Zaman: 23 May 2024 12:16

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2011 11:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: oguz
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
Kan grubu: orh+
Merhaba Ustalarım..
Aracım 1.6 16V , 2000 Model Carisma

Aracımda ateşleme olmuyor.. Bujiler söküldü, kontrol edildi ,bujilerde ateşleme var. benzin pompasına bakıldı, benzin geliyor.. hava girişinden sprey sıkılıp çalıştırılmaya çalışıldı,yine ateşleme olmadı.. bujiler kurutuldu yine tık yok.. bilgisayara bağlandı, herhangi bir hata vermedi.. marşa basınca bujiler çatır çatır ateşleme yapıyor ancak pistondaki benzin yanmıyor... marşa basınca yağlambası hemen sönüyor ( bu normal mi )... ateşleme sıralamasında mı bir sıkıntı var acaba... pistonlara yağ girmesi gibi bir ihtimal olabilir mi acaba, yani özetle yanma yok, acil yardımlarınızı bekliyorum.. Birde bilgisayar için varsa sensör değerleri eliniz de var mı???

En son Okaya tarafından 16 Haz 2011 19:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2011 19:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: oguz
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
Kan grubu: orh+
Kimse cevap vermemiş.. o zaman ben söylim.. çin , tayland malı parça almayın, çıkma da olsa orjinalden vazgeçmeyin.....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2011 13:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Tecrübesi olan olsa eminim yazardı, siz yaşadığınız tecrübeyi lütfen aktarın ki sizinle aynı sorunu yaşayanlar aynı durumda kalmasın.

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2011 02:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Değer
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI Elegance
Meslek: Kimya Müh.
@Okaya
Aynı sorun açtığım başlıkta da belirttiğim gibi benim de başıma geldi. Marşa bastığımda sanki benzin yokmuş gibi marş basıyor ama bir türlü ateşlemiyordu. Önce immobilizerdan şüphelendik, değilmiş. Sonra benzin pompası benzin basmıyor herhalde dedik, ama geliş hortumunu çıkarıp arka koltukları da sökerek depodan çıkış kontrol edildiğinde benzin gelişinde sorun yoktu. Benzin çıkışında sorun olup olmadığını araç çalışınca görebilirdik ama ben yine de yetkili servise götrüdüm uygun cihaza bağladık marşa bastık pompa basınç değerleri kitapçıkta yazanla aynıydı.
Sonra elimizde kalan tek şey, enjektör açmaması oldu. Bu motor enjektör açmıyor ki çalışmıyor derken, enjektör beynine oradan da hemen yanındaki ana roleye (trafo gibi bir şey, elektriği gerekli yerlere dağıtıyor.) baktık ve sorun ondaymış bulduk. Küçük bir tamiratla çalıştı. Gerçi başka sorunları vardı ama çalıştı sonuçta. Bu uğraşmayı ve çözümü Bostancı Sanayiden Karataş Elektronik Ramazan Usta ya borçluyum. tavsiye ederim.

Saygılar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: