Zaman: 14 May 2024 15:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Mitsubishi asx hakkında
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2016 04:02 

İsim: Umut
Araç: Ford focus
Meslek: Memur
Kan grubu: Â +
Merhaba nasılsınız başlık açtım kural hatası yapmak istemiyorum hepinizden özür dilerim sorum şu ki 2008 model Ford focus 1.6 tdci 90 hp kullanıcısıyım aracımdan çok memnunum herşeyiyle fakat bu sıralar ben diyeyim şeytan dürttü siz farklı birşeyler söyleyin crossover merakı uyandı içimde herkes kendince farklı yorumlar yapıyor asx hakkında en iyi cevabı kullananlar bilenlerden alacağıma inanıyorum aracımı asx ile değiştşrirsem pişman olur muyum attan inip eşeğe mi binerim yoksa eşekten inip ata mı binerim yakıt yol tutuş konfor vb. Ve bütçem 48.000 tl civarında invite intense arasında bariz fark var mı? İki modele de tavan çıtası takılıp sökülebilir mi 2. El alacağım 2.el alırken dikkat etmem gereken nedir mitsubishi araçlar da katkılarınız dan dolayı teşekkür ederim sağolun

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Mitsubishi asx hakkında
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2016 08:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
Öncelikle hoşgeldiniz. Fctrden transfer geliyor yine Korhan abi :)

Forumda çok temiz asx ler var 53 e. Focustan sonra kesinlikle çok memnun kalacaksınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2016 10:25 

Teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2016 12:54 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Turbo yu ilk başlarda ararsınız. Alışınca geçer. Focusta 1500-2000 devir bandındanki gücü asx de 3000-4000 de alabiliyorsunuz. Buda motorun biraz bağırmasına sebep oluyor. Yalıtım çok iyi mükemmel olmadığından ilk başlarda bu türde şeyleri garipseyebilirsiniz. Gerçi focus tdci da çok sessiz bir motor değil :)

Bunların dışında eğer asx intense alırsanız fevkalade mutlu olursunuz diye düşünüyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2016 14:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Hoşgeldiniz. Timuçin beye katılıyorum. Bende 1,5 tdci B Max'ten ASX'e geçmiştim. Turbonun ivmelenmesini bazen aramıyor değilim ama ASX' te 3500 devirden sonra adeta şahlanıyor. MIVEC motor düşük devirde ekonomiyi yüksek devirde ise performansı sunan bir motor. Yani ister ekonomik ister performanslı kullanın bu size kalmış. Fordclubte ve burada B Max'ten ASX' e geçişte yaşadıklarım, araştırmalarım ve izlenimlerimin olduğu konular var. Arayıp bulursanız size fikir verecektir. Şuan çok acelem var. :) Yinede cevap yazamadan edemedim. Vaktim olduğunda konu linklerini paylaşırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2016 16:08 

Hoşbuldum Sağolun fikirleriniz benim için önemli varolun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016 02:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Sayin Umut kardeşim öncelikle şunu söylemeliyim
Ford focus bir öğretmen arkadaşda var bindiğimde 300 metre uzaklıkta ki camiye cuma icin iki uç kere gidip gelme o da yan koltukta yani hiç surmedim ve inan Ford hakkında genis bir fikrim yok ancak o iki uç kere binmeylede edindiğim fikir mecbur kalmadıkça Ford focus alacagima ben lancer,civic, Corolla ya da jetta hatta astra hatta golf alırım .
Ancak dizel turbo motorlu bir araç dersen işte 1.6 turbo dizel Ford motorundan daha iyisi 2000 hdi turbo dizel motoru çok iyi bilirim (babamda Peugeot partner var)
Olay konfor olarak dersen dediğim gibi Ford focus hakkında geniş bilgi sahibi değilim ancak ordan nurdan duyduğum kadarıyla yol sesi rüzgar sesi ve motor sesi olarak çok iç açıcı değilmiş. Yol tutuşu iyi imiş .
Konfor ve yol tutuşu olarak asx( tabi sağdan soldan edinilmiş bilgilere göre) fordfocusdann aşağıda kalmaz hatta yeni kasa asx daha iyidir (tâbi şunu unutma asx dıştan şöyle en az 150 binlik bir araç gibi göründüğü için ya da emsallerinden tiguan daha pahalıdır ki onunla kıyaslanır en cok zayıf noktası olarak kabul edilen durumu ses izolasyonu ve amortisör sertliğidir )
diger durum şu turbo dizel motor ve benzinli turbosuz mivec motor karşılaştırması
Turbo Dizel motorda düşük devirde gücü hissedersiniz haz alırsınız , mivec motorda gücü yüksek devirde alırsınız ve o mivec motorunun neler yaptığını görünce ve o kükreme sesiyle birlikte acayip bir haz alırsınız.
Ben partneri surunce o turbo motordan ne yalan söyleyeyim baya haz alıyordum ta ki asx i sürünceye kadar. mivec motor sanki yarış arabası hissi veriyor. Tabi bu hissi kasa farkı da veriyor.
turbo dizelinde bir güzelliği var elbet. Yani dizel bir asx de bal kaymak olur.
Ancak yılda 30 bin km üstünde yol yapmadık ca 15 -20 bin fark verip turbo dizel alınmaz heleki 1.6 mivec benzinli varken.
Diğer taraftan asx i sürmek çok keyiflidir aracı alalı 3 yıl oldu hala aracı sıkılmadan büyük bir keyifle kullanıyorum.
Tavsiyem invite de olsa yeni kasa asx almaktan yana 48 bin liraya temiz diyorsanız ancak 2011 eski kasa invite olur.
Uzun lafın kısası ben ( istisna olabilir ) asx alıp pişman olan duymadım.
Artık hakkınızda hayırlısı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016 02:37 

Akif hocam çok sağol bugune kadar çok araç kullandım fakat kendime ait ilk aracım focus göz ağrım diyebilirim evet yol tutuşu sağlamlık yakıt olarak beni tatmin ediyor değiştirmek istediğim kısım kendi aracımı emsal yaşı gençleştirmek ve km düşürmek ve crossover alırsam en az 5 sene binmek istiyorum asx kullanan ve yorum yapanlara baktığımda pişman olan yok asx değiştiren kişiler model yükseltmek içindeğiştirip tekrar asx alıyorlar bu durum memnuniyeti gösteriyor şüphesiz evet bütçem az maalesef 2011 modellere tekabül ediyor ortalama max 90 bin km lerde ama 2011 model alsam dahi üzülmeyeceğimi tahmin ediyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016 12:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: omer
Araç: asx
Meslek: öğretmen
Kan grubu: 0+
Hocam ben de mart ayında asx alıp bu aileye yeni katılanlardanım. ben de sizin gibi 2011 model bir asx aldım ve çok memnunum. Üstelik yılda 20 bin km yol yapan biri olarak aracıma tüp taktırdım ve şu anda en fazla km de 18 kuruş yaktım. Bu da dizelden daha iyi olduğunu gösterir. Bence siz de pişman olmazsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016 13:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Onur
Araç: Toyota Corolla
Meslek: Öğretmen
Resim
Merhabalar,
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Ben fotodaki 2011 İntense aracı şubatta aldım. Aylık ortalama 2000 km yapmışım. Tüp taktırmadım, taktırmayı da düşünmüyorum. Araçtan çok memnunum. Memnunuyetimi de burada sık sık dile getiriyorum. Size de ASX'i şiddetle tavsiye ederim.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016 14:37 

Teşekkürler sağol
maşallah çocuğunuzu allah bağışlasın hayırlı evlat olur inşallah

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016 14:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Onur
Araç: Toyota Corolla
Meslek: Öğretmen
Amin

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016 20:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Zbt yazdı:
Akif hocam çok sağol bugune kadar çok araç kullandım fakat kendime ait ilk aracım focus göz ağrım diyebilirim evet yol tutuşu sağlamlık yakıt olarak beni tatmin ediyor değiştirmek istediğim kısım kendi aracımı emsal yaşı gençleştirmek ve km düşürmek ve crossover alırsam en az 5 sene binmek istiyorum asx kullanan ve yorum yapanlara baktığımda pişman olan yok asx değiştiren kişiler model yükseltmek içindeğiştirip tekrar asx alıyorlar bu durum memnuniyeti gösteriyor şüphesiz evet bütçem az maalesef 2011 modellere tekabül ediyor ortalama max 90 bin km lerde ama 2011 model alsam dahi üzülmeyeceğimi tahmin ediyorum

Hayırlısı olsun 2011 modellerde iyidir
Yalnız 53000 liraya belki 52000 liraya 2012 yeni kasa temiz bir asx invite bulabilirsiniz( yeni kasanın arkasında tek sis farı vardır birde ön taraftaki sis farları da dahil kromludur .)
Eğer butceyi biraz zorlama imkanı varsa makyajlı kasa derim ben ancak elbette herşey imkan meselesi
İnşaallah güzel bir asx alırsınız . :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2016 00:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent
Araç: SUBARU XV
Meslek: Basketbol Antrenörü
Kan grubu: ARH+
Onur bey evladınızı Allah bağışlasın...
Konuyu açan arkadaşımız sizde hoş geldiniz aramıza..
Neticede bu forum Mitsubishi forumu..Tabiki insanlar bu forumda kolay kolay bu markayı kötülemezler ancak forumu detaylı incelerseniz yeri geldiğinde en acımasız eleştirilerinde bu forumda yapıldığını görürsünüz..Bu forumda yalan dolan olmaz..
Seçkin insanlardır,dürüst insanlardır..Ben ilk Mitsubishi aracımı bu forum sayesinde aldım..İyiki almışım.Burada bir çok forumda olduğu gibi diğer markalar da karalanmaz..Burada Mitsubishi konuşulur,dertlere derman aranır,bir arkadaşımız aracının modelini yükselttiğinde hepimiz bu mutluluğa ortak oluruz..
Ford dünya markası bir araçtır..Sevdiğim bir markadır..Alman disiplini vardır her vidasında..
Ben İki marka arasında kıyas yapmayıp direk konuya girmek istiyorum..
Asx le ilk tanışmam 2011 Model İnvite modeli ile oldu..Acemilik dönemimdi ve bazı sorunlarla karşılaştım..Bunlar belki basit sorunlardı belki ben büyüttüm olayları,vites topuzu soyuldu,sabahları çalışmama sorunları gibi..
Bir kızgınlıkla aracımı sattım..Başladım araç aramaya..Ona baktım olmadı buna baktım olmadı.. :(
Bir hafta sonra beni bu araca iyice ısındıracak 2012 model yeni kasa İnvite aracımı buldum Mersin'de hemen atladım gittim el sıkıştık aldım.2 Yıl bu aracımı kullandım.Bu arada Bu araçla ilgili problemlerde Temsa ile nasıl koordine olacağımı kiminle muhatap olacağımı ve aracın huyunu suyunu öğrendim..Artık tek hedef vardı Intense modeli..Allahıma şükür kısa süre önce onada kavuştum..Bu araca olan sevgim ve bağlılığım daha da arttı.
Türkiye'de belkide Dünyada 3. Asx aracını alan benden başkası şuan varmıdır bilmiyorum.. :)
ASX'i ve Mitsubishi markasını seviyorum..Sizi de mutlu edeceğinden şüpheniz olmasın..
İnşallah kesenize uygun,temiz bir Asx ,sizi bir yerlerde bekliyordur..
Kafanıza ve kesenize uygun bir Asx bulduğunuzda nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili yardıma hazırız..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2016 00:47 

Akif hocam ve utabev abim çok teşekkürler değerli yorumlarınız için Allah razı olsun hayırlısı ile bayramı ve tatil sürecini atlatayım inşallah iyi temennilerle birlikte sağlam bir asx sahibi olup aranıza katılmayı ümit ediyorum var olun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2016 09:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seçkin
Araç: 2014 ASX Invite
Meslek: Mühendis
ASX sahibi iken uzun yolda yeni kasa ford focus kullandım. Yol tutuşu ve konforu gayet iyi ama focus mu ASX diye soracak olursanız, tabi ki ASX.

2014 ASX invite kullanıyorum. Bir kaç kere uzun yol yaptım ve çok keyif aldım. Hiç yormuyor. Cruise control çok işe yarıyor. İçeri biraz rüzgar sesi alıyor hızlı giderken ama uzun yolda dinlenilen müzik bunu bastırıyor, merak etmeyin. Arabayı kullandıkça inanın daha çok keyif alıyor insan. 1 Temmuz'da yine bir uzun yola çıkacağım ve gün sayıyorum :) Uzun yolda her ihtiyaca cevap veriyor. Dik yokuşlarda gaza yüklenip de 3000-3500 devrin üzerine çıkınca öyle bir şahlanıyor ki araba, keçi gibi çıkıyor.

Şehir içinde de yakıt ekonomisi ve ataklığıyla hiç üzmüyor. Yağmur ve far sensörünü sürekli açık tutuyorum. Özellikle yağmur sensörü çok başarılı. Yağmurun şiddetine göre hızını çok iyi ayarlıyor. Ayrıca bir müdahaleye gerek kalmıyor. Mivec motora alışınca şehir içinde yapılması gereken ani hızlanmalar çok keyifli oluyor.

Özel sebeplerden satmaya niyetlendim bu ara, hatta ciddi alıcı da çıktı ama kıyamadım, vazgeçtim. Eniştem 1 sene önce aldığı 2015 Astra ile takas önerdi; satacağımı duyar duymaz. Arabayı aldığımda, bu araba alınır mı diyen arkadaşlar; arabayı sürdükten sonra farkı anladılar. Bu arabayı ilerde satarsam almak isteyeceğim tek araç Subaru Forester olacaktır. Ona da zaten bir üst sınıf SUV diyebiliriz.

Kendi sınıfında konfor ve güvenlik açısından ASX'in eline su dökecek araç tanımıyorum. 2014 Aralık'tan beri kullanıyorum aracımı ve ilk yıl soğuk asfaltta kullandım, hiç trim sesi yok. Bu da plastik kalitesinin göstergesi. Kliması çok başarılı. Yol tutuşu oldukça iyi. Virajlarda güven veriyor. Air bag donanımı başarılı. Bagaj geniş. Arka koltuk diz mesafesi iyi.

Alın siz ASX alın. Pişman olmazsınız. Ben pişman olanı görmedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2016 10:56 

seckin00 çok teşekkür ederim sağol

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat