyi uzun tutmaya çalış ve zamanı iyi kullan, bu sayede daha fazla şey görür ve yaşarsın, bizim vaktimiz gayet bereketli geçmişti, ama keşke şurayada burayada gidebilsem dedim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 23:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Dememek imkansız sanırım. Ben bir ay içinde mutlaka bir kez Amasya ve çevresine gideceğim. Eeee Amasya'da biraz kalıcağım. 10 günü Amasya ve çevresine ayırdım. Bir seferde Güney'e gitmek istiyorum. Buraya da bir hafta ayırdım. Manisa, İstanbul falan derken baya zaman harcayacağım. Şimdi hayali kurarken bile strese giriyorum. En iyisi düşünmemek. :) Zamanı gelince bakarız...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: