Zaman: 03 May 2024 06:26

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2016 12:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cengiz
Araç: Mitsubishi Carisma
Meslek: Bilgisayar
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 gün önce 2003 Model 1.8 GDI Otomatik(Motion Plus) aldım. Araç tertemiz, bütün bakımları yapılmış. Fakat birkaç sorunum ve sorum var :) Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- Göstergede Benzin uyarı ve Eco Mode lambası yanmıyor. Ayrıca küllük ışığıda bir yanıyor bir yanmıyor. Aklıma sigortalar geldi ama sizce neyden kaynaklanır ? Tamiri kolay birşeymidir ?
2- Yol bilgisayarındaki yakıt tüketim 11-12 lt den aşağı inmiyor.(Sakin kullanım ş.içi) Birçok arkadaş 7-8 lt gibi değerlerden bahsediyorlar.
3- Yol bilgisayarı neredeyse boş depoda kalan Km. 120 gösteriyor. Bu normal midir ?
4- Ve yine yol bilgisayarındaki dış sıcaklık bölümünde EE yazıyor, araçta orjinal radyo yok. Birçok yerde bunun radyodan kaynakladığını ama aynı zamanda 2003 modellerde radyo ile alakası olmadığını okudum. Doğru mudur acaba?

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..Şimdiden teşekkürler ve saygılar...

En son TheKingLeon tarafından 15 Şub 2016 22:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2016 12:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
bildiğim mevzu değil ama eco mod için aç-kapa düğmesi olması lazım. bu düğme var mı? basmanıza rağmen mi yanmıyor.
yakıt tüketimi de şehir içi çok fark eder.her şehrin bölgenin farklıdır. kıyasladığınız araçlar sizinki gibi hem gdi hem otomatik mi?
eko mod kapalı konumda ise muhtemelen ondandır.
ben bilecikteyim. dizel opeli olan burdaki arkadaş bile 13 litreden aşağı düşmemiş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2016 13:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cengiz
Araç: Mitsubishi Carisma
Meslek: Bilgisayar
av.ilhami yazdı:
bildiğim mevzu değil ama eco mod için aç-kapa düğmesi olması lazım. bu düğme var mı? basmanıza rağmen mi yanmıyor.
yakıt tüketimi de şehir içi çok fark eder.her şehrin bölgenin farklıdır. kıyasladığınız araçlar sizinki gibi hem gdi hem otomatik mi?
eko mod kapalı konumda ise muhtemelen ondandır.
ben bilecikteyim. dizel opeli olan burdaki arkadaş bile 13 litreden aşağı düşmemiş.

Eco Mode için herhangi bir düğme göremedim. Bildiğim kadarıyla otomatik devreye giriyormuş ama yine de tam bilmiyorum.
Kıyasladığım araçlarda gdi ve otomatik. Çok aşırı dur-kalk olmaksızın gerçekten aşırı sakin kullanımda değerler 11-12 lt, soğuk motordan da kaynaklanıyor olabilir diye düşündüm.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 76 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: