Zaman: 28 Nis 2024 01:16

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011 13:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Abi Allah kerim ya Rabbilalemin herşeyin hayırlısını nasip etsin insana. Amin. Ben böylede gidiyorum daha ekonomik oluyor :) ama pek tabi biryerden bir yere gitmek gerçekten ızdırap oldu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2011 11:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Carisma arayışında
Meslek: Bilişim Network Tasarım
Kan grubu: B(-)
tez zamanda yenisi daha iyisi nasip olur inşaallah Yasin kardeş...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2011 12:14 
Kullanıcı avatarı

Amin ibrahimcim Allah razı olsun kardeşim. Bugün aynı benim ex aşkımın 4 kapılısını gördüm. İnsanın içi hafif bir burkuluyor ya... :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2011 16:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: CZ3 2011
Meslek: Bilgi Islem
abi ben dün görmüştümde bizim orda cz3 görünce dedim sen olabilirmisin diye arabayı sattığını göremedim okurken forumu ama senin yazını okuyarak aldım bu arabayı çok teşşekür ediyorum mükemmel bi araba almama sebep olduğun için ayrıca o siyah cz3 ile nerdeyse hergün yan yana geliyoruz onunkide yeni kasa köpekbalığı şeklinde ön tamponu ama bendeki yan çaşpiyeller spoiler egzoz ve daha alçak sisli ön tampon onda mevcut değil tüm cz3 ler aynı değilmi ? ayrıca arabadan çok çok hoşlandım tekrar çok teşşekür ederim :) saol mesut abi seninde hayırlı günlerde kullanmanı dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2011 09:18 
Kullanıcı avatarı

Kardeşim sen benim sattığım aracı görüyorsundur GR 1532 plaka onlar bahçeşehirden gelip bizim atakentin içinden geçip işlerine gidiyorlar :) muhtemelen onları görüyorsun plakasına bak GR 1532 ise benim sattığım araçtır. İnvite o araç senin aracından 2 hava yastığı ve cruise control var onda.

En son termin tarafından 22 Nis 2011 09:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2011 09:21 
Kullanıcı avatarı

AeOnFLuX yazdı:
abi ben dün görmüştümde bizim orda cz3 görünce dedim sen olabilirmisin diye arabayı sattığını göremedim okurken forumu ama senin yazını okuyarak aldım bu arabayı çok teşşekür ediyorum mükemmel bi araba almama sebep olduğun için ayrıca o siyah cz3 ile nerdeyse hergün yan yana geliyoruz onunkide yeni kasa köpekbalığı şeklinde ön tamponu ama bendeki yan çaşpiyeller spoiler egzoz ve daha alçak sisli ön tampon onda mevcut değil tüm cz3 ler aynı değilmi ? ayrıca arabadan çok çok hoşlandım tekrar çok teşşekür ederim :) saol mesut abi seninde hayırlı günlerde kullanmanı dilerim.

Estağfirullah kardeşim o yazıyı insanlara doğru olanı göstermek için kaleme aldım. Aracını kullandıkça Allah razı olsun deseniz yeter...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2011 11:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Adaş abi sana benim Lancer dan alalım yaw :)
Şimdilik işin görülür, hem zaten adaşız bide modeldaş oluruz :D

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2011 12:54 
Kullanıcı avatarı

Yasinim şuan istesemde birşey alamam ocak ayından sonra inşallah. 1990 lı yıllardan kalma bir lancer alabilirim inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2011 14:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
ALLAH gönlüne göre versin abi :)

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2011 14:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: tufan
Araç: adalı
Meslek: mimar
Kan grubu: 0rh+
kaporamı verdim 2 gun sonra bende 0 colt'umu alıyorum. tum yorumlarınıza tesekkurler dostlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2011 23:49 
Kullanıcı avatarı

üstad geç oldu geç gördüm hakkını helal et hayırlı uğurlu olsun Allah ağız tadı ile kullanabilmeyi nasip etsin inşallah. Amin. Allah kazalardan belalardan kem gözlerden kem sözlerden saklasın. iyi günlerde kullan inşallah. Amin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2011 08:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
Colt hakkında bende görüşlerimi yazmak istiyorum arkadaşlar.

Aracımı alalı 22 gün oldu. 2011 Colt 1.3 Elegance Cleartec.

öncelikle aracı almak için çok uğraş verdim. akrabalarıma colt alacağım dediğim zaman başka araba mı yok? ikinci eli yok, parçası pahalı, napacan colt'u gibi birsürü söylemlerle karşı çıkanlar oldu.
bense hep yakıtının azlığını mercedes ortaklığı ile yapıldığını çok kaliteli araç olduğunu donanım seviyesinin yüksekliğine göre fiyatının çok uygun olduğunu anlattım durdum.
sonunda hep beraber bayiiye gidip test sürüşü yaptık ve içini falan inceleyince fiyatınıda görünce aslında güzel araçmış demeye başladılar.
neyseki sonunda aldım bende aracımı...

şimdi parça parça yeni alacak arkadaşlara tarafsız görüşlerimi yazacağım..

1)İç hacim;

öncelikle aracın dıştan görünüşü ile içinin alakası bile yok. bende 96 corolla vardı inanın C sınıfı ve sedan olmasına rağmen ondan daha geniş diz mesafeside daha uzun. aracın hacmi çok iyi çok rahat arkaya 3 kişi çok çok rahat oturduğu gibi 4 kişi bile oturabilir. tavan mesafesi zaten inanılmaz büyüklükte aracın içine binince arka camlar lazerli olduğu halde bile çok ferah. benden hacim olarak 10 puan üzerinden 9 aldı.
1 puan eksiği ise bagajının küçük olması. aslında küçük diyoruz ama bizler sedan araca alıştığımız için küçük geliyor. aslında normal bir B sınıfı araç bagajı kadar işte.

2)Performans;

Performans diyince 2.0 ve üzeri araçlar hep aklımdadır. ama çok 1.4 araç kullanmama rağmen ilk defa 1.3 motorlu bir aracın böyle kaçıp gittiğine şahit oluyorum. hani kendim binip test etmeseydim sallıyorlar derdim bende. araç 3500 devirden sonra şahlanıyor resmen sanırım MIVEC bu devirlerde devreye giriyor ve kendini hissettiriyor. bu aracın muadili 1.3 - 1.4ler değil 1.6 ve üzeri araçlardır. klima açık kapalı motor için hiç farketmiyor. 10 üzerinden 10

3)Donanım;

Bu aracın en çok hoşuma giden yanlarından birisi şu oluyor.

Arkadaşlarla yada komşularla aramızda geçen konuşmalar hep aynı....

-Hayırlı olsun sıfır aldın demi?
-Evet abi sıfır.
-Kaça aldın?
-XXX Tl'ye
- iyiymiş fiyatı, klima falan var demi o fiyata???
- otomatik klima, c.control, start&stop,lazerli camlar,far sensörü,yağmur sensörü,park sensörü,abs,ebd,srs,ön arka sisler,aux çıkışlı mp3 çalar, Isıtmalı elektrikli aynalar,Follow me vs vs vs diye ben sıralarken o şaşkın ifadeyi o hayretli dudak bükmeyi görmeye alıştım artık :D
- Allah Allah yaa bu nasıl bir araçmış böyle bunların hepsi standart mı?
-Tabi abi tek donanım var herşey var işte.
-Yakıtı nasıl?
-Abi sıfır aldın antalyaya gittim yarım depo ile ortalamam 4.5lt idi.
-Yok yaaa yanlışın var kaç km ki?
-Valla abi fotolarını bile çektim 562km yolu yarım depo ile gittim. 1 depo 1000km üzeri götürüyor..
-Valla çok iyiymiş bu aracı ben ilkdefa böyle olduğunu gördüm,duydum...
-Bu araç mercedes-mitsubishi ortak yapım...birçok parçası smartfoura aitmiş.
-Hayret valla süpermiş. bizim XXX de araç alacaktı dur onada söyliyimde baksın.
-Baksın abi pişman olmaz.,
-Valla olmaz harikaymış. ( bu arada içine falan bakıyor oluyorlar )

aynen bu konuşmaları defalarca yaşadım. 10 üzerinden 9 (9 vermemdeki tek sebep bu donanımda bir aracın arka camların manuel olması)

4)Yol Tutuş;

B sınıfı ve yüksekliği göze aldığınızda böyle bir yol tutuşunu sergileceğini beklemeyeceğiniz derece iyi bir tutum sergiliyor. araç gerçekten yolda giderken durma hisside olsa virajı alma hisside olsa güven veriyor. bence sınıfına göre çok çok iyi. 10 üzerinden 9

5)Yakıt;

Yukarıda da belirttiğim gibi ankaradan antalaya gittim 562km yi 4.5 ortalama ile yarım depo ile gittim. yakıtı gerçekten süper ötesi.
şehir içi çok test edemesemde uzun yolda beklediğimden fazlası ile az yaktı.

10 üzerinden 10

6)Konfor

koltuklar gerçekten kaliteli ve rahat. motor sesi içerde olduğu gibi ama bu kimini rahatsız ederken benim gibi motor sesini duymaktan zevk alanlar için hiç problem değil. yol sesi ise normal derece alıyor. zaten yol sesi almaması için C sınıfı değil D sınıfında bile ancak sayılı araçlarda yol sesi gelmiyor. yoksa bugün gidin birçok C sınıfındaki araçlara bakın onlarda çok farklı değil. bence konforu güzel

10 üzerinden 8

7) Genel;

Genel itibariyle bu fiyata bu donanımda bu genişlikte bu kadar az yakan başka bir araç varsa getirsin anahtarı değiştirelim :D
ben aylarca araştırdım. bütün araçları sırf aklım kalmasın diye tek tek inceledim. eleye eleye 2 araç arasında kalmıştım 30 bine colt 36 bine jazz
sonra jazz 38bin olunca hemen onu eledim ( ayrıca motoru çok zayıf kalıyordu ). coltu düşünmeden aldım.
2000km yol yaptım hala iyikide colt almışım diyorum. Alacak herkesede içtenlikle rahatça alabilirler diyorum.

Saygılar....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2011 12:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: salih
Araç: mitsubishi colt-2010-amt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: AB+
2010 colt amt keşke bende 1 yıl sonra alsaydım da bazı extralarım olsaydı....invate olarak aldık biz elegans yok tu o zaman her neyse colt güzel ve kaiteli araaç............

Yazlık:195/50/15 goodyear
Kışlık: 185/55/15 michelen alpin a3

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2011 23:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: colt elegance amt
Meslek: memur
Kan grubu: A-
Arkadaşim hayirli olsun, günümüz şartlarinda senin kadar araştirip düşündükten sonra alinabilecek en mantikli, her ihtiyacini karşilayabileceğin, en sorunsuz otomobili aldiğini bilmeni isterim, Kimileri o etraftaki ' 2eli yok, parçasi pahali ' diye avaz avaz bağiran, hala Türkiyeyi 90 li yillardaki ülke zannedipte gidip kamyonla parayi markaya verenleri dinleyip Colt almaktan vazgeçebiliyor ama emin ol istesende arabadan soğuyamiyosun çünkü seni hep mutlu ediyor,,, Emsallerinde daha perfonsmansli ((0-100 açisindan söylüyorum, bilmediğim bişey varsa affola)) herhangi bir atmosferik motor olmayişi ve kalkiştan sonra uzunca bir süre otobanlar hariç millete nal toplatmak bence en güzeli , ekonomi hususuda devlet memuru için en güzeli tabiki,,,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2011 01:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
Ahmet bey teşekkür ederim. gerçekten aylarca araştırdım ve herşeyini bilerek aldım. iyikide colt almışım. gerçekten çok memnunum.
bu arada bugün 19km ankara trafiğinde kullandım aracı kızılayın dur kalk trafiğine girdim. yol çalışması olan yerde 4 şeritten tek şeride düşmüş
orada dakikalarca oyalandım. aralarda 2.vites 80km hıza ulaştığım oldu. sakin kullandığım oldu otoparklara girdim çıktım bol durmalı oldu yani
yol bilgisayarı 7.1 gösteriyordu. demekki şehir içi (benim gibi şunu sormaya dur ekmek almaya dur,para çekmeye dur
vs vs birde dediğim gibi yer yer çok yoğun trafik vardı) bunlar olmadan tek noktadan tek noktaya normal ışıklar normal trafikte 6-6,5lt civarı yakacağından eminim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 11:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: İlker Bilir
Araç: Mitsubishi Colt AMT 2011
Meslek: Öğretmen
Bende sıfır Colt AMT alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracın rengi de Granit Kahve. Bu renk Colt da mükemmel duruyor. Aracı 15 gündür kullanıyorum. Şu ana kadar çok memnunum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 12:46 

İsim: ERDEM
Araç: 2008 Colt amt
Meslek: Matematik Öğretmeni
hayırlı uğurlu olsun hocam, iyi günlerde kullanınız...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 15:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: taner
Araç: öz
Meslek: müh
arkadaşlar aranıza yeni katıldım. bende colt almak istiyorum. ama bir sorum var. 2011 model 1.3 amt invite ile 2011 model 1.3 elegance arasında donanım olarak ne gibi farklar var acaba? benim görebildiğim invitelarda ön sis farı yok, ama 4 airbag var. elegancede ise 2 airbag ve ön sis farı mevcut.

Başka ne gibi farklar vardır acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 16:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
karartmalı arka cam, far ve yağmur sensörü, park sensörü ve de ön tarafta nikelajlı çıta var elegance donanımda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 16:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: taner
Araç: öz
Meslek: müh
cevabınız için çok teşekkür ederim. bunlar dışında başka fark yok diyorsunuz yani.. peki 2011 amt invite yada elegance temiz bir colt en fazla ne kadar eder?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 96 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye