Zaman: 28 Mar 2024 20:12

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: asx için lastik önerisi
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2020 19:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: TARKAN
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: BRH+
215 65 16r jant asx için yeni lastik öneriniz nedir arkadaşlar,fikirleriniz ve kullandığınız lastiklere göre tercihimi belirleyeceğim yazlık ya da dört mevsim olabilir,izmir'de yasıyorum,şimdiden teşekkürler

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: asx için lastik önerisi
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2020 15:20 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
BEYATAYA yazdı:
215 65 16r jant asx için yeni lastik öneriniz nedir arkadaşlar,fikirleriniz ve kullandığınız lastiklere göre tercihimi belirleyeceğim yazlık ya da dört mevsim olabilir,izmir'de yasıyorum,şimdiden teşekkürler

geç cevap için kusura bakmayın. evdeki bilgisayardan nedense giremiyorum. işyerinden girebiliyorum o da korona nedeniyle dönüşümlü mesai: haftalık gelip gidiyorum. geçen hafta tatil haftasıydı.
ben genel lastik tavsiyesinde bulunacağım siz uygun olanı tercih edebilirsiniz:
1- yokohama: çoğunda zaten fabrikasyon tercih edilen bi marka es32 serisi bence yokohama serisi içinde f/p ürün.
2- Nokian SUV line: kendi outlander aracımda kullanıyorum özellikle arazi koşulları için gerçekten sağlam lastik sert değil.
3- Dunlop FH 800: tam bir fiyat performans canavarı
İzmir daha doğrusu EGE watsap grubumuz var isterseniz oradan daha hızlı ve daha iyi cevaplar alabilirsiniz: watsaptan bana isim (soy isime gerek yok), bulunduğunuz yer ve aracınızı yazıp gönderirseniz grup yöneticilerine teklif ederim.
watsap hattım ( sanki başka hattım var da..! ama böyle havalı oluyo :D ) : 0505 401 68 15

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020 22:35 
Kullanıcı avatarı

teşekkürler İlhami bey,şu an benin aracımda da nokian suv line var,2015 ten beri ,belik arkadaşlardan kullanıpta memnun olduğu farklı bir marka olur demiştim,ancak pek geri dönüş olmadı,sanırım asx in sorunsuzluğundan dolayı forum iyice söndü,tekrar teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2020 01:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

BEYATAYA yazdı:
teşekkürler İlhami bey,şu an benin aracımda da nokian suv line var,2015 ten beri ,belik arkadaşlardan kullanıpta memnun olduğu farklı bir marka olur demiştim,ancak pek geri dönüş olmadı,sanırım asx in sorunsuzluğundan dolayı forum iyice söndü,tekrar teşekkürler

ben teşekkür ederim.
ASX sorunsuz, Mitsubishi genel olarak da öyle ancak face ve watsap grupları maalesef Forumlara talebi azalttı. bence hiçbir grup Forumların yerini tutamaz.
Ege watsap grubumuz araç dışında da (telefon, bilgisayar, bakım ve ev ürünleri vs.) danışılan bir ortam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2021 20:54 
Kullanıcı avatarı

bu başlığı ben açtığım için,sonuçlandırayım dedim ,yeni lastik olarak nokian wetproof suv modelini aldım,önceki lastiklerimde nokial line suv idi,yeni lastilker daha sessiz ıslak ve kuru zemin sürüş ve frenleme iksindede iyi,bu lastikte dahada geliştirmiş nokian kendini 215 65r16 ölçülerini adedini 560tl ye aldım,kesinliklede bu modeli tavsiye ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2021 11:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

BEYATAYA yazdı:
bu başlığı ben açtığım için,sonuçlandırayım dedim ,yeni lastik olarak nokian wetproof suv modelini aldım,önceki lastiklerimde nokial line suv idi,yeni lastilker daha sessiz ıslak ve kuru zemin sürüş ve frenleme iksindede iyi,bu lastikte dahada geliştirmiş nokian kendini 215 65r16 ölçülerini adedini 560tl ye aldım,kesinliklede bu modeli tavsiye ederim

Hayırlı olsun,
Güzel Tercih; ben de bu süreçte volvo s40 clasic aldım. kışlık olarak yine nokian wrd5 (snowproof) taktırdım. üzerinde yazlık olarak lassa greenline var. durumu iyi ama bütçe uygun olur veya lassayı elimden çıkartabilirsem ben de wetproof almayı düşünüyorum. klasik volvocular arasında şu anda en çok wetproof tercih ediliyor. Nokian için şunu söyliyeyim: mümkün olduğunca Fin malı olmalı Rus malı olanların 3 yıl sonra sertleşme sorunu olduğunu duydum. sizisa deki ne malı ve hala araç sizde olursa +3 yıl sonraki durmunu yazarsanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2021 19:16 
Kullanıcı avatarı

yeni araçınız hayırlı olsun İlhami bey,güzel tercih,ben internetten aldım lastikleri ve rusya imalatı,ama şu konuda sıkıntı yok kullanılan lastik hamurunun formülü ve kullanılan makineler tüm fabrikalarda aynı,sadece insan gücü farklı,zaten ne yazık ki Fin üretimini ülkemizde bulmak biraz zor oluyor,sanırım lojistik ile ilgili bir olay,ölmez kalısak üç yıl sonraki halinide paylaşırız inşallah,ama önceki nokianlar beş yıl gayet iyi idi ama son yıl çatlamalar oluşunca özellikle sırt oluklarında değiştirdim,diş derinliği iyi olduğu halde,ancak wetprooflar line suv dan daha sessiz ve konforlu geldi bana,tavsiye ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2021 19:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler, bugün karlı alanda test ettim bende. Bendeki de Rus malı. Gayet iyiydi. 5 sene yumuşak kalırsa süper olur. Dıştan kılcal çatlama çok önemli değil. Yeter ki içten kesik tel kırma olmasın.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: