Zaman: 17 Haz 2024 19:07

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 16:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mitsubishi asx 2013 intence
Meslek: Dekoratör
Kan grubu: B+
akif06eren yazdı:
mustafa bey ses konusunda üzülmeyin inanın o kadar büyütmeye değecek bir durum yok iş biraz araç hani lüks ve çok pahalı bir araç gibi duruyor ya insanlar da haliyle çok şey bekliyor.

boş verin kim ne derse desin önce asx (aşk) gelir sonra yalan gellir gerisi viz gelir. :D

ahahaha akif hocam yorum gerçekten tam yerine oturdu.çalıştığım yerde araçları yan yaka kokuyoruz emin olun aracı 3ile çarpabilecek araçlar var otoparkta(fiyat olarak :D :D ) ama en yakışıklısı ve albenili olan benim aracım.ALLAH herkese bu duyguyu yaşatsın .Bu nedenle ses konusunu da siz değerli forumdaşlara da açmak istedim ,olay bundan ibaret :kart: :kart: saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 17:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: kadrettin yuksel
Araç: asx2013
Meslek: arşivist- Tarihçi
Kan grubu: Arh+
thedesigner yazdı:
K. Yüksel yazdı:
..Ben de şu sıralar kapı içlerine ve hazır girişmişken davlumbaz içlerine yalıtım yaptırma niyetindeyim.... Forumda bu konuda tecrübesi olanlar çok. En başta, Ercan bey (zivrisinek)in bu konudaki paylaşımlarını okumanızı öneririm(eski aracı 2011 di) Aslında 2013 ve sonrakilerin motor bölümünde komple olmasa bile yalıtım malzemesi var. (Diğerlerine nazaran daha iyi). Ses zaten 4000 devirden sonra içeri giriyor ki o da performans modu.! O andan itibaren aracın gücünü sesle birleştirip sürüşten keyif alıyoruz 8)

evet hocam 4000 devirden sonra motor sesi de alıyor ama o devire kadar 80 km hızda rüzgar sesi alması benim canımı sıkan. ercan beyin paylaşımlarını okumuştum yalıtımla alakalı makyajlı kasalarda sorunun ortadan kalktığını söylemişti öyle hatırlıyorum.:)))
Ercan beyi yalıtım ile alakalı genel bir bilgi paylaşımına davet ediyorum:))) usta ,yer ,fiyat hakkında genel kapsamlı bir bilgi paylaşımı bekliyorum ,saygılar :kart: :kart:
. 2013 makyajlı kasa ile daha öncekiler arasında yalıtım konusunda (olumlu)farklılık var. Dikiz aynasının geniş oluşu nedeniyle gelen sesi çok önemsemeyin derim. Benim niyetlenmemdeki sebep, sesten çok ısı geçirgenliği (o da benim şahsi takıntım.. :roll: , yoksa aman aman bir sorun yok. Davlumbazda ki de zaten her araçta olabilen asfalt sesini kesebilmek için.( yumuşak veya sert hamurlu lastiklerde bile asfalt sesi farklı gelir...) ASX'in tadını çıkartın, AŞK I yaşayın

En son K. Yüksel tarafından 16 Ara 2015 18:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 17:57 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
arkadaş ne aşk mış. hanımlarınızın forumdan haberi olursa yandınız söylemedi demeyin :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 18:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: kadrettin yuksel
Araç: asx2013
Meslek: arşivist- Tarihçi
Kan grubu: Arh+
Bazı günler değil kullanmak, arabayı bile göremiyorum (..ruz). Hele bir de laf etsinler.......!:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 18:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Yalıtım konusu açılmış takip edemedim, ısı yalıtımı için ne yapılabilir diye düşünüyorum da kapı içlerine izolasyon yaptırdım ben uygulaması çok kolay ama rüzgar ve soğuk ordan gelmez bunun yerine belki kapı içlerine ince kauçuklu zift plakalar koyulabilir ancak onunda görüntüsü çirkin olur daha güzel bir çözüm bulmak gerekebilir. Benim hiç böyle bir sorunum olmadı heleki bu kadar kaliteli kaloriferi olan bir araçta yorumsuz bir durum :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 22:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
AnakinSkyWalker yazdı:
arkadaş ne aşk mış. hanımlarınızın forumdan haberi olursa yandınız söylemedi demeyin :D

Timuçin bey bizim hanım ASX imi ne kadar çok sevdiğimi biliyor. hem laf söylemeye bir hakkı yok
ne de olsa aşık olduğumuz başka bir iki bacaklı değil, iki çeker dört tekerli . :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 22:36 
Kullanıcı avatarı

Benimki Mitsu sevdası oldu artık ve eşim bayaa rahatsızdı artık saldım çayıra mevlam kayıra diyor ama :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 10:42 
Kullanıcı avatarı

zivrisinek yazdı:
Benimki Mitsu sevdası oldu artık ve eşim bayaa rahatsızdı artık saldım çayıra mevlam kayıra diyor ama :D

Hocam araba konusunda sizi anlayabiliyorum keza hanım benden hevesli bu araba konusunda ,bizde biraz farklı arabaya yakışıklı diyip duruyor ben kıskanıyorum araçtan artık :LOL: :LOL: :LOL: :kart: :kart: :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 10:44 
Kullanıcı avatarı

Bu arada sevgili asx kullanıcıları yalıtım konusunda yardımlarınız bekliyorum:))))
Ayrıca lpg taktırmak istesek ne kadara mal olur bize :))) saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 11:25 
Kullanıcı avatarı

thedesigner yazdı:
Bu arada sevgili asx kullanıcıları yalıtım konusunda yardımlarınız bekliyorum:))))

Paraya kıyarım diyorsanız Vialle Sıvı Sistem LPG, uygun fiyatlı ve kullanışlı olsun diyorsanız BRC,Prins veya MTM Kit öneririm. Yalıtım konusunda nasıl bir yardım bekliyorsunuz, yaptıracak yermi arıyorsunuz kullanılacak ürünümü merak ediyorsunuz yoksa topyekün birinden yardım mı bekliyorsunuz. Ucuz yollu ve etkili çözüm, Würth marka araç altı ziftli kauçuk alırsınız ve arabayı bir tamirhane de liftte kaldırıp komple araç altına püskürtme yaptırırsınız davlumbazlara 2-3 kat fazla sıkarsınız. Bu yetmez derseniz arabayı bir döşemeceiye götürürsünüz ve arabanın taban döşemesini komple söktürüp ziftli kauçuk yalıtım plakalarını serdirirsiniz, bu da yetmez derseniz kapı içleri için ses yalıtım plakaları satın alırsınız ve kapı içlerini ses sistemi yapan birinde söktürüp plakaları montajlatırsınız, bu da yetmez derseniz kaputun kokpite bakan bölümüne ısıcam+ince aliminyum plaka ile bir çalışma yaptırırsınız. Bunlar için öncelikle uygun malzemeleri bulmanız, sonrada profesyonel insanlarla çalışmanız lazım ve tabiiki zaman ve sabır da lazım. Maddi kısmına gelince bahsettiklerimin tamamı 1500-2000 TL arası tutar, arabanıza bindiğiniz sürece çok keyif alırsınız sattığınız gün yaptıklarınızın bedelini alamaz hatta ne kadar değerli bir çalışma yaptığınızı anlatamazsınız. Karar sizin :) :sahip:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 12:41 
Kullanıcı avatarı

zivrisinek yazdı:
thedesigner yazdı:

Paraya kıyarım diyorsanız Vialle Sıvı Sistem LPG, uygun fiyatlı ve kullanışlı olsun diyorsanız BRC,Prins veya MTM Kit öneririm. Yalıtım konusunda nasıl bir yardım bekliyorsunuz, yaptıracak yermi arıyorsunuz kullanılacak ürünümü merak ediyorsunuz yoksa topyekün birinden yardım mı bekliyorsunuz. Ucuz yollu ve etkili çözüm, Würth marka araç altı ziftli kauçuk alırsınız ve arabayı bir tamirhane de liftte kaldırıp komple araç altına püskürtme yaptırırsınız davlumbazlara 2-3 kat fazla sıkarsınız. Bu yetmez derseniz arabayı bir döşemeceiye götürürsünüz ve arabanın taban döşemesini komple söktürüp ziftli kauçuk yalıtım plakalarını serdirirsiniz, bu da yetmez derseniz kapı içleri için ses yalıtım plakaları satın alırsınız ve kapı içlerini ses sistemi yapan birinde söktürüp plakaları montajlatırsınız, bu da yetmez derseniz kaputun kokpite bakan bölümüne ısıcam+ince aliminyum plaka ile bir çalışma yaptırırsınız. Bunlar için öncelikle uygun malzemeleri bulmanız, sonrada profesyonel insanlarla çalışmanız lazım ve tabiiki zaman ve sabır da lazım. Maddi kısmına gelince bahsettiklerimin tamamı 1500-2000 TL arası tutar, arabanıza bindiğiniz sürece çok keyif alırsınız sattığınız gün yaptıklarınızın bedelini alamaz hatta ne kadar değerli bir çalışma yaptığınızı anlatamazsınız. Karar sizin :) :sahip:

Hocam ince eleyip sık dokuyan biri değilimdir,yazınızı ilgiyle okudum bu işlemler yanlış hatırlamıyorsam sizin yaptırdığınız işlemler herhalde öyle hatırlamaktayım.yani ben arabadan çok sessiz olsun kabine kesinlikle ses almasın demiyorum ama 80 km de de almasın istiyorum :o benim kayınbirader de 2011 c4 var yalıtım konusunda gerçekten başarılı bir araç onun kadar olsun istiyorum ,o yeter bana :)
Bu arada yapılan masrafın karşılığının alınmaması kısmına katılıyorum ama binerken keyif almak ve huzurlu olmak daha önemli sanki.Bu arada ben herhangi bir servise gitsem yalıtım yaptırmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz desem bana profesyonel bir şekilde yardımcı olurlarmı. :kart: :kart: saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 12:49 
Kullanıcı avatarı

En basit uygulama piyasadan kaliteli bir kauçuklu zift sprey(dolgu) satın alıp bir tamirhanede lifte kaldırıp araç altına ve özellikle davlumbazlara uygulama yaptırmak (en etkilisi de bu zaten). Bunun ortalama maliyeti 300-500 TL arası olacaktır. Servisler bu işlerle ilgilenmez ne yazık ki

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 15:30 
Kullanıcı avatarı

zivrisinek yazdı:
En basit uygulama piyasadan kaliteli bir kauçuklu zift sprey(dolgu) satın alıp bir tamirhanede lifte kaldırıp araç altına ve özellikle davlumbazlara uygulama yaptırmak (en etkilisi de bu zaten). Bunun ortalama maliyeti 300-500 TL arası olacaktır. Servisler bu işlerle ilgilenmez ne yazık ki

Dediğim gibi hocam böyle şeylere pek aşina olan birisi değilimdir. O nedenle bu dedikleriniz ile alakalı daha önce yapmış ve bana bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mıdır acaba .İkamet Eskişehir civarı olacak şekilde :unknown:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 15:34 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Hayır olamazlar :-) öyle teknik altyapıları yok. Ben BRC kit öneririm açıkçası lpg için. Yalıtım işini ise daha ucuza daha verimli yapabilirsiniz internetten satılan metrekareye daha fazla ilmik ile dokunan kalın halı paspas alın aracınıza daha sonra üstüne normal plastik paspas bu taban seslerini baya etkiliyor. Bagaj doğal olarak boş olduğu için bagajın tabanına kendinden yapışkanlı bir top bitüself malzeme uygulaması yapın (50-60 tl).
Daha sonra würth ün tüp halinde satılan özel zift benzeri ses yalıtım malzemesi var onu çamurluk içlerine (her çamurluk için 50 tl lik ürün gidiyor diye biliyorum.)
önce lastiği çıkartıp sonra yürüyen aksamları gazete ile koruma altına alarak daha sonra zaten aracın kendinden yalıtımlı yumuşak yerlerini koruyarak bu zift malzemesi uygulanır ve araç iki gün boyunca kurumaya bırakılır bu malzeme oldukça yavaş bir şekilde kurur çünkü.
Daha sonra sanayii de bulabileceğiniz kalın fitiller ile kaputn sağ ve sol yanına fitil desteği yapabilirsiniz.
Aracınız benzinli ise mivec kapağını söküp yalıtım firmalarında bulunan yanmaz yapışmaz yarım cm kalınlığında gri renkli yalıtım köpüğünü uygulayabilirsiniz.

Hocam brc my 11 kiti bende duymuştum ,bu kiti en iyi uygulayan usta-servis-şehir hangisi acaba ?sizde bilirsiniz ki böyle şeylerde servis ve usta çok önemli.Bu arada bu Lpg işçilik ve bütün masrafları ile bana ne kadara mal olur?
Yalıtım ile alakalı söyledikleriniz çok iç açıcı ve yol gösterici hocam :vauv: Ama böyle şeylere becerisi olmayan insanlar için yapması (kendim gibi) sıkıntılı işler :) dediklerinizi yapabilecek yönlendirebileceğiniz daha önce bu dediklerinizi uygulamış profesyonel bir usta eskişehir civarı ve istanbul için çok makbule geçer,saygılar :drink:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 16:13 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
thedesigner yazdı:
mesut taşdemir yazdı:
Hayır olamazlar :-) öyle teknik altyapıları yok. Ben BRC kit öneririm açıkçası lpg için. Yalıtım işini ise daha ucuza daha verimli yapabilirsiniz internetten satılan metrekareye daha fazla ilmik ile dokunan kalın halı paspas alın aracınıza daha sonra üstüne normal plastik paspas bu taban seslerini baya etkiliyor. Bagaj doğal olarak boş olduğu için bagajın tabanına kendinden yapışkanlı bir top bitüself malzeme uygulaması yapın (50-60 tl).
Daha sonra würth ün tüp halinde satılan özel zift benzeri ses yalıtım malzemesi var onu çamurluk içlerine (her çamurluk için 50 tl lik ürün gidiyor diye biliyorum.)
önce lastiği çıkartıp sonra yürüyen aksamları gazete ile koruma altına alarak daha sonra zaten aracın kendinden yalıtımlı yumuşak yerlerini koruyarak bu zift malzemesi uygulanır ve araç iki gün boyunca kurumaya bırakılır bu malzeme oldukça yavaş bir şekilde kurur çünkü.
Daha sonra sanayii de bulabileceğiniz kalın fitiller ile kaputn sağ ve sol yanına fitil desteği yapabilirsiniz.
Aracınız benzinli ise mivec kapağını söküp yalıtım firmalarında bulunan yanmaz yapışmaz yarım cm kalınlığında gri renkli yalıtım köpüğünü uygulayabilirsiniz.

Hocam brc my 11 kiti bende duymuştum ,bu kiti en iyi uygulayan usta-servis-şehir hangisi acaba ?sizde bilirsiniz ki böyle şeylerde servis ve usta çok önemli.Bu arada bu Lpg işçilik ve bütün masrafları ile bana ne kadara mal olur?
Yalıtım ile alakalı söyledikleriniz çok iç açıcı ve yol gösterici hocam :vauv: Ama böyle şeylere becerisi olmayan insanlar için yapması (kendim gibi) sıkıntılı işler :) dediklerinizi yapabilecek yönlendirebileceğiniz daha önce bu dediklerinizi uygulamış profesyonel bir usta eskişehir civarı ve istanbul için çok makbule geçer,saygılar :drink:

Lpg de bu işi en iyi faruk sevgili diye bir ustamız yanılmıyorsam Kocaeli de yapıyor ama Denizli'de de yer mevcut bunun yanında internetten de rahatça size en yakın güvenilir BRC bayisi bulabilirsiniz. An itibariyle 2000 tl ye BRC kit bir de ruhsat sızdırmazlık ıvır zıvır ile totalde 2200 tl ye gelir tabi pazarlık sünnet.

Bunun yanında yalıtımın zor bir tarafı yok arabanın sağını solunu sökmeden bu işleri kendiniz bile yapabilirsiniz. İlla destek lazım diyorsanız şehrinizdeki detailing merkezlerini araştırın onlar yardımcı olacaktır.

peki hocam teşekkür ederim dikkate alacağım dediklerinizi,yalıtımla alakalı konuyu özellikle sormak istedim çünkü arkadaşım nissan'nın yeni jipini alırken 2000-2500 tl arasında bir fiyata yetkili bayii de ekstra yalıtım yaptırdı diye biliyorum.İlhgi alaka için teşekkür ederim. kocaeli de ki ustamızı değerlendirebilirim,tam isim ve adres alabilirmiyim,saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 17:05 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
http://asotogaz.ticiz.com/

hocam teşekkür ederim ilginiz için :)) Birde birşey kafama takıldı şimdi aracı aldığımda arka cam filmlerinin orjinal olduğunu biliyordum da benim araçta ön camlarda filmli gibi bununla alakalı trafikte ceza yermiyim,ruhsata işlenip işlenmediğini nasıl öğrenebilirim ,ruhsatta bir ibare gözükmüyor o nedenle soruyorum :x

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 17:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
bi okuyun bence...

http://www.hurriyet.com.tr/cam-filmine- ... i-40028318

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 23:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Arka camlar filmli değil, lazerle karartılmıştır. Ben aracımı alırken ön camlara orta koyulukta film yaptırdım, arkalara da şeffaf film çektirdim. Artık filme birşey demeyeceklerdi, araca giren ışığı keserek klima kullanımını azalttığı, yakıt tasarrufu sağladığı ve bunun milli ekonomiye katkısı olduğu saptandığından yasak kalkacaktı. Bu yönde haberler çıkmıştı ama gerisi gelmedi, hala muayenede hafif kusur, yol denetimlerinde keyfi ceza. Trafik polislerine kızmamak gerek, makbuzları ellerine tutuşturup bunları doldur getir diyorlar. Cezalar da gizli vergilendirmedir :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015 23:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
mesut taşdemir yazdı:
Mivec motoru yüksek devirlerde sabitleyip kullanmaktan korkmayın atıyorum 3.000 devirde bu motor tork eğrisi başarılı olduğu için 2000 devirde gittiğinize göre daha az yakar
Bunu yaparsanız vites değişim göstergesi size vites büyütme okunu yakar, ciddiye almayın. Anlık yakıt tüketim çizgisinden sabit hızda yüksek devir çevirirken bile motorun eti koklayan bi aslan gibi güçlü ama cimri davrandığını görürsünüz. Yan aynaların rüzgar sesi yaptığı konusunda şüphelerim var. Ben de öyle düşünüyordum ama hareket halinde aracın kepçe kulaklarını kapattım ses hiç azalmadı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2015 19:26 
Kullanıcı avatarı

Hocam hayırlı akşamlar bilmediğimiz bir arabayı aldığımız için kullananı arkadaşlara işimiz düşüyor şimdi sorum su olacak intence donanımlı asx de sürücü koltuğu dizinde bildiğiniz gibi elektrikli ben oturduğunda sanki birazcık ileri geri gidiyormuş gibi boşluk var sanki yoksa ben mi çok pimpirikliyim ayrıca çalıştığım iş yerinde ki arkadaşlarım bana koltuğa oturduğunda ileri geri yapma elektrik mekanizmasını bozarsin dikkatli ol dedi, bende kıllandım aracı tek ben kullanmiyorum yanı o nedenle koltuk ayari zirtt pirt değişiyor o nedenle yanı pek dikkat edemiyoruz.bana sıkıntı cikartirmi ,birde dediğim gibi koltuğun sanki ileri geri gidiyormuş gibi olması bir problem mi ? İlgilenen arkadaşlara şimdiden tesekkur ederim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: