Zaman: 29 Mar 2024 02:06

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011 15:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
yba_05 yazdı:
Mrb precious;

Çorum Özençlerden Mehmet bey şuan italyada gelince foruma dahil olur ve görüşürüz.Ordu Mitsubishi Emrah bey ile facebooktan görüşüyoruz sağolsun o da bu teknik konularda çok yardımcı olmakta.Kendisine bizim bu foruma dahil olmasını rica ettim.İnşallah onuda burda göreceğiz.Ordu mitsubishiden Emrah bey bana gayet samimi ve net ifade ile vialleyide önerdi brc'yide. Viallenin garanti kapsamında olmadığınıda belirtti.Bütün seçenekleri sundu.Çok iyi bilgilendirmeden sonra seçim yine biz müşterilere kalmaktadır.Bence önemli olan doğru güvenilir ve iyi işçiliği olan bir yer. Benim tavsiyem daha öncede belirttiğim gibi sizin yakınınzdaki Çorum ve Ordu illerindeki servislerdir.fiatları konusunda da yine görüşürüz.Karar sizin.Ayrıca Emrah bey gelince kendisine daha detaylı sorarız.

ilginiz için teşekkürler.işin garanti kısmı belli artık.ama teknik yönü önemli hal almaya başladı.vialleninde sorunlar çıkardığı söyleniyor.e o zaman ikisindede garanti bozuluyorsa vialleye dünya para niye verelim.ha gerçekten aracıma en uygunu vialleysede onu alırım önemli olan sorunsuzluk.inşallah emrah bey aramza katılırda bu mitsubishi araçlara uygun lpg konusunda sıkca sorulan sorular gibi başlık açarız herşeyi anlatır bizlere.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011 16:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Bende öyle yaptım zaten kardeş.Vialle garanti dışı kalıyorsa o zaman ne gereği var bir dolu para ödemeye!!! tercihimi BRC olarak kullandım. Vialle sıvı olarak enjekte oluyor motora.Bu arada BRC yeni sıvı sisteminide piyasaya sürecekmiş sanırım.Bunuda bekleyebilirsiniz.Tamam mal bizim ve malımız için evhamlı olmamız çok normal ama diğer yandan bakıyorumda insanlar sıfır mercedes alıyor gidip atiker taktırıyor:)) vialle diye kesin karar verecekseniz o aracı en az 3-4 sene satamazsınız.Çünkü verdiğiniz parayı anca amorti eder. Bunuda göz önüne alın derim.Ben benim servise sordum.Kaç araç LPG sorunu ile geldi ve markası neydi? bana 2-3 araç geldi bunların bir tanesi vialle takılı ve 107binde diğer ikisi BRC takılı ve biri 57 diğeri 88 binde motor arızası ile geldi dedi.Burdan hareketle eğer kesin zarar veriyorsa hepsi zarar veriyor vede kullanım farklılıkları çok büyük etken olduğu kanısındayım.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011 16:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Servislerin isi LPG'yi kotulemek. LPG hic takilmamis olsa o araclarda motor sorunu olmayacaginin garantisi var mi? LPG'nin hangi sartlarda takildigi, nasil bir ayar yapildigi belli mi? Hangi sartlarda kullanildigi belli mi? Nereden yakit alindigi belli mi?

Bu gune kadar LPG'yi kotuleyen hickimse karsima kontrollu bir test sonucu veya bilimsel bir data koyamadi, koyacagini da sanmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011 22:31 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
Servislerin isi LPG'yi kotulemek. LPG hic takilmamis olsa o araclarda motor sorunu olmayacaginin garantisi var mi? LPG'nin hangi sartlarda takildigi, nasil bir ayar yapildigi belli mi? Hangi sartlarda kullanildigi belli mi? Nereden yakit alindigi belli mi?

Bu gune kadar LPG'yi kotuleyen hickimse karsima kontrollu bir test sonucu veya bilimsel bir data koyamadi, koyacagini da sanmiyorum.

Aynen Bilal bey katılıyorum.Koskoca Denizlide 2-3 araç dedi.Geriye kalan Mitsubishiler sanki hepsi benzinli.Walla kim ne derse desin günümüzde ve ilerde akaryakıt çok pahalı olmaya devam edecek.Bu yüzden alternatif yakıt LPG yada CNG olmazsa olmaz konumundadır.Arıza çıkartır hasar verir vs. bunlar Bilal beyinde dediği gibi LPG'nin hangi sartlarda takildigi, nasil bir ayar yapildigi, Hangi sartlarda kullanildigi ,Nereden yakit alindigi ile ilgili konulardır.Asıl olan bunlara dikkat etmek gerekir.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2011 09:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
Hayırlı olsun bende düşünüyordum brc lancera taktırmayıda geçenlerde baskı+balata+bilye+marş rolonu bozulunca 1745 tl oraya verince kaldım. :fan: İnşallahj bir sıkıntı olmaz sanırım bu forumda okudum bir arkadaş lpgden sıkıntı çıkmış 1900 tl masraf çıkmış.En iyisi hiç bulaşmamak aracı elden çıkarıp ya dizel yada lpg takılabılen bir araç almak şu an kı düşüncem.Birde parça fiyatları uygun olan...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2011 17:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Lpg takılan araçların en büyük sıkıntısı, benzinden daha yüksek derecede yanma gerçekleştiğinden süpaplarda erime yada yanma meydana getirmesi. Bunun ne zaman olacağıyla ilgili de herhengi bir bilgi yok. Yusuf Bahri Bey'inde dediği gibi serviste banada 3 araçtan bahsedildi biri 57000 biri 88000 biride 107000 de sorun çıkartmış. Çıkan sorununda maksimum 1000TL ye giderileceği bilgisinide aldım. Sonuçta Lpg takıldığında %40 kar etsek. Ortalama 0,28 TL/km yaktığımdan km de yaklaşık 0,11 TL kar edilecek diyelim. 50000 km de sorun çıkarsa zaten 5500TL karda olacağım. Bunun hadi fazla fazla 2000TL lpg kiti ve diğer masrafları olsun geriye 3500 TL kalır. Bununda 1000 TL sini de arıza için harcasam hala 2500 TL kar var demektir. Burada önemli olan bu 50000 km yi ne kadar zamanda katedeceğimizmiş gibi geliyor bana.
Yusuf Bahri kardeşim aracın çekişi ve tüketimi ile ilgili bilgiler vermeye başlasın sanırım bende aynı yerde aynı kiti taktıracağım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2011 23:11 
Kullanıcı avatarı

get1187 yazdı:
Lpg takılan araçların en büyük sıkıntısı, benzinden daha yüksek derecede yanma gerçekleştiğinden süpaplarda erime yada yanma meydana getirmesi. Bunun ne zaman olacağıyla ilgili de herhengi bir bilgi yok. Yusuf Bahri Bey'inde dediği gibi serviste banada 3 araçtan bahsedildi biri 57000 biri 88000 biride 107000 de sorun çıkartmış. Çıkan sorununda maksimum 1000TL ye giderileceği bilgisinide aldım. Sonuçta Lpg takıldığında %40 kar etsek. Ortalama 0,28 TL/km yaktığımdan km de yaklaşık 0,11 TL kar edilecek diyelim. 50000 km de sorun çıkarsa zaten 5500TL karda olacağım. Bunun hadi fazla fazla 2000TL lpg kiti ve diğer masrafları olsun geriye 3500 TL kalır. Bununda 1000 TL sini de arıza için harcasam hala 2500 TL kar var demektir. Burada önemli olan bu 50000 km yi ne kadar zamanda katedeceğimizmiş gibi geliyor bana.
Yusuf Bahri kardeşim aracın çekişi ve tüketimi ile ilgili bilgiler vermeye başlasın sanırım bende aynı yerde aynı kiti taktıracağım...

Gültekin abi gecen gün tekrar gittim BRC servisine bana hemen seni sordular.Hani sizin bir asx'i olan arkadaşınız vardı Himmet beyde söylemişti falan diye bende benim tüketim değerlerimi ve memnuniyetimi bekliyor.Merak etmeyin o da taktırmayı düşünüyor dedim.

Abi bekleme taktır.Çekiş falan asla düşmüyor.Zaten benzinde mi lpg de mi anlamıyorsun.AS&G süper tıkır tıkır kullanmaya devam ediyorsun.Genel olarak ben memnunum.Haa benim araç 2500km de o yüzden biraz fazla yakmış olabilirim.Birde ilk depo gaz fazla yakarmış.Bunlara rağmen birdepo gaz ile sırf şehiriçi 300km yaptım daha da depoda gaz var.daha bir 50km ye yakın yol yapar.Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.Dediğim gibi genel olarak şuan gayet memnunum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2011 16:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Yusuf kardeşim sen bir kaç depo bitir, ortalama kaç kuruş yaktın bi görelim. Bende ayarlamalarımı yapayım taktırıcam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2011 09:51 
Kullanıcı avatarı

get1187 yazdı:
Yusuf kardeşim sen bir kaç depo bitir, ortalama kaç kuruş yaktın bi görelim. Bende ayarlamalarımı yapayım taktırıcam.

bugün ilk depo bitti şehiriçi 350 km yaptık.Bu ilk depo ve motor daha 2550km olduğu için azcık fazla yaktı sanırım.257kr yaktı yani.Şimdi 2.depoyu deneyecem.Bu arada dikkatimi çeken birşey var.O da BRC MY-11 kiti çok farklı.Ben ilk çalıştırmada 1dk benzin ile çalıştı.Daha sonra gün içinde her çalıştırma lpg ile oluyor.Yani benzin olduğu gibi duruyor desem yeri.Şükür şuan çok memnunum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2011 10:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
get1187 yazdı:

Hesabi cok kompleks degil. Depo bitirmeye, baskalarindan olcmeye de gerek yok. Kabaca kac lt benzin yakiyorsaniz x 1.2 yapip LPG fiyatina gore kurusa cevirebilirsiniz. Zaten o kadar degisken birsey olsa baskasinin olcumu yine sizin icin birsey ifade etmez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2011 15:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
Kan grubu: BRh+
Bende Ordu dayım. Bendemi taktırtsam acaba? Subaplara zarar vermiyorsa takılabilir neden takılmasın ben bu konuyu ordu servisi ile bir konuşayım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2011 22:27 
Kullanıcı avatarı

Nemesis yazdı:
Bende Ordu dayım. Bendemi taktırtsam acaba? Subaplara zarar vermiyorsa takılabilir neden takılmasın ben bu konuyu ordu servisi ile bir konuşayım...

Ordu Mitsubishide Emrah bey var.Onunla görüşün.Aklınıza takılan herşeyi sorun. Kesinlikle kafanızda soru işareti kalmayacaktır.Bir depo gaz hediyeleri var unutmadan söyleyeyim:)) Karar sizin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2011 23:11 
Kullanıcı avatarı

Bugün 2. depo gazı doldurdum.İlk tüketim değerlerim şöyle gerçekleşti. 350 km tamamı şehiriçi yol yaptım. 33lt gaz tüketmişim. Yani buda demek oluyorki 214kr yakmış kilometreye.Bu arada gazı Totaldan 2,30 tl olarak aldım.Oldukça iyi olduğunu düşünüyorum.Çünkü Denizliyi bilen bilir heryeri delik deşik kazılıyor yapılıyor.Bir sokaktan geçtikten sonra 3-4 saat sonra aynı sokaktan asla gecemezsiniz çünkü orasıda kazılmaya başlanmıştır:)) Dolayısıyla araç pek nadir 3. vitesi görür.Aracımın motoru henüz 2550km de hani şu motor açılma olayı ve dediklerine göre ilk depo gaz biraz fazla yakarmış bu gibi sebepleride göz önüne alırsak gerçekten az yaktı.Şimdi kilometreyi sıfırladım ve 2. depoyu deneyecem.Hayırlısı bakalım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2011 09:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış
Araç: ASX 1.6 INTENSE
Meslek: Memur
catalyst yazdı:

Ankaradaki Temsa Yetkili servisi Azizoğlu BRC montajı da yapıyor. Kısa zaman öncesine kadar Vialle montajı da yapıyorlardı. Vialle'yi para kazanamadıkları için bırakmışlar. İstanbul'a gitmektense gidip konuşayım ve BRC taktırayım dedim ama, Servis Müdürü ; -ben Colt'a Vialle dışında başka marka takmam- dedi. Para kazanmak için takarım ama tavsiyem başka şehirde Vialle taktır dedi. MY-11 ve 3.02 yazılımdan sonra -BRC olabilir mi?- diyordum ama yine resetlendim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2011 00:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
Kan grubu: BRh+
Hani derler ya her kafadan bir ses çıkıyor diye... Vallaha ortada kaldım desem yeri var... Tam diyorum gideyim BRC-My11 taktırayım diyorum... Sonra Vialle daha iyiymiş onu taktırın diyorlar Onu taktırayım diyorum oda arıza veriyormuş... Anlamadım gitti... :S

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2011 16:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
Nemesis yazdı:

ayrıntıları bizede anlatırsanız memnun olurum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2011 11:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
lpg taktıran arkadaşlar var mıdır sıkıntı yakıt tüketimleriniz ne alemde?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2011 12:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: 2011 colt mt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: Arh+
Taktıranlar hayrını görsün, taktırmayanlar da bir daha düşünsün, kazasız sürüşler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2011 15:24 
Kullanıcı avatarı

adres63 yazdı:
lpg taktıran arkadaşlar var mıdır sıkıntı yakıt tüketimleriniz ne alemde?

Resimlerini gördüğünüz asx aracıma taktırdık Allaha çok şükür şuan itibariyle sorun yok.İnşallahta olmaz. Yakıt tüketim değerlerim şuan için hep aynı.Hepsi şehiriçi olmak kaydıyla bu üçüncü depo bitmek üzere her defasında da sonuç aynı. 33 LT gaz ile 330-350 km yol yapmakta (tamamı şehiriçi). Aracım boş ağırlığı 1410 kg ve 215*60*16 lastiklere sahip olması yakıtı artıracağı göz önüne alınırsa gayet makul bir yakıt tüketimine sahip şuan.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011 00:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: Mitsubishi COLT 1.5 Instyle
Kan grubu: BRh
hemşo hayırlı olsun.inşallah sorunsuz binersin.dertsiz sürüşler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye