Zaman: 23 May 2024 22:17

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2015 23:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: yusuf
Araç: colt invite
Meslek: işçi
Arkadaşlar aracımı yeni aldım 2008 1.3 mt invite modeli 1 hafta oldu zevkle kullanıyorum.
Titizligimden dolayı araçta grödüğüm bazı eksikleri zaman içinde halletmek istiyorum ihtiyacım olanları listeliyorum makul fiyatlarla nerelerden temin edebilirim yardım ?

1.Kumandalı anahtarım kayıp düğme ile kapıları açıp kapatan , sustalı kumandalı anahtara kopyalatabilirmiyim ne kadar tutar ücret ?
2. şöför tarafı tavan çıtası yok çıkma veya orjinal klipsleri ile nereden kaç liraya bulabilirim ?
3. Motorun üstündeki mıtsubıshı motors mıvec yazan plastik göğüslük ( adı her neyse ) çıkma veya orijinal nekadara nerden bulabilirim .
4. Bagaj kapağı açıldığında bagajın iç kısmındaki, şapkalık kısmı ( arka yolcunun arkasında bagaj üstünde olan eşya tutan panel ) nereden ne kadara bulabilirim .
5. sis farlarını sonradan taktırsam yeni ne kadara mal edebilirim .
6.şöför kolçağı için tavsiyeniz varmı sonradan taktıran arkadaşlar .

Bursa veya İstanbul Anadolu yakasında bu ihtiyaçlarımı halletmem gerekmektedir
Yardımlarınız için teşekkürler :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2015 00:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
1. Eski anahtarı araç beyninden sildirmenizi tavsiye ederim. olası hırsızlık vs. önlemek adına. Sustalı ve uzaktan kumandalı anahtarı iyi bir anahtarcıya sormak lazım. Serviste düz kumandalı anahtar vardır. aklınızın almayacağı rakamlar duyabilirsiniz. lancerlar için sustalı kap satılıyor, anahtarın içindeki çip oraya geçiriliyor ama colt için olanı bir türlü bulamadım. en iyi çözüm orijinal düğmeli. Onu da çıkmacılardan alıp, metal kısmını elinizdeki düğmesiz ile değiştirilebilir.
2. çıkma bulmanız lazım, istanbulda sanırım yeditepe çıkma vardı, sağ far almıştım onlardan istanbuldaki mitsubishi çıkmacılarından bulunabilir. elimde ön camın hemen üstündeki klipsi var. ocak sonu kargoya verebilirim ücretsiz.
3. motor üstü plastik kapak, serviste 350tl, yine çıkmacılardan lancer 1.5lerin kapaklarını alınabilir. Tabi çıkmacının ne kadar fiyat çekeceği konusunda bi fikrim yok.
4. servis dışında zor diye tahmin ediyorum. çok kırılan bi şey, 1kg ağırlığı kaldırabiliyor ve hemen heemen herkesin bu parça kırıktır veya tamir etmek için farklı yollar aranmıştır. (profil demir kasa yaptırmak gibi)
5. 200-300 arası maliyeti var diye hatırlıyorum. Forumda araştırılırsa uygulaması olacaktı. 2sis+sis anahtarı ile iş çözülüyordu sanırım. öte yandan arka sis tuşu kullanılabilir galiba. böylece sisler ortak yanar :D
6. internette 50-200tl arasında kolçaklar var. arka bardaklık iptal oluyor. kimi direkt oradaki plastiğe vidalanıyor filan. benim gözüme estetik gelmedi. Arkadaşımın coltunda var, ben kolçak fikrini sevmedim. El frenini çekmek bırakmak dert oluyor. Onun dışında rahat tabi..
Başka bir arkadaşımın da farklı marka aracında da yine el frenine engel oluyor. El frenine engel olan kolçak kullanışlı değil bana göre.

aslında 6. madde hariç bütün ihtiyaçlarınızı çıkmacılardan halledebilirsiniz ama gezip dolaşmanız lazım.

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

En son kaan20 tarafından 27 Ara 2015 14:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2015 00:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağkan
Araç: colt-lancer
Meslek: Çevre Müh.
Kan grubu: AB+
motor kapağı servis ve çıkmacılarda 350-400tl arası değişen fiyatlarla

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2015 03:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: doğan
Meslek: işçi
Kan grubu: A+RH
Bagaj pantizotu serviste 375 lira.cikmacilara bakmakta fayda var.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: