Zaman: 23 Eki 2021 02:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: U1073 arıza kodu
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2017 12:23 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Ara 2015 12:44
Mesajlar: 16
İsim: TACETTİN
Araç: 2007 COLT
Meslek: İŞÇİ
Yaş: 56
U1073 Motor Hata Kodu
U1073 OBD Kodu İçin Çözüm Kontrol Edin:
U1073 motor kodu bir tür ağ sorunu gibi görünüyor, tek tek anlam ve çözüm göstermeye çalışıyoruz.
U1073 kodunun kısa açıklaması ve U1073 tanımı alt taraftır.
U1073 Anlamı:
SEN
Şebeke Kodu
Sorun iklim kontrol sistemi, aydınlatma, hava yastığı vb.

1
MFG - Üretici Özel

0
Gaz Pedalı Pozisyonu (APP) Sensörü 1 Performansı

7
BBV Sensör Devresi Düşük Gerilim

3
İletim

MFG - Üretici Özel kodlar, belirli bir araç markasına veya modeline özgü olduklarını belirtmek için ikinci rakamları olarak '1' işaretine sahiptir. Bu özel kodlar araç üreticileri tarafından gerekli görüldü, bu nedenle sadece emisyonla ilgili arızaları değil, her türlü arıza için genel OBD II kodlarının temel listesinin ötesinde ek teşhis bilgisi sağlayabilirler.

U1073 Nasıl Düzeltilir?
Motor sistemi, motor kontrol modülü (ECM) / güç aktarma organı kontrol modülü (PCM) ile bağlantılı olarak, U1073 kod solenoid valfını, valf zamanlamasını Düşük ve Yüksek basınç arasında değiştirmek için valf sistemine monte edilen motor mekanizmasına yağ basıncını kontrol etmek için etkinleştirir Yüksek. Eğer motor solenoid valfi açık veya kısa devredeyse, bir DTC saklanır.
U1073 Kod Açıklama:
Katalitik konvertörün önünde ve arkasında bir oksijen sensörü vardır. Araç ısınırken ve kapalı çevrim modunda çalışırken, yukarı oksijen sensörü dalga formu okuması dalgalanmalıdır. Motor kod okuyucunuzda U1073 motor arıza kodunu gördüğünüzde bu açıklama size yardımcı olacaktır.
U Kodları
Tüm ağ kodlarının listesi.

Son Adım: Aşağıda listelenen tanımlarda, durumun giderilip giderilmediğini görmek için herhangi bir onarım işlemini tamamladıktan sonra önerilen bir test sürüşü önerilir. Onarımdan sonra test sürüşüne başlamadan önce daima U Kodlarını silin. Bu, kontrol lambası lambasını söndürür ve daha sonra kontrol lambası ışığının geri gelip gelmediğini bileceksiniz, tamamlanması için daha fazla teşhis var.
DİKKATLİ OL !
Bu motor kodu bilgileri yalnızca bilgi amaçlı sunulmuştur. Bu, onarım tavsiyesi olarak düşünülmemiştir ve herhangi bir araçta gerçekleştirdiğiniz herhangi bir işlemden biz sorumlu değiliz.
Telif Hakkı © 2016 - EngineCodes.net


Kod Arama
Motor arıza kodunu bulmak için lütfen "Kod Kutusu" nu doldurun.

Örnek: 0120


Bazı motor arıza kodları
• C1287 Kodu
• P1315 Kodu
• C1125 Kodu
• P0947 Kodu

U1073 Hata Kodunu Kontrol Edin
Motor ışığının U1073 kodunda olduğunu kontrol ederken , Motor Işığı AÇIK (veya Servis Motoru Yakında Uyarı Işığı) olmalıdır . Bununla birlikte, aracınızın üreticisi U1073 OBD-II Teşhis Ağı (U) Hata Kodu için farklı bir tanımlama yapabilir. Dolayısıyla arabamız modelleri üzerinde tutmalısınız.

U1073 DTC özellikle eksantrik mili (kam) zamanlamasını belirtir. Bu durumda, kam zamanlaması aşırı gecikmişse, motor ışığı yanacaktır ve kod ayarlanacaktır.
U1073 Olası Düzeltme:
Gürültülü frenler için bir takım nedenler olabilir. Fren balatalarınızın gevşek olması, yıpranması veya tamburun içinde fren tozu oluşması olabilir. Fren balatalarınızla ilgili yanlış bir şey göremiyorsanız ve fren tozundan şüpheleniyorsanız, bunu profesyonelce terk etmek en iyisi olabilir; yanlışlıkla solunursa, fren tozları aşırı derecede tehlikeli olabilir.

U1073 OBD-II Teşhis Ağı (U) Hata Kodu Açıklaması
U1073 SCP (J1850) Motor Soğutucu için Geçersiz veya Eksik Veriler, bu nedenle ODB-II Hata Kodu Kontrol listesini kontrol etmeniz gerekiyor.
U1073 Kodunun Nedeni
U1073 OBD-II Hata Kodu Kontrolünün nedeni U1073 SCP (J1850) Motor Soğutma Suyu İçin Geçersiz veya Eksik Verilerdir.
U1073 Çözüm:
Aşırı hava akışı vakum sızıntısı, kirli bir sensör veya egzoz gazı devridaim valfı düzgün kapatılmamasından kaynaklanabilir. Sorun yeterli yakıt değilse, suçlu kirli enjektörler veya yakıt filtreleri, zayıf yakıt pompası veya sızdıran bir yakıt basınç regülatörü olabilir. Yalın yakıt karışımı hatasına kaba rölanti, motor yanıp sönme, ivme sırasında tereddüt ve genel olarak kötü motor performansı eşlik edebilir.
U1073 hata kodu ne anlama geliyor?
Tanısal bir U1073 okuması ne anlama geliyor?
OBD2 Kod U1073 nasıl düzeltilir?
U1073 kodu hakkında ne biliyoruz?


• Ana Sayfa
• Tüm Motor Kodları
• Gizlilik Politikası
• Temas
Kod Arama
Motor arıza kodunu bulmak için lütfen "Kod Kutusu" nu doldurun.

Örnek: 0120


Motor Kodlarını Okuyun
Motor sorun kodlarını okumanın yolları.
Motor Işıklarını Kontrol Etmek İçin Nasıl Temizlenirsiniz?
Otomobil panelinde motor lambasını silmek için kullanılan yollar.
Motor Işık Sözlükini Kontrol Edin
Otomobil panelinde motor lambasını silmek için kullanılan yollar.
Mitsubishi Triton U1073 Motor Hata Kodu
Kontrol lambası ışığı geldiğinde kontrol etmeniz gereken ilk gaz kabı Mitsubishi Triton U1073 kodudur. Üzerinden çekin, sıkın ve içinde herhangi bir çatlak olup olmadığını görmek için kapağa bakın. Sürüşe devam edin ve kontrol lambası sesinin kapanıp aşmadığını kontrol edin. Alternatif olarak, bir otomobil parçaları mağazasında yaklaşık 3 $ 'lık bir gaz kepini satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eskiyi alıp yenisini takmaktır. Zaten mağazaya açtıysanız, yerini almış olursunuz. Araba tehdidi altında değilken, gaz kilometre performansını iyileştirmek için bu işi hemen halletmek iyidir.
Mitsubishi Triton U1073 Kod Anlamı:
U
1
0
7
3

OBD-II Teşhis Ağı (U) Motor İçin Hata Kodu Yakıt ve Hava Ölçüm Ortam Hava Sıcaklığı Sensörü Devresi Düşük Silindir 10 Katkı / Denge Hatası Egzoz Gazı Devridaim Sensörü B Devresi Yüksek

Mitsubishi Triton araç motor lambası U1073 kodunda geldiğinde , Motor Işığı AÇIK (veya Servis Motoru Yakında Uyarı Işığı) olmalıdır . Bununla birlikte, Mitsubishi üreticisinin U1073 OBD-II Teşhis Ağı (U) Hata Kodu için farklı bir tanımlaması olabilir. Dolayısıyla arabamız modelleri üzerinde tutmalısınız.
Mitsubishi Triton U1073 Olası Çözüm:
Krank mili sensörü, yakıt püskürtme bilgisayarını veya ateşleme kontrolunu, silindirler ateş ederken sinyal verir. Bu, ateşleme bobininin bir kıvılcım ve enjektörün, her silindire doğru zamanda yakıt enjekte etmesine neden olur. Her iki sensör de doğru şekilde çalışmazsa, araba kaba akar ve motor daha az etkili olur. Daha sonraki otomobil modellerinde, otomobilin bilgisayarı genellikle aracı çalıştırmaya devam edebilir, ancak gösterge tablosundaki motor ikaz ışığı sürücüyü uyarmak için yanmaya devam eder.
U1073 OBD-II Teşhis Ağı (U) Hata Kodu Açıklaması
U1073 motorunda arıza kodu, Egzoz Gazı Devridaim Sensörü B Devresi Yüksek ile ilgilidir.
U1073 Kodunun Nedeni
U1073 OBD-II Motor Arıza Kodu'nun nedeni Ortam Hava Sıcaklığı Sensörü Devresi Düşüktür.
Parça veya bileşenler yalnızca U1073 DTC'ye atıfta bulunularak değiştirilmemelidir. Arızanın olası nedenleri ve gerekli testler ile ilgili daha fazla bilgi için araç servis el kitabına başvurulmalıdır.

Mitsubishi Montero Sport U1073 Motor Hata Kodu
Mitsubishi Montero Sport araç motor lambası U1073 kodunda geldiğinde , Motor Işığı AÇIK (veya Servis Motoru Yakında Uyarı Işığı) olmalıdır . Bununla birlikte, Mitsubishi üreticisinin U1073 OBD-II Teşhis Ağı (U) Hata Kodu için farklı bir tanımlaması olabilir. Dolayısıyla arabamız modelleri üzerinde tutmalısınız.

1999 ve sonrası U1073 Mitsubishi Montero Sport motorlarında, gösterge paneli, gösterge panelini SEÇ / SIFIRLAMA düğmesini basılı tutarak erişilebilen dahili bir kendi kendini teşhis moduna sahiptir. Kontak anahtarını takın ve RUN konumuna çevirin (ancak kranklamayın veya motoru çalıştırmayın). Kilometre sayacı tarafından TEST yazısı görüntüleninceye kadar SELECT / RESET düğmesini (5 saniye boyunca) basılı tutmaya devam edin. Kendi kendine teşhis moduna geçmek için TEST yazısı göründükten sonra üç saniye içinde SELECT / RESET düğmesini bırakın.

Mitsubishi Montero Sport U1073 OBD-II Teşhis Ağı (U) Hata Kodu Açıklaması
U1073 SCP (J1850) Motor Soğutucu için Geçersiz veya Eksik Veriler, bu nedenle ODB-II Motor Hata Kodu listesini kontrol etmeniz gerekiyor.
Mitsubishi Montero Sport U1073 Kodunun Nedeni
Mitsubishi Montero Sport U1073 OBD-II Motor Hata Kodu'nun nedeni U1073 SCP (J1850) Motor Soğutucu için Geçersiz veya Eksik Verilerdir.
U1073 Mitsubishi Montero Spor Kontrol Motoru lambası, belki de en çok rahatsız edici ışıktır, çünkü bu, çok farklı şeyler anlamına gelebilir; sizden gaz kapağını, davlumbazdan uçan pistonlara ve stratosferin içine bakacak kadar sıkıştırmazsınız. Bu ışığın size söylediklerini öğrenmenin en kolay yolu, aracınızı bir tarama aletine bağlamaktır. Teşhis aleti biraz büyük boyutlu bir hesap makinesine benziyor ve arabanın içindeki bir iletişim portuna takılıyor. Taramayı yapmaya talimat verdikten sonra, aracın bilgisayarlarıyla U1073 Mitsubishi Montero Spor'dan bahsederek tam olarak neyin ışığa neden olduğunu öğrenebilirsiniz.
Mitsubishi Montero Sport U1073 Olası Çözüm:
Servo Direksiyon Basıncı (PSP) Anahtar Sinyal Arızası PCM, araç hızının 0'dan kalibre edilebilir bir hıza geçiş sayısını sayar. Kalibre edilebilir sayıda hız geçişinden sonra PCM, PSP girişinin değişmiş olmasını bekler. Bu DTC, geçiş saptanmazsa ayarlanır. Motor çalışırken çekilen araç Hidrolik direksiyon hidrolik endüstrisi onarıldı ama DTC silinmedi PSP anahtarı / kısa devre çubuğu hasarlı SIG RTN devresi açık PSP devresi açık veya SIGRTN'e kısa devre PCM hasarlı Mümkünse, araç çekilirse veya hidrolik direksiyon servisi yapıldığında kontrol edin . Aralıklı aralıklarla kabloları kontrol ederken PSP V PID'ye dikkat edin.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
 Mesaj Başlığı: Re: U1073 arıza kodu
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2017 17:19 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Ara 2015 12:44
Mesajlar: 16
İsim: TACETTİN
Araç: 2007 COLT
Meslek: İŞÇİ
Yaş: 56
Mitsubishi araçlarda sökülüp takılan elektrik fişleri ve özellikle akü kutup başı söküldüğünde arıza olarak ECU'ye kaydediliyor ve ECU'lar aralarındaki iletişimi kesiyor bu nedenle U1073 hatası veriyor söz konusu hata kodu sadece MUT3 cihazı ile serviste silinebiliyor ELM327 OBD cihazı silmiyor dikkatinize baskı balata değişiminde kutup başları sökülünce U1073 hatası verdi ELM327 ile sildiğim halde tekrar geldi 1 yıldır araştırıyorum sonunda serviste sildirdim ve hata yok.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
 Mesaj Başlığı: Re: U1073 arıza kodu
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2017 23:45 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Ara 2015 12:44
Mesajlar: 16
İsim: TACETTİN
Araç: 2007 COLT
Meslek: İŞÇİ
Yaş: 56
Baş belası U1073 tekrar geldi arıza lambası yanmıyor ama OBD2 cihazı sadece U1073 okuyor siliyorum tekrar geliyor bu konuda bilgisi olan lütfen paylaşsın araçta hiç bir anormallik yok sadece U1073 ustalar lütfen yardımcı olun.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
 Mesaj Başlığı: Re: U1073 arıza kodu
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 10:10 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Ara 2015 12:44
Mesajlar: 16
İsim: TACETTİN
Araç: 2007 COLT
Meslek: İŞÇİ
Yaş: 56
https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... 4A7F000476


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye