Zaman: 19 Mar 2024 13:50

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017 11:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
erdemmm yazdı:
Çok takur tukur bir araba, ama insan alışıyor...

bu sınıf için normal araç yerden yüksek olunca virajlarda savurur filan...... pardon yaaa!..... biz bu tekerlemeyi Tilki boşuna masraf yapmasın diye Outlander başlığında yapıyoduk :D

Sonuç: takır tukur ama yola iyi oturur :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 19:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emine
Araç: Colt 2011
Meslek: Öğretmen
Herkese merhaba, benim colt hakkında birkaç sorum olacaktı. Bir colt almak üzereyim ve takdir edersiniz ki herkes almamı engellemeye çalışıyor. Alacağım colt 2011 model, ilk sahibinden, kazasız, boyasız, 110 bin km de, 37000 ₺. Size sormak istediğim, yarı otomatik diye sorun mu çıkarır? Bir de köye gelip gideceğim (yol asfalt) biraz rampa var, yokuş kalkış desteği yokmuş geri kaçar mı?
Herkesin bu fiyata 2004 polo alırsın, 2005 astra alırsın demesinden bıktım. Ben bu aracı istiyorum ama pişman olur muyum? Şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 00:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Yeni kasa colt alma . Bence konuşanlar haklı.
Alacaksan eski kasa otomatik al robot ve debriyajı yeni olsun km önemseme . Bi miktar kaçırsada sorun olmaz. Fiyat olarak 30 un üstüne pek çıkma.
100k robot ve Deb risk için kritik sınırdır. Muhtemelen değişmemiştir makul rakamla yakın zamanda 3000 lira kadar masraf açar bunu da bilerek almanda fayda var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 08:35 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Yeni kasa colt alma . Bence konuşanlar haklı.
Alacaksan eski kasa otomatik al robot ve debriyajı yeni olsun km önemseme . Bi miktar kaçırsada sorun olmaz. Fiyat olarak 30 un üstüne pek çıkma.
100k robot ve Deb risk için kritik sınırdır. Muhtemelen değişmemiştir makul rakamla yakın zamanda 3000 lira kadar masraf açar bunu da bilerek almanda fayda var

Öncelikle çok teşekkür ederim bilgiler için. O zaman birkaç sorum daha olacaktı, kusura bakmayın. Eski kasada 1.3 instyle, 1.3 invite, 1.5 di-d gibi paketler var sanırım, hangisine bakmalıyım? Ve parça bulunması sıkıntılı ve pahalı olur diyorlar bu konuda da bilgi verirseniz çok sevinirim. Hergün köye gidip geleceğim (toplam 55 km falan) yakıt konusu da önemli tabi. Tekrar teşekkürler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 09:50 
Kullanıcı avatarı

Köye gidip gelicem dediğiniz yol eğer bozuk satıh ise colt işkence olur (süspansiyonları çok sert asfalt arabasıdır). düz asfalt yolsa sıkıntı olmaz. Eğimi çok ise torku yüksek manuel 1.5 did tercih edebilirsiniz (ama bu dizelleri inform en düşük pakettir). Benim favorim otomatik kırmızı koltuk 1.3 instyle ama temizini bulup denk getirmen şans işi yada parasal olarak bir kaç bin daha fazlayı göze alacaksın.
Parça konusunda sıkıntın olmasın her türlü bulabilirsin. Ama bakkaldan ciklet alır gibi parçacıya gidip bulamazsın. İnternetten ve büyük şehir japoncu parçacı yada çıkmacılardan bulabilirsin. Parçalar biraz pahalı olsada nadiren ihtiyaç duyacağından reno grubu gibi ucuz parça sık bozulan araçlara nazaran daha ekonomiktir. ötekinin 5 sefer 5o liralık parçası bozulup 250 lira masraf çıkartırken colt 2 sefer 75 liralık parça ister 150 liralık masraf çıkartır. Araca aşırı derecede bakmadığın istisna olmak üzere yolda bırakmaz sağlam araçlar coltlar.
Bozuk yollarda kullanacaksanız hb megane 2002-2006 model arası manuel almanızı önerebilirim. Hem avrupa arabasıdır (yerli meganlardan çok daha kaliteli ve sağlamdır.) hemde daha yüksek ve bozuk yollarda daha uygundur. Yakıtı da (1 litre kadar fark edebilir) Fiyatları coltlara yakındır. Otomatikleri olsa da önermem. Renonun otomatikleri çok verimli değil. Bozuk yollarda otomatikler çok yakar. Otomatik rahatlığı manuele göre %15-%20 civarında fazladan yakıt demektir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 17:34 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Köye gidip gelicem dediğiniz yol eğer bozuk satıh ise colt işkence olur (süspansiyonları çok sert asfalt arabasıdır). düz asfalt yolsa sıkıntı olmaz. Eğimi çok ise torku yüksek manuel 1.5 did tercih edebilirsiniz (ama bu dizelleri inform en düşük pakettir). Benim favorim otomatik kırmızı koltuk 1.3 instyle ama temizini bulup denk getirmen şans işi yada parasal olarak bir kaç bin daha fazlayı göze alacaksın.
Parça konusunda sıkıntın olmasın her türlü bulabilirsin. Ama bakkaldan ciklet alır gibi parçacıya gidip bulamazsın. İnternetten ve büyük şehir japoncu parçacı yada çıkmacılardan bulabilirsin. Parçalar biraz pahalı olsada nadiren ihtiyaç duyacağından reno grubu gibi ucuz parça sık bozulan araçlara nazaran daha ekonomiktir. ötekinin 5 sefer 5o liralık parçası bozulup 250 lira masraf çıkartırken colt 2 sefer 75 liralık parça ister 150 liralık masraf çıkartır. Araca aşırı derecede bakmadığın istisna olmak üzere yolda bırakmaz sağlam araçlar coltlar.
Bozuk yollarda kullanacaksanız hb megane 2002-2006 model arası manuel almanızı önerebilirim. Hem avrupa arabasıdır (yerli meganlardan çok daha kaliteli ve sağlamdır.) hemde daha yüksek ve bozuk yollarda daha uygundur. Yakıtı da (1 litre kadar fark edebilir) Fiyatları coltlara yakındır. Otomatikleri olsa da önermem. Renonun otomatikleri çok verimli değil. Bozuk yollarda otomatikler çok yakar. Otomatik rahatlığı manuele göre %15-%20 civarında fazladan yakıt demektir.

Tekrar merhaba, okul yolu asfalt yani köye gidiş gelişte asfalt olmayan yol yok. Ama sorun şu ki ben manuel istemiyorum. Son olarak sizden otomatik viteste önereceğiniz Colt modelini yazmanızı rica ediyorum. Tekrar teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 23:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Emy yazdı:
Herkese merhaba, benim colt hakkında birkaç sorum olacaktı. Bir colt almak üzereyim ve takdir edersiniz ki herkes almamı engellemeye çalışıyor. Alacağım colt 2011 model, ilk sahibinden, kazasız, boyasız, 110 bin km de, 37000 ₺. Size sormak istediğim, yarı otomatik diye sorun mu çıkarır? Bir de köye gelip gideceğim (yol asfalt) biraz rampa var, yokuş kalkış desteği yokmuş geri kaçar mı?
Herkesin bu fiyata 2004 polo alırsın, 2005 astra alırsın demesinden bıktım. Ben bu aracı istiyorum ama pişman olur muyum? Şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar..

en önemli husus ikinci elde aracın temiz olmasıdır: bahsettiğiniz araç temiz ise alınır.
polo 2004 ile kıyaslamam bile
astaraya gelince; kasa ve kalite güzel ama elektrik ve varsa EGR valfi kronik opel sorunlarıdır. eğer bu sorunlar çıkarsa aldığınıza pişman edebilir.
geri kaçırma olayına gelince: sorun olmaz, enfazla rampada el freni kullanırsınız ki bazıları geri kaçırmayan otomatiklerde bile el freni kullanımı iyidir diyorlar
eski kasa Colt benim tercihimdir özellikle Dizel 1.5. Ancak parça anlamında yeni kasa daha avantajlıdır
Sonuç: içinize sindiyse alın. tereddüt varsa bekleyebilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2018 01:09 
Kullanıcı avatarı

Otomatik vites sistemleri coltlarin hepsinde aynı bu yüzden üst donanım kırmızı koltuk instyle en iyisidir. Farkı da donanımdır. Onu denk getirmek zordur. Temiz kasali sorunsuz bulduktan sonra invite modelleri de olur. Otomatik olduktan sonra diğer özellikleri arasında çok abartı bir fark yok. Dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Robot ve baskı balata değişimi en son ne zaman olmuş ona dikkat. En büyük masraf kaleminiz bu çünkü. Ona göre pazarlık yapın. Faturalardırmalarini isteyin 100 bin km geçmişse her an 3000 tllik masrafa hazırlıklı olun fiyat kırın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2018 08:09 
Kullanıcı avatarı

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. 2011 colt ilandan kalkmış, dün exper e görürecekti arkadaşım ama ilan sahibini aradım açmadı. “İlan kalkmış, konuşmuştuk, araç satıldı mı” diye msj attım. Gördü fakat cevap vermedi. İlanlarda başka kazasız ya da değişensiz colt yok. Suzuki swift baktım ama babam istemiyor zaten colt a da zor ikna etmiştim. C3 bulmuş bir tane ona bakalım diyor. Neyse nasip sanırım, araç almak çok zormuş.. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim tekrar. İyi günler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2018 10:10 
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun 2011 model 37 bine almanızı önermemiştim zaten. C3leri liste dışı bırakın yolda kalan çok citroen gördüm. özellikle c4 . suzuki swift içi dar geliyor demezseniz güzel araçtır. Colttaki iç ferahlığı onda bulamazsınız. Yine colttan vazgeçmeyin derim. İyi günler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2018 23:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Colttaki iç ferahlığı onda bulamazsınız. Yine colttan vazgeçmeyin derim. İyi günler.

Diyene bak :D
araç satarsam Direk Dizel colt alcam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 May 2018 09:59 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
canztr yazdı:
Colttaki iç ferahlığı onda bulamazsınız. Yine colttan vazgeçmeyin derim. İyi günler.

Diyene bak :D
araç satarsam Direk Dizel colt alcam

İlhami abi ben satarsam kırmızı koltuk instyle füme rengi otomatik eski kasa colt alabilirim. Coltu satmak istemem colttan vazgeçtiğim anlamına gelmiyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2018 11:31 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ben de sattığım hiçbir aracımdan vazgeçmedim: Vectra hariç

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye