Zaman: 10 May 2024 15:48

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 741 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 13:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Y.
Araç: 2006 Lancer A/T
Kan grubu: AB+
Ne diyeyim efecelebi, haklısın haklısın ama işte bizim toplumlar (bilimum ortadoğu toplumları) ile ecnebinin toplumu arasındaki fark bu. Onlar Allah'a havale etmiyor haklarını, isyan ediyor, başkaldırıyor, yüzyıllar süren iç savaş, isyan, ideoloji kökenli savaşlar ardından adaleti bu dünyada sağlayacak sistemler kuruyor, kurguluyor, yarım yamalak ta olsa sürdürüyor ve adalet sağlıyor. Tabiki ilahi adalate olan güvenim tam ve bu dünyadaki yapma adaletten çok daha adil olduğunu biliyorum, ama ilahi adaleti tesis edemesekte adaletsizlikleri accık da olsa ortadan kaldırabilsek istiyorum ben de. Bunun için de sosyal olarak aktif olmak, siyasete ve siyasi sisteme aktif müdahalede bulunmaktan başka çare yok. Tamam elimizde yumurta gidip yollarını kesmeyelim ama iletişim olanaklarını kullanarak ta olsa tepkilerimizi sürekli ve güncel tutalım. Tek yol bu. Rahatsız olduğumuz en ufak şeyde ilgili yerlere birer satır yollayan bir toplum olsa karşısında inanın bürkoratik sistemde siyasi sistem de hem çok daha duyarlı hem de iyi işler olacktır. Ancak bunun içinde vatandaş duyarlılığı ve bilinci önemli..........

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 18:01 

İsim: NİYAZİ
Araç: yaya
Meslek: banka çalışanı
Kan grubu: 0 +
merhaba,

Şikayet ediyoruz ama bende dahil hiçbirimiz gitmedik.

Taksim'de Akaryakıt Zammı Protestosu
Tüketiciler Birliği üyesi bir grup akaryakıt ürünlerine yapılan zamları protesto etmek için Taksim Gezi Parkı'nda toplan

http://www.aktifhaber.com/taksimde-akar ... 68837h.htm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 16:51 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Bir avuç insan katılmış ama bu da birşey. İzmir'de olsaydı bir dakika bile beklemeden giderdim. Sabırla, koyun olma arasındaki farkı görelim artık. Nihat Sırdar'ın tepki etkinliğine (Alem FM'de program yapan Nihat Sırdar var. Sabahları ve akşamları program yapıyor. Benzin zamları için 5 dakika dörtlüleri yakıp klakson eşliğinde tempo tutarak tepki ortaya konuyor. ) ,o saatte trafikte olduğum için, dün ben de katıldım. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda onlarca araç ışıl ışıl yaptık her tarafı. İnsanların çoğu tepkisiz ama. Paraları mı bol yoksa onlara özel bir indirim mi yaplıyor anlamadım. 24 Aralıktaki portestoya da katılacağım inşallah. Birşey olmaz dememek lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 20:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Yılmaz bey sizde çok haklısınız ama maalesef birlikten kuvvet doğuramadığımız ve sesimiz çok cılız çıktığı için içimdeki öfkeyi yatıştırma şekillerimi yazdım biraz.
Yoksa hatırladıkça sinirden kuduruyorum desem yeridir, başkentte bir etkinlik olsa bende gitmek isterdim,
yada en azından aracımızın arkasına dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz mu yazsak? Gerçi bi ara polüs öyle yazanlarada ceza yazarak pasifleştirmişti diye hatırlıyorum!!!

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2010 09:58 

Nitelikli ve dikkat çeken tepkilerin arttığını görüyorum tüm Türkiye'de. Bazı medya kurluşları veriyor bunları. Bazıları ise bu tepkileri hiç göstermiyor. :no: Bazı kesimlerce bindirilmiş siyasi amaçlı gruplar olarak veriyorlar haberleri. Siyasetin yönlendirdiği medya olduğu sürece tam bir demokrasi sahibi olmuş sayılmayız. Oysa bugün destek verdiğin iktidar yarın oradan inince sen de mağdur olacaksın diyesim geliyor ama Konfiçyus'un "anlamak istemeyene birşey anlatamam" sözü düşüyor yadıma. Susuyorum biçare. Birlliğimiz olmayınca dirliğimiz de olmuyor. Ah be güzel toplumum, güzel ülkem, güzel insanlarım, niye böyle olduk biz. :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2010 11:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
karamandayım ve tepkimi ancak araca astığım yazıyla koyuyorum ve okuldaki ark.lara da astırdım yazıyı gören haklısın hocam falan diyo..
al sen de as diyorum yanaşmıyorlar korkuyor millet anarşist! damgası yemekten

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2010 16:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
yuxu yazdı:
Nitelikli ve dikkat çeken tepkilerin arttığını görüyorum tüm Türkiye'de. Bazı medya kurluşları veriyor bunları. Bazıları ise bu tepkileri hiç göstermiyor. :no: Bazı kesimlerce bindirilmiş siyasi amaçlı gruplar olarak veriyorlar haberleri. Siyasetin yönlendirdiği medya olduğu sürece tam bir demokrasi sahibi olmuş sayılmayız. Oysa bugün destek verdiğin iktidar yarın oradan inince sen de mağdur olacaksın diyesim geliyor ama Konfiçyus'un "anlamak istemeyene birşey anlatamam" sözü düşüyor yadıma. Susuyorum biçare. Birlliğimiz olmayınca dirliğimiz de olmuyor. Ah be güzel toplumum, güzel ülkem, güzel insanlarım, niye böyle olduk biz. :(

Cevap basit kuzen Allah'a havale ettiğimiz için böyle olduk biz. Ama Allah'ın akaryakıt zamları ile ilgilendiğini zannetmiyorum. Hz. Ali (r.a.)'ın bu konularla ilgili çok harika sözleri var;

"Haksız kazanç ve ahlaksızlıklara düşmemeleri için memurlarınıza yeterince maaş ödeyiniz."

"Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü haksızlıkla beraber şerefinizi de kaybedersiniz."

"Haksızlıklara isyan etmeyenler, onlardan gelecek her musibete katlanmalıdır."

Biz hala sessiz sakin herşeyi Allah'a havale ediyoruz.

Varın gerisini siz düşünün...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2010 16:47 

Onlar evliyaullah, veliyullah ve de dânâ kişiler, öğütleri haktan içre ama insanlar pek az düşünüyor ve de pek az öğüt tutuyorlar. Yine de umut Allah'adır. Kalplerin sahibi odur. Elbet her karanlık gecenin bir sabahı vardır ama gayret de şarttır. 1000 kişiye yakın MCT üyesi 24 Aralıkta benzin almama ve bunu 3 gün sürdürme eylemine katılıp tepkisini koyarsa üzerine düşenin bir kısmını yapmış olur. Çünkü birlik olunabileceğini görmüş ve göstermiş olur. Ayet mi lazım: "uyun sizden hiçbir ücret istemeyenlere ki onlar doğru yola erdirilenlerdir"Yasin 21. ayet.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2010 18:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
yuxu yazdı:
Nitelikli ve dikkat çeken tepkilerin arttığını görüyorum tüm Türkiye'de. Bazı medya kurluşları veriyor bunları. Bazıları ise bu tepkileri hiç göstermiyor. :no:

valla geçen bi yol kesme izledim inanılmaz hoşuma gitti:

3 araba yolu kesiyo, hemen pankart açılıyo(benzin zamlarına tepki olarak yaptığımız bu 1 dakikalık yol kesme için hepinizden özür dileriz ve sizide bizimle beraber tepki göstermeye davet ediyoruz) 1 dakika klaksonlar ve dörtlüler, sonra hemen trafik açılıyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2010 21:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
termin yazdı:
yuxu yazdı:

Cevap basit kuzen Allah'a havale ettiğimiz için böyle olduk biz. Ama Allah'ın akaryakıt zamları ile ilgilendiğini zannetmiyorum. Hz. Ali (r.a.)'ın bu konularla ilgili çok harika sözleri var;

"Haksız kazanç ve ahlaksızlıklara düşmemeleri için memurlarınıza yeterince maaş ödeyiniz."

"Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü haksızlıkla beraber şerefinizi de kaybedersiniz."

"Haksızlıklara isyan etmeyenler, onlardan gelecek her musibete katlanmalıdır."

Biz hala sessiz sakin herşeyi Allah'a havale ediyoruz.

Varın gerisini siz düşünün...

Ağzına ve klavyene sağlık abicim. Tam beni anlatmış şu yazdıkların. İnsanlar bana sen asabisin diyorlar. Desinler umrumda değil. Çünkü ben haksızlığa gelemiyorum. Zaten bu yüzden aynı işyerindeyim yıllardır. Benim inatçı ve hakkımı arayan tavrımdan dolayı tutuyorlarmış beni :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2010 02:16 
Kullanıcı avatarı

Kısmete bak Alicim sende maşallah abicim ben hakkımı aradığım her işyerinden jet hızıyla kovuldum hep. Şimdi ki kurumda aynı hakkını aradın mı kapıyı gösteriyorlar. Hacı hoca takımı değil mi alayının... Biiiiiiiiiiipppp.... Biiiiiipppppppp... Biiiiiiiiiippppp.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2010 10:28 

Eylem...hemen şimdi...3 gün boyunca benzin almak yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2010 10:44 
Kullanıcı avatarı

yuxu yazdı:
Eylem...hemen şimdi...3 gün boyunca benzin almak yok.

aynen p.tesi 13'e kadar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2010 11:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
ben dahada uzatacam 10 gün almayacağım çokda az benzinim var.100 km ya gider ya gitmez.binmeyecem anasını satayım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2010 10:15 
Kullanıcı avatarı

Benim benzinim bitti otobüsle gidip geliyorum Eylem'e devam...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2010 14:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
yahu anlayamıyorum ya, dış borç olmuş 479m.dolar, ya bi depo fullediğimde 120-140 tl direk devlete para veriyorum, ayda 1 depo alarak(ki fazlasını alıyorumdur) 1500tl yıllık sırf benzinden vergi vermekteyim ve ben normalden az km yapan bir insanım,benden daha fazla alan ticari araç kullanan vs vs yani ben en düşük vergi veren oluyorum.e bu musluk devlete dönük akarken yıllardır bu borç şişmeye neden devam ediyo? özelleştirmelerde yapıldı devlete zarar gösterilebilecek bir kalem kalmadıda.elektrik doğu batıda değil olay.ya elektrik faturası dediğin 50 tl ya ben bir ayda 3 evin faturasını vergimle ödüyorum zaten.
e ben bu arabayı alırkende kullanırkende vergi veriyorum? nerede bu para yahu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2010 15:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
hilmi yazdı:
yahu anlayamıyorum ya, dış borç olmuş 479m.dolar, ya bi depo fullediğimde 120-140 tl direk devlete para veriyorum, ayda 1 depo alarak(ki fazlasını alıyorumdur) 1500tl yıllık sırf benzinden vergi vermekteyim ve ben normalden az km yapan bir insanım,benden daha fazla alan ticari araç kullanan vs vs yani ben en düşük vergi veren oluyorum.e bu musluk devlete dönük akarken yıllardır bu borç şişmeye neden devam ediyo? özelleştirmelerde yapıldı devlete zarar gösterilebilecek bir kalem kalmadıda.elektrik doğu batıda değil olay.ya elektrik faturası dediğin 50 tl ya ben bir ayda 3 evin faturasını vergimle ödüyorum zaten.
e ben bu arabayı alırkende kullanırkende vergi veriyorum? nerede bu para yahu?

gemicik almak kolay değil hilmi kardeş..
ist. da lüks semtlerde lüks jipleri araçları kim kullanıyor bi bak bakalım.....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 10:51 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Dün gece yine zam geldi.
Sabah Alem FM dinliyorum ve herzamanki gibi saat 08:00' da dörtlülerimi yakıyorum.
Dinleyicilerin tamamından aynı yorum geldi.
"Biz protesto ettikçe yeni zamlar geliyor"

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 10:57 
Kullanıcı avatarı

allah a havale etmeli

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 11:10 

Sinirden kendimi yiyorum. Bir yerde vergi kaçırana af getiriyorlar
http://www.milliyet.com.tr/evini-kiraya ... efault.htm diğer tarafta o affı da bize ödetiyorlar. El-insaf be! Allah'tan korkmazlar ama Allah kelamını ağızlarından düşürmezler! İtiraz edenleri, kurdukları yada maddi destek verdikleri gazetelerle karalarlar, bir bahaneyle hapse atarlar, yalancılıkla, iftirayla suçlarlar. Protestomuzu bile filanca davayla özdeşleştirip bizi de onların maşası gibi göstermeye çalışırlar. Bunlara lanet ve bela okumaya hiç gerek yok. Kendileri lanetin kendisi olarak belaya gark olmuşlar. Allah onların gözlerini kör etmiş hiç birşeyi görmüyorlar. Bunca yetimin, öksüzün, kundaktaki bebenin, işçinin, köylünün, bizim gibi elinden bağırmaktan başka birşey gelmeyen milyonların ahı elbet tutacak bunları. Daha da fazlasını ise eğer insalarımız o zamana kadar uyutulmazsa yada oyları satın alınmazsa seçimlerde görecekler. Benim gibi siyasetten nefret edip oy kullanmayan birini bile o sandığa götürecekler. Doğmamış çocuğumun rızkını bu şekilde almalarına daha fazla müsade etmeyeceğim. Yeter artıkkkkk.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 741 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye