Zaman: 12 May 2024 22:23

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2010 12:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Selamın Aleyküm Arkadaşlar... Colt araç almayı düşündüğüm zamanlarda yaptığım araştırmalarımda içeriye çok ses aldığı söylenmişti bana... Kendi aracımı test sürüşü yapmadan almak gibi bir hata yaptığım için içim içimi yemişti... Fakat şu kadarını söylemek istiyorum 2011 coltlarda ses izolasyonu gayet başarılı motor kaputun arkasına doğru yatay yerleştirilmiş olmasına rağmen motor sesi içeriye gelmiyor diyebilirim... Camları açtığınız zaman ise motor sesinin içeriye geldiğinin farkına vardım ama bu normaldir sanırım... Ayrıca yol sesini içeri almakla ilgilide söylemek istediğim şey şu geçen hafta sonu erikliye gittim ve hiç rahatsız etmedi beni aracın ses yalıtımı... Bilmiyorum insanların bununla ilgili beklentileri nedir... beni rahatsız etmedi açıkçası...

Tüm arkadaşların fikirlerini bekliyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2010 14:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdal
Araç: colt 1.3 amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: B(+)
aynen katılıyorum,ilk aracım fabia 1.2 idi 3 yıl kullandım üst devirlerde çok bağırıyordu
colt da böyle bir sıkıntı yok,sadece vites A modunda 1.vites de ilerlerken motor sesli
çalışıyor,hatta bi kaç arkadaş arabaya binince dizelmi diye sormuşlardı,özetle colt gürültülüdür demek bu araca haksızlık olur kanaatindeyim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2010 18:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
as size şunu söyleyim : benzinli BMW 1 serisi de sessiz değil...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2010 22:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Ben yeni kasa colt'a da bindim. Eskisi ile fark yok. Belki 1.3 1.5 farkıdır bilmiyorum. Eski kasa 1.5 ile yeni kasa 1.3 arasında izolasyon farkı yok. Kullanıcıların kişisel görüşü lastik ve yol durumundan, araç içerisindeki kişi sayısı ve aracın soğuk/sıcak durumundan çok etkileniyor.

Benim kendi aracım bazen bana çok gürültülü gelirken, bazen de oldukça şaşırtıyor. Örneğin dizel getz i olan bir arkadaş arabada ses yok çok güzel demişti şaşırmıştım.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2010 01:23 

İsim: .
Araç: .
Meslek: .
...

En son senolgonul tarafından 25 Eki 2011 02:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2010 11:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Agalar arkadaşımda 1.5 colt var. daha yeni denedim aracı. Hani eskiden colt aracım vardı ama yine de unutmuşumdur diye sesini. Üzülerek söylküyorum ki colt sessiz bir araç değil. Hele şimdi fiesta kullanınca anladım. Dizel olmasına rağmen daha sessiz diyebilirim. Özellikle de sürüş esnasında, kasislerden filan geçerken. rolantide colt daha sessizdir tabi. benim de çalışan motora marş yapma hatam olmuştu colt kullanırken.
Onca zaman sürdüm ama sonuçta. sessiz değil. ama rahatsız edici de değil. belki amt vitesteki 1-2 geçişindeki devir boşluğu o kadar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2010 11:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: TUNÇ
Araç: PEUGEOT 301 DCI
Meslek: oto yedek
Kan grubu: arh+
SynTheSizer yazdı:
Ben yeni kasa colt'a da bindim. Eskisi ile fark yok. Belki 1.3 1.5 farkıdır bilmiyorum. Eski kasa 1.5 ile yeni kasa 1.3 arasında izolasyon farkı yok. Kullanıcıların kişisel görüşü lastik ve yol durumundan, araç içerisindeki kişi sayısı ve aracın soğuk/sıcak durumundan çok etkileniyor.

Benim kendi aracım bazen bana çok gürültülü gelirken, bazen de oldukça şaşırtıyor. Örneğin dizel getz i olan bir arkadaş arabada ses yok çok güzel demişti şaşırmıştım.

Arkadaşın belirttiği gibi bazen çok gürültülü gelen araç bazen,de hakikaten şaşırtıyor bu nasıl oluyor her halde böyle bir yazılım yok bazen sesli, bazen sessiz bir araç olur,mu yahu,derken biraz arka koltuklardan ,biraz bagaj kapağının arkasındaki plastik aksamdan,yine bagajın içerisinin görülmemesini sağlayan parçadan gelen sesleri buldum esas bu bazen gelen bazende gelmeyen sesler arka koltuklardan oluyor çok düzgün şekilde ayarlanmalı tamamen arka tarafa yaslan,mamalıdır ve bunlar için
yapılacak olanlar ise bagaj kapağının arkasındaki plastiğin içi beslenecek kaporta ile birleşen kısımlar çift taraflı bant ile sıkıştırılacak,yine bagajın iç kapağından gelen seslerinde örtüldüğünde değen plastik aksamla arasına süngerimsi bir madde koyulmasıyla kesiliyor bütün bunları okuyan arkadaşlar bu ne kadar problem demesin colt bu sınıftaki araçlarla mukayese edilmeyecek kadar kaliteli bir araçtır sadece mıtsubıshı TÜRKİYE,YE gönderdiği araçlarda izolasyona dikkat etmesi lazım
bu yollarla ancak bu kadar birde araçları 2005 ve 2006 olanlar kapı fitillerine çok sık olmamakla birlikte kaliteli silikon kullanmalılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2010 11:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
Benim aracta dediğiniz gibi bazen ses cok cansıkıcı bazen hic hissetmiyorum.ama otobanda giderken 130km sonra her nekadar ses güzel olsada bir zaman sonra kafa kaldırmıyor.(sesi acıp bangır bangır müzik dinlesende).bana göre ne yaparsak yapalım bu araclardan cok fazla bişey beklememek gerekir diye düşünüyorum.zaten gerekenden fazlası mevcut.bu arabalar şehir içi 90km gecmeyeceksen görevini fazlasıyla yerine getiriyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2010 12:10 
Kullanıcı avatarı

kardeşler siz ne düşünürsünüz bilmiyorum... ama şuna katılıyorum birinci vitesten ikiye geçerken motordan gürültü geliyor bunu kabul ediyorum ama ilk vites geçişi olduğu için normal görüyorum... onun haricinde ben yol sesi dahi almadım erikliye giderken sadece erikliye giderkende değil normal şehir içinde kullanırkende aynı bana tıpkı bir yarış arabasını anımsatıyor... zaten bu makineyi sakin kullanmakta mümkün değil gibi geliyor bana ama yavaş kullandığım zamanda gayet tatlı bir gidişi var bu benim fiattan sonraki ikinci arabam daha önce renault symbol de kullanmıştım bir dönem kendi aracım değildi tabi ki ama fiat palio ve symbol ile karşılaştırdıktan sonra colt cz3 benim otomobilim... Beni korkutan aracın seriliği çok seri bazen zaptetmekte zorlanıyorum uçuyor birden altımdan :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2010 02:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
termin yazdı:
Selamın Aleyküm Arkadaşlar... Colt araç almayı düşündüğüm zamanlarda yaptığım araştırmalarımda içeriye çok ses aldığı söylenmişti bana... Kendi aracımı test sürüşü yapmadan almak gibi bir hata yaptığım için içim içimi yemişti... Fakat şu kadarını söylemek istiyorum 2011 coltlarda ses izolasyonu gayet başarılı motor kaputun arkasına doğru yatay yerleştirilmiş olmasına rağmen motor sesi içeriye gelmiyor diyebilirim... Camları açtığınız zaman ise motor sesinin içeriye geldiğinin farkına vardım ama bu normaldir sanırım... Ayrıca yol sesini içeri almakla ilgilide söylemek istediğim şey şu geçen hafta sonu erikliye gittim ve hiç rahatsız etmedi beni aracın ses yalıtımı... Bilmiyorum insanların bununla ilgili beklentileri nedir... beni rahatsız etmedi açıkçası...

Tüm arkadaşların fikirlerini bekliyorum...

lancer var bendede erikliye giderim bende hep kısmetse çarşamba yine gidicem. erikli yolları asfalttır erikli gökçetepeye gidiyorum ben kölerden sonra yollar mıcır. alt takım lıngırdamaya başladı o yollardan sonra galiba :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 09:38 
Kullanıcı avatarı

Tüm arkadaşların fikirlerini bekliyorum...[/quote]
lancer var bendede erikliye giderim bende hep kısmetse çarşamba yine gidicem. erikli yolları asfalttır erikli gökçetepeye gidiyorum ben kölerden sonra yollar mıcır. alt takım lıngırdamaya başladı o yollardan sonra galiba :)[/quote]

Zaten yolların kötülüğü değilmidir araçların tamamını telef eden benim mitsubishi colt almaktaki en büyük nedenlerimden biride otomobilin sağlamlığıydı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 10:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Bence çok rahatsız edici bir ses var arabada.
hem motor sesi hem yol sesi artık çok canımı sıkmaya başladı borcu bitse hemen satıp daha konforlu bişeyle değiştirmeyi düşünüyorum
ama o kadar araştırdım üstüne 3-4 bin lira daha koysakta colt ayarında bir araç alamıyoruz
sonuç çok rahatsız edici yol ve motor sesi olmasına rağmen fiyatına göre hala en avantajlı araba...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 16:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mete
Araç: 2010 Mitsubishi Colt 1.3 Amt Invite
Meslek: bilgi işlem
Kan grubu: 0Rh+
Arkadaşlar sizi bilmem ama ben coltumun motor sesine hastayım... birden motorun bağırıp şahlaması ve öndeki aracın sağa geçip yol vermesi benim için büyük bir zevk :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2010 10:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
aynen katılıyorum kardeşim,sesten ürküp sağa kaçıyo keratalar :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2010 16:05 
Kullanıcı avatarı