Zaman: 29 Nis 2024 20:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 49  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2012 00:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: ahmet
Araç: atakan
Meslek: sigortaci
bu tip performanslı arabalarda daha önceki sahiplerinin hor kullanmış olması ihtimali insanı korkutuyor.

alıp bir süre kullandıktan sonra satma zamanı geldiğinde 3 kapılı olması nedeniyle satamayıp elde kalması ihtimali korkutuyor.

bu fiyata alınırmı açıkcası bilemiyorum, galiba bakıp karar vermek lazım.

sizce bu ayarda bir araba (temiz olduğunu varsayarsak) kaça olursa almak lazım denir? (2-3 yıl kullandıktan sonra fazla zarar etmeden elden çıkarmakda hesap edilirse)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2012 14:33 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Aracımı, bagajının bebek arabasını ve eşyalarını rahat almayacak olması sebebiyle satmayı düşünüyorum arkadaşlar.
Fiyatta bir miktar pazarlık vardır.
Bilgilerinize.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 414/detay/

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2012 17:07 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Evo34 yazdı:
Aracımı, bagajının bebek arabasını ve eşyalarını rahat almayacak olması sebebiyle satmayı düşünüyorum arkadaşlar.
Bilgilerinize.

Abi,

hakkında hayırlısı olsun...pazar ola...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2012 22:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: colt 1.3 invite
Meslek: memur
Kan grubu: 0(+)
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.ben de colt almayı düşünüyorum.bir araç var 2008 model 50 binde kayıtlarda bir kazası görünüyor 400 tl civarı masrafı var.bir parça boyası var.arka kapıda.19000 lira istiyor.aracı görmedim resimlerini gördüm sadece.gidip arabaya bakacağım.ne dersiniz bu araç bu fiyata alınırmı.kendi arabam clio yeni araba almadan bunu satamıyorum.araba hergün lazım eşim oğlumu bakıcıya götürmek zorunda:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2012 22:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Araç AMT mi yoksa MT mi?
Aracı yetkili servise göstermeden almayın yetkili servis onay verirse fiyat normal bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2012 23:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: colt 1.3 invite
Meslek: memur
Kan grubu: 0(+)
araç manuel.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2012 14:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: özhan
Araç: 2011 lancer 1,5 invite ov
Meslek: mühendis
Evo34 yazdı:
Bilgilerinize.

Hocam ben eski kasa 2009 model 41000 de, temiz AMT'yi 22000'e aldım, sizin biraz fiyat düşürmeniz gerek sanırsam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2012 15:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: firat
Araç: colt
Meslek: öğretmen
Fırat hocam,
Bir de bence en önce şunun kararını vermeniz lazım. alacağınız araçtan öncelikli beklentiniz az yakan keyifli bir araç olması mı, istediğiniz an satabileceğiniz, satarken de minimum zarar edeceğiniz -belki de hiç zarar etmeyeceğiniz- bir araç olması mı? bir tercih yapmalısınız, ikisini de istiyorum diyebilirsiniz pek tabii. bu sizin geleceğe dönük genel ekonomik beklentilerinizle ilgili, örneğin ben aldığım aracı önümüzdeki 5 sene satmam diye düşünüyordum, gittim sıfır colt aldım; aksi bir durumda yönelimim farklı olabilirdi. bu bağlam önemli gibi...
selamlar...

edit: bir de konu arananlarda ya da kıraathane'de devam ettirilmeli; editör(ler)e saygılar...

mesajlarıma cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. ""Beklentim: az yakan keyifli bir araç, istediğim an satabileceğim, satarken de minimum zarar edeceğim bir araç olmalı,"" C sınıfı denilmişti , araç kesinlikle otomatik olmalı...benzinli otomatik olanlar çok yakıyor(colt dışında) 9-..-12 litre/100 km...megane hb dizel otomatik ş.içi 5.2---vw golf dizel ş.içi 5,2 litre/100 km...fakat bütçemi aşıyor,50-55 bin lira...
sormak istediğim şu : Era dizel otomatik colt ile aynı fiyata alınabiliyor, birde astra hb3 dizel otomatik araç var 5 bin farkla, Era dizel veya classic astra hb3 alırsam tavsiyeleriniz ne olur? forum konusu olan mitsubishi araç dışına çıktım ama sormam gerekiyor...umarım yine anlayışla karşılarsınız... bu arada Diyarbakır'da bir tane colt var demiştim eşim dün yolda görmüş alacağımız araç biraz daha geniş ve büyük bir araba olmalı diyor, Soğuk ve kar yağışı olan bu günlerde hepinize kazasız , belasız sürüşler dilerim,
teşekkür ederim,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2012 18:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Aracın genişliği gayet makuldür Fırat hocam. Eşiniz dış görünüşe aldanmasın. Belki bagaj biraz küçük gelebilir ama onun da asıl nedeni bizim genelde büyük bagajlara alışık olmamız. Neticede bu araç yük taşımak için değil. Ben Colt bagajına 2 Adet battal boy bavulu çok rahat sığdırıyorum. Biz iki kişilik aileyiz. Bir yere bir haftalığına gitsek böyle bir bagaj hacmi bize hayli hayli yetiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2012 02:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
fırat öğretmenim
kişisel olarak hyundai benim gerek estetik gerekse de kalite açısından beğendiğim bir araç değil. astra hb dizel otomatik olabilir ama, iki yakın arkadaşımda var 2011 model dizel otomatiği (easytronic). 1.3 motor, vergi avantajı da var; kolay satılır sonra, malzeme kalitesi de emsallerine göre fena değil, esp olması kış şartlarında ciddi bir avantaj. ben de düşünmüştüm bu aracı almayı zamanında, colt'la karşılaşınca vazgeçtim. sorunlarına gelince, öncelikle forumlarda sürekli bir şanzuman probleminden bahsedilmekte idi o zaman, diğer yandan 1.3 motorun özellikle kalkışlarda yeterli olmadığı yönünde eleştiriler var, ki ben buna bizatihi şahit oldum, astra kalkana kadar colt yolu yarılamış olur; bir de arkadaşım iki kez turboyu değiştirdi, bu hususta da bir sorun olduğu belli, gerçi bu sorun arkadaşın sert kullanım alışkanlıklarıyla da ilgili olabilir. (ilk değişim aracın ilk ayında oldu; aracı alıp hemen uzun yola çıkarsan, rodaj falan dinlemeyip de basarsan turbo mu kalır arkadaş) neyse, bence sorunları yok değil, ancak alınabilecek bir araç diyebilirim.

sonra colt için onun dıştan görünüşüne aldanmayın, zira 'abi bunun içi dışarıdan göründüğü gibi değilmiş' sözlerini ben bu aralar çok duyuyorum; onun içine şöyle içine oturup bir bakmak lazım. geçen bahsettiğim astranın arka koltuğuna oturdum, colt kesinlikle astraya göre daha geniş. ha bagaj hacmi için aynı şeyi söylenir mi emin değilim, belki dört kişilik bir aile için küçük kalabilir.
selamlar...

edit: ben toyota auris'in 1.4 dizel otomatiğine de (Multimode) bakın derim, bütçe uyar mı bilmiyorum ama varsa şehrinizde şubesi, gidip bir deneyin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2012 16:13 
Kullanıcı avatarı

ekhnaton yazdı:
fırat öğretmenim
kişisel olarak hyundai benim gerek estetik gerekse de kalite açısından beğendiğim bir araç değil. astra hb dizel otomatik olabilir ama, iki yakın arkadaşımda var 2011 model dizel otomatiği (easytronic). 1.3 motor, vergi avantajı da var; kolay satılır sonra, malzeme kalitesi de emsallerine göre fena değil, esp olması kış şartlarında ciddi bir avantaj. ben de düşünmüştüm bu aracı almayı zamanında, colt'la karşılaşınca vazgeçtim. sorunlarına gelince, öncelikle forumlarda sürekli bir şanzuman probleminden bahsedilmekte idi o zaman, diğer yandan 1.3 motorun özellikle kalkışlarda yeterli olmadığı yönünde eleştiriler var, ki ben buna bizatihi şahit oldum, astra kalkana kadar colt yolu yarılamış olur; bir de arkadaşım iki kez turboyu değiştirdi, bu hususta da bir sorun olduğu belli, gerçi bu sorun arkadaşın sert kullanım alışkanlıklarıyla da ilgili olabilir. (ilk değişim aracın ilk ayında oldu; aracı alıp hemen uzun yola çıkarsan, rodaj falan dinlemeyip de basarsan turbo mu kalır arkadaş) neyse, bence sorunları yok değil, ancak alınabilecek bir araç diyebilirim.

sonra colt için onun dıştan görünüşüne aldanmayın, zira 'abi bunun içi dışarıdan göründüğü gibi değilmiş' sözlerini ben bu aralar çok duyuyorum; onun içine şöyle içine oturup bir bakmak lazım. geçen bahsettiğim astranın arka koltuğuna oturdum, colt kesinlikle astraya göre daha geniş. ha bagaj hacmi için aynı şeyi söylenir mi emin değilim, belki dört kişilik bir aile için küçük kalabilir.
selamlar...

edit: ben toyota auris'in 1.4 dizel otomatiğine de (Multimode) bakın derim, bütçe uyar mı bilmiyorum ama varsa şehrinizde şubesi, gidip bir deneyin...

Gökhan hocam cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
corolla auris 1.4, 50bin civarı aşıyor beni,
gaziantep'te yeğenim sx4 suzuki otomatik kullanmış , mitsubishi gibi japon üretimi diyor bakım vs. herşeyi iyi diyor. hanımla sx4 alalım mı diyoruz, fiyatı da colt'a çok yakın, aksesuar vs. eklenecek, 15binde bir bakımı var, auris 1.4 motor kullanılmış -ya da aynı seri motor-,
valla son kararımızı vermek üzereyiz, bu hafta içi netleşecek tabi sizin görüşünüzüde okumak isterim,
çok sağolun,
Allah kazasız belasız sürüşler versin,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2012 20:34 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar merhaba,
sıfır ya da ikinci el araç için bir seçim yapılacaksa ve o aracın segmenti ve ismi neredeyse belliyse alım öncesi nelere dikkat edilmelidir?
ikinci elde 1.5 dizel colt alınacaksa km değeri en fazla kaç olmalı, 90 bin km uygun olur mu?
hayırlı geceler,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2012 09:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 2005 COLT 1.3 - Invite AMT- LPG
Meslek: Mak. Müh.
Kan grubu: A +
Arkadaşlar merhaba, DH'de bir arkadaş FABIA ile COLT arasında kalmış, size zahmet bir el atsanız da arkadaşı da COLT'lasak. Ekteki mesajdan da anlaşıldığı üzere tam bir colt sever kişiliğine sahip olduğu anlaşılıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_5713690 ... k_57298306

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2012 14:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Üzeyir
Araç: 2009 COLT 1.3 INVITE AMT
Arkadaşlar şimdiden bana cevap yazacak arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum.

Şuan kullanmakta olduğum 2004 ford fiestam var dizel.
Satıp model yükseltmeyi düşünüyorum. Eşimin de isteği ile otomatik vitese yöneldik. Araştırmalarımda Colt bana daha cazip geldi. Artılarını eksilerini okudum.

Size sorum şu olacaktı; 2010 veya 2011 üzeri için ikinci elde km'si fazla yüksek(30 40k) olmayan bir COLT'u kaça alırsak iyidir.
Geçtiğimiz 6 aya göre fiyatlar nasıl değişti. Örnek verirseniz hem karşılaştırma imkanım daha fazla olur hem de kandırılmamış olurum.

Yani; 2010 40.000 Km 6 ay önce kaç liraydı şimdi kaç lira oldu gibi.

LPG Kiti: WentGAS (25.000 km'de takıldı.)
Araç km: 50.000 km

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2012 11:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yiğit
Araç: satıldı
atayum yazdı:
Arkadaşlar merhaba, DH'de bir arkadaş FABIA ile COLT arasında kalmış, size zahmet bir el atsanız da arkadaşı da COLT'lasak. Ekteki mesajdan da anlaşıldığı üzere tam bir colt sever kişiliğine sahip olduğu anlaşılıyor.

bu kadar colt'çunun içinde ben :D
gittim abiye tecrübemi anlattım, telefonla falan görüşmek istedi, görüştük. hemen Antep'teki siyah colt'u aldı. kendim daha alalı 2 gün olmuşken umarım araçta bir şey çıkmaz ileride de hayır duasını alırım, araç temiz diyor gerçi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2012 13:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: Colt 1.3
yigit+ yazdı:
atayum yazdı:

gittim abiye tecrübemi anlattım, telefonla falan görüşmek istedi, görüştük. hemen Antep'teki siyah colt'u aldı. kendim daha alalı 2 gün olmuşken umarım araçta bir şey çıkmaz ileride de hayır duasını alırım, araç temiz diyor gerçi.

Temiz hocam merak etme. kar yağdı kapının önünde duruyor karata. Şimdilik memnunum. Servise sokacağım sivasa gidince.
Ama 2. ve 3. vites te gaza köklenince arabaya resmen bitiyorum. Süper bi ses çıkıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2012 16:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
osoriko yazdı:
yigit+ yazdı:
atayum yazdı:

Temiz hocam merak etme. kar yağdı kapının önünde duruyor karata. Şimdilik memnunum. Servise sokacağım sivasa gidince.
Ama 2. ve 3. vites te gaza köklenince arabaya resmen bitiyorum. Süper bi ses çıkıyor.

osman öğretmenim hayırlı olsun,
korkarım bu senin iyi günlerin; giderek daha çok bağlanacaksın, hatta teypi kapatıp o sesi dinleyeceksin. :LOL:
selamlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2012 18:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: Colt 1.3
atayum yazdı:
osman öğretmenim hayırlı olsun,
korkarım bu senin iyi günlerin; giderek daha çok bağlanacaksın, hatta teypi kapatıp o sesi dinleyeceksin. :LOL:
selamlar...

Gerçekten çok tatlı geliyor. Gaza öyle bi basasım geliyorki anlatamam. Sırf düşük viteslerde yüksek devir kullanmak için tüp taktıracağım. :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2012 14:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: cetin
Araç: 2008 colt invite
Meslek: danisman
selam, yaklasik 1 haftalik 2008 model 24000 km colt invite amt sahibiyim (22000 Tl ye aldim, kazasiz boyasiz), aracin benim gozumden kisaca artilari ve eksileri;

artilari;
malzeme kalitesi yuksek
motoru oldukca guclu ve guzel bir surus keyfi veriyor
yakit tuketimi oldukca makul
ic hacmi oldukca genis
muzik sistemi guzel

eksileri;
esp, asr, hill holder (bence tum yari otomatik sanzimanlarda kesinlikle standart olmali)
ses yalitimi dusuk
sag ve sol ondeki citalar donuslerde gorus kalitenizi bozabiliyor

ek olarak; frenden ayaginizi cektiginizde arac hareket ediyor, bu hafif egimli rampalarda araci tutabiliyor,
arac default 'D' de basliyor, 'R' ye gecislerinde hic sorun yasamadim, arac bostayken frene basmadan otomatige ya da manuele gecmiyor (ekranda '0' yanip sonuyor, rampa asagiya giderken yari otomatik sanziman cok kullanisli degil o yuzden boyle durumlarda manuel kullaniyorum.

bunlarin haricinde sormak istediginiz sorulariniz olursa yorumlamaya calisirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2012 18:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: oğuz
Araç: 2011 colt cz3
Meslek: öğrenci
Kan grubu: AB -
Sormak istedigim bişi var cztlerin turbo ömrü ne kadardır ortalama 70 80 bin km civarında bi czt ne kadar süre götürür turbo masrafı yapmadan:)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 49  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye