Zaman: 16 Nis 2024 21:21

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2012 18:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
dur fırat hocam dur, nereye; daha yeni başladık, sizi araba sahibi yapmadan göndermeyecez. forumdaki herkes bilgisi ve deneyimi ölçüsünde katkı koyacaktır çözüm için. eve bir gidelim hele :) bu forum ercan_wrc ile bana bile araba aldırdı, size mi aldırmayacak; önce sakin :oops:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2012 19:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Fırat Hocam
Günlük ortalama 65-70 km yol yapacaksanız dizel bir araç almanızı öneririm colt da çok yakmıyor ama dizel kadar olamaz.
Hyundai era olabilir.

Ayrıca önceki mesajlarınızda Bayi sabancı indirimi konusunda yardımcı olurmu demişsiniz.
Sabancı çalışanı iseniz beyii kesinlikle yardımcı olur %5 indiriminiz var hatta bir bayii %6 olduğunu idda etmişti araştırmak gerekir ama bayii kesinlikle yardımcı olur.
Sabancı çalışanıysanız işler değişir sıfır colt alırsanız 2000 liraya yakın indiriminiz olduğu için colt almanızı öneririm.
Ben olsaydım öyle yapardım. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2012 10:52 
Kullanıcı avatarı

Fırat hocam,
Bir de bence en önce şunun kararını vermeniz lazım. alacağınız araçtan öncelikli beklentiniz az yakan keyifli bir araç olması mı, istediğiniz an satabileceğiniz, satarken de minimum zarar edeceğiniz -belki de hiç zarar etmeyeceğiniz- bir araç olması mı? bir tercih yapmalısınız, ikisini de istiyorum diyebilirsiniz pek tabii. bu sizin geleceğe dönük genel ekonomik beklentilerinizle ilgili, örneğin ben aldığım aracı önümüzdeki 5 sene satmam diye düşünüyordum, gittim sıfır colt aldım; aksi bir durumda yönelimim farklı olabilirdi. bu bağlam önemli gibi...
selamlar...

edit: bir de konu arananlarda ya da kıraathane'de devam ettirilmeli; editör(ler)e saygılar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2012 18:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: firat
Araç: colt
Meslek: öğretmen
ekhnaton yazdı:
Fırat hocam,
Bir de bence en önce şunun kararını vermeniz lazım. alacağınız araçtan öncelikli beklentiniz az yakan keyifli bir araç olması mı, istediğiniz an satabileceğiniz, satarken de minimum zarar edeceğiniz -belki de hiç zarar etmeyeceğiniz- bir araç olması mı? bir tercih yapmalısınız, ikisini de istiyorum diyebilirsiniz pek tabii. bu sizin geleceğe dönük genel ekonomik beklentilerinizle ilgili, örneğin ben aldığım aracı önümüzdeki 5 sene satmam diye düşünüyordum, gittim sıfır colt aldım; aksi bir durumda yönelimim farklı olabilirdi. bu bağlam önemli gibi...
selamlar...

edit: bir de konu arananlarda ya da kıraathane'de devam ettirilmeli; editör(ler)e saygılar...

2.el bölümünde bir mesaj yazdım, cevaplarsanız çok makbule geçer,
hayırlı akşamlar,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2012 18:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: Mitsubishi COLT 1.5 Instyle
Kan grubu: BRh
fırat hocam benim aracı düşünürseniz ;
viewtopic.php?f=33&t=1856
1.5 Colt INSTYLE AMT (LPG) 4 JANT YENİ BOYANDI ÇİZİKLERİ KAFAYA TAKMA
107000 KM. HİÇ BİR YERE İLAN VERMEDİM. ALMAK İSTERSEN İRTİBATA GEÇEBİLİRİZ.
19.500 TL.BU OLMAZSA BİLE GÖNLÜNE GÖRE İNŞALLAH BİR ARAÇ BULURSUN.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2012 21:58 
Kullanıcı avatarı

c!h@n... yazdı:

Cihan hocam mesajı şimdi okudum,
sizin araç kaç model?, lpg olunca 100 km de kaç yakar?
hangi ildesiniz?
en son kaça verirsiniz? olurda alırsak Diyarbakır'a getirme maliyetini'de düşünerek sordum.
iyi akşamlar,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2012 09:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: Mitsubishi COLT 1.5 Instyle
Kan grubu: BRh
fırat hocam 2005 model.gazın litresi 2.55 tl. 30 lt ile şehir içi ,şehir dışı 350 km gidiyor. ortalama 21 krş yakıyor.Denizlide oturuyorum.fırat hocam 19.500 olsun. Çünkü tüpü bile yeni taktırdım siz diyeceksiniz beni ilgilendirmez ama daha amorti bile etmedi.Ruhsata işlenmedi onun parasını size veririm.boşuna 1 yıl önceden muayeneye girmeyin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2012 15:08 
Kullanıcı avatarı

Cihan hocam,
değerlendirmemi yapıp daha sonra size cevap yazacağım.
çok teşekkür ederim.
**kıraathanede batman gerçüş'e ataması yapılan öğretmenin yazdıklarından dolayı biraz daha düşünmem gerek,
yöneticilere selam saygı ile,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2012 12:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yiğit
Araç: satıldı
firat21 yazdı:
herkse merhaba,
ben işin içinden çıkamadım, donanım haber araç forumlarında neredeyse -opel,hyundai,suzuki,nissan,renault- konularını inceledim,
ben araç kullanmayı yeni öğrenmeye çalıştığım için öyle hız tutkunu değilim, güvenli olsun, sorun çıkarmasın, bakımı yedek parçası servisi uygun olsun diyorum,
segmentleride çok bilmem, dizel biri iyi öteki nazik araçlarda olur kullanımı vs. zor dikkat ister deniyor,
2.el de tanıdık olmazsa güven vermiyor,
birde şu var: colt gençlere daha mı uygundur? orta yaş sakin kullanıma gelmez mi?
incelediğim tüm araçların kullanıcı yorumu ile muhakkak bir-birkaç sorunu var,
bu forum gerçekten ciddi kullanıcıların forumu, yorumlar cevaplar vs. gerçek cevaplar,
25bin var, gerisi hangi araç olsa borca girileceği için temiz sağlam kullanışlı sorunsuz ve borç konusunda yormayan bir araç ihtiyacım var bu sene aldım aldım 40 yaşından sonra bu isteğimde kalmaz gibi geliyor,
neredeyse her gün mesaj yazıyorum rahatsız ettiysem özür dilerim ve forumdan kaydımın silinmesini isterim,

hocam ben de izmir'deyim, manuel vites alternatif olarak kendi aracımızı önerebilirim, 2006 model, şu an 90bin km'de, geçen hafta aldım ilk sahibinden. Lastikleri 1 senelik Michelin.
LPG'li kullanıyorum, 19 kuruş ortalama ile (cumartesi-pazar çok yoğun trafiklere girdim, balçovada 45 dakikada 2 km yol yapabildim) gezmişim. Dizel araç alsanız 6lt/100km en düşük yakıtınız olur şehir içinde. o da kilometrede 22 kuruştan fazla yapar. diyeceğim o ki dizel araçtan daha makul bir yakıtı var.

Ben yakın zamanda satabilirsem yeni kasa alacağım, colt'tan vazgeçmek yok. bence en mantıklı araç bu şu an. hanım da sonunda beğendi hatta bugün arabayı evde bıraktırdı arkadaşlarına gidecekmiş :)
ilanım:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 144/detay/

izmir'den ya da denizli'den diyarbakıra arabayla en en fazla 250 lira yakıt paranız olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2012 21:04 
Kullanıcı avatarı

forumdaki tüm güzel, anlayışlı insanlara;
eşimle birlikte forumdan edindiğim bilgi,tecrübe ve şahsi kanaatlerimizi harmanlayarak 35 bin liraya c sınıfında alabileceğimiz hem köyde hemde şehir içi kullanıma uygun otomatik bir araç olan SX4 te karar kıldık boya koruma araç giydirme yapıp teslim alacaz inşallah.
hepinize zaman ayırıp sorularıma cevap vermenizden dolayı çok teşekkür ederim.
saygıyla,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2012 10:19 
Kullanıcı avatarı

hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2012 11:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yiğit
Araç: satıldı
hayırlı olsun hocam benim de sevdiğim bir araç. iyi günlerde kullanın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2012 16:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: Mitsu arıyor...
Meslek: Hayra hizmet personeli
Kan grubu: 0RH-
Merhaba...
Colt u eskiden beri beğenen fakat hiç sahip olamamış biri olarak yeni katıldım aranıza...
Ne zaman aracımı değiştirsem ilk işim ilgili fanclub forumlara üye olmaktır ilk işim...
Ama bu sefer almadan önce üye oldum ve ilk dikkatimi çeken de bu başlık oldu, inşallah forumdaşlarımın da yardımıyla ben de bir Colt sahibi olmak istiyorum...
Biraz seçici olduğumu bilmenizi isterim.
Tek tercihim 2004-2006 COLT 1.5 INSTYLE AMT, güvenlik paketli olursa daha da güzel olur...
Bir de LPG siz olsun istiyorum, çünkü bıktım LPG ile ilgili sorunlarla uğraşmaktan, küçük benzinli araç en ideali bence ve bu noktada da Colt en mantıklı seçim...
Hem performans hem ekonomi hem de sınıfının standartlarını alt üst eden donanım!..
Colt a LPG taktıran arkadaşlara sesleniyorum, yazık etmeyin şu Colt lara :)
Aslında bir araç buldum, fikirlerinizi bekliyorum...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 616/detay/

Editörlerden özür diliyorum, bu başlıkta konuyu dağıtmak istemezdim ama yeni üye olduğumdan ne konu açabildim (bilmiyorum burda açabiliyormuyum, başka forumlarda açamamıştım da)

Ne de özel mesaj atabildim...

Aşağıdaki sayfada "yenibirdünya" adlı forumdaşımın ciddi olup olmadığını bilemediğim "arkadaşlar vereyim size colt 1,5 2005 70 binde bakımlı" söylemine binaen ilgilenmek ve ulaşmak istedim kendisine...

viewtopic.php?f=8&t=1920&start=240

Bir de şunu belirtmek istiyorum ki otomatik hastasıyım, manuel araçlar bana özürlü gibi geliyor, binesim dahi gelmiyor, pis alıştık otomatiğe, derlerdi de inanmazdım...

Şimdi Colt ile ilgili tek şüphem şanzımanla ilgili...
Şimdiye dek hep düz otomatik kullandım, tiptronik ler hem sorunlu gelmiştir bana ama AMT başka gibi sanki, üretici GETRAG olunca...
Aslında Fiesta lardaki ASM ye çok benziyor, aynı firmamı yapıyor onu da bilen var mı?
Şüphem şu : Rampada geri kaçırma ve vites geçişlerinde çok sarsıntı var mı?

"2.el Colt almak isteyenlere tavsiyeler" adlı başlıkta kısmen cevap buldum ama tecrübe etmeden beni tatmin ediip etmeyeceğini anlayamayacağım galiba...

Eğer Fiesta nın ASM şanzımanı gibiyse mesele yok...ASM gayet başarılı çünkü, bu bahsettiğim sıkıntıları yok...eskiden beri sıkı bir Ford cuyumdur da :) aynı zamanda...

Neyse şimdilik bu kadar, en kısa sürede tekrar görüşmek dileğiyle, hergün mutlaka en az bir kez foruma bakarım...

Bir an evvel bana bir Colt bulun :))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2012 18:11 
Kullanıcı avatarı

c!h@n... yazdı:

Şimdi farketim üst satırda engi de çok hoşmuş, yeşil olsun da...
2 yıla akın oldu sattığım Focus'um da vitro yeşil idi...Yeşile - griye yanar döner bir renkti ışığa göre...
Cihan Bey görüşelim, aracınız hoşuma gitti, fiyatta anlaşırız herhaldde bir şekilde...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2012 21:08 
Kullanıcı avatarı

Araç: Mitsubishi Colt 1.5 Instyle + GP + Landi
Meslek: Araştırma Görevlisi
momo yazdı:
Merhaba...
Colt u eskiden beri beğenen fakat hiç sahip olamamış biri olarak yeni katıldım aranıza...
Ne zaman aracımı değiştirsem ilk işim ilgili fanclub forumlara üye olmaktır ilk işim...
Ama bu sefer almadan önce üye oldum ve ilk dikkatimi çeken de bu başlık oldu, inşallah forumdaşlarımın da yardımıyla ben de bir Colt sahibi olmak istiyorum...
Biraz seçici olduğumu bilmenizi isterim.
Tek tercihim 2004-2006 COLT 1.5 INSTYLE AMT, güvenlik paketli olursa daha da güzel olur...
Bir de LPG siz olsun istiyorum, çünkü bıktım LPG ile ilgili sorunlarla uğraşmaktan, küçük benzinli araç en ideali bence ve bu noktada da Colt en mantıklı seçim...
Hem performans hem ekonomi hem de sınıfının standartlarını alt üst eden donanım!..
Colt a LPG taktıran arkadaşlara sesleniyorum, yazık etmeyin şu Colt lara :)
Aslında bir araç buldum, fikirlerinizi bekliyorum...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 616/detay/

Editörlerden özür diliyorum, bu başlıkta konuyu dağıtmak istemezdim ama yeni üye olduğumdan ne konu açabildim (bilmiyorum burda açabiliyormuyum, başka forumlarda açamamıştım da)

Ne de özel mesaj atabildim...

Aşağıdaki sayfada "yenibirdünya" adlı forumdaşımın ciddi olup olmadığını bilemediğim "arkadaşlar vereyim size colt 1,5 2005 70 binde bakımlı" söylemine binaen ilgilenmek ve ulaşmak istedim kendisine...

http://www.mitsubishiclubturkey.com/vie ... &start=240

Bir de şunu belirtmek istiyorum ki otomatik hastasıyım, manuel araçlar bana özürlü gibi geliyor, binesim dahi gelmiyor, pis alıştık otomatiğe, derlerdi de inanmazdım...

Şimdi Colt ile ilgili tek şüphem şanzımanla ilgili...
Şimdiye dek hep düz otomatik kullandım, tiptronik ler hem sorunlu gelmiştir bana ama AMT başka gibi sanki, üretici GETRAG olunca...
Aslında Fiesta lardaki ASM ye çok benziyor, aynı firmamı yapıyor onu da bilen var mı?
Şüphem şu : Rampada geri kaçırma ve vites geçişlerinde çok sarsıntı var mı?

"2.el Colt almak isteyenlere tavsiyeler" adlı başlıkta kısmen cevap buldum ama tecrübe etmeden beni tatmin ediip etmeyeceğini anlayamayacağım galiba...

Eğer Fiesta nın ASM şanzımanı gibiyse mesele yok...ASM gayet başarılı çünkü, bu bahsettiğim sıkıntıları yok...eskiden beri sıkı bir Ford cuyumdur da :) aynı zamanda...

Neyse şimdilik bu kadar, en kısa sürede tekrar görüşmek dileğiyle, hergün mutlaka en az bir kez foruma bakarım...

Bir an evvel bana bir Colt bulun :))

Daha tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa daha iyi olabilir ama ben biraz yardımcı oluyum size. Benim aracım tam istediğiniz gibi bir araç "1.5 instyle + gp". Ancak yeni aldım arabamı, satmayı düşünürsem haber veririm. Pek sanmıyorum ama :)

AMT şanzuman 1.5 instyle'larda geri kaçıyor. Ancak el freni ile rahatça bu sorun çözülebiliyor. Nasıl yapıldığını forumda bulabilirsiniz. Makyajlanan coltta geri kaçırma sorunu yok. Vites geçişleri hakkında şunu söyleyebilirim. 1-2 ve 2-3 geçişleri biraz hantal. Ancak 3-4-5-6 geçişleri yağ gibi. Kesinlikle hissettirmeden, sanki tam otomatik bir araç kullanıyor gibi. Mükemmel bir zevki var gerçekten.

Umarım istediğiniz aracı bulursunuz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2012 23:01 
Kullanıcı avatarı

Eyvallah slahsnakes...Bu arada ne zaman ve kaça aldın, km ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2012 01:06 
Kullanıcı avatarı

momoracer,
Mitsu'da kullanılan AMT şanzuman, Getrag üretimidir, doğrudur; ve büyük ölçüde sorunsuz bir şanzumandır.
Ancak Hill-Holder destekli olmadığından geri kaydırma yapar, ama el freni ile kolayca aşılabilir bir husus, mesele bile değil; kaldı ki kalkış desteği ile araç da sana belli bir eğime kadar yardımcı oluyor. kafaya takılacak bir husus değil bu. (Makyajlısı da makyajsızı da böyle)
Vites geçişlerinde düşük süratlerde, örneğin 1-2 geçişini, hatta belki 2-3 geçişini de hissedersin; nihayetinde otomatikleştirilmiş manuel şanzuman bu, bir elektronik devre debriyaja basıyor, manuel bir araçta vites değişimini ne kadar hissediyorsan, en fazla o kadar hissedersin. gerisini de, 3'den sonrasını yani, hissetmezsin zaten.
selamlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2012 11:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
alışınca doğru zamnlarda ayağınızı gazdan çekerseniz düşü viteslerde bileneredeyse hissedilmiyor. ama yüksek ivmeyle hızlanıyorsanız silkeleme kaçınılmaz oluyor. tabi bir de yokuşlarda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2012 13:26 
Kullanıcı avatarı

evet...yavaş yavaş ikna olmaya başlıyorum, hayırlısı bakalım...şu baktığım araç bir temiz çıksın da gerisi gelir inşallah...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2012 13:47 
Kullanıcı avatarı

Araç: Mitsubishi Colt 1.5 Instyle + GP + Landi
Meslek: Araştırma Görevlisi
momoracer yazdı:
Eyvallah slahsnakes...Bu arada ne zaman ve kaça aldın, km ?

Bundan 3,5 ay önce 19000 tlye 35000 km'de iken aldım. Umarım siz de böyle temiz bir aracı böyle uygun bir fiyata bulabilirsiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye