Zaman: 28 Mar 2024 19:05

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 14:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: taner
Araç: mitsubishi colt cz3
Meslek: satış temsilcisi
Kan grubu: a-
Merhaba arkadaşlar ,
Bende aranıza yeni katıldım.31.12.2012 günü 2008 model 85.000 de bi cz3 satın aldım.Aracın muayenesi yoktu ve 1 anahtar kayıptı o şekilde kabul ettim. Aracı eşim kullanacak o yüzden servise götürmek istiyorum(muayeneden geçerken sıkıntı çıkarmasın diye).Sorum yetkili bi servise mi götürmeliyim yoksa başka tavsiyeleriniz olurmu.Ayrıca farklı uyarılarınız varsa önemle dikkate alıcam.Sorularınız olursa cevaplayabilirim .
Şimdiden teşekkürler

Not:başka bi başlık altına daha aynı yazıyı yazdım.yani mükerrer oldu ama nereye yazacağımı bilemedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 16:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Bana sorarsan aracı yeni aldığın için ilk bakımını yetkili serviste yaptır, hem kafan rahat olsun hemde bi sıkıntı problem varsa erken teşhis etmiş olursun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 20:07 
Kullanıcı avatarı

evet toşu bende ,bugün eyüp mar oto yu aradım yarın sabah 09:00 a randevu aldım.umarım sıkıntısız geçer,sonuçları paylaşıcam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013 14:10 
Kullanıcı avatarı

toşu yazdı:
Bana sorarsan aracı yeni aldığın için ilk bakımını yetkili serviste yaptır, hem kafan rahat olsun hemde bi sıkıntı problem varsa erken teşhis etmiş olursun.

Arkadaşlar tekrar Merhaba,
aracı 03.01.2013 günü İstanbul/eyüp Mar oto yetkili servise götürdüm.Araçta hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler.Rahatladım.hatta fiyat olarak çok uygun almış olduğumu belirttiler.sadece disklerde ve balatalarda değişim yaptırttım.egsoz pulu ve rot ayarı ile birlikte 460 tl tuttu.ertesi gün araç muayenesine götürdüm ilk seferinde geçmedi.xenon farlardan dolayı.onları değiştirdim ve araç geçti.tek eksiği kasko kaldı.Herkese teşekkürler.Ayrıca servisten oldukça memnun kaldım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013 14:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Gözün aydın, yetkili servisten bunları duymak insanı çok rahatlatıyor.
Tavsiyem 3 kuruş fazla ver bundan sonraki bakımlarınıda yetkili serviste yaptır.
Güle güle kullanırsın inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013 12:01 
Yeni kasa colt fazla tutulmuyormuş ve savruluyormuş. Bu gerçekten böyle mi???

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013 13:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Alakası yok. Eski kasa ile yeni kasa arasında savrulma olarak fark yok. Tek fark güvenlik ve donanım açısından. Eski kasada airbag fazla, yeni kasada donanım fazla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 11:11 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Salih yazdı:

Focus ile yaptığım birçok hareketi Colt ilede yaptım.
Tamam Focus kadar değil ama, kendi sınıfında lider diyebilirim Yol tutuşda.
İncelememe göz atabilirsiniz;
http://otomobiltestgaraji.blogspot.de/2 ... e-amt.html

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 22:38 
_opeth yazdı:
Salih yazdı:

Doğru bilgi için buraya bakın.

Aslında ben colt almayı düşünen bir kullanıcıyım. Daha önce kullanmadım. Bir eski kasa colt sahibi bana şöyle dedi:" Bunun yeni kasası fazla tutulmuyor hem yolda da savruluyor." Ben kendisine böyle birşeyi ilk defa duyduğumu söyledim ve inanmadım. Sanırım aracını satmaya çalışan çakalın teki..:)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013 20:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: skoda fabia
Meslek: memur
arkadaşlar bu coltun altının yüksekliği ne kadar. Mesela ölçüsü veya diğer bazı araçlarla karşılaştırırsak. Mesela benim sattığım fabia ile yada polo ne bileyim çevrenizdeki herhangi bir araçla. benim araç tercimde kriter sıralamalarım:
1-altının yüksek olması
2-Otomatik kullanımı kolay olmalı( benim için farketmez de eşim de kullanacak)
3-sağlamlık ve sorunsuzluk. ( Bu markayı düşünmemein sebebi bu)
4-Görünüşü, içinin genişliği
5- Sürüş keyfi ve konfor.
sıfır alıp bu kriterlerime uyarsa kolay kolay satmamayı düşünüyorum. İkinci elde değer kaybedebileceğini de bildiğim halde.
Bu kriterlere göre yine de colt dermisiniz arkadaşlar cvb larınızı bekliyorum.
Birkaç yazı da colt ses sorunu başlığına yazmıştım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013 21:48 
muallim81 yazdı:
arkadaşlar bu coltun altının yüksekliği ne kadar. Mesela ölçüsü veya diğer bazı araçlarla karşılaştırırsak. Mesela benim sattığım fabia ile yada polo ne bileyim çevrenizdeki herhangi bir araçla. benim araç tercimde kriter sıralamalarım:
1-altının yüksek olması
2-Otomatik kullanımı kolay olmalı( benim için farketmez de eşim de kullanacak)
3-sağlamlık ve sorunsuzluk. ( Bu markayı düşünmemein sebebi bu)
4-Görünüşü, içinin genişliği
5- Sürüş keyfi ve konfor.
sıfır alıp bu kriterlerime uyarsa kolay kolay satmamayı düşünüyorum. İkinci elde değer kaybedebileceğini de bildiğim halde.
Bu kriterlere göre yine de colt dermisiniz arkadaşlar cvb larınızı bekliyorum.
Birkaç yazı da colt ses sorunu başlığına yazmıştım.

İsmail bey altının yüksek olma konusunda kendi yaptığım geniş çaplı araştırmaları aktarmak istiyorum. Öncelikle polo ve fabia altı yüksek diye kıyaslanmaz bile normal yere yapışık bir şehir arabası. Bizim coltların teknik verilerde yerden alt yüksekliği 155 mm. Birçok aracın 125 mm civarlarındadır. Şöyle bir kıyaslama vereyim skoda yeti green modelin yerden yüksekliği de 155 mm dir. Clio 3 hb 120 mm. Aynı zamanda coltun süspansiyon avantajıda var. Süspansiyon sert olduğu için esneme payı çok düşük. Ben aracı aldıktan sonra etrafımdaki birçok arkadaş jip e benziyo senin araba dedi :) belki bundandır.
Şimdi gelelim sizin kullanım amacınıza Her ne kadar colt piyasadaki en yüksek araçlardan olsa da sizin kullanacağınız bölge belkide çok engebelidir. Colt altı yüksek olsada bir şehir aracıdır. Bulunduğunuz yerde toprak yollar varsa küçük bir yağmurda çamura saplanma riskiniz var. Bunun çözümü de gerçek bir jip almaktır. Diğerlerine ustalar cevap versin.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013 22:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Orkun
Araç: Colt idi
Meslek: M.Mühendisi
Merhaba Muallim81
Benim araç yeni kasa colt yerden yükseklik 15.4 cm (katalog verisi) aracımı garaja park ediyorum önceden 206 vardı o banko vuruyordu ama bunda olmadı :)
Aracım otomatik şanzıman gayet iyi zaten getrag marka referanslarına bakılırsa anlaşılıyor ne kadar kalite olduğu easytronic gibi değil tam otomatik şanzımanlar gibi benzin içmez :D
Sağlamlık kesinlikle tartışılmaz 206 daha bende iken 1 yaşına girmişti arabanın her yanından ayrı ses haa sende zaten forumda dolaştığın için farkındasın ses ve a sütünü problemi dışında ben sorun etmedim hatta ses bile muamma :roll: araba ne yapsın yollarımızda hep kazı çalışması :evil: Sorunsuzluk konusunda arabanın ..... anladın sen onu yapan vatandaşın altında arabada illaki sorun çıkar ama bilinçli binici zorlamaz üzmez arabasını :friends:
Coltun iç ferahlığı herkesi saşırtacak şekilde geniş ve ferahtır.Pikaçuda olsa yeni kasada olsa bence her ikiside yakışıklı :beer:
Ben şu ana kadar şehir içi kullandım ve park etme kolaylığı açısından çok memnunum
Şimdilik benden bu kadar fiyat performans bakımından on numara :vauv:
saygılarımla

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013 18:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: 2006 Mitsubishi Colt 1.3 Mt
Meslek: Çevre Mühendisi
Benim pikaçudan tek bir şikayetim var şuana kadar. Vites geçişleri çok sert bence, yani albea da bile daha kolay geçiyor vitesler hatta renault spring ten bile kötü diyebilirim. Geçişler çok köşeli sanırım ki bir türlü de alışmadım hele geri vitese çoğu zaman geçmiyor bile. Şu geçişleri rahatlabilsem aracın konforu da inanılmaz artacek bence. Var mıdır bir yolu yordamı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013 22:59 
Kullanıcı avatarı

almak üzereyim. resimlerden karar veremedim arkadaşlar. Gümüş gri mi beyaz mı daha güzel sizce. her arabanın çok yakışan renkleri oluyor. Mesela benim 2005 fabiaya kırmızı yakışıyordu. Bir de nissan note dedi bir arkadaşım karşılaştırma yapabilirmiyiz. Bakalım belki de yarın kararım netleşecek...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 10:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
muallim81 yazdı:
almak üzereyim. resimlerden karar veremedim arkadaşlar. Gümüş gri mi beyaz mı daha güzel sizce. her arabanın çok yakışan renkleri oluyor. Mesela benim 2005 fabiaya kırmızı yakışıyordu. Bir de nissan note dedi bir arkadaşım karşılaştırma yapabilirmiyiz. Bakalım belki de yarın kararım netleşecek...

Beyaz araç sahibi olarak yeni kasa ise Beyaz derim, pikachu kasada da beyaz derim çünkü pek bulunmuyor ama gri de kötü değil öte yandan...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 10:29 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

muallim81 yazdı:

Benim aracım gri renkti, çok memnundum. Kiri pek göstermiyordu.
İmzamda İncelemelerim kısmında var, oradan resimlere bakabilirsiniz ;)

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2013 20:16 
Kullanıcı avatarı

Beyaz elegance amt aldım arkadaşlar katkılarınız için teşekkürler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2013 11:06 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun, güzel seçim ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 03:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oktay
Araç: Colt Elegance AMT
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0Rh+
muallim81 yazdı:
Beyaz elegance amt aldım arkadaşlar katkılarınız için teşekkürler..

Hayırlı olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 20:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: hikmet
Araç: colt
Meslek: idareci
Kan grubu: 0rh+
Çok güzel anlatılmış . bende yeni bir colt sahibiyim. Çok memnunum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye