Zaman: 12 May 2024 11:12

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Stac lastik şişirici
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2011 20:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Beyler yaklaşık 1 buçuk yıldır LPG ile geziyorum ve bu süreçte stepne taşımamak için Stac marka lastik şişirici almıştım. İlk defa bugün kullanmam gerekti ve izlenimlerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle ön sol lastiğimin bir süredir inme eğiliminde olduğunu söyliyim. Yani bana inik gibi geliyordu ama benzincilerde baktığımda 29-30 çıkıyordu. Salı günü MAslak Opetten LPG alırken yine baktım inik gibi geldi ve hava bölümüne gittiğimde yine 29-30 çıktı ben de 4 lastiğe 32 hava vurup çıktım.

Bugün Cuma ve sabah müthiş yağmur yağıyordu.. Eşimi bir yere bıraktıktan sonra Derbent tarafında aracımın yol tutuşunda bir azalma olduğunu hissettim. Okula vardığımda lastikteki hava yiner azalmıştı.

Akşam eve gidecekken baktım ki lastik yanağı yere değmek üzere.. TOYO yazan kısım baya katlanmış.. Servis şoförlerinden biri bu şekilde gidebileceğimi söylese de bagajdaki ürünü kullandım.

Ürünü siboba yerleştirdim ve sprey gibi sıkmaya başladım. Beyaz bir köpük içine dolmaya başladı ve lastik hemen şişmeye başladı.. Sprey düğmesinden bir miktar kaçırsa da şişe tamamen bitmeden lastik normal hale geldi.. Ürünü siboptan geri çıkarırken fıslama sesiyle beraber traş köpüğü kıvamında avuç dolusu köpük de dışarı çıktı..

Nabigasyondan bulduğum bir lastikçiye gittim. Bu arada 60-70 km hızlara kadar çıktım, çukurlara denk geldim ve hacıosman bayırını tırmandım.

Lastikçi söküp baktı ama delik veya delici bir cisme rastlamadı.. 4 lastiği de dengeledi ve 10TL aldı..

Uzun lafın kısası.. Bu tür durumlar için bu ürünü tavsiye ediyorum. Şimdi 1i olaya tanık olan arkadaşımın arabasına gitmek üzere 3 adet daha sipariş vericem.

Bence özellikle LPOG'li araçlarda olması gerek. ;)

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Stac lastik şişirici
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2011 20:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
stepne olması gerekiyor bence hele hele uzun yollarda şakaya gelmez allah göstermesin akşam geç saatllerinde birde zaten colt ların eski stepnesi küçük benca brandaya geçirip arka bagajda olması gerekiyor

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: