Zaman: 04 May 2024 00:45

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 20:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: megane 2
Meslek: ögretmen
Arkadaşlar merhaba, 2006 yılında sıfır aldığım megane 2 aracım var, 252 bin km kadar yakıtı düzgün yerden aldım aracı yıpratıcı kullanmadım, standart ömrü biten parçaların değişmesi haricinde geçen ramazan bayramında kolon kiliti arızalanınca rezil oldum ve araçtan soğudum.

Megane 2 araca baktığımda konfor çok fazla yok, ASX haftalardır aklımda ama dizelden benzinliye geçmek soru işareti oluşturuyor, 20 kuruştan 35 kuruşa geçmek yıllık 20 bin km için ek benzin masrafı demek

* tüp takıldığında subablar arıza yaptığında yeni takılan subablarda arıza veriyor mu, forumlarda Çelik subablardan bahsediliyor
* megane 2 ile 150 bin km yol yaptığımızda 80 -90 binde debriyaj değişirdi, 400 tl filan 80-90 binde triger kayışı değişirdi 350 tl filan 80-90 binde disklerin ömrü azalırdı 400 tl filan, ASX e geçtiğimizde bu değişim aralıkları yaklaşık nedir ve 150bin km gidene kadar neleri değiştiririz, teşekkürler

Düzeltme : 21-11-2015

Bildiğiniz gibi ASX alamama nedenlerimin birisi hanımın otomatik araba istemesiydi, ASX te otomatik değil otomatik olduğundan Subaru xv ye karar kılmıştık ( araç gerçekten estetik ) . Ama bazı nedenlerden dolayı vazgeçtim servis memnuniyeti ve yakıt gibi

Şimdi bulduğum çözüm ise hanıma Toyota yaris veya nissan micra almak ve otomatik araba sorununu aradan çıkarmak, sonrada ASX e kavuşmak şimdi yapmam gereken Megane 2 satmak :) artık haftaya arabayı ilana koyacağım ve gelişmeleri izleyeceğim.

En son mavifatih tarafından 22 Kas 2015 00:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 20:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Merhaba hocam hoşgeldiniz,
Masraf çıkarmasından çok korkuyorsunuz sanırım ama yeni çıkan arabalardan ne marka alırsanız alın eski bir piyasa arabası gibi ucuz parça beklemeyin. Meganın parçaları bakkalda satılır ama mitsubishinin ya kendi imkanlarınızla netten/forumdan araştırarak yada forumdaki Egerenkten Murata elini kolunu kaptırarak :D
İşin şakası bir yana Ankara İstanbul gibi büyük şehirde iseniz her türlü bulursunuz parça sıkıntısı olmaz küçük şehirde sıkıntı olur...
Yalnız şu var mitsubishi parçaları kolay kolay sorun çıkarmaz, tabi bizim yollar normal arabalara göre değil o yüzden amortisör patlaması, 1-2 senede çatırtı kütürtü sesleri vs şeyler olabilir ama her araçta olur bu...
Yılda 20 bin km kullanıyorsanız LPG şart, LPG ile de uygun kit ve usta ile sıkıntı yaşatmaz... (ANTİ-LPG ci olarak söylüyorum)
ASX alıp da niye aldım lanet olsun diyen bir kişi bile bulamazsınız ama mitsubishisini satıp bin pişman olan bir sürü kişi bulursunuz...
Tercih sizin ama ASX alın rahat edin her anlamda üzmez, mutlu eder...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 23:45 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler, Boludayım ama Ankara oldukça bana yakın servis konusunta sıkıntı çekmem gibi 9 sene Megane 2 ye bindim aldığım arabadan memnuniyet bekleme nedenim olmadık yerde bozulursa magduriyet korkusu, malum eş çocuk arabada oluyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 23:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Fatih hocam anlaşılan yeni araç alma durumun var ve aklında suv tipi bir araç var gibi
Hocam bende 2013 model makyajli kasa var
asx in eksik yönlerini söyleyelim bu söylediklerim benim için o kadar artısının yaninda devede kulak kalıyor ama genel olarak eksik görülen şeyler
Amortisör sert asfalt yolda biraz tümsekler hissediliyor
110 -120km/saat hızdan sonra biraz yol ve rüzgar sesi alıyor
Biraz iç mekan sade
Parçalar biraz tuzlu ancak diğer suv markalarına göre biraz pahalı çok fazla bir uçurum yok tabi VW hariç (ancak çok dayanıklı ve Allah korusun kaza durumunda ise kasko var )
Servis kısıtlı ancak kolay kolay bakımlar hariç servislik isin olmuyor Maşallah
Başka öyle bir eksikliği yok
Yakıt cimrisi benzinde bile 1.6 dizellerle neredeyse ayni LPG olayı basit ve LPG de süper ekonomik
Süper bir yol tutuşu
Donanım olarak dop dolu yok yok
Frenler süper
Sağlam
Dop dolu güvenlik donanımlari
Geniş ve güzel sürüş açıları
İç mekan gayet geniş
İntense ve instyle modellerinde daha çok donanım
Ve en önemlisi süper süper bir sürüş keyfi
Ha bu arada bence megan asx yanınca oyuncak araba gibi kalır
Kısacası hocam asx aşk demek sonuna kadar tavsiye ederim ve bunu asxim var da o yüzden söylüyorum sanma
Bunu sana tum asx sahipleri diyecektir

ayrıca asx de 35 kuruş yakar diye nereden çıkardınız ancak uzun yolda sürekli 170 -180 basarsanız 35 kuruş şehir içindede hep rampalı veya çok trafikli yol giderseniz 35 kuruş yakar
normalde sehir dışı ortalama 120 km hızla 24-25 kuruş şehir içide ortalama en fazla yaksa yaksa 7 lt den 30-31 kuruş yakar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 00:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
bolu şehir merkezi bildiğim kadarıyla düzlük ve trafiksiz ise asx orada şehir içide 20-25 kuruş arası yakar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 00:38 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Hocam al sen bir asx. Her yere yazmıssın acaip heycan yapmış sende. Bak rüyalarına da girer... Al kurtul bu dertten. Öyle ne zaman bozulur yolda kalırmıyım başıma bir işmi gelir... Yok öyle şeyler. Çok hor kullanmayan arabasına sevgiyle bakan biri isen sanayiye bakımdan bakıma götürürsün. 100 bin olunca klasik her arabada değişen parçalar değişir. Aman aman para değil baskısı balatası yağı suyu... Elektronik aksam iç dış donanımları nerdeyse mükemmeldir. Yakıtı benzinli bir araca göre seni hayretler içinde bırakacak kadar ekonomiktir... Sorunsuzluğundan dolayı ustaların sevmediği bir markadır Mitsubishi çok düşünme :)

He son bir tavsiye alırsan intense al en dolu paketidir. Ele güne karşı yani; bir söz gelirse başlarsın özellikleri saymaya 5. de tamam yeter derler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 01:18 
Kullanıcı avatarı

canerkaraman yazdı:
Merhaba hocam hoşgeldiniz,
Masraf çıkarmasından çok korkuyorsunuz sanırım ama yeni çıkan arabalardan ne marka alırsanız alın eski bir piyasa arabası gibi ucuz parça beklemeyin. Meganın parçaları bakkalda satılır ama mitsubishinin ya kendi imkanlarınızla netten/forumdan araştırarak yada forumdaki Egerenkten Murata elini kolunu kaptırarak :D
İşin şakası bir yana Ankara İstanbul gibi büyük şehirde iseniz her türlü bulursunuz parça sıkıntısı olmaz küçük şehirde sıkıntı olur...
Yalnız şu var mitsubishi parçaları kolay kolay sorun çıkarmaz, tabi bizim yollar normal arabalara göre değil o yüzden amortisör patlaması, 1-2 senede çatırtı kütürtü sesleri vs şeyler olabilir ama her araçta olur bu...
Yılda 20 bin km kullanıyorsanız LPG şart, LPG ile de uygun kit ve usta ile sıkıntı yaşatmaz... (ANTİ-LPG ci olarak söylüyorum)
ASX alıp da niye aldım lanet olsun diyen bir kişi bile bulamazsınız ama mitsubishisini satıp bin pişman olan bir sürü kişi bulursunuz...
Tercih sizin ama ASX alın rahat edin her anlamda üzmez, mutlu eder...

Hoşbulduk,asıl korkum ailecek olmadık yerde yolda kalmak, Masrafı tahmin ediyorum, inşallah nasip olursa alacagız yakın zamanda,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 01:23 
Kullanıcı avatarı

akif06eren yazdı:
Fatih hocam anlaşılan yeni araç alma durumun var ve aklında suv tipi bir araç var gibi
Hocam bende 2013 model makyajli kasa var
asx in eksik yönlerini söyleyelim bu söylediklerim benim için o kadar artısının yaninda devede kulak kalıyor ama genel olarak eksik görülen şeyler
Amortisör sert asfalt yolda biraz tümsekler hissediliyor
110 -120km/saat hızdan sonra biraz yol ve rüzgar sesi alıyor
Biraz iç mekan sade
Parçalar biraz tuzlu ancak diğer suv markalarına göre biraz pahalı çok fazla bir uçurum yok tabi VW hariç (ancak çok dayanıklı ve Allah korusun kaza durumunda ise kasko var )
Servis kısıtlı ancak kolay kolay bakımlar hariç servislik isin olmuyor Maşallah
Başka öyle bir eksikliği yok
Yakıt cimrisi benzinde bile 1.6 dizellerle neredeyse ayni LPG olayı basit ve LPG de süper ekonomik
Süper bir yol tutuşu
Donanım olarak dop dolu yok yok
Frenler süper
Sağlam
Dop dolu güvenlik donanımlari
Geniş ve güzel sürüş açıları
İç mekan gayet geniş
İntense ve instyle modellerinde daha çok donanım
Ve en önemlisi süper süper bir sürüş keyfi
Ha bu arada bence megan asx yanınca oyuncak araba gibi kalır
Kısacası hocam asx aşk demek sonuna kadar tavsiye ederim ve bunu asxim var da o yüzden söylüyorum sanma
Bunu sana tum asx sahipleri diyecektir

ayrıca asx de 35 kuruş yakar diye nereden çıkardınız ancak uzun yolda sürekli 170 -180 basarsanız 35 kuruş şehir içindede hep rampalı veya çok trafikli yol giderseniz 35 kuruş yakar
normalde sehir dışı ortalama 120 km hızla 24-25 kuruş şehir içide ortalama en fazla yaksa yaksa 7 lt den 30-31 kuruş yakar

Teşekkürler, instense 2015 ile instyle 2015 i bayi anlattı 2015 de deri koltuk ve xenon farlar ön plana çıkıyor, megane 2 yi aldığımızda baya sürüş keyfi yapıyordu gerçi şimdide yapıyor ( sportif sürüş ) ama artık araba konusunda yeni bir sayfa açma vakti geldi gibi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 01:26 
Kullanıcı avatarı

akif06eren yazdı:
bolu şehir merkezi bildiğim kadarıyla düzlük ve trafiksiz ise asx orada şehir içide 20-25 kuruş arası yakar

ev ve çalıştıgım yer arasında fazla mesafe olmadığı için genelde uzun yolda kullanılacak, Ankara Bolu arası, yazın ise 5 bin km gezi, tur, tatil , şöyle arabadan inince hele şükür yol bitti yoruldum dedirtmeyen bir araba olarak düşünüyorum asx i

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 01:34 
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
Hocam al sen bir asx. Her yere yazmıssın acaip heycan yapmış sende. Bak rüyalarına da girer... Al kurtul bu dertten. Öyle ne zaman bozulur yolda kalırmıyım başıma bir işmi gelir... Yok öyle şeyler. Çok hor kullanmayan arabasına sevgiyle bakan biri isen sanayiye bakımdan bakıma götürürsün. 100 bin olunca klasik her arabada değişen parçalar değişir. Aman aman para değil baskısı balatası yağı suyu... Elektronik aksam iç dış donanımları nerdeyse mükemmeldir. Yakıtı benzinli bir araca göre seni hayretler içinde bırakacak kadar ekonomiktir... Sorunsuzluğundan dolayı ustaların sevmediği bir markadır Mitsubishi çok düşünme :)

He son bir tavsiye alırsan intense al en dolu paketidir. Ele güne karşı yani; bir söz gelirse başlarsın özellikleri saymaya 5. de tamam yeter derler...

Teşekkür ediyorum, evet bir heveslenme oldu, aracı düzgün kullanırım hor kullanmam bakımlarını düzgün yaptırırım, bu yüzden 9 yılda megane 2 ile sorunsuz 252 bin km yaptım,

özetlemek gerekirse yazları hariç artık eskisi gibi gezmiyoruz şimdi daha az geziyoruz eskiden amaç gezmek iken şimdi bu az olan gezilerimizde kaliteyi rahatlığı konforu artırmak ön planda

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 09:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: twins
Araç: 2015 asx intense
Meslek: eğitim
hocam inş hayalinizdeki araca kısa sürede hayırlısıyla kavuşursunuz. eğer ASX alırsanız yaşayacağınız en büyük sıkıntı çevrenizdekileri bu aracın az yaktığına inandırmak olacak. gerçi bizim gibi bu aracı kullananların çoğu onu da kafaya takmaz meraklı gözlerin karşısında keyfini çıkarır aracın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 18:37 
Kullanıcı avatarı

İnşallah sağolun, bugün arkadaşımla sohbet ettim oda asx konusuna merak sardı, aracı incelediğinde oda şaşırmış,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 20:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: önder
Araç: Mitsubishi ASX İNTENSE 1.6 M/T
Meslek: Araştırma Görevlisi
Kan grubu: ARh+
Fatih bey, öncelikle tercihiniz ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun. Ben 2012 den beri asx intense kullanıcısıyım aracım 90 binde. Fikir olsun diye basitçe anlatayım, ben rizeliyim ve diyarbakırda yaşıyorum, eşimin ailesi ise ankarada yaşıyor. Kısaca her sene bayağı bir uzun yolum var ve rizeye gidince dağ bayır geziyorum. Kendim ziraat mühendisi olduğumdan da sürekli arazideyim. Şimdiye kadar arabayla girmediğim yer kalmadı ama hep dikkatli ve usturuplu kullanırım eşim de öyle. Kısaca az yakan keyif veren bir araç olduğundan neredeyse vc ye bile arabayla gitmek istiyor insan. Kesintisiz 15 saat araç kullandım. Yormuyor. Artı bu zamana kadar sadece ön fren balatalarını değiştirdim. 90 bin bakımda da sadece 500 tl ödedim. Bence sürekli araç değiştirmiyorsan asx tercihin olmalı. Çünkü bir kez alınca vazgeçemiyorsun.

C6833 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 21:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Çok araç değiştş5rmeyenler için mitsunun bütün araçları hem çok ekonomik hem de çok kullanışlı. İmkan varsa dizel asx size daha iyi gelebilir. Orijinal yakıtla doya doya gezersiniz. Ama benzinlisinin de 5 buçuk ortalama yaktığını düşünürsek yakıt olarak o da üzmez.Bir de lpg takınca dizelden de az yakar. Bu arada attrage bile megane2 den çok daha konforlu :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 01:04 
Kullanıcı avatarı

onderalb yazdı:
Fatih bey, öncelikle tercihiniz ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun. Ben 2012 den beri asx intense kullanıcısıyım aracım 90 binde. Fikir olsun diye basitçe anlatayım, ben rizeliyim ve diyarbakırda yaşıyorum, eşimin ailesi ise ankarada yaşıyor. Kısaca her sene bayağı bir uzun yolum var ve rizeye gidince dağ bayır geziyorum. Kendim ziraat mühendisi olduğumdan da sürekli arazideyim. Şimdiye kadar arabayla girmediğim yer kalmadı ama hep dikkatli ve usturuplu kullanırım eşim de öyle. Kısaca az yakan keyif veren bir araç olduğundan neredeyse vc ye bile arabayla gitmek istiyor insan. Kesintisiz 15 saat araç kullandım. Yormuyor. Artı bu zamana kadar sadece ön fren balatalarını değiştirdim. 90 bin bakımda da sadece 500 tl ödedim. Bence sürekli araç değiştirmiyorsan asx tercihin olmalı. Çünkü bir kez alınca vazgeçemiyorsun.

Teşekkür ediyorum, bayan kullanımı için araç hakkında bilgi vermeniz mümkün mü eşiniz binek otomobili mi rahat kullanabiliyor Asx i mi, bende aracı düzgün kullanırım ama şöyle bir durum var dağda bayırda karda araca girdiğinizde güven duymak istiyorsunuz. ASX bu imkanları veriyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 01:06 
Kullanıcı avatarı

eflan yazdı:
Çok araç değiştş5rmeyenler için mitsunun bütün araçları hem çok ekonomik hem de çok kullanışlı. İmkan varsa dizel asx size daha iyi gelebilir. Orijinal yakıtla doya doya gezersiniz. Ama benzinlisinin de 5 buçuk ortalama yaktığını düşünürsek yakıt olarak o da üzmez.Bir de lpg takınca dizelden de az yakar. Bu arada attrage bile megane2 den çok daha konforlu :)

dizellerde fiyat farkı baya abartı birde 2015 modellerde multimedya sistemi teker ebatı değişmiş daha güzel bir görüntüye kavuşmuş, şimdi en önemli sorun hanımı birşekilde ikna etmek millette bir otomatik furyası başlamış gidiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 03:24 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Asx dört çeker değildir o yüzden karda binek ile aynıdır

Önden çekişli bir binek araba ile kaliteli bir kar lastiği varken (Lastik yumuşak ise) karda sorun yaşamadım ( Kartalkaya ve Ankara-Bolu arasında ) sanırım burda lastiğin 3 yıldan sonra sertleşmesi ön plana çıkıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 03:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Fransizin 250 bin gittiği memlekette japon 500 bin tık demez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 20:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: önder
Araç: Mitsubishi ASX İNTENSE 1.6 M/T
Meslek: Araştırma Görevlisi
Kan grubu: ARh+
mavifatih yazdı:
onderalb yazdı:

Teşekkür ediyorum, bayan kullanımı için araç hakkında bilgi vermeniz mümkün mü eşiniz binek otomobili mi rahat kullanabiliyor Asx i mi, bende aracı düzgün kullanırım ama şöyle bir durum var dağda bayırda karda araca girdiğinizde güven duymak istiyorsunuz. ASX bu imkanları veriyor.

Eşim asxi çok rahat kullanıyor hatta işi gereği araç sürekli onda. Asx in en güzel yanı 5. Viteste 40 km/h e kadar düşüp tekrar devir alabiliyosunuz. Yani uzun yolada çok rahat. Şehir içinde de keyif veren bir sürüşü var. Asx sizi üzmez emin olun yüksekte ve güvende olmanın keyfini çıkarın derim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 23:23 
Kullanıcı avatarı

Ben kararımı verdim, 2015 alırsam ( 77 bin tl instense ) tüp taktırıp taktırmamakta kararsızım, 5 yıl garanti güzel birşey 2013- 2014 modellere baktım en fazla 10 bin tl daha ucuz mantıklı gelmedi birde hanımı ikna etmeye çalışacağım

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye