Zaman: 28 Mar 2024 16:58

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: colt --cz3-- gaz tepkisi
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2013 17:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: musa
Araç: 2006 Mitsubishi Colt CZ3 1.3 AMT
Meslek: yönetici
Kan grubu: Arh+
arkadaşlar selam bir sorum olacak

2006 colt cz3 amt kullanıyorum bilmiyorum bu bir sorun mu yoksa normal bir durum mu ama özellikle tümseklerden yada bozuk bir yolda yavaşladığımda sonrada hızlanmak için hafiften gaza yüklendiğimde sanki biraz geç tepki veriyor araç hatta bu durum ilk kalkışlari çinde geçerli bir iki saniye sonra hareketleniyoruz gibi... bu durum normalmidir. ?? yada daha iyi bir durua getirebilirmiyim

Bagaj Tampon Arası Şerit Led
Arka Cam- Fitillere İzolasyon
Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2013 23:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kutay
Araç: 1.3 Colt AMT
Meslek: Öğr.
Kan grubu: 0+
Gaz teli ayarina bi baktirin derim bn gerginligi azalmis olabilir. Platin benzin filitresi gibi unsurlarda sagırlık yapabilir.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 09:27 
Kullanıcı avatarı

vtechno yazdı:
Gaz teli ayarina bi baktirin derim bn gerginligi azalmis olabilir. Platin benzin filitresi gibi unsurlarda sagırlık yapabilir.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

gaz teline bi baktırayım.. yada servisine bi gidip ustaya bi tur attıralım heralde anlar sorun olup olmadığını. birde güncel yazılım olup olmadığını sorarım

Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: colt --cz3-- gaz tepkisi
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 09:49 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
gaz teli diye birşey yok ki. bastığında 1 saniye kadar beklemesi normal algılaması zaman alıyor

yaw iyide bu durum bi garip oluyor basıyosun bekliyosun ki algılasın.. hele bide setten geçetikten sonra ağır ağır kalkayım diyorsan bide vites ayarlıyor eyvah eyvah :kır:

Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 09:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
oz_musa yazdı:
_opeth yazdı:
gaz teli diye birşey yok ki. bastığında 1 saniye kadar beklemesi normal algılaması zaman alıyor

yaw iyide bu durum bi garip oluyor basıyosun bekliyosun ki algılasın.. hele bide setten geçetikten sonra ağır ağır kalkayım diyorsan bide vites ayarlıyor eyvah eyvah :kır:

vitesi bir tık ile sola yani manuele alıyorsun o kadar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 09:59 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
oz_musa yazdı:
_opeth yazdı:

vitesi bir tık ile sola yani manuele alıyorsun o kadar...

beklentimmi yüksek anlamadım ki.. arkadaşta 1,9 golf goal var otomatikte kullanıyorm performans çok hoşuma gidiyor gerçi 1.9 dizel dsg şanzumandan bahsedioruz beğenmeyen yoktur sanırım ama ne bilim bizim şanzumanlarda şu vites geçişleri olsun vites küçültmeler olsun birazdaha iyi olsa bence süper olurdu

Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2013 22:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oktay
Araç: Colt Elegance AMT
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0Rh+
oz_musa yazdı:
beklentimmi yüksek anlamadım ki.. arkadaşta 1,9 golf goal var otomatikte kullanıyorm performans çok hoşuma gidiyor gerçi 1.9 dizel dsg şanzumandan bahsedioruz beğenmeyen yoktur sanırım ama ne bilim bizim şanzumanlarda şu vites geçişleri olsun vites küçültmeler olsun birazdaha iyi olsa bence süper olurdu

Evet bende beklentiniz yüksek diyorum. :D
Bir örnekte ben vereyim her gün kullandığım yolda 1,6 dizel polo kullandım, dsg idi.
Yavaşlayıp dururken neredeyse teker dönüyorsa 2 den 1 e inmiyor ve bahsettiğiniz olayı hissettirmiyordu.
AMT ise freni bıraktığınızda hızınız düşük olduğu için 1. vitese geçmenin derdinde ve belki rölanti hızının altında ne yapsam ki derken siz gaz verince bir yutkunup deviri yükseltiyor. Yavaşlayıp motor freni yapacak gibi davranıp sonra biraz hızlanırken bağırıyor (tepki geciktiği için çok bastığınız) gazdan ayağınızı biraz çekiyorsunuz 2. vitese geçiyor.
Uyuz bir durum. 8)
Eski arabamda aynı tümsekten 30km/h hızla geçip vitesi 2 den aşağı indirmesine fırsat vermiyordum.
Şimdikini sıfır aldım. :D Manuel modda yavaş geçiyorum. O yine vites düşürüyor ama 1 e inmesi gecikiyor ve ben tümsekten geçmiş oluyorum.
Vites artışlarından memnunum, dsg de son gazda ancak fark edilen silkeleme (veya yığılma) hareketi bizde 3000 devirin üstünde artarak belli oluyor. Belki 2500 devirde 5 ten 6 ya geçiş sezsiz sedasız oluyor o kadar.
Vedat ın dediği gibi tek kavramada olay budur. Debriyaja basar, vites konumunu uygun diğer konuma alır ve debriyajı bırakırsın. 1sn nin altında olur biter. (bazen 1sn den fazla sürüyor o da düşünüyor garip)
DSG de vites geçişi için dişli grubu çekiş sisteminden bağımsız hazırlığını yapar, kavrama birinden diğerine geçer bitti. 0,2sn ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2013 11:00 
Kullanıcı avatarı

asma yazdı:
oz_musa yazdı:

Evet bende beklentiniz yüksek diyorum. :D
Bir örnekte ben vereyim her gün kullandığım yolda 1,6 dizel polo kullandım, dsg idi.
Yavaşlayıp dururken neredeyse teker dönüyorsa 2 den 1 e inmiyor ve bahsettiğiniz olayı hissettirmiyordu.
AMT ise freni bıraktığınızda hızınız düşük olduğu için 1. vitese geçmenin derdinde ve belki rölanti hızının altında ne yapsam ki derken siz gaz verince bir yutkunup deviri yükseltiyor. Yavaşlayıp motor freni yapacak gibi davranıp sonra biraz hızlanırken bağırıyor (tepki geciktiği için çok bastığınız) gazdan ayağınızı biraz çekiyorsunuz 2. vitese geçiyor.
Uyuz bir durum. 8)
Eski arabamda aynı tümsekten 30km/h hızla geçip vitesi 2 den aşağı indirmesine fırsat vermiyordum.
Şimdikini sıfır aldım. :D Manuel modda yavaş geçiyorum. O yine vites düşürüyor ama 1 e inmesi gecikiyor ve ben tümsekten geçmiş oluyorum.
Vites artışlarından memnunum, dsg de son gazda ancak fark edilen silkeleme (veya yığılma) hareketi bizde 3000 devirin üstünde artarak belli oluyor. Belki 2500 devirde 5 ten 6 ya geçiş sezsiz sedasız oluyor o kadar.
Vedat ın dediği gibi tek kavramada olay budur. Debriyaja basar, vites konumunu uygun diğer konuma alır ve debriyajı bırakırsın. 1sn nin altında olur biter. (bazen 1sn den fazla sürüyor o da düşünüyor garip)
DSG de vites geçişi için dişli grubu çekiş sisteminden bağımsız hazırlığını yapar, kavrama birinden diğerine geçer bitti. 0,2sn ;)

valla tamda bundan bahsediyordum süper bi açıklama oldu :) ama zamanla alısırım heralde

Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2013 01:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
aynı durumu geçen gün arkadaşıma söyledim, "bu kadar söyleneceksen düz vites kullan abi, makine senin yerine ayarı bu kadar algılıyor" dedi. doğru söyledi. sola çekip manuele geçiyorum bu tür durumlarda. triptonicte kullanmanın zevki paha biçilemez :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2015 12:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ejder
Araç: lancer 2011
Meslek: Kaptan
Kan grubu: Brh+
bu ise yarar mi diye konu acicaktim . 2011 lancer in gaz tepki suresine kurulmaya basladim .asagidaki gibi bi parca dikkatimi cekti bilen var mi acaba ?

MITSUBISHI LANCER İÇİN PEDALBOX
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-pa ... 2773/detay

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2015 13:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: mesut
Araç: COLT 1.5 İnstyle AMT 109 HP ;)
Meslek: makine teknikeri
Kan grubu: a+
Benim aracım da öyle bir sorun çoğunlukla olmuyor, oda ayak ayarı ile mümkün, şöyle anlatayım, şimdi tümseğe yaklaşıyorsunuz hızınızı 18-20 km arasına düşürüyorsunuz devir bu arada 1200-1500 bandında tümseğe geldiğiniz an devir 1000 e düşmeden gaza hafif dokunun tümsekten geçin ve gaza basın böylece amt vitese 2. viteste 20 km ile tümsek geçirtmiş ve 1 sn sonra tekrar dan 40 km hıza ulaşmış oluyorsunuz, bunu sürekli tekrarlayınca ayak alışkanlığı oluyor, bazen dediğiniz gibi 1. vitese düşürüp kararsız kaldığı ana denk gelsem de genelde 2. vites ile geçirttiriyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2015 01:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
kaptan yazdı:
bu ise yarar mi diye konu acicaktim . 2011 lancer in gaz tepki suresine kurulmaya basladim .asagidaki gibi bi parca dikkatimi cekti bilen var mi acaba ?

MITSUBISHI LANCER İÇİN PEDALBOX
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-pa ... 2773/detay

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gaz tepkisini hızlandırıyor. şehir içinde kullanımı tavsiye edilmiyor. sıkışık trafikte aniden araç zıplayarak öndekine vurabilir ilk alışma zamanlarında. bir ara bende düşünüyordum ancak araca ekstra güç katmıyor, sadece gaz tepkisi artıyor. onun için 700 tl vermek çok geldi açıkçası. biraz daha verip motoru açtırıp motor içi modifiye yaptırmayı tercih ederim.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2015 16:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
maalesef vites düşürme ile ilgili gecikme mevcut ama bu kadar can sıkacak düzeyde değil.

Benim çözümüm ise manuel moda alıp vites düşürecek gibi duruma gelince anlık gaza dokunmak, doğal olarak daha düşürme noktasına gelmediği için devir çok az yükseliyor ama aracın hızlanmasına etki etmiyor ve viteste kalıyor.

Bir diğer nokta; zamanında coltlar sıfır satılırken manuel-amt farkı sadece 1500tl'cik idi. 1500tl fark verip manuele göre DSG veya mersodaki, bmw'deki konforu beklemek bir ironik. dsg bile 5500tl fark, mercedes 7g-dct için 7400tl istiyor, bmw zf için 9200TL istiyor. 1500TL'ye bizim yerimize debriyaja basıp vites atması gayet iyi sanki, ufak pürüzü de ekonomisi yanında bence göz ardı edilebilir :)

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: