Zaman: 28 Mar 2024 18:02

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2021 09:20 

İsim: Zafer
Araç: Mitsubishi Lancer 2007
Meslek: E-ticaret
Merhaba, arabamı yeni aldım. Baskı balata değişimi yapıldı. Sanırım akü sökülmüş. Ondan sonra kalorifer sadece soğuk hava vermeye başladı, sıcağa hiç geçmiyor. Bir de yönlendirmeler de iptal oldu. Elektrikçi sigortaları kontrol etti, bir şey bulamadı; klape motorları bozulmuş dedi. Birdenbire olması çok mantıklı gelmedi bana. Kendim söküp bakabilir miyim? Yani sökmesi kolaysa az çok anlarım elektrikten, motordan. Bu arada kontrol düğmeleri mekanik değil, elektronik devre kartı var.

Bu konuda bilgisi olan yanıtlarsa çok memnun olurum.

Motorları da bulamadım zaten parçacılarda. Bugün camların buğusunu çözemedim. Acil çözüm bulmam gerekiyor.
Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021 15:15 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Zaferknbr yazdı:
Merhaba, arabamı yeni aldım. Baskı balata değişimi yapıldı. Sanırım akü sökülmüş. Ondan sonra kalorifer sadece soğuk hava vermeye başladı, sıcağa hiç geçmiyor. Bir de yönlendirmeler de iptal oldu. Elektrikçi sigortaları kontrol etti, bir şey bulamadı; klape motorları bozulmuş dedi. Birdenbire olması çok mantıklı gelmedi bana. Kendim söküp bakabilir miyim? Yani sökmesi kolaysa az çok anlarım elektrikten, motordan. Bu arada kontrol düğmeleri mekanik değil, elektronik devre kartı var.

Motorları da bulamadım zaten parçacılarda. Bugün camların buğusunu çözemedim. Acil çözüm bulmam gerekiyor.
Şimdiden teşekkürler.

öncelikle hayırlı olsun.
yönlendrime iptali ile sıcak hava kanalları kapanmış gibi.
camların buğusu çözememe hiç üfleme olmadığını gösteriyor. fan motorunu kontrol ettirin genelde torpido tarafında olur.
kalorifer peteği tıkalı ise o da sıcak üfletmez: elektrikçide temizlik yapılır.
Ayrıca termostat açık kaldığı zaman da sıcak hava üflemez. motor suyu ısınamadığı için. b
sonuç olarak: 1- aracı yeni aldığınız için Termostatı bi kere değiştirin. sorun kaynağı olmasa da bugün yarın bozulabilir. pahalı bir parça değil.
2- fan motorunu kontrol ettirin.
kendiniz yapabilirsiniz belki ama daha evvelinde video izlemekte fayda var. bir de plastik sökme takma aparatları olsun. Carisma plastiği biraz hassas olabilir. zaten yaşı gereği biraz kurumuştur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2021 14:15 

av.ilhami yazdı:
Zaferknbr yazdı:

Şimdiden teşekkürler.

öncelikle hayırlı olsun.
yönlendrime iptali ile sıcak hava kanalları kapanmış gibi.
camların buğusu çözememe hiç üfleme olmadığını gösteriyor. fan motorunu kontrol ettirin genelde torpido tarafında olur.
kalorifer peteği tıkalı ise o da sıcak üfletmez: elektrikçide temizlik yapılır.
Ayrıca termostat açık kaldığı zaman da sıcak hava üflemez. motor suyu ısınamadığı için. b
sonuç olarak: 1- aracı yeni aldığınız için Termostatı bi kere değiştirin. sorun kaynağı olmasa da bugün yarın bozulabilir. pahalı bir parça değil.
2- fan motorunu kontrol ettirin.
kendiniz yapabilirsiniz belki ama daha evvelinde video izlemekte fayda var. bir de plastik sökme takma aparatları olsun. Carisma plastiği biraz hassas olabilir. zaten yaşı gereği biraz kurumuştur.

Çok teşekkür ederim.
Ben yönlendirme motorunu söküp baktım, herhangi bir arıza görünmüyor. Ama bir de elektrikçiye göstericem fırsat bulunca.
Garip olan birden bire olması. Aldığımda yönlendirmeler gayet düzgün çalışıyordu, bahsettiğim balata değişiminden sonra önce sıcak soğuk geçişi iptal oldu, ardından da yönlendirmeler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2021 19:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Yanlışlık olmasın: benim dediğim fan motoru : dış ortamdaki havayı araç içine çekiyor. Bozulur yada sigortası atarsa birden bire olur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2021 19:49 

av.ilhami yazdı:
Yanlışlık olmasın: benim dediğim fan motoru : dış ortamdaki havayı araç içine çekiyor. Bozulur yada sigortası atarsa birden bire olur

Ha tamam, ona hiç bakmamıştım. Öğrenince mutlaka yazarım
Çok teşekkürler

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: lancer 2011 1.6 amortisör
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2022 11:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: muhendis
Kan grubu: Arh+
Merhaba,
Lancer 2011 1.6 manuel ön sağ sol KYB marka amortisör arıyorum. İstanbul içi parçacı tavsiyeniz olur mu?
Teşekkürler.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: lancer 2011 1.6 amortisör
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2022 08:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

soulserkan yazdı:
Merhaba,
Lancer 2011 1.6 manuel ön sağ sol KYB marka amortisör arıyorum. İstanbul içi parçacı tavsiyeniz olur mu?
Teşekkürler.

aksarayda Gençtokel var. muhtemelen uygun fiyat bulursunuz. tabi bu ekonomik şartlarda ne kadar ekonomik olursa. piyasada fiyat dengesi yok: yeni mal getiren mecbur pahalı satıyor. stoklarında olanlar henüz zam yapmamış olabiliyor. bahsettiğim firmaya bakın ama yetinmeyin bahsettiğim sebebplerle firmalar arasında %30 civarında fark olabilir.
Genç Tokel:0212 632 71 25
Bursadan da olabilir derseniz Bülen Özcan: 0532 496 30 85 (bu numarayı kaydedin derim : zor bulunan parçalarla uğraşmayı sever. parça alırken mutlaka ondan da fiyat alırım bazan en ucuz olabiliyor)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: