Zaman: 11 May 2024 12:53

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: asx de turbo varmı?
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2012 16:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: mert
Araç: asx 1.6 invite
Meslek: proje müdürü
Kan grubu: BRH-
Merhabalar dün evrak işlerini hallettim bügün araç gelmiş tavan rayları ve yan basamaklar birde navigasyon takılıyor asx de mivec motor var ama turbo varmı acaba birde cyclone marka navigasyon takılcaktı bayide hemşerimi buldum o marka iyi deil başka marka takıcam dedi kenwood a yakın dedi acaba hangi marka daha iyi birde turbo konusunda yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar..

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: asx de turbo varmı?
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2012 22:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Turbo yok :( cyclone marka için forumda hiçte iyi yorum yok bakabilirsin.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2012 14:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Necvox için gayet iyi diyorlar ama kendim test edip kullanmadım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2012 13:42 
Kullanıcı avatarı

bugün konuştum necvox takıcakmış kısmetse salı günü arabam geliyorr ama salı gününe kadar nasıl dayanıcam bilmiyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2012 01:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aykut
Meslek: Turizm
Merhaba.. Bende de intense var, aralık sonunda kampanyada almıştım. Necvox en iyisi, ileride karasal yayına geçilirse tv de izleyebilirsin, kenwood da tv yoktu.. Benim araçta arka başlıklarda da necvow ekran var. Senin yerinde olsam tavan rayı ve basamak taktırmazdım, zevk tabiki ama kötü gösteriyor bence, ha tabiki basamak aracın darbede çizilmesini önler, ama biraz da dikkatli kullan ama estetik olsan bence.

Buarada ayıptır sorması kaça aldın ve beyaz mı aldın sende?

Hayırlı olsun buarada :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 09:14 
Kullanıcı avatarı

ilk önce maltepe çizgi otomotive gitdim kendi aracımı takas yapıcaktım en başında söyledim jantlarını alırım diye çünkü 1200 tl ye aldım jantları daha 2011 model clio grandtour yaşına girmedi 10.000 km de 23 bin dedi jantlar dahil dedim 24 yap veriyim yok filan dedi fiyatdada bişey yapmadı bende ulugöl otoyu aradım saolsun zeki bey var gercekten çok ilgili hemşeri çıktık invite 2011 model 56.400 dedi snra 53.400 yaptı cylcone marka navigasyon+koltuk baslıgı 3bin dedi ama iyi deil necvox taktırıcam dedi 4bin tl dedi ona 3bine indirdi sonra tavan rayı ve yan basamak 900 tl dedi 750 tl yaptı +koltuk koruma bedawa indirim kuponu vericek ses yalıtım yapılcaktı 2bin tl ye kuponla 500 e indiririm dedi 57.150 bin tl ye geldi renk konusunda 2011 modellerde beyaz kalmamış babam gri alalım dedi bende istanbulda araçlar hep gri dedim biraz dikkat çeksin diye titanyum gri aldım aslında babamda bende beyaz istiyorduk ama sağlık olsun kısmet bunaymış..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 10:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
2011 model olunca stok eritmek için olsa gerek bayağı cömert davranmışlar.hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 11:20 
Kullanıcı avatarı

saolun anlamadığım şey 2012 model yok eimizde dedi 4.aydayız ama 2012 yok maltepede vardı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 12:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Hayirli olsun iyi gunlerde kullanin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 13:31 
Kullanıcı avatarı

saolun şimdi salı gününe kadar kim bekliyecek yaa :s

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 17:51 
Kullanıcı avatarı

2011 Model invite modeline nasıl 56 küsür diyor, zaten sitesinde bile 54.800.. Aldığının invite olduğundan emin misin? Deri koltuk, cam tavan olan intense modeli bile 63 bin tl liste fiyatı..

Çizgi otomotiv'e bende gitmiştim, hayri bey var orada.. açıkçası tavırlarından hiç hoşlanmadım. başka bayiden araç almak için araştırma yapınca tüm bayilerle iletişime geçmişlerdi başkalarına sattırmamak için.. oradan almanı tavsiye etmem.

ulugöl otomotiv zeki bey bana da yakın davranmıştı, ama zaten işi bu.. verdiği fiyat çok fahiş fiyat, ama kendisini burdan tebrik ederim liste fiyatının üzerinde araç satan ilk satış temsilcisi ünvanını da almış oldu.

İstanbul'daki mitsubishi bayileri içerisinde tek geçeceğim yer aldatmaz otomotivdir, adı üstünde aldatmaz... Gidin Özer'e.. size araç hakkında a dan z ye her bilgiyi versin, ilgilensin, en iyi fiyatı da olabileceği ne ise kesin yine o verir.

Bunun dışında araç güzel bir araç, ben çok memnunum, hayırlı olsun. Ama derdim ki biraz daha para ver, git intense olanını al, çok fark var ikisi arasında konfor ve zevk açısından.. Tavan rayı ve basamak zevk işi, ama şahsi fikrim güzel durmuyor, ben taktırmadım onun için.. Renk olayı da kesinlikle zevk işi.. Ama beyaz almıyorsan kahve tonu bir rengi var hoş bir renk, ben onu seçerdim grinin yerine..

mert58 yazdı:
ilk önce maltepe çizgi otomotive gitdim kendi aracımı takas yapıcaktım en başında söyledim jantlarını alırım diye çünkü 1200 tl ye aldım jantları daha 2011 model clio grandtour yaşına girmedi 10.000 km de 23 bin dedi jantlar dahil dedim 24 yap veriyim yok filan dedi fiyatdada bişey yapmadı bende ulugöl otoyu aradım saolsun zeki bey var gercekten çok ilgili hemşeri çıktık invite 2011 model 56.400 dedi snra 53.400 yaptı cylcone marka navigasyon+koltuk baslıgı 3bin dedi ama iyi deil necvox taktırıcam dedi 4bin tl dedi ona 3bine indirdi sonra tavan rayı ve yan basamak 900 tl dedi 750 tl yaptı +koltuk koruma bedawa indirim kuponu vericek ses yalıtım yapılcaktı 2bin tl ye kuponla 500 e indiririm dedi 57.150 bin tl ye geldi renk konusunda 2011 modellerde beyaz kalmamış babam gri alalım dedi bende istanbulda araçlar hep gri dedim biraz dikkat çeksin diye titanyum gri aldım aslında babamda bende beyaz istiyorduk ama sağlık olsun kısmet bunaymış..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 18:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersin
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: Mühendis
Kan grubu: ARh+
aykutanil yazdı:
Bunun dışında araç güzel bir araç, ben çok memnunum, hayırlı olsun. Ama derdim ki biraz daha para ver, git intense olanını al, çok fark var ikisi arasında konfor ve zevk açısından.. Tavan rayı ve basamak zevk işi, ama şahsi fikrim güzel durmuyor, ben taktırmadım onun için.. Renk olayı da kesinlikle zevk işi.. Ama beyaz almıyorsan kahve tonu bir rengi var hoş bir renk, ben onu seçerdim grinin yerine..

Invite ile Intense arasında çok fark demişsiniz acaba ben mi eksik biliyorum? Ben aracı alırken ikisi arasında sadce 6 fark vardı;
1. Sinyalli yan aynalar (Yan da olması ya da aynada olması bence hiç önemli değil)
2. 17" jant tekerler (Bunu daha sonra istediğim çelik jantla zevkime göre alabilirim)
3. Anahtarsız çalıştırma (Geçenlerde bir internet sitesinde "en gereksiz 10 araba teknolosi"nden birisi diye haber vardı)
4. Deri koltuk. (Yazın terletir, kışın üşütür diye biliyorum.)
5. Elektrikli yüksek ayarlı sürücü koltuğu (Bu eski aracımda vardı, güzel bir özellik ama çokta şart değil)
6. Cam tavan (Bence esas fark yaratan tek özellik bu)

Yukarıdakilerin dışında güvenlik, donanım, teknik özellik olarak hiçbir fark yoktu. Dolayısıyla parantez içinde yazdığım sebeplerden dolayı 7.000 TL fark vermeye değmez diye düşündüm ve Invite modelini aldım. Ama tabi ki bu bir zevk meselesi herkesin tercihine saygı duymak lazım...

Bu arada Necvox marka navigasyon kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim bende takturmayı düşünüyorum. İnternette 1.850 TL fiyat buldum.

Selamlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 18:40 
Kullanıcı avatarı

Selam Ersin,

Kendi yorumumu yapmadan önce merak ettiğim için soruyorum, aracı ne zaman ve ne kadara aldın? Aşağıda yorumlarımı görebilirsin..

Sinyal önemli bir özellik değil ama yan aynalar otomatik katlanıyor ve bence bu önemli bir özellik. 50 bin tl nin üzerinde para veripte elimle aynayı kapatmak istemem yada ayarı manuel yapmak istemem.

Soğuk kış günlerinde aracı kullanmış birisi olarak ısıtmalı deri koltukların ne kadar iyi olduğunu anlatamam. En soğuk havada bile çok rahat yolculuk ediyorsun.

Jant ı kendin değiştirmeye kalksan eğer iyi bir jant takacak olursan vereceğin fiyat farkını zaten biliyorsundur. İşporta jant zaten bu araca alınmaz.

Cam tavan gerçekten şahane oluyor, yağmurda damlalar üzerine gelirken gitmek gerçekten güzel.. Ayrıca özel led ışıklandırması var ki gece mükemmel bir hava katıyor.

Anahtarsız çalıştırma ve elektrikli sürücü koltuğu illaki olması şart olan şeyler değil bence de, ama bir üst sınıf bir araca bindiğini hissettiriyor, olması güzel oluyor. Ayrıca aracın bagaj kapısını kapı kilitli dahi olsa anahtar cebindeyse açabiliyorsun.

Deri koltuk kumaş koltuğa göre çok daha şık gösteriyor, ki görüntü önemli benim için.. Ayrıca aracın derisi yazın terletecek bir deri değil, incelendiğinde farklı bir üretim olduğunu göreceksiniz.

Kısacası ben üst modelden yanayım, üst model aldım. Navigasyona gelince ben necvox taktırdım ve arkadakiler için ön koltuk başlıklarının arkasına da necvox ekran koydurdum. İnternetten alıp dışarıda bilmediğin yerde taktırmanı tavsiye etmem. Yenibosna taraflarında necvox un yeri var, ben aldığımda mitsubishi bayinde bizzat gelip necvox elemanları takmıştı. Ekran çözünürlüğü gayet iyi, geri vitese taktın mı arka kamera çalışıyor, karasal yayına geçilirse tv de de birçok kanal çekecek, ama bu ileri zamanlarda olabilecek birşey (kenwood da bu ihtimal yok çünkü tv modu yok).. Özetle cyclone taktıracağına necvox taktır kesinlikle arada çok kalite farkı var.

Montajı birkaç saat sürüyor, internetten alıp biryere gitsen senden zaten iyi bir servis ücreti alacak, ya direkt necvox un kendi yerine git, yada aldatmaz otomotiv'de özer beyi ara, benim de selamımı söyleyim ondan rica et derim, kendisi sana yardımcı olacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 18:55 
Kullanıcı avatarı

Cevabın için teşekkür ederim Aykut;

Dediğim gibi model farkı tamamiyle zevk ve tercih meselesi, herkesin tercihine saygı duymak lazım...

Ben aracı Ankara'da Ekim 2011 de aldım. Ben de gayet memnunum.

Navigasyona gelince; Ankara'da olduğum için maalesef çok fazla bir seçeneğim yok. Servise sordum; Kenwood'un üst modeline 4.500 TL, alt modeline de 3.500 TL dedi. Bu fiyatlardan %8 indirim yapabileceğini de belirtti. "Ben dışardan başka marka alsam onu takar mısınız" diye sorunca da "aslında olmaz ama gelin bir şekilde hallederiz" dediler. Necvox ise 1.850 TL, işçilikle falan en fazla 2.000 TL ye mal olur diye düşünüyorum.

Necvox'ta merak ettiğim şeyler;
1. Navigasyonda yazılım olarak ne var?
2. Ömür boyu güncelleme var mı?
3. DVD okumada bir sorun var mı?
4. Geri görüş kamerası sorunsuz çalışıyor mu?
5. Radyo da parazitlenme oluyor mu, iyi çekiyor mu?
6. Ses kalitesi ve çıkış gücü iyi mi?

Bunlara hkkında bilgi verirsen çok sevinirim. Bir de fiyatını yazarsan çok makbule geçer.

Selamlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 19:08 
Kullanıcı avatarı

Selam Ersin,

Tabi öyle.. Zevk ve bütçe ile alakalı biraz.

Buarada aracı ne kadara aldın merak ettim, bir mahsuru yoksa söyler misin?

Necvox'u ben dediğin fiyatlara taktırmıştım, ancak ben alırken yıl sonuydu ve bayi necvox tan tamamen karsız olarak ürünü bayi alışı ile alıp taktırtmıştı. Hatta ben necvox'un kendisine perakende olarak ne kadar olacağını merak ettiğimden başka bir arkadaşa sordurtmuştum, daha fazla fiyat vermişlerdi, dolayısıyla bayiler sürekli alım yaptıkları için onlara daha ucuza veriyorlar. Eğer aracı aldığın bayi tanıdık ise, o zaman kendi alım yaptıkları fiyattan sana satabilir, o zamanda 2000 TL ye gelebilir işçilkle birlikte.. Ama ben aynı ürünü 3000 TL ye taktırana da şahit oldum, sonuçta serbest piyasa..

1. Navigasyonda yazılım olarak ne var?

Emin değilim ne olduğu hakkında.

2. Ömür boyu güncelleme var mı?

Var, necvox çalışanı her yıl getirin güncelleyelim demişti.

3. DVD okumada bir sorun var mı?

Hiçbir sorun yok, hem ses hem görüntü kalitesi çok iyi.

4. Geri görüş kamerası sorunsuz çalışıyor mu?

Sorunsuz çalışıyor, geri vitese takınca direkt geçiyor. Ayrıca iki ayrı işlevi birden ekranda açabiliyorsun, istersen yolda giderken hem dvd aç hem de diğer ekranda geri görüş kamerasını aç. Bu varryasyonları çoğaltmak mümkün.

5. Radyo da parazitlrne oluyor mu?

Genelde olmuyor, elbette çok net çekmeyen kanallarda var, ama genelinde ses gayet iyi ve sorunsuz.

6. Ses kalitesi ve çıkış gücü iyi mi?

Birçok kanal için ses kalitesi iyi, çıkış gücü de gayet iyi.

Selamlar,

Aykut

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 19:22 
Kullanıcı avatarı

Aykut'cuğum cevabın için teşekkürler...Sayende navigasyon olayını merak edenler için çok faydalı bilgiler öğrendim(k).

Ben aracı 51.000 TL ye aldım. 2004 dizel Focus C-Max'i takas olarak verdim (Aslında yine C-Max alacaktım ama Ford bayisi en fazla 21.000 TL ye sayarım deyince, ben de diğer markalara yöneldim. İlk gittiğim marka da Mitsubishi'ydi. Aracı 24.000 TL ye sayarım deyince 5 dakika içinde aracı aldım:)) Renk beyaz bu arada...

Biraz önce necvoxu googleda yazınca Opel modellerinde bayağı bir şikayet gördüm. Özellikle motor sesini hoparlörlerden vermesi gibi. Acaba sende de var mı bu sorun?

Teşekkürler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 19:29 
Kullanıcı avatarı

Rica ederim.

Gayet iyi alınabilir dip rakama almışsın, hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Beyaz olması da çok iyi, benimki de beyaz, ayrı bir havası olduğunu düşünüyorum.

Hayır, motor sesini hoparlörden verme gibi bir sorun yok benimkinde.. Montajı önemli bu cihazın bildiğim kadarıyla, montajı sorunlu olanlarda oluyordur belki.

Buarada mitsubishi'nin ısrarla kenwood önermesinin sebebi kenwood un satışından temsa iyi para kazanıyor, aralarında anlaşma var. Bayilerden birine uğrarsan muhakkak necvox cihaz monte bir araç denk gelecektir, içine sinmesi için görüp inceleyip öyle taktırmanı tavsiye ederim. Ben hem cyclone u hem necvox u incelemiştim taktırmadan önce.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 22:21 
Kullanıcı avatarı

selamlar babamla biraz önce konuştumda 56.400 navigasyon ve başlık dahil fiyatıymış 54 bin tl demiş araca

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2012 14:15 
Kullanıcı avatarı

Başlık dediğin arkadaki ekranları diyorsun değil mi? Hayırlısı olsun ama 54 düz araç için yüksek geldi bana 2011 invite için.. bir de bu araçta beyaz renk fiyat arttırıyor, beyaz değilse daha uyguna veriyorlar genelde. bilginiz olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2012 21:03 
Kullanıcı avatarı

zaten liste fiyatı 54.800 ciwarı 53.200 dedi beyaz kalmamış 2011 de titanyum gri aldık

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: