Zaman: 27 Nis 2024 14:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 150 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2012 22:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Ahmedim, Haziran 15e kadar satmak gündemimizde...bedelli için son başvuru tarihi 15 haziran...çok da gönüllü değilim satmaya...kız evi misali...ama hayırlı bir kısmet çıkarsa da kaçırtmam :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2012 12:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet Emin
Araç: 2014 Astra 1.6 Cdti Sport
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: Arh+
Hadi bakalım hayırlısı neyse o olsun Cihad hocam kız evi naz evi :)

Ye yağlıyı iç suyu, donarsa donsun
Ye tatlıyı içme suyu, yakarsa yaksın
Al arabayı doldur depoyu, yakarsa yaksın..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2012 12:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: mali
Araç: mitsubishi colt
Meslek: öğrenci
merhabalar...
aracım 2010 mitsubishi colt 1.4 95 beygir
Kış şartlarında km'de 25 krş yakıyor (100tl lpg ile şehiriçi 400km yapıorm)
Sizce bu değer normal mi? Yani araç oldukça mini. Daha fazla mı yapması gerekior yksa ideal mi ?
Not: Oldukça sakin kullanıyorm pek zorlamam motoru

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2012 13:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

netreklam21 yazdı:
merhabalar...
Sizce bu değer normal mi? Yani araç oldukça mini. Daha fazla mı yapması gerekior yksa ideal mi ?

M.Ali Hoşgeldin...

normal görünüyor...bulunduğun şehri ve lpgnin litre fiyatını söylersen daha kolay yardımcı olabilirim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2012 20:49 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
netreklam21 yazdı:
merhabalar...

M.Ali Hoşgeldin...

normal görünüyor...bulunduğun şehri ve lpgnin litre fiyatını söylersen daha kolay yardımcı olabilirim...

hoşbulduk abi.
Diyarbakır'da yaşıyorum. Trafik pek yoğun deil. Çünkü çevreyolunu kullanıyorum genellikle. Şehirlerearası yoldan işe ve okula gidiyorum. Günde ortalama 30km yapıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2012 10:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

son iki yakıt alışverişimin ortalamasıdır...önce 60 TLlik sonra 50 TLlik alındı...toplamda 530 km gidildi...sonuç kmde 20.7 kuruşluk gaz...bizim burada lpgnin litresi 2.6 TL...havalar ısındı...ben de biraz dikkatli kullandım...artık anlık verileri görerek ilerliyorum yol bilgisayarında...etkili oluyor :D

bu durumda yaklaşık 6.65lt/100 km benzin, 7.98lt/100 km lpg ortalaması ile gezmişim...

M.Alim,

bu durumda senin değer biraz yüksek gibi ama bence yeni verilerini alalım da öyle mukayese edelim...Antalya ısındı ama Diyarbakır için henüz erken...1 ay evvel benim değerlerim de 24-25 kuruş civarıidi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2012 23:57 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
son iki yakıt alışverişimin ortalamasıdır...önce 60 TLlik sonra 50 TLlik alındı...toplamda 530 km gidildi...sonuç kmde 20.7 kuruşluk gaz...bizim burada lpgnin litresi 2.6 TL...havalar ısındı...ben de biraz dikkatli kullandım...artık anlık verileri görerek ilerliyorum yol bilgisayarında...etkili oluyor :D

bu durumda yaklaşık 6.65lt/100 km benzin, 7.98lt/100 km lpg ortalaması ile gezmişim...

M.Alim,

bu durumda senin değer biraz yüksek gibi ama bence yeni verilerini alalım da öyle mukayese edelim...Antalya ısındı ama Diyarbakır için henüz erken...1 ay evvel benim değerlerim de 24-25 kuruş civarıidi...

Haklısn abi demekki hava şartları bayaa etkiliyor. Sen de 1 ay öncesinde benim değerleri gördüysen, demekki benim araçta bi problem yokmuş. Havaların ısınmasıyla senin değere ulaşır. Çünkü sylediğin değerler çok süper bence. 2-3 aya kadar 600km'yi de bulursun.:D
Ya ayrıca bilmiyorm bu kadarı normal mı ama bu 25 tl'ye 100km yaktım ama depoyu fullediğim için buna ulaştm. Geçenlerde depo boştu ve 20 tl lpg aldm ya inanırmısn 65 km'de bitti =( snce bu kadarı normal mı ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2012 10:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Arkadaş Merhaba,

Dün itibari ile aracımın yağını değiştirdim...Castrol Magnatec 10-40...yağ filtresi ile beraber 95 TL verdim yaw, pahalıma gitti :D nasıl sizce...hava filtremi de kontrol ettirdim, hatta hava ile üfürttüm :D bakalım magnatecin yansımaları ne olacak...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2012 16:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Takipteyiz abi :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2012 21:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

edgeye 145 diyor...internetten baktım magnatece...en ucuz 78 Tlye var...en azından benim bulabildiğim en ucuzu bu fiyat idi...hal böyle olunca bana normal geldi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2012 00:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
herşeye zam geldi aralık ayından sonra ben 60 tl ye almıştım magnetec yeterli bence edge e gerek yok yılların yağı magnetec nede olsa

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2012 22:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Evvet...Malum LPG litresi 2.75 TL...ve son hesaplamalarım benzin hariç kmde 21 kuruş...şimdi de şundan emin olmak istiyorum : shell lpgnin menzili fazla mı?...bugün 50 TLlik benzin 20 TLlik total gaz aldım...yaklaşık 8 lt LPG...Bu lpg ile benim 100 km gitmem lazım...bir de şu 50 Tlik benzin bakalım kaç ayda bitecek...şu benzini de hesaba katıp kmdeki net yakıt verisini hesaplamaya çalışacağım...

Uzun lafın kısası : ATİKER VE COLT ; MAAŞALLAH :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2012 22:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

80 kmde bitti Total Gas...Bu da şu demek oluyor ki Shellgas daha ekonomik...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2012 12:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: alper
Araç: colt 1.3 AMT
Meslek: öğretim görevlisi
Öncelikle herkese merhaba,
Konya'da yaşamaktayım ve 2011 temmuz ayında 2009 model makyajlı kasa olarak tabir edilen 1.3 amt colt satın aldım. Araçtan genel anlamda gayet memnunum, geçen hafta uzun araştırmalar sonucunda araç 25315 km de iken atiker safefast obd kit montajı yaptırdım. 300 km falan oldu 2 kere gerçekleşen bir kere de kıyısından döndüğüm bir stop etme olayı yaşadım. İlkinde aracı aracı eşim kullanıyormuş iş yerinden çıkıp 1-1,5 km gitmeden ışıkta A modundayken durmuş ve 10 sn sonra ışık yeşile dönünce frenden ayağını çekip gaza basma eylemi arasında araç stop etmiş. Bu ilk durumu geçiş sıcaklığının düşüklüğüne bağlamıştım zaten bu olayın ertesi günü de motor arıza lambası yakmıştı araç. Akabinde aracı montaj yaptırdığım yere götürdüm gerekli ayarlamalar yapıldı arıza lambası sorunu çözüldü.
İkinci stop etme ise dün benim başıma geldi. Hava sıcaklığı 10 derece araç lpg ye geçeli neredeyse 12-13 km olmuş aynı şekilde ışıkta A modunda duruyorken hareket etmek için ayağımı frenden çekip gaza hamle eder etmez araç stop etti. Kafamı kurcalayan bu oldu zaten motor yeterince sıcakken böyle bir durum yaşamak.
Aracın yakıt durumu ise şöyle: lpg 2,64 tl/lt ile 47 liralık lpg ile 255 km yapmış ben bunun 15 kmsini benzinle yaptığını varsayıyorum 19,6 kuruş km yapıyor şehir içi yani özetle yakıtta bir problem yok. Bir de benzinde freni bırakınca yavaşça hareket eden araç lpg de aynı hareketi yapmıyor. Bugün tekrar montaj yapan yere gideceğim lakin gitmeden ustayı yönlendirmek adına sizlerin de fikirlerini almak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2012 18:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

LPGye geçiş ısısını 25 ise 35C...35 ise 45 C yaptırın...sonra bir daha görüşelim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2012 19:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
bacey yazdı:
Evvet...Malum LPG litresi 2.75 TL...ve son hesaplamalarım benzin hariç kmde 21 kuruş...şimdi de şundan emin olmak istiyorum : shell lpgnin menzili fazla mı?...bugün 50 TLlik benzin 20 TLlik total gaz aldım...yaklaşık 8 lt LPG...Bu lpg ile benim 100 km gitmem lazım...bir de şu 50 Tlik benzin bakalım kaç ayda bitecek...şu benzini de hesaba katıp kmdeki net yakıt verisini hesaplamaya çalışacağım...

Uzun lafın kısası : ATİKER VE COLT ; MAAŞALLAH :D

Kışın 100tl benzin 1600-1700 gidiyor bana. Daha çok kontak açıp kapatan birinde daha az gidebilir.

Yazın 50tl ile 2000-2300 km falan gidiyordu.

Bir de 8lt alırsan 100 km gitmeyebilir. Içinde illa lpg kalıyor.

sent from Xperia Neo V

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2012 19:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Kan grubu: A rh
jasd yazdı:
Öncelikle herkese merhaba,
Konya'da yaşamaktayım ve 2011 temmuz ayında 2009 model makyajlı kasa olarak tabir edilen 1.3 amt colt satın aldım. Araçtan genel anlamda gayet memnunum, geçen hafta uzun araştırmalar sonucunda araç 25315 km de iken atiker safefast obd kit montajı yaptırdım. 300 km falan oldu 2 kere gerçekleşen bir kere de kıyısından döndüğüm bir stop etme olayı yaşadım. İlkinde aracı aracı eşim kullanıyormuş iş yerinden çıkıp 1-1,5 km gitmeden ışıkta A modundayken durmuş ve 10 sn sonra ışık yeşile dönünce frenden ayağını çekip gaza basma eylemi arasında araç stop etmiş. Bu ilk durumu geçiş sıcaklığının düşüklüğüne bağlamıştım zaten bu olayın ertesi günü de motor arıza lambası yakmıştı araç. Akabinde aracı montaj yaptırdığım yere götürdüm gerekli ayarlamalar yapıldı arıza lambası sorunu çözüldü.
İkinci stop etme ise dün benim başıma geldi. Hava sıcaklığı 10 derece araç lpg ye geçeli neredeyse 12-13 km olmuş aynı şekilde ışıkta A modunda duruyorken hareket etmek için ayağımı frenden çekip gaza hamle eder etmez araç stop etti. Kafamı kurcalayan bu oldu zaten motor yeterince sıcakken böyle bir durum yaşamak.
Aracın yakıt durumu ise şöyle: lpg 2,64 tl/lt ile 47 liralık lpg ile 255 km yapmış ben bunun 15 kmsini benzinle yaptığını varsayıyorum 19,6 kuruş km yapıyor şehir içi yani özetle yakıtta bir problem yok. Bir de benzinde freni bırakınca yavaşça hareket eden araç lpg de aynı hareketi yapmıyor. Bugün tekrar montaj yapan yere gideceğim lakin gitmeden ustayı yönlendirmek adına sizlerin de fikirlerini almak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Birinci stop dediğiniz gibi. Ama lpgye geçtikten sonra hiç stop etme yaşamadım,var bunda bi iş.

Benimki de atiker,geçiş ısısı 42 5 derecenin üstünde sorunsuz geçiyor. Eksili derecelerde geçtiği an gaza basmiyorsam yada rölantide değilse stop ediyor ilk geçişte. Ona rağmen bi kere geçtiği zaman bi daha stop etmiyor.

sent from Xperia Neo V

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2012 03:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: alper
Araç: colt 1.3 AMT
Meslek: öğretim görevlisi
Yardımcı olup fikir beyan edenlere çok teşekkür ederim. Bugün belirttiğim üzere lpg ciye gittim, aracın nozül çapı düşürüldü, 20 dk ya yakın yolda ayar yapıldı. Önceki haline göre gaz pedalına daha duyarlı oldu gibi geldi. Geçiş ısısı konusunu söyledim ama havalar ısındı kışa doğru yükseltiriz; boşuna benzin harcama dedi usta ben de çok üstelemedim zaten esas sıkıntı olan durumda araç lpgye geçtikten uzun süre sonra stop etmişti. Umarım tekrar etmez ederse de bu sefer soluğu atiker fabrikasında alırım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2012 11:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

litresi 2.61 TLden 50 TL + 50 TLlik iki alım ortlamasıdır...100 TLlik LPG ile 530 km...kmde 18.8 kuruş...

MaaşAllah...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2012 11:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Kan grubu: ARh+
Benim araba da aynı neredeyse.Tabi gaz pedalına basmazsam dibine kadar :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 150 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye