Zaman: 19 Mar 2024 09:24

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: asx için lpg önerileri
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2013 00:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: tanay
Araç: asx 2011
Meslek: serbest
Kan grubu: ab+
öncelikle selamlar arkadaşlar bu forma bugün üye oldum ayrıca böyle bir form oldugunada çok sevindim gecen hafta 2011 model asx aldım lpg taktırmak istiyorum tavsiye edeceginiz markaları yazarsanız sevinirim.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: asx için lpg önerileri
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2013 14:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: ASX 2011
Meslek: Mimar
Selam
Öncelikle merhaba, tam bir yıl oldu ASX kullanmaya başlayalı yaklaşık dört beş aydır TARTARİNİ lpg sistemini EKOMAX sistemi ile birlikte abimin dükkanında taktırdım, şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Yaklaşık 180-190 krş yakıyorum km başına ki ASX 100 km de 7 lt benzin yani 33 tl (benzin fiyatına göre değişken) yaktığını düşünürsek %40 civarında ekonomi yapmaktayım . Eskiden lpg sistemine çok karşı çıkardım şimdi ise kapalı avm parklarına ve hızlı feribotlara girememek dışında bir sıkıntım yok hatta çok memnunum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2013 17:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: 2011 ASX
Meslek: Avukat
Marka değil bayi tavsiyelerini araştırmanızı öneririm. Ben 10 bin km'dir BRC kullanıyorum. start&stop'da benzinde çalışması dışında bir şikayetim. yok. Ankara'da lpg ucuz (en son 2.19'dan aldım) bu nedenle 16 kr/km son hesabım. Benzinde 6.5-7 lt civarı yakıyordu. (tabi benzin kış, lpg yaz değerleri)

Ama araba kullanma alışkanlığınız da önemli, şayet yüksek devirde kullanıyorsanız 50-60 bin km sonra subap erimesi sorunu ile karşılaşmanız muhtemel. Forumda bu sorunu yaşayan bir arkadaş var. Masrafının 2000 tl civarı olduğunu biliyorum. Aslında her durumda lpg yine de avantaj.

Tavsiyeye gelince; lpg konusunda çok çekingen iken Ankara brc bayilerinden mocan otogaz hakkında okuduklarımdan sonra fikrim değişti. LPG işinde forumlarda okuduğum kadarıyla uygulanan kitten ziyade uygulayan ustanın önemli olduğu sonucuna ulaştım. Mocan'ı tavsiye edebilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2013 10:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: ASX
Meslek: Öğretmen
Ben 4 gün önce çorum özençlerotogaz'da BRC takdırdım. Memnuniyetimi belirtmeme için daha çok erken. Ancak yapılan işcilik verilen hizmet süper. Burada takılacak kit kadar yapılan işcilik ve kalibrasyon da çok önemli. Ben çok memnun kaldım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2013 11:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: aydın
Araç: asx 2012
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
takip

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 May 2013 15:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: kaan
Meslek: eczacı
Kan grubu: a
Bir yıldır asx kullanıcısıyım, alır almaz "prins" yağlı sistem lpg taktırdım. şu anda en iyi marka prins ve en pahalısı. hiç bir sorun yaşamadım 100 tl gaz ile 500 km gidiyorum "total" kullanıyorum. çekişte bir düşme olmuyor. mutlaka yağlı sistem taktırın en jektörlerinizi koruyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 May 2013 23:25 
Kullanıcı avatarı

arkadaslar 3000 km de kocaeli de fs otogazda faruk beye brc taktırdım henüz yakıt performansım ortaya çıkmadı. cıkınca burada paylaşacagım rakamları ama bişey belirtmek istiyorum ki asg start stop lpg de calısıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2013 11:46 
Kullanıcı avatarı

arkadaslar tamamı sehir içi 70 km yol 16.69 aynı pompada fullendi 2.24 den 7.45 lt lpg aldı km basına 23.8 kuruş gibi bir rakam çıktı. araç henüz 3000 km de ve lpg performansını incelemek için agresif bir kullanım sergiledim. arabanın çekişinde bir problem görmedim. lpg geçiş cok basarılı. fs otogazda faruk bey tarafından brc taktırdım ve asg de hiç problem yok. ilerleyen günlerde yine performansı yazacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2013 19:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: ejder
Araç: asx 2013
Meslek: subay
Kan grubu: ab -
kit fiyatları nasıl acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2013 10:33 
Kullanıcı avatarı

Gecen hafta lpg işlemini sonlandırdım,balıkesiede sadık otoazda romano marka tüp taktırdım,işçlikleri süper fiyat 10 taksit 1650 tl.
tüp takıldıktan hemen sonra depoyu fulledim bandırmaya gittim ordan tekrar edremite döndüm 218 km yol yaptım gazı teniden fulledim 55 tl aldı.km bazında 195 krş.yaktı
ortalama hızım 100 km
gazın litresi 2570 tl
aracımdaki lastikler 235 50 18 sizce yakıt nasıl idealmi.bu arada şunuda belirteyim gazla benzin arasında aracın performansında fazla bi degişiklik farketmedim şimdilik,star stop özelligide gazda da çalışıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2013 11:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erkan
Araç: 2012 ASX invite
Meslek: Doktor
Kan grubu: ARh+
doğru hesapladığınıza eminmisiniz? 100 km de 25 tl harcamış görünüyor.(km de 25 krş.) bence tekrar hesaplayın. zaten benzinde 25 krş yakar 100 km hızda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2013 23:21 
Kullanıcı avatarı

dogru söylüyorsunuz ben yanlış yazmışım.218 km degil 281 km yol yaptım .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2013 09:36 
Kullanıcı avatarı

lpg 2.24 den 410 km yol yaptık brc kit var 10 gün önce taktırdım. arkadaslar araba 2 defa istanbul full klima ortalama 140 km hız 83.87 yaktı. tankı fulledim şimdi ortalama bir kullanım ile tekrar deniyorum o sonuçlarıda paylaşırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2013 15:38 
Kullanıcı avatarı

Araç yakıtı gayet iyi de. bu lpg ile ilgili yorumları okuyunca kulağa baya hoş geliyor. Acaba ben de mi taktırsam diye düşünmüyor değilim aslında. Ama doğuda çalışıyorum. brc marka olarak denizli ve çorum lafı geçiyor.adana ya da antep brc bayisi nasıl acaba(işçilik anlamında) bilgisi olan var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2013 17:01 
Kullanıcı avatarı

kardeşime ben şöyle söyliyeyim ,bende lpg hakkında baya tereddütlüydüm. bir önceki aracımda brc vardı, aracı sinirimden yakmayı bile düşündürttü bana, inanın buna ramak kalmıştı,bu araç için lpg kiti araştırdıgımda bu markayıda tavsiye ettiler ama bu arada bazı arkadaşlar şunu söylediler ''MARKADAN DAHA ÖNEMLİSİ LPGYİ UYGULAYAN USTA''gercekten önemli olan buymuş ben balıkesirde sadık otogazda bu işi yaptırdım romona marka kit taktırdım. ALLAH işlerini rast getirsin mükemmel bi işçilikleri var.eger yolunuz düşerse tavsiye ederim.selametle.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2013 20:35 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler Tanay kardeş. Ağrıda çalışıyorum. Balıkesir ile aralarında 1600 km var. Yolumun düşmesini ben de isterdim ama çok zor. Bu taraflarda iyi bir usta olduğunu sanmıyorum. Bekleyeyim bakalım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2013 20:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: ejder
Araç: asx 2013
Meslek: subay
Kan grubu: ab -
romano kit fiyatı ne kadar balıkesirde,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2013 20:51 
Kullanıcı avatarı

1650 tl 10 taksit.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2013 22:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Benim ASX'in sübap yakma hikayesi birçoğunuz tarafından bilinir,aracım şuanda 110.000 km.'de ve son 1 aydır sübap vurması gibi çok sert bir şekilde vuruntu vardı,vites geçişleri zorlaşmıştı ve hatta devir ciddi anlamda düşüyordu.Şeref oto Şeref usta(abim)'ya durumu anlattım çelik sübap taktık senin araba artık sübap yakmaz benzinde süre bana haber ver dedi,benzinde sürdüm aracı tüpteki kadar olmasada vuruntu yine vardı, yarın arabayı getir bobinleri değiştircez LPG'li araçlarda bobin yüksek km.'de genelde sorun veriyor dedi ve bugün ordaydım,BİNGO!!! bobinler değişti aracım şuanda delifişek...Benzin ve LPG sürüşü nerdeyse birebir aynı,ne performans sorunu ne devir düşmesi hiçbirisi kalmadı,vites geçişleri çok yumuşak ve sarsıntısız hatta ara devirlenmelerde çok başarılı,en çokta gaz kesip bir anda yüklenerek vuruntuyu test ettim ama çok şükür o sorunda yok.Yine yeniden aracıma keyif alarak binmek çok güzel..Bu arada Lancer'a LPG kit taktırma fikrim var en uygun kit sizce hangisi olur?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2013 00:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Ben 2011 ocağından bu yana asx sahibiyim. Aracımda BRC MY-11 kit var. Süper memnunum. VSR menüsü ile subap koruması sağlamakta. Ayrıca BRC MY-11 AS&G ile tam uyumlu. Zaten benim tercihimdeki en önemli etken AS&G ile tam uyumlu olması ve VSR menüsünün olmasıydı. Ayrıca yaygın servis ağı ve kaliteli olmasıda bir diğer seçim sebebimdi.
Ercan bey subaplar için kaç tl ödediniz? Bunu öğrenmek isterim. Toplamdaki masrafınız ne oldu? ayrıntılı yazabilirmisiniz...

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye