Zaman: 21 May 2024 07:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2011 23:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Sevgili arkadaşlar
Daha önce site yönetiminden iki arkadaşa sormuştum ama sizlerinde görüşünü almak isterim.
0 Km aldığım bir ASX var.LPG kiti taktıracağım.Garantide bozulsun istemiyorum?

Durum: AS&G özelliği ile birlikte lpg kullanırken gaz ile başlayıp başlamaması konusu beni çok düşündürüyor.Bir yandan garantisi bozulmasın vialle taktırayım diyorum.Bunun için İzmir Mitsubishi aradım bana Vialle LPFİ takcaz aracınıza ve AS&G ile birlikte kullanabileceksiniz dediler.Diğer yandan başka bir mitsubishi servisindeki yine vialle dönüşümü yapan makine mühendisi arkadaş ise tam tersini söyledi. Bütün bunların üstüne BRC MY-10 modeli ile AS&G özellikli araçlar için bu sorunu ortadan kaldırmış bile. Bana gönderdikleri mailde aynen kopyalıyorum işte bunlar yazıyor.
Aracınıza MY-10 modelimiz uygulanacak ve bu modelde kullandığımız lpg programında (3.02 V) ilgili araçlar için seçenek vardır. Yani aracınızın motoru yeterince ısınmış ise stop dan sonra ilk çalışmayı lpg ile yapacaktır otomatik olarak. Size uygun yetkili bayimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bilginize saygılar
Şimdi ben garanti açısından vialle istiyorum.Diğer yandan BRC işi çözmüş görünüyor.Sizce benim için en mantıklısı ne olur. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 00:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Sayin Yusuf bey,

Teorik olarak baska kitlerle de problem yasamayacaginizi dusunmekle birlikte araciniza en uygun kitin Vialle oldugunu dusunuyorum cunku bu kit sivi enjeksiyon yaptigi icin motorun isinmasina ihtiyac duymuyor LPG'ye gecme konusunda. Ama tahminim sudur ki hangi kiti takarsaniz takin ASG'den sonraki marsta motor benzin ile calisacak ve calisir calismaz LPG'ye gececektir. Yani problem yasamayacaksiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 16:06 
Kullanıcı avatarı

Sayın arkadaşlar Vialle lpg taktırdığımızda aracın garantisi bozulmuyor diye biliyoruz.Edindiğim bilgiye göre motor hertürlü garanti dışı kalır diyor bir arkadaşım (Mitsubisihi çalışan M.Müh).Yalnız size yazılı teminat veriliyorsa gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz ama ben sanmıyorum diyor ayrıca.

Ayrıca birde şöyle bir bilgi var. http://rb-kwin.bosch.com/tr/tr/automoti ... index.html

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Forumda Vialle'li ASX'ler mevcut.. direk galeriden LPG ile çaldı arkadaş.. Konuyu görürse cvp yazacaktır tecrübelerini.. Ama ben olsam Vialle taktırırdım..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 18:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
SynTheSizer yazdı:
Forumda Vialle'li ASX'ler mevcut.. direk galeriden LPG ile çaldı arkadaş.. Konuyu görürse cvp yazacaktır tecrübelerini.. Ama ben olsam Vialle taktırırdım..
Kim, neyi çaldı ? :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 19:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Kan grubu: ARh+
aldı demek istemiştir herhalde : )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 20:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Kan grubu: A rh
Ya arkadaşlar bnm notebook'un klavyesi iğrenç.. ÜStüne bir de teneffüslerde yazma olayı girince.. Siz hoşgörün artık.. 10 mesajımın 8'i ya düşük cümleli yada abidik gubidik kelime hatalıyla dolu.. Ben düzenlemekten bıktım artık.

Öğretmen olarak kötü örnek oluyorum biliyorum ama durum bu.. Bazen birşey yazıyorum.. yarıda kalıyor bir 10-15 dakka sonra devam ediyorum.. Cümleler-kelimeler dağılıyor resmen :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 22:20 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:
Sayın arkadaşlar Vialle lpg taktırdığımızda aracın garantisi bozulmuyor diye biliyoruz.Edindiğim bilgiye göre motor hertürlü garanti dışı kalır diyor bir arkadaşım (Mitsubisihi çalışan M.Müh).Yalnız size yazılı teminat veriliyorsa gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz ama ben sanmıyorum diyor ayrıca.

Ayrıca birde şöyle bir bilgi var. http://rb-kwin.bosch.com/tr/tr/automoti ... index.html

TEMSA her yerde duyuruyor bunu yani ortada sozlu bir teminat var. Siz niye konuyu bilmeyen birine soruyorsunuz ki? Bence sormak gereksiz.

Garanti disi kalmasin istiyorsaniz tek secenek zaten vialle. Digerlerini dusunmeye bile luzum yok.

Linkteki bilgiyi diger baslikta tartisalim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 22:31 
Kullanıcı avatarı

Sayın catalyst

Sanırım haklısınız.Vialle en mantıklısı.Bugün Maroto Erdal beyle görüştüm.O da birçok konuda aydınlatıcı oldu. Ayrıca Vialle için hollandalı yetkililerle AS&G özellikli araçlar için bir yazılım güncellemesi gelmek üzereymiş.Kısacası tam benim istediğim gibi olacakmış.Sonra güncelleme yaptırılabilir olması güzel.Ayrıca subap erime olayı olmayacağı için Erdal bey hocam sen vialle taktır dedi.Kendisinin aynı zamanda BRC bölge bayiliğininde olduğunu belirten Erdal bey BRC My11 ile bu işi yaptı yapacak ama henüz çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum dedi.Bu bilgiler ışığında ve sizlerin görüşleri doğrultusunda En mantıklısı Vialle Lpfi olduğuna kanaat getirdim.Herkese teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2011 11:16 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
hakkınızda hayırlısı olsun. keşke alırken yaptırsaydınız, tekrar ruhsat çıkarma masrafı olmazdı en azından.

Ben aracımı aldığımda ASX için yetki belgesi alınmamıştı. Dün konuştuğum maroto'dan erdal bey biz bile yeni hatta bugün yetki belgesi aldık dedi.Bu belge Sanayi ve ticaret bakanlığından alınıyormuş.Prosedür çok olunca malum Türkiye gerçeği. Yaklaşık 1-2 ay önce başvurmuşlar daha yeni yetki almışlar.Benim LPG uygulamasını yaptıracağım İzmir Yükselişte de durum aynıydı.Onlarda bugün yarın elimize geçer yetki belgesi demişlerdi.Yani onlarda bekliyordu. Dolayısıyle bende bekliyorum. İnşallah hayırlısı olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2011 18:06 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
hakkınızda hayırlısı olsun. keşke alırken yaptırsaydınız, tekrar ruhsat çıkarma masrafı olmazdı en azından.

Vedat bildigim kadariyla sifir araca takarken de muayene ve ruhsat masrafi oluyor olmasi lazim.

Fabrika cikis LPG'li olmadigi icin, o sekil bir TSE belgesi olmadigi icin ruhsati direk olarak benzin+LPG diye cikaramiyor olmalari gerek. Sifir araci muayeneye sokmak da sacma. E ruhsat olmadan da muayeneye giremezsin. Ortada bir sacmalik var. Hep merak ettigim bir konudur aslinda. Bilen varsa aydinlatsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2011 21:30 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar gecen gün bu lpg işi için birde Temsayı aramıştırm bugün Temsa beni geri aradı ve hangi lpg kiti taktırırsanız taktırın Mitsubishi motors kabul etmiyor ve aracınızın motoru garanti kapsamı dışına çıkar dediler.Bununla birlikte Temsa olarak bizim getirdiğimiz Vialle lpg kitine 2 yıl garanti vermekteyiz falan dediler.Oysaki aracı aldığım yer bana garanti kapsamında falan demişti.Acayip moralim bozuldu.Haa birde servisle yani aracınızı aldığınız yer ile ilgili ilişkinize bağlı lpg ve sıfır aracın garanti olayı demeye falan getirdi lafı.Kafam karıştı.Ordu mitsubishiden Emrah bey söylemişti zaten kesinlikle garanti vermezler hocam diye.
Yani arkadaşlar kesin net bir dille şunu demediler bana Evet garanti kapsamı dışında kalıyor ama işte bizim getirdiğimiz vialleyi taktırırsanız biz her halukarda garantinizi bozmayız gibi bir cümle kuramadılar.Sadece ima ettiler.Neyse bakalım gerçi ben her durumda lpg taktırcam. Hayırlısı....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2011 21:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
hocam,

vialle için garanti veremiyorlarsa bence teleflex ya da prins taktırın...vialle taktıran sinirkupu vardı ve yazdığı bir yazısında beklediği ekonomiyi alamadığını belirtiyordu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2011 22:03 
Kullanıcı avatarı

Cihat hocam
Teleflex'i BRC satın aldı artık üretilmeyecekmiş.http://www.2a.com.tr/brc-teleflex.html buda linki. Prins süper iyi bir kit düşünülebilir. Likit olarak enjektörlere yakıt veren vialle subap erimesinin önüne geçmekte ve hiçbir ayar gerektirmemekte.Ben bu aracımı Allahın izniyle inşallah bir 5 sene kullanmayı istiyorum ve bu süre zarfında lpg kaynaklı bir sorun yaşamak istemiyorum.Garanti olayı buna dahil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2011 18:15 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:
Cihat hocam
Teleflex'i BRC satın aldı artık üretilmeyecekmiş.http://www.2a.com.tr/brc-teleflex.html buda linki. Prins süper iyi bir kit düşünülebilir. Likit olarak enjektörlere yakıt veren vialle subap erimesinin önüne geçmekte ve hiçbir ayar gerektirmemekte.Ben bu aracımı Allahın izniyle inşallah bir 5 sene kullanmayı istiyorum ve bu süre zarfında lpg kaynaklı bir sorun yaşamak istemiyorum.Garanti olayı buna dahil.

Yok artik. Nerden cikardiniz bunu anlamadim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2011 22:54 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
yba_05 yazdı:
Cihat hocam

Sayın Catalyst
Ben çıkarmadım 2A mühendisliğin sayfasında okumuştum.Yazıyı aşağıya aynen kopyalıyorum.Yorum sizin siz ne çıkartacaksınız bakalım bu yazıdan.

TELEFLEX-GFI SATIN ALINDI
by
ecevitcan

* Profil bilgileri
* View Forum Posts
* Özel Mesaj
* View Blog Entries
* Visit Homepage
* View Articles

Published on 24.02.2011 09:45
0 Comments Comments
SATIN ALMALAR DEVAM EDİYOR.

Dünya’nın en büyük LPG Sistemleri üretici firması olan BRC; Zavoli ve Tomasetto Achile şirketlerinden sonra Teleflex - GFI şirketini de satın almıştır.

Böylece bu şirketin elinde bulunan Koltec, AG ve GFI markaları da BRC bünyesine katılmıştır.

Bu satın almanın ardından BRC tarafından yapılan açıklamada; Teleflex markasına yatırım yapmayacakları ve satın alım kararının ticari bir beklentiyle yapılmadığı belirtildi.

Satın alınan bu firmanın elinde bulunan bazı patentlerin, BRC’ nin yaptığı Ar-Ge çalışmaları neticesinde ürettiği ve ileride piyasaya süreceği direkt likit enjeksiyonlu kitlerin patenti ile çakışabileceği, bu satın alımla birlikte ürünlerin patent alımlarında oluşabilecek olası tatsızlıkların önüne geçildiği belirtilmiştir.

Yeni AR-GE merkezinde geliştirilen bu yeni kitler şu anda yarış arabalarında (Bildiğiniz gibi BRC İspanya ve İtalya’da pist yarışları yapıyor) kullanılmaktadır.

Tartışmasız olarak güç ve performansı benzine göre kat kat arttıran, Euro5 - Euro 6 araçlar için geliştiren bu likit LPG enjeksiyonlu kitleri çok yakında Türkiye’de de kullanmaya başlayacağız.

Benzin enjektörlerinden likit olarak LPG püskürten bu yeni sistemle LPG enjektörleri ve LPG ECU’su ortadan kalkacak, onun yerine aracın mevcut yakıt sistemi aynen LPG için kullanılacaktır.

Devrim niteliğinde olan bu buluşlardaki gelişmelerle ilgili sizleri sık sık haberdar edeceğiz. Bizi izlemeyi devam edin..

Saygılarımızla
2A Mühendislik A.Ş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2011 11:30 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:
catalyst yazdı:
yba_05 yazdı:
Cihat hocam

Sayın Catalyst
Ben çıkarmadım 2A mühendisliğin sayfasında okumuştum.Yazıyı aşağıya aynen kopyalıyorum.Yorum sizin siz ne çıkartacaksınız bakalım bu yazıdan.

TELEFLEX-GFI SATIN ALINDI
by
ecevitcan

* Profil bilgileri
* View Forum Posts
* Özel Mesaj
* View Blog Entries
* Visit Homepage
* View Articles

Published on 24.02.2011 09:45
0 Comments Comments
SATIN ALMALAR DEVAM EDİYOR.

Dünya’nın en büyük LPG Sistemleri üretici firması olan BRC; Zavoli ve Tomasetto Achile şirketlerinden sonra Teleflex - GFI şirketini de satın almıştır.

Böylece bu şirketin elinde bulunan Koltec, AG ve GFI markaları da BRC bünyesine katılmıştır.

Bu satın almanın ardından BRC tarafından yapılan açıklamada; Teleflex markasına yatırım yapmayacakları ve satın alım kararının ticari bir beklentiyle yapılmadığı belirtildi.

Satın alınan bu firmanın elinde bulunan bazı patentlerin, BRC’ nin yaptığı Ar-Ge çalışmaları neticesinde ürettiği ve ileride piyasaya süreceği direkt likit enjeksiyonlu kitlerin patenti ile çakışabileceği, bu satın alımla birlikte ürünlerin patent alımlarında oluşabilecek olası tatsızlıkların önüne geçildiği belirtilmiştir.

Yeni AR-GE merkezinde geliştirilen bu yeni kitler şu anda yarış arabalarında (Bildiğiniz gibi BRC İspanya ve İtalya’da pist yarışları yapıyor) kullanılmaktadır.

Tartışmasız olarak güç ve performansı benzine göre kat kat arttıran, Euro5 - Euro 6 araçlar için geliştiren bu likit LPG enjeksiyonlu kitleri çok yakında Türkiye’de de kullanmaya başlayacağız.

Benzin enjektörlerinden likit olarak LPG püskürten bu yeni sistemle LPG enjektörleri ve LPG ECU’su ortadan kalkacak, onun yerine aracın mevcut yakıt sistemi aynen LPG için kullanılacaktır.

Devrim niteliğinde olan bu buluşlardaki gelişmelerle ilgili sizleri sık sık haberdar edeceğiz. Bizi izlemeyi devam edin..

Saygılarımızla
2A Mühendislik A.Ş.

O yaziyi ben de okudum, DH'de tartisildi 2-3 sayfa da orada var.

Netice soyle: Yatirim yapilmayacakmis cumlesi uretilmeyecek anlamina gelmiyor. Satin alma karari ticari bir beklentiyle yapilmamistir cumlesi de markalarin kendi iclerinde faaliyetlerine devam edecekleri anlamina geliyor.

Yani adamlar diyor ki, Biz bunu aldik, niye aldik? Bu adamlarla es zamanli gelistirdigimiz sistemin patentini onlar alirsa zor durumda kalmayalim diye aldik.

Simdi patent birinin adina yine alinacak ve zaten ayni yatirimci bunyesinde olduklarindan ikisi birden yine gelistirmeye devam edecekler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 12:29 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar dün plastik gıcırtısı için sevise gittim.LPG işini de sordum ayrıca.Özetle ben aracı alırken bana hocam vialle takılırsa garanti bozulmaz denmişti.Temsa'da tam tersini söyledi.Bunları serviste Denizli Mitsubishi bayisinin sahibi yani patronla görüştüm.En baştan beri bana söylenenleri anlattım.Bana söyledikleri şuydu.
--Hocam ilk zamanlar öyleydi haklısınız.Sonra bu vialle netice itibariyle gaz ve motora sıfır zararı var kimse söyleyemez.Temsa yetkilileri bu vialleyi yazılım ve diğer açılardan daha geliştirip yeniden garanti kapsamına alacaklar dedi.Bende bekliyorum. Kendimin kullandığı ayrıca test aracı olarakta kullandığımız Asx'e bende taktırcaktım.Bizde bekliyoruz.1 aya kadar size taktırın diye söyleriz.Yani biz size start verelim ve sonrasında hertürlü arkasında dururuz dedi. Ayrıca şunuda ekledi --Hocam bizim binek araçlar genelde benzinli ve müşteriler gaz olayını kesinlikle istiyor.Temsa bunu gözardı edemiyor zaten edemezde.Bu yüzden bahsettiğim çalışmaları yapıyorlar.Sizden isteğim 1 ay gibi bir süre bekleyelim sonrasında biz sizi bilgilendireceğiz dedi.
Bakalım bende beklemeye karar verdim.Zaten şu saatten sonrada en mantıklısı bu.Aldığımdan beri 3 ay olacak 1 ay daha bekleriz nolcak...Yeterki müşteri memnun olsun:)))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 15:02 
Kullanıcı avatarı

Benim anladığım TEMSA vialleden kar edemiyor. Mitsuda düşük hacim dizel motor olmadığı için bunu bir alternatif olarak sunup araç satışlarını arttırmaktı amaç. Sanırım ilk etapta planladıkları gibi olmadı işler. Baştan garanti bozulmadan takıyorlardı, şimdi baktılar zaten kar edemiyoruz üstüne bir de sorun çıkarsa zarar edicez dediler. O yüzden yan çizmeye başladılar. Anlaşmaları nasıl bilmiyorum ama yakın zamanda temsa viallenin distribütörlüğünü büsbütün bırakırsa şaşırmam.

Ayrıca benim anladığım hiçbir yerde yazılı birşey olmadığı için eskiden "garanti kapsamında" denerek takılan araçların durumu da muğlakta.

Benzin fiyatlarının tırmanışından dolayı diğer LPG kiti üretici/ithalatçı/montajcıları bayram ediyorken temsa hala nal topluyor. Helal olsun walla ne diyelim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 16:40 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
Benim anladığım TEMSA vialleden kar edemiyor. Mitsuda düşük hacim dizel motor olmadığı için bunu bir alternatif olarak sunup araç satışlarını arttırmaktı amaç. Sanırım ilk etapta planladıkları gibi olmadı işler. Baştan garanti bozulmadan takıyorlardı, şimdi baktılar zaten kar edemiyoruz üstüne bir de sorun çıkarsa zarar edicez dediler. O yüzden yan çizmeye başladılar. Anlaşmaları nasıl bilmiyorum ama yakın zamanda temsa viallenin distribütörlüğünü büsbütün bırakırsa şaşırmam.

Ayrıca benim anladığım hiçbir yerde yazılı birşey olmadığı için eskiden "garanti kapsamında" denerek takılan araçların durumu da muğlakta.

Benzin fiyatlarının tırmanışından dolayı diğer LPG kiti üretici/ithalatçı/montajcıları bayram ediyorken temsa hala nal topluyor. Helal olsun walla ne diyelim.

Kesinlikle Katılııyorum.Yanlış politika izliyorlar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: