Zaman: 28 Nis 2024 16:19

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2015 10:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Abdullah sıtkı
Araç: Honda Civic 1.6 İES 1998
Meslek: Akedemisyen
Selamlar ,,,,

Ben Abdullah sıtkı, 26 yaşındayım.
Aranıza katılmasamda uzun zamandır sizleri takip ediyorum. Katılmak bugüne nasipmiş.
Memleket Trabzon ama başlıktan anlaşılacağı üzere Ürdün'de ikamet ediyorum. Burada öğrenciyim yüksek lisans yapıyorum.
Lancer a büyük hayranlığım var Türkiye ye döndüğüm de ilk fırsatta en son kasa sportback almayı düşünüyorum.
Araçlarda Hızı ve seriliği çok severim, seri araçlar hep tercihimdir,

Şu an altımda 2001 model Mercedes c240 elegance otomatik var, motor büyüklüğü, beygir gücü bana hayli yetiyor, seriliği ve gaza bastığınızda çıkan motorun sesi bana araç sürme zevkini bir hayli tattırıyor.

Lancer hiç kullanmadım ama inş. aldığımda istediğim ataklığı bana tattırır.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2015 10:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
hoş geldiniz.
araçlar arasında sınıf farkı var kıyaslama/beğenme zor olacak gibi. mercedesin tonajı bile sürüşü etkiler.
lancer alırsanız deneyimlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2015 10:53 
Kullanıcı avatarı

Burada yabancı olduğum için araçları gümrüksüz olarak alabiliyorum, elimizde de böyle fırsat varken Türkiyede binemeyeceğmiz kalite araç alalım dedik hazır benzinide ucuz bulmuşken mercedesi alıverdik.

Türkiye dönünce hangi aracı alırsam alayım fark olacağı kesin, Türkiye de böyle kaliteli araca maddi gücüm yetmez :))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2015 11:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
İmkan olsa oralarda bol hacimli arabaları kullanırdım bol bol kullanırdım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2015 13:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Mercedesten sonra lancer sanırım yakıt olarak mutlu edecektir. Performans olarak TR'de seni memnun edebilecek yüksek basınçlı turbo dizel olur sanırım. Yani 1.6lt turbo dizel 110-130hp araçlar performans olarak memnun eder ama bir lancer parasına bulabilir misin? bulsan bile sürüş zevki olarak değil mercedes, lancer kadar keyif verir mi? orası meçhul.

Seni aslında pikaçu kasa dizel colt hem yakıt hem performans olarak memnun eder :D

pikaçu demişken; 2004-2008 arası üretilmiş, 1.5turbo dizel 95hp 210nm motorlu colt :) performans ve yakıt olarak uygun fiyatta başka araba tanımam. hala 3.viteste patinaj attırdığım günü unutmam :)

Benzinle binerim diyorsan colt CZT var, 1.5turbo benzinli, mercedesle benzer yakıt ve performans sergileyebilir hatta yakıtı az bile olabilir.

Lancer ise orta karar, 1.6 benzinli araçlar arasında en ekonomik olandır. Yakıt olarak üzmez ama performans olarak normaldir.

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2015 14:25 
Kullanıcı avatarı

ersinnsahin yazdı:
Merhaba hoşgeldiniz.

Hoşbulduk

kaan20 yazdı:
Mercedesten sonra lancer sanırım yakıt olarak mutlu edecektir. Performans olarak TR'de seni memnun edebilecek yüksek basınçlı turbo dizel olur sanırım. Yani 1.6lt turbo dizel 110-130hp araçlar performans olarak memnun eder ama bir lancer parasına bulabilir misin? bulsan bile sürüş zevki olarak değil mercedes, lancer kadar keyif verir mi? orası meçhul.

Seni aslında pikaçu kasa dizel colt hem yakıt hem performans olarak memnun eder :D

pikaçu demişken; 2004-2008 arası üretilmiş, 1.5turbo dizel 95hp 210nm motorlu colt :) performans ve yakıt olarak uygun fiyatta başka araba tanımam. hala 3.viteste patinaj attırdığım günü unutmam :)

Benzinle binerim diyorsan colt CZT var, 1.5turbo benzinli, mercedesle benzer yakıt ve performans sergileyebilir hatta yakıtı az bile olabilir.

Lancer ise orta karar, 1.6 benzinli araçlar arasında en ekonomik olandır. Yakıt olarak üzmez ama performans olarak normaldir.

Açıkcası colt hakkında en ufak bir bilgim yoktu taki mesajını okuyana kadar,,, bilgiler için teşekkürler :) ama benim açımdan görünüşte çok önemli,,,

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: