Mitsubishi Club Turkey
http://www.mitsubishiclubturkey.com/

MİTSUBİSHİ COLT 2006 AMT YARI OTOMATİK
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=8&t=14943
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yazar:  vedatde [ 03 Eki 2019 14:19 ]
Mesaj Başlığı:  MİTSUBİSHİ COLT 2006 AMT YARI OTOMATİK

Merhaba arkadaşlar

aracım mitsubishi colt 2006 modem amt yarı otomatik

1-Aracımla bazen çok olmuyor tabi bu hata ; N alıp arabayı çalıştırdığımda ayağım frene basılıyken 0 atıyor vites,Geçenlerde de arabayı çalıştırıp biraz gittim yavaşlayıp frene bastığımda 0 attı vites bu sorunla karşılaşan oldumu ?

2-Bugün arabayı çalıştırdığımda motor ışığı yandı sönmedi ( bu önceden de 3-4 kez oldu ) araba gitmiyor çok yavaş gidiyor kontağı kapatıp 5 dk sonra çalıştırdığımda normal çalışıp gidiyor.Ama ışık sönmüyor tabi daha önce olduğunda servise götürene kadar söndü ışık.Bilgisayara bağladı usta hiç bir sorun çıkmadı.Kullanmaya bağlı olduğunu amt şanzımanlarda bu tip sorunlar olduğunu söyledi. Sizin başınıza böyle bir şey geldimi ne önerirsiniz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yazar:  av.ilhami [ 14 Eki 2019 09:51 ]
Mesaj Başlığı:  Re: MİTSUBİSHİ COLT 2006 AMT YARI OTOMATİK

Colt otomatiklerde Aktüatör arızası olabiliyor. belirtileri nedir bilmiyorum. eskiden 800 TL. civarında idi şimdi 1600 TL. civarındaymış. ikinci bir çözüm ihitmali yazılım güncelleme. Sonuç itibariyle Yetkili servise gitmeniz gerekecek sanırım.

Yazar:  canztr [ 07 Kas 2019 17:11 ]
Mesaj Başlığı:  Re: MİTSUBİSHİ COLT 2006 AMT YARI OTOMATİK

Dediğiniz şeyler normal değil. Aktivatör yani robotunuzun ömrü bitmek üzere olabilir. genelde normal kullanımda 100k ve katlarında bu sorun yaşanmaktadır. Baskı balata değiştirirken bu robot değiştirilmemekte ve kısa bir zaman sonra bu da değişim gerektirmektedir. Diğer bir sıkıntılı durum ise takan ustalık işidir. İyi takılamazsa robotu kısa zamanda yersiniz. Aracınızın km ve baskı balata değişimini belirtmemişsiniz. Eğer bunlar yakın zamanda yapılmışsa ikinci bahsettiğim ustaya yok eğer değilse aktivatörün ömrünün yakın olmasına işaret eder diye tahmin ediyorum.

1. sayfa (Toplam 1 sayfa) Tüm zamanlar UTC + 3 saat
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/