Zaman: 29 Mar 2024 15:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2012 15:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: Mitsu arıyor...
Meslek: Hayra hizmet personeli
Kan grubu: 0RH-
Hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin inşallah...
Açıkçası benim de bütçem max 19.000 TL...
Fazlası zaten şu an Colt için fazla olur diye düşünüyorum, etmeyeceğinden değil, şu an piyasada satabileceğiniz max gider rakamı o bence...
Kaç model diyeceğim ama zaten en fazla 2006 olur herhalde...ama süper denk getirmişsin hocam, hem de + GP...satacak olursan mutlaka haberim olsun, yoksa hakkımı helal etmem :)
Rengi neydi?..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2012 16:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Mitsubishi Colt 1.5 Instyle + GP + Landi
Meslek: Araştırma Görevlisi
momoracer yazdı:
Hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin inşallah...
Açıkçası benim de bütçem max 19.000 TL...
Fazlası zaten şu an Colt için fazla olur diye düşünüyorum, etmeyeceğinden değil, şu an piyasada satabileceğiniz max gider rakamı o bence...
Kaç model diyeceğim ama zaten en fazla 2006 olur herhalde...ama süper denk getirmişsin hocam, hem de + GP...satacak olursan mutlaka haberim olsun, yoksa hakkımı helal etmem :)
Rengi neydi?..

Şurada fotoğrafları var:
viewtopic.php?f=33&t=3909

2006 model. Satmak istersem haber veririm mutlaka. Zor vu uzun sürecek bir işin içindesiniz kolay gelsin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2012 16:11 
Kullanıcı avatarı

Tamam şimdi hatırladım...bu arada ben colt a bir türlü yakıştıramadım laciverti yaaaa...

Hatta şuradaki yeni üye arkadaşın arcı çok hoşuma gitmişti, tam istediğim gibi ama sırf renk ve deri koltuk oluşu biraz daha düşünmeye sevketti beni...

viewtopic.php?f=37&t=3971

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2012 21:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: colt 1.3 invite
Meslek: memur
Kan grubu: 0(+)
arkadaşlar merhaba bende artık colt cu oldum.2008 model manuel 58 binde bir colt aldım.yalnız başıma gelen bir olayı size anlatmak istedim.aracı alınca 60 bin servisine sokmak istedim servise götürdüm.bana 60 bin bakımı için 900 lira çektiler.bende fiyatları bilmediğim için kabul etmek zorunda kaldım.bulunduğum yerdede başka servis yok.ben servisden çıkınca başka illerdeki servisleri aradım.bana en fazla 450 lira masraf çıkardılar.beynımden vurulmuşa döndüm.yapılan işlemler aynı.motor yagı,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi,bujilerin değişimi.ben bunları aradım durumu anlattım bana farklı farklı bahaneler sundular.bende genel merkezi aradım durumu anlattım.ilgileneceklerini söylediler.sonra beni malum servis aradı.bir yanlışlık olduğunu söylediler fiyatların yanlış hesaplandığını filan söylediler.yarın gelin tekrar hesaplayalım dediler kapattılar.10 dakika sonra tekrar aradılar fiyatı yarıya çektiler.yetkili servisin bunu yapması tuhafım gitti hakkımı aramasam yaklaşık 500 tl kazıklanacaktım..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2012 23:59 
Kullanıcı avatarı

mehmett yazdı:
arkadaşlar merhaba bende artık colt cu oldum.2008 model manuel 58 binde bir colt aldım.yalnız başıma gelen bir olayı size anlatmak istedim.aracı alınca 60 bin servisine sokmak istedim servise götürdüm.bana 60 bin bakımı için 900 lira çektiler.bende fiyatları bilmediğim için kabul etmek zorunda kaldım.bulunduğum yerdede başka servis yok.ben servisden çıkınca başka illerdeki servisleri aradım.bana en fazla 450 lira masraf çıkardılar.beynımden vurulmuşa döndüm.yapılan işlemler aynı.motor yagı,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi,bujilerin değişimi.ben bunları aradım durumu anlattım bana farklı farklı bahaneler sundular.bende genel merkezi aradım durumu anlattım.ilgileneceklerini söylediler.sonra beni malum servis aradı.bir yanlışlık olduğunu söylediler fiyatların yanlış hesaplandığını filan söylediler.yarın gelin tekrar hesaplayalım dediler kapattılar.10 dakika sonra tekrar aradılar fiyatı yarıya çektiler.yetkili servisin bunu yapması tuhafım gitti hakkımı aramasam yaklaşık 500 tl kazıklanacaktım..

Öncelikle siz de hoşgeldiniz Mehmet bey...
Aynen öyle dostum, hakkını aramasan, ayakta götürürler adamı...
Hangi şehir hangi servisten bahsediyorsun bilmiyorum ama bulunduuğun yeri belirtirsen (en azından profilinde) aynı şhirdeki arkadaşlardan yardım isteyebilirsin...
O yüzden kafana takılan hemen her konuda forumumuzdan mutlaka bir fikir ednebilirsin diye düşünüyorum...
"Önerilen Servisler" başlığından da faydalanabilirsin, üyelerin tavsiye ettiği birçok yer var, ille de sevise gitmek zorunda değilsin, servis her zaman en iyisini bilir ve yapar diye biirşey yok...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2012 21:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: mali
Araç: mitsubishi colt
Meslek: öğrenci
ben colt'umu bedavaya aldm o zmn :D 2010 model ve daha 28 bindeydi aldığımda ve de 3 aydr kullanyrm ancak hç bi problemle karşılaşmadm çok şükür =) araç taklalı ancak sanayide bayağı bi tanıdıklara gösterdik ve hiç bi problemi olmadığını ve motorun da iyi olduğunu sylediler. =) beyazköpekbalığıma aşığımm =))
Saygılar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2012 13:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: salih
Araç: mitsubishi colt-2010-amt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: AB+
yeni vergi sistemine göre daha az vergi ödemek isteyen herkez colt almalı ben ce....

Yazlık:195/50/15 goodyear
Kışlık: 185/55/15 michelen alpin a3

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2012 14:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
netreklam21 yazdı:
ben colt'umu bedavaya aldm o zmn :D 2010 model ve daha 28 bindeydi aldığımda ve de 3 aydr kullanyrm ancak hç bi problemle karşılaşmadm çok şükür =) araç taklalı ancak sanayide bayağı bi tanıdıklara gösterdik ve hiç bi problemi olmadığını ve motorun da iyi olduğunu sylediler. =) beyazköpekbalığıma aşığımm =))
Saygılar..

Aracı ne kadara aldınız? Taklali araç almak cesaret işi, hele ki amt vites ise.

sent from Xperia Neo V

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2012 12:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: yavuzalp
Araç: twingo 1,2 openair pack
Meslek: muhasebe
selamlar,belki forumunuzu 2.gündür okuyorum.az cok bilgileri depoluyorum.belki foruma yazdınız, ben oraları okuma fırsatı bulamamış olabilirim. gereksiz laf kalabalıgı yapıyorsam kusuruma bakmayın.satış ilanlarından özellikle manuel düz vites colt arıyorum fakat hiç biri denk gelmedi,ATM ne kadar iyi denirse densin, sac baş yolduran bir şanzıman.ben özellikle düz vites bulamazsam, colt defterini tümüyle kapatıcam. gercekten düz vites colt varsa, hangi model?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2012 12:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
yavuzaLp yazdı:
selamlar,belki forumunuzu 2.gündür okuyorum.az cok bilgileri depoluyorum.belki foruma yazdınız, ben oraları okuma fırsatı bulamamış olabilirim. gereksiz laf kalabalıgı yapıyorsam kusuruma bakmayın.satış ilanlarından özellikle manuel düz vites colt arıyorum fakat hiç biri denk gelmedi,ATM ne kadar iyi denirse densin, sac baş yolduran bir şanzıman.ben özellikle düz vites bulamazsam, colt defterini tümüyle kapatıcam. gercekten düz vites colt varsa, hangi model?

Coltların en sağlamı 2008 modelleri diye bilinir, buyrun efeniimm :D
viewtopic.php?f=37&t=4179

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2012 10:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: mali
Araç: mitsubishi colt
Meslek: öğrenci
SynTheSizer yazdı:
netreklam21 yazdı:
Saygılar..

Aracı ne kadara aldınız? Taklali araç almak cesaret işi, hele ki amt vites ise.

sent from Xperia Neo V

mat vites ne bilmiorm ama bnmki düz (manuel) vites. 18.250tl'ye aldım makyajlı colt'umu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2012 10:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
netreklam21 yazdı:
mat vites ne bilmiorm ama bnmki düz (manuel) vites. 18.250tl'ye aldım makyajlı colt'umu

AMT vites, bir kısım Mitsubishide bulunan otomatikleştirilmiş manuel vitestir. Manuel gibi çalışır ama debriyaj yoktur. Debriyajı bir robot kontrol eder. Otomatiğe aldığınızda vitesi de kendi kontrol eder. Yarı otomatik de diyebiliriz.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Neden ve nasıl cz3 aldım
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2012 22:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: PİtekantropusErektus
Araç: Colt Cz3
Meslek: Yönetici
Kan grubu: arh+
Küçük arabalar oldum olası bana sempatik geliyor. Bana aşırı yorgunluk ve maliyet getiren Dört arabamı satıp bir tane Mersedes B 150 aldıktan sonra da bu hastalığımın geçmediğinin geçenlerde farkına vardım.

Bir hafta kadar önce internette küçük arabalarla ilgili olara sörf yapıp onları teknoloji, fiyat ve performansları açısından karşılaştırmaya çalışırken bu foruma rastladım.

2007 yılında bayiye girerek inceleyip bilgi aldığım ancak arka stoplarını sevemediğim için uzak durduğum Mitsubishi colt'un cz3 diye anılan bir spor versiyonu olduğunu öğrendim. Google'ın görsellerindeki mercan kırmızısı renkli olanı görünce adeta vuruldum.Cz3 ü çizen mimar, eğer kadınlar yaratılırken bu projede görev alsaydı herhalde kadınlar daha güzel olurdu diye aklımdan geçirdim.

Sahibinden com'da "daha iyisini bulamazsınız" benzeri açıklaması olan siyah bir 2008 cz3 colt'u ertesi gün gördüm ve kullandım. Araba spoiler'i ile son derece kaslı ve sempatik bir görünüme sahipti , sanki kendi kendine kalkıp yürüyecek gibiydi ancak kullandığımda tam bir leş olduğu intibaı bıraktı bende. Yolun bütün gürültüsünü içeri alıyor üstelik de kendisi traktör gibi gürültülü çalışıyordu. Sahibi bagajına zeytinyağı tenekesi büyüklüğünde bir bas kolonu koymuş ses öne gelsin diye de sonradan eklendiği ilk bakışta görünen egzosta benzer iki tunel borusu eklenmişti. Bu düzeneği alıp indirim yaparmı diye sordum biz içindeki tesisatı söker atarız ama fiyat değişmez diye cevap verdi. Sırası gelmişken söyleyeyim böyle ticaret olmaz, söktüğün şeyin bir değeri varsa ya bedelden düşmeliydi yoksa zaten o pisliği söylenmeden atmalıydı.

Bir gün bir dükanda bir takım elbise beğendim pantolon üzerime olmadı, dükkan sahibine fiyat etiketi 400 Tl olan takımdan sadece ceketi kaça alabileceğimi sormak istedim, dilim sürçtü ve ceketi soracağıma "üstad sadece pantolonu alsam fiyat ne olu"r diye sordum ? adam sana 250 olur abi dedi ben de ceketi sar o zaman dedim. Karşılıklı bir hayli güldük sonra anlaştık.

Arabanın sporu olduğunu öğrenip beğendik ya. Hızımı alamadım doğru bayiye gittim spor yokmuş, satış temsilcisini arabaya atıp doğru temsa'ya gittim 2012 modeline baktım, benim için tam bir hayal kırıklığı oldu, arabanın ön görünümünün içine etmişlerdi üstelik koltukları kırmızı idi, daha sonradan satış temsilcisi bayilerde kalmış eski kasa varmı ve 2012 lerin diğer renklerinin de koltukları kırmızı mı diye bilgi vermek üzere beni aradı, maalesef tüm 2012'lerin koltukları kırmızı kumaştandı.

Ben bu araştırmadan anladım ki 2009 model eski kasa temiz bir 2. el cz3 almalıydım. İnternete baktım yine temiz ses izolasyonlu falan yazan bir ilan gördüm. İlan vereni aradım , olduğu yere yakın yerde ertesi gün bir toplantım vardı adresi aldım toplantıdan çıkınca uğradım arabanın sahibi okuldan yeni mezun olmuş genç bir hekimdi, otomobille bir tur attım inananılmaz keyif aldım, fiyatı sordum minik bir indirimm yaptı el sıkıştık, hafta sonu araba kalabilir mi dedi kalsın dedim kapora falan vermedim. Pazartesiyi iple çektim, hesap numarasını telefonla öğrenip parayı yatırdım koşa koşa gidip arabayı aldım.

Doktor, arabaya sesi cılız diye bir korna daha taktırmış, arka bölüme kapılardan trig alan gecikmeli sönen bir leed lamba koymuş bagaja avadanlık koymak için içi bölmeli mdf'den 2. bir yatay kat yapmış, üzerine 2 kat olduğu belli olmayacak bir kapak yapmış, işin garibi bu arabada da ekstra ses düzeni vardı doktor, koltukların altına slim ( ince ) aktif sub woofer'lar takmıştı, bunlar hiç belli olmuyorlardı ama sese hafif dokununca ben buradayım diyorlardı. Ben bu ses düzeni yaptırmanın hikmetini ertesi gün öğrenecektim. Doktorun yaptığı güzelliklerden bir de aux çıkışını radyonun altındaki gözün köşesine kıpırdamayacak bir jackla almış olması ve bunun yanına da bir telefon tutacağı eklemiş olması idi üstelik bunları çok zarif ve gözü rahatsız etmeyecek bir biçimde yapmıştı. Bunun haricinde arabaya inanılmaz bir ses izolasyonuyapmış arabanın orjinal yaylarını da daha sart olan performanslı araba yayları ile değiştirmiş olması idi.

Birazcık acemiliğim geçti sanarak ilk kavşakta bir performans denemesi yapmaya karar verdim, yeşil yanar yanmaz vitesi önceden A'ya aldığım cz3 'de gazı kökledim. Önce araba tepki vermedi sonra da arkadan araba çarptı zannettiğim bir fırlayışla böğürerek fırlayarak inanılmaz bir şekilde diğer arabalarla arayı açtı. ivmelenme o kadar ileri düzeydeydi ki herhalde uçak pilotlarının ci ( G) etkilenmesi de buna benziyordur dedirtti bana.

Akşam evde özene beze hazırladığım mp3 CD'sini cz 3 ün teybine taktığımda eror yazdı herhalde dedim teyp arızalı, sonra teybin mp3 çalmayabileceği aklıma geldi hemen kılavuzu açtım maalesef teyp mp3 çalmıyordu. Hemen iki ucu da erkek bir kablo bulup I fon'u aux girişine bağladım müzik folder'ından bir müzik seçtim sonuç harika idi. Ertesi sabah içine 2 gigabyt mp3 yüklediğim posta pulu büyüklüğündeki Ipod shufle'ı alete bağladım sonuç nefisti herkese tavsiye ederim.

Bu arada bir de spoiler sipariş ettim ( servis bunun spoileri bende yok dedi diye) internetten sipariş ettim ( 250 TL ) bakalım nasıl olacak renk şekil veya kalitede bir ekskliği varsa takmayacağım yeni birtane daha bakacağım.

Ben de bu klübün yeni üyesi olarak cz3 'ü neden tercih ettiği dilim döndüğünce açıklamaya çalıştım. Böyle bir arabam daha olduğu için tanrıya şükrediyorum ve onu kullanmaktan acaip keyif alıyorum.

En son ombudusman tarafından 06 Nis 2012 15:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2012 23:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: Colt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A-
Bana da bir Colt bulun :)
1.3 invite 2008-09 düz vites 50-60 bini aşmamış

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2012 10:24 
Kullanıcı avatarı

Sayın Ombdusman, öncelikle bilgileriniz doğru ise 57 yaşında bu ilginiz beni çok sevindirdi. Yaptığınız benzetmeler ise ayrı güzel; "Cz3 ü yapan kadınlar yaratılırken projede görev alsaydı herhalde kadınlar daha güzel olurdu diye aklımdan geçirdim." ve "Önce araba tepki vermedi sonra da arkadan araba çarptı zannettiğim bir fırlayışla böğürerek fırlayarak inanılmaz bir şekilde diğer arabalarla arayı açtı. ivmelenme o kadar ileri düzeydeydi ki herhalde uçak pilotlarının ci ( G) etkilenmesi de buna benziyordur dedirtti bana." benzetmelerinizi okurkan yüzümde yarattığınız tebessüm için ayrıca teşekkürler.

Nickinizden yola çıkarak arabuluculuk benzeri bir iş yaptığınızı düşündüm. Acaba ne iş yapıyorsunuz? Paylaşmanız mümkün mü?

Ve son olarak da aracınız hayırlı olsun, uzun süre sorunsuz bir şekilde bineceğiniz güzel bir araç almışsınız. Allah tekerinizi düz bastırsın. Şuan bir İzmir buluşması planlıyoruz. Mayıs veya Haziran ayında olacak sanırım. Gelmeniz mümkün olursa (G) etkisini bize de hissetme fırsatı tanırsanız çok mutlu oluruz. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2012 10:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
souldemon yazdı:
Sayın Ombdusman, öncelikle bilgileriniz doğru ise 57 yaşında bu ilginiz beni çok sevindirdi. Yaptığınız benzetmeler ise ayrı güzel; "Cz3 ü yapan kadınlar yaratılırken projede görev alsaydı herhalde kadınlar daha güzel olurdu diye aklımdan geçirdim." ve ...

bilakis ben de hiçbir şey anlamadım :D daha doğrusu anlamadığım tek cümle buydu :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2012 11:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: PİtekantropusErektus
Araç: Colt Cz3
Meslek: Yönetici
Kan grubu: arh+
Ben büyük bir şirkette Antipiracy Departmanı yöneticisiyim bana bağlı olan 20 civarında teknik personel ( encription sistemleri ve criptoloji uzmanı yazılımcılar, araştırmacılar kadrolu avukatlar vs. ) ile ayrıca 400'ü aşkın da sözleşmeli avukat var. Yaptığımız iş dolayısı ile katıldığımız sektörel yurt dışı toplantılarında , bizim şirket bizim konumuzda dünyanın en başarılı şirketi olarak değerlendiriliyor bunu ben ve ekibim başarıyoruz. Erkek adam sevdiği işi yapıyor ve başarılı ise para sorunu da olmayacak kadar para kazanıyorsa hayat ciddi şekilde bir keyif olmakta.

Eğitimde görev aldığım bir bayi toplantısında şirketimizin 10 yıllık olduğunu ancak benim 16 yıldır bu şirkette çalıştığımı söyleyince herkes gülmüştü. Açıklama yapınca daha da güldüler, ben haftasonları da çalışıp izin yapmadığım için çalıştığım iş günü süresi 16 yıla denk gelmekte idi.

Erkek adam sevdiğiğ işi yapıyorsa , başarılı ise ve para sorunu olmayacak kadar para kazanıyorsa yaşamak ciddi bir keyif oluyor. Biz de çok çalışmaktan gençken yapamadığımız bazı şeyleri şimdi yapmaya çalışarak kendimizi tatmin etmeye çalışıyor hatta geçmişi telefi etmeye çalışıyor olabiliriz.

Ben ilk arabamı 1980 yılında felçli babamı doktora götürmekiçin 350 TL’ye almıştım. 1966 model bir volkswagen’di, bu arabayı alabilmem için annem bana o zaman 150 tL’ye bozdurduğum 6 tane cumhiriyet altını vermişti üstünü borçla arabayı aldım hesabım evden peynir ekmek götürüp öğle yemeklerine para vermeden arabanın borcunu ödemekti. Fakat biz bu ülkede öyle öyle dönemler yaşadık ve öyle akıl almaz şeylere şahit olduk ki anlatınca gençler nerede ise inanamıyor.

350 TL’ye otomobil alan ben ertesi yıl okula başlayan oğluma divaresse’den 500 liraya ayakkabı almıştım, takib eden yılda da araba yıkayıcıları 5.000 Tl’den aşağı araba yıkamıyorlardı. Biz bu ülkede bir insan yaşamaı içinde devlet büyüklerinin asılıp asılma günlerinde bayramlar yapıldığını daha sonra da onlara anıtlar dikildiğini ve anma günleri tertip edildiğini gördük. Değerlerin ve değer yargılarının bir insan ömrü içinde bu kadar farklılıklar gösterdiği bir ülkede neyin doğru neyin yanlış olduğunu şiddetle savunmak kadar aptalca bir şey olmayacağını artık iyice kabul ettim.

En son ombudusman tarafından 06 Nis 2012 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Neden ve nasıl cz3 aldım
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2012 12:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
ombudusman yazdı:
Küçük arabalar oldum olası bana sempatik geliyor. Bana aşırı yorgunluk ve maliyet getiren Dört arabamı satıp bir tane Mersedes B 150 aldıktan sonra da bu hastalığımın geçmediğinin geçenlerde farkına vardım.

Bir hafta kadar önce internette küçük arabalarla ilgili olara sörf yapıp onları teknoloji, fiyat ve performansları açısından karşılaştırmaya çalışırken bu foruma rastladım.

2007 yılında bayiye girerek inceleyip bilgi aldığım ancak arka stoplarını sevemediğim için uzak durduğum Mitsubishi colt'un cz3 diye anılan bir spor versiyonu olduğunu öğrendim. Google'ın görsellerindeki mercan kırmızısı renkli olanı görünce adeta vuruldum.Cz3 ü yapan kadınlar yaratılırken projede görev alsaydı herhalde kadınlar daha güzel olurdu diye aklımdan geçirdim.

Sahibinden com'da "daha iyisini bulamazsınız" benzeri açıklaması olan siyah bir 2008 cz3 colt'u ertesi gün gördüm ve kullandım. Araba spoiler'i ile son derece kaslı ve sempatik bir görünüme sahipti , sanki kendi kendine kalkıp yürüyecek gibiydi ancak kullandığımda tam bir leş olduğu intibaı bıraktı bende. Yolun bütün gürültüsünü içeri alıyor üstelik de kendisi traktör gibi gürültülü çalışıyordu. Sahibi bagajına zeytinyağı tenekesi büyüklüğünde bir bas kolonu koymuş ses öne gelsin diye de sonradan eklendiği ilk bakışta görünen egzosta benzer iki tunel borusu eklenmişti. Bu düzeneği alıp indirim yaparmı diye sordum biz içindeki tesisatı söker atarız ama fiyat değişmez diye cevap verdi. Sırası gelmişken söyleyeyim böyle ticaret olmaz, söktüğün şeyin bir değeri varsa ya bedelden düşmeliydi yoksa zaten o pisliği söylenmeden atmalıydı.

Bir gün bir dükanda bir takım elbise beğendim pantolon üzerime olmadı, dükkan sahibine fiyat etiketi 400 Tl olan takımdan sadece ceketi kaça alabileceğimi sormak istedim, dilim sürçtü ve ceketi soracağıma "üstad sadece pantolonu alsam fiyat ne olu"r diye sordum ? adam sana 250 olur abi dedi ben de ceketi sar o zaman dedim. Karşılıklı bir hayli güldük sonra anlaştık.

Arabanın sporu olduğunu öğrenip beğendik ya. Hızımı alamadım doğru bayiye gittim spor yokmuş, satış temsilcisini arabaya atıp doğru temsa'ya gittim 2012 modeline baktım, benim için tam bir hayal kırıklığı oldu, arabanın ön görünümünün içine etmişlerdi üstelik koltukları kırmızı idi, daha sonradan satış temsilcisi bayilerde kalmış eski kasa varmı ve 2012 lerin diğer renklerinin de koltukları kırmızı mı diye bilgi vermek üzere beni aradı, maalesef tüm 2012'lerin koltukları kırmızı kumaştandı.

Ben bu araştırmadan anladım ki 2009 model eski kasa temiz bir 2. el cz3 almalıydım. İnternete baktım yine temiz ses izolasyonlu falan yazan bir ilan gördüm. İlan vereni aradım , olduğu yere yakın yerde ertesi gün bir toplantım vardı adresi aldım toplantıdan çıkınca uğradım arabanın sahibi okuldan yeni mezun olmuş genç bir hekimdi, otomobille bir tur attım inananılmaz keyif aldım, fiyatı sordum minik bir indirimm yaptı el sıkıştık, hafta sonu araba kalabilir mi dedi kalsın dedim kapora falan vermedim. Pazartesiyi iple çektim, hesap numarasını telefonla öğrenip parayı yatırdım koşa koşa gidip arabayı aldım.

Doktor, arabaya sesi cılız diye bir korna daha taktırmış, arka bölüme kapılardan trig alan gecikmeli sönen bir leed lamba koymuş bagaja avadanlık koymak için içi bölmeli mdf'den 2. bir yatay kat yapmış, üzerine 2 kat olduğu belli olmayacak bir kapak yapmış, işin garibi bu arabada da ekstra ses düzeni vardı doktor, koltukların altına slim ( ince ) aktif sub woofer'lar takmıştı, bunlar hiç belli olmuyorlardı ama sese hafif dokununca ben buradayım diyorlardı. Ben bu ses düzeni yaptırmanın hikmetini ertesi gün öğrenecektim. Doktorun yaptığı güzelliklerden bir de aux çıkışını radyonun altındaki gözün köşesine kıpırdamayacak bir jackla almış olması ve bunun yanına da bir telefon tutacağı eklemiş olması idi üstelik bunları çok zarif ve gözü rahatsız etmeyecek bir biçimde yapmıştı. Bunun haricinde arabaya inanılmaz bir ses izolasyonuyapmış arabanın orjinal yaylarını da daha sart olan performanslı araba yayları ile değiştirmiş olması idi.

Birazcık acemiliğim geçti sanarak ilk kavşakta bir performans denemesi yapmaya karar verdim, yeşil yanar yanmaz vitesi önceden A'ya aldığım cz3 'de gazı kökledim. Önce araba tepki vermedi sonra da arkadan araba çarptı zannettiğim bir fırlayışla böğürerek fırlayarak inanılmaz bir şekilde diğer arabalarla arayı açtı. ivmelenme o kadar ileri düzeydeydi ki herhalde uçak pilotlarının ci ( G) etkilenmesi de buna benziyordur dedirtti bana.

Akşam evde özene beze hazırladığım mp3 CD'sini cz 3 ün teybine taktığımda eror yazdı herhalde dedim teyp arızalı, sonra teybin mp3 almayabileceği aklıma geldi hemen kılavuzu açtım maalesef teyp mp3 çalmıyordu. Hemen iki ucu da erkek bir kablo bulup I fon'u aux girişine bağladım müzük folder'ından bir müzik seçtim sonuç harika idi. Ertesi sabah içine 2 gigabyt mp3 yüklediğim posta pulu büyüklüğündeki Ipod shufle'ı alete bağladım sonuç nefisti herkese tavsiye ederim.

Bu arada bir de spoiler sipariş ettim ( servis bunun spoileri bende yok dedi diye) internetten sipariş ettim ( 250 TL ) bakalım nasıl olacak renk şekil veya kalitede bir ekskliği varsa takmayacağım yeni birtane daha bakacağım.

Ben de bu klübün yeni üyesi olarak cz3 'ü neden tercih ettiği dilim döndüğünce açıklamaya çalıştım. Böyle bir arabam daha olduğu için tanrıya şükrediyorum ve onu kullanmaktan acaip keyif alıyorum.

Bu ve biraz alttaki mesajınızın tamamını okuduktan sonra hemen mesaj sayınıza baktım. Keza daha önce neden hiçbir yazınızı okumamışım diye kendime kızacaktım. Sadece 2 mesajınız varmış.. Klubümüze hoş geldiniz.. Aracınızın fotolarını ve sizin güzel yorumlarınızı merakla bekliyorum..

Bu arada izolasyon ve ses sistemi hakkında biraz daha detay verirseniz sevinirim. Acep izolasyonu nerede yaptırdı genç tohtor..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2012 13:41 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
PİtekantropusErektu
Hoşgeldin Üstad,
her anlamda güzel paylaşımlarını bekliyoruz ;)

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2012 14:34 
Kullanıcı avatarı

İsim bile manidar; PİtekantropusErektus- İnsan türü içinde ayağa kalkan ilk atamız.

Doğan arkadaşımızın da dediği gibi yazılarınızda farklı bir tat var. İnsan memnun oluyor sizin gibilerini aramızda görmekten. İyiki gençliğinizin acısını çıkartma kararı almışsınız ve iyi ki bir Mitsubishi ile bu kararı hayata geçirmişsiniz ki bizler de sizi tanımışız. Bu arada ben de Bursa'da avukatım. Gerçi bahsettiğiniz büyüklükte bir firmanın partnere ihtiyacı olmaz ancak korsana karşı Bursa'da yapılacak bir işiniz olursa elimden geldiğince seve seve yardımcı olurum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye