Zaman: 28 Mar 2024 18:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: carisma far sorunu
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018 17:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: burak
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: serbest
Kan grubu: a
merhaba 99 model carisma otomatik vites arac sahibiyim. farkların artık hiç aydınlatmıyor.içlerindekı reflektörleri karardı gibi. acaba farları temizletsem ne kadar etkılı olur. halojen lambarları söküp led yada hıd trafolu xenon takmak istiyorum ama hangisi daha kullanışlı olur bilmiyorum 100 120 lira civarı bi harcamayla en iyi aydınlatmayı hangisinden alabilirim acaba eskişehirde ikamet ediyorum bilfiğimiz bi yervarsa yönlendirebilirmisiniz.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: carisma far sorunu
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2018 09:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Hoşgeldiniz;
Bildiğim bir yer yok
sanırım ampulleriniz H4 olması lazım. H4 olan ampül çeşitlerine bakılabilir.
farlarda ışık rengi denilen Kelvin derecesi önemli. 4300-6500 arasında led alabilirsiniz. rakam düştükçe renk sarıya döner ve bu nedenle de yağmur ve sisli havalarda düşük derece iyidir. 6500 den fazlasını sakın almayın kuru havalarda bile -dışardan mavi eflatun vs. albenili görünse de- aydınlatma özelliği azalır.
Ben aracıma sarı ve beyaz yanan çift renk led aldım: ilk açtığında sarı yanıyor aç-kapa yapınca beyaz yanıyor. başka çift renk ledlerde önce beyaz sonra sarı yanabiliyor. Fiyat olarak sizin limitleri +50 TL. aşsa da bence değer.
Led alırken Lümen değerinin yüksek olanını alın: ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2018 16:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: null29
Araç: 2001 Carisma 1.6
Meslek: boş
benim de bildiğimde h4 olması lazım. ben niken marka led kullanıyorum memnunum. internetnet alacaksanız satıcıya aracın marka modelini yazarak uyumluluğunu sorun.

Aracın farlarını bende temizletmeyi düşünüyorum. farlar içerisine su almış nikelajlar da hafif pas tutan yerler var.niyetim önce farları sökmek sonra, ısıtıp camını çıkarıcam, daha sonra pas sökücü, sirke, kola gibi şeylerle pası gidermeye çalışacağım. Olmadı sprey nikelaj boya yada krom sprey boya ile üstünden geçerim. Far camlarını ise zımpara değilde başka bir şekilde temizleme yöntemi varmış onu yaptırıp, akvaryum silikonu ile camı takmayı düşünüyorum. Sende deneyebilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2018 17:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
ben de far merceklerini temizleyeceğim. ancak sök tak zor olduğu için ampülleri söküp montaj deliğinden içeri biraz tazyikli camsil vs. sıkmayı düşünüyorum. spiral esnek çubukla da bezle silebildiğim kadar sileceğim. bakalım ne kadar işe yarayacak. işe yaramazsa basıncı arttırıp mercekleri yerinden sökcem :crazy:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: