Zaman: 11 May 2024 17:04

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2011 11:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: ibrahim
Araç: COLT
Kan grubu: B Rh
Arkadaslar ş.kayetvar.com a yazdığım yazı aşağıdadır. Lütfen okuyunuz.

"16.04.2011 tarihinde Milas Azime Kocataş michelin bayinden 2 adet michelin pilot exalto2 lastik aldım. Yeni bebeğimiz olduğu için kaliteli olsun güvenli olsun diye aldığım michelin lastikler 04.08.2011 tarihinde balon diye tabir ettiğimiz problemi çıkardı. Ben bu lastikleri sadece Muğla Milas Bodrum arasında haftada bir kullanmaktaydım. Lastiği almadan önce internette michelin yumuşak lastiktir, naziktir balon yapar diye uyarılar vardı. Bende yok canım koskaca(!) michelin firması çamur atmak içindir diye düşünüp almıştım. Neyse 04.08.2011 tarihinde garantisi var canım lastiklerin gidip vereyim diye düşündüm. Aynı gün bayiye gittiğimde experin 20 iş günü içerisinde bakabileceğini, lastiği bırakmam gerektiği söylendi. Ben ne yapacağım dediğimde yeni lastik alacaksınız dendi. Tekrar 1 tane michelin lastik alacakmışım. Anladım ki beni sallayacaklar gittim başka bir marka 2 adet lastik aldım. Çıkan sağlam 1 lastiği zararına sattım. Diğer balon yapan lastiği michelin bayisine üzerine isim soyisim adres telefon yazarak bıraktım.
Şimdi ben bu lastikle milas bodrum arasında ki çift şerit ayrık yolda bile sorun yaşayacaksam gidin Fransa da satın lastiklerinizi diyeceğim. İki 16.04.2011 de aldığım lastikler 04.08.2011 de balon yaptı. Aynı gün bırakmama rağmen bayiye şuan tarih 15.11.2011 ve sonuç yok. Bugün bayiyi aradım exper yurtdışında olduğu için bakamıyor dendi. Zaten %90 kullanıcı hatası diyeceksiniz. Kısacası ne bir daha alırım ne de tavsiye ederim. "

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2011 11:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
michelin iyi bir lastik ama benim kanaatim türkiye yol ve şartlarına uygun laztik yapmıyor bana göre tr ye uygun lastik yapan bridstone , lassa ve petlas tır ama colt olunca lastikler genelde o ebat lastikleri japonlar yapıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2011 15:27 
Kullanıcı avatarı

Haklısınız hocam. Michelin yerine aldığım yeni lastikler lassa impetus revo. Yol sesini az alsın diye yumuşak hamurlu kaliteli olsun diye almıştım. Sağlık olsun. Biraz ses var ama içim rahat en azından. Michelin otoban lastiği.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2011 20:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
hocam bence en iyisini yapmışsınız zaten kışında iyi olur lassa karda değil ama çamur ve yağmurlu havalarda iyi olur inanın bende kore malı gt radial diye marka var asfalta çok iyi ses yok ince yanaklı benim ki 205 45 16 ebat 1,5 instyle olduğu için ama tavsiyem ilk brıdstone, ikincisi lassa ondan sonra japon malları bize en uygun aslında toyo, hankook , vb lastiklerdir abimde honda jazz vardı kaldırıma çıkarken balon yapmış uzak dur dedi mıchelin den dedi bana şimdi brısdone var gerçekten iyi dedi neyse geçmiş olsun allah kazadan beladan korusun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2011 23:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oktay
Araç: Colt Elegance AMT
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0Rh+
Bridgestone, Türkiyede Bri SA da üretilir, Lassa lastikleri gibi. Japon markasıdır.
Türkiyede, Japonyada veya Fransada lastik üretiminde kullanılan kauçuk, ithal ediliyor. ? (biz sentetik kauçuğuda ithal ediyoruz)
Yani lastiğin hamuru her yerde neredeyse aynı. Otomobil lastiğinde bildiğim markalarda üretim evreleri neredeyse aynı. Sırt deseni her marka ve modelde ayrı olsa da amacına göre geliştirildiğinden birbirine benzemesi olağandır.
Ufak tefek farklılıklar öne çıkar ve kaliteyi belirler. Kalite bizde müşteri memnuniyetidir. Bunu sürdürecek olan ise bilinçli lastik bayileri oluyor. :)

Japon arabaya japon lastiği takmak lazım diyemem. Ama japonlar ikisinide iyi yapıyor. ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2011 00:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: tolga
Araç: Asx
Meslek: IK
Kan grubu: Brh+
asma yazdı:
Bridgestone, Türkiyede Bri SA da üretilir, Lassa lastikleri gibi. Japon markasıdır.
Türkiyede, Japonyada veya Fransada lastik üretiminde kullanılan kauçuk, ithal ediliyor. ? (biz sentetik kauçuğuda ithal ediyoruz)
Yani lastiğin hamuru her yerde neredeyse aynı. Otomobil lastiğinde bildiğim markalarda üretim evreleri neredeyse aynı. Sırt deseni her marka ve modelde ayrı olsa da amacına göre geliştirildiğinden birbirine benzemesi olağandır.
Ufak tefek farklılıklar öne çıkar ve kaliteyi belirler. Kalite bizde müşteri memnuniyetidir. Bunu sürdürecek olan ise bilinçli lastik bayileri oluyor. :)

Japon arabaya japon lastiği takmak lazım diyemem. Ama japonlar ikisinide iyi yapıyor. ;)

Budur ; +1000

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2011 13:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Şimdiye kadar Colt'ta araç üzerinde gelen Continental ve sonrasında Michelin Pilot Exalto , Bridgestone ER30 kullandım ve şimdi Lassa Phenoma kullanıyorum. Michelin'de ses sanki daha azdı ama yanaklar yumuşak olduğundan kısa sürede balon yaptı. Bende Bridgestone'a geçtim. Ses biraz daha fazlaydı ama başka hiç bir sorun yaşamadım. Lassa'ları ramazan bayramında taktırdım yaklaşık 3.500km'dir kullanıyorum. her tür yolda ve kar hariç tüm yol şartlarında kullandım. Ses konusunda Bridgestone'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Islak ve kuru zemin frenleme mesafeleride oldukça tatmin edici. 205-45-16 lastik olarak fiyatıda iyi. Ben memnunum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2011 09:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Benim ilk lastiklerim bridgestone du sert ama çok uzun ömürlü lastik daha sonra lassa impetus revo aldım çok memnundum hem ses hem yol tutuşunda çok uzun süre kullanmadım ama yine lastik alacak olsam lassa'yı tercih ederim.

Yumuşak alsan konforlu fakat "Türkiyemize uygun değil çabuk balon yapıyor"
sert alsan dayanıklı ama "Türkiyemize uygun değil yollar bozuk olduğu için çok ses yapıyor"

Lassa sanki ikisinin ortası gibi geldi bana.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2011 21:23 
Kullanıcı avatarı

Keşke sizlerin deneyimlerinden yararlansaymışım. Neyse sağlık olsun aklın yolu bir. Lastiklerimden memnunum. Bugün yanlışlıkla kaldırımda sıkıştı lastik eyvah dedim gitti lastik. Baktım hiçbirşey yok. mi.helin olsaydı kesin balon yapmıştı. Benim üzüldüğüm taraf hadi 250 tl ye yakın bir kazık yedim. Nereden yemiyoruz ki herkez her firma kazıklıyor :). Benim sorunum yahu hiç mi ilgi alaka olmaz. 3 ay geçmiş exper gelcekti diye arıyorum verdikleri cevap "exper yurtdışında efendim". El insaf daha ne diyim. Tüm yurtda ki exper sayılarını merak ettim vallahi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2011 17:15 
Kullanıcı avatarı

iyi aksamlar...
Michelin exper lastiği inceledi. Ve yeni lastik verileceğini söyledi. Ben yeni lastik istemeyince kdv hariç ücreti(120tl) tarafıma verildi. Garantiden yararlanıldı. Bilgilerinize.
konu silinebilir...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: