Zaman: 28 Mar 2024 16:53

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: AUTOSHOW 2010 GÖRÜŞLERİM...
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2010 22:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Herkese merhabalar efendim;

Bugün katılmış olduğum autoshow 2010 ile ilgili görüşlerimi aktarmak istiyorum. Lütfen okurken yok daha neler diye içinizden dahi düşünmeyin çünkü bu dediklerim sadece benim şahsi görüşlerim...

Akşamüstü ilk uğrak yerim tabii ki Mitsubishi standı ve değerli Temsa çalışanlarıydı. İlk başta garip bir tanışma faslı yaşadık garip diyorum çünkü ben ilk gittiğimde Yelda hanımefendi ile merhabalaştıktan sonra Emek kardeşimizi sordum ve "hayırdır neden Emek, Emek'i ne yapacaksınız" gibi bir yaklaşımla karşılaştım sonra MCT den geldiğimi beni Emek Tüzün'ün davet ettiğini söyledim. Aldığım karşılık çok iyiydi Yelda hanımdan;

Yelda Hanım: "Siyah CZ3'ün sahibisiniz siz. Bir insan neden mitsubishi colt sahibi olmalı? Siz o sunuz değil mi?"

Ben: Evet Yelda hanım benim.

Yelda Hanım: Yazınızı okurken çok duygulandım çok müthiş bir yazıydı çok teşekkür ederim yazı için. Ben Colt CZ3, Lancer sorumlusuyum. diye tanıştıktan sonra hoş sohbet ettik Mitsubishi'nin Türkiye'ye neden ağırlık vermediği ile ilgili ufak bir bilgi aldım. Emek bey ve Yelda hanım'ın söylediklerinden anladığım kadarıyla Mitsubishi'nin Ülkemizle en büyük sıkıntısının vergi oranları olduğu... Neyse bunlarla sizi çok sıkmayacağım...

Bir çok arabanın içine kurulmak gibi imkanım oldu fuarda... Öncelik tabii ki Mitsubishi araçlardı ilk denemem Pajero idi gerçekten taş gibi bir arabaya benziyor çok sağlam ve güvende hissettim kendimi pajeronun içinde fiyatını fazlasıyla hakediyor LandCruiser'dan daha iyi durduğu bir gerçek, ikinci denemem bir ASX'di. İçine kuruldum aman Allah'ım o kadar rahat ki dostlar, yalnız bir sıkıntı var rahatlığını bütün fuarı dolaşıp onlarca arabanın içine oturup kurulup kalktıktan sonra farkettim :) Sizlere şu kadarını söyleyebilirim 47500 TL'yi hak ediyor 49000 benim limitlerimi aşıyor diyebilirim. Ama gerçekten çok harika birde otomatik vites olsa çok daha harika olacak... Bir sonraki durağım Lancer idi. Yeni Lancer 1.6'ya kurulduğumda ise çok başka geldi içi bana zaten tüm aksesuarlarıda takmışlar beyaz lancer'a bence mükemmel olmuş yalnız tüm japon araçlarında şunu farkettim C segmenti araçlarında arkada oturanların konforu çok zayıf uzun boyluysanız benim gibi kafanız tavana çarpıyor. Kafanızın tavana değmemesi için yayılarak oturmanız gerekiyor ki 24'ünde aldatmazdaki bir lancer'i denediğimizde arkada oturuyordum çok kısa bir sürede hırpalıyor insanı... Yeni kasa Outlander getirememişler kasa değişikliğine gitmişler Outlanderda ancak Ocak ayında görebilecekmişiz muhtemelen internette görücez :) i-miev diye birşey getirmişler çokta beğenmedim hatta bakmak aklıma bile gelmedi.

Bir sonraki durağım Toyota standıydı. Burada da araçlara Allah ne verdiyse Toyota ne ürettiyse aksesuar olarak takmışlar takıştırmışlar bir auris 70 bin TL'ye kadar çıkıyor yalnız toyota'nın araçları konforlu hakkınıda yememek lazım. Birde yaris baktım en full hali bile kendisinden tiksindiriyor diyebilirim. O göstergeleri ortaya koymuşlar ve hala orada durması için ısrar ediyorlar ya inanın anlayamıyorum yaris gördüğüm zaman tüylerim diken diken oluyor...

Bmw 7.30 ve 7.40 müthişti Mercedes'leri Allah biliyor ya hiç beğenmedim belki ben bulunduğum işçi sınıfında yaşamaya alıştığım için rahat bana batmış olabilir :D ne yalan söyleyeyim beğenmedim.

Nissan ve Renault'un standlarıda fena değil di Renault kalitesini arttırıyor gibi geldi bana ama ben fransız araçları sevmiyorum. Nissan Qashqai ise çok rahatsız dandik bir araba nissan juke ise dışarıdan çok tatlı çok güzel duruyor ama içeriden çok dar arkada oturacak insanların vay haline benim CZ3'üm ondan ve Qashqai den çok daha rahat hem arkadakiler için hem öndekiler için... Bu arada birşey öğrendim neden Nissan'ın Renault Motoru kullandığı ile ilgili Nissan'ın %44'ünü Renault satın almış motorların renault olmasının sebebi buymuş ve bir bombada şu daci duster ve Qashqai'nin motorları aynı motormuş :) çok komik geldi bana... Herhalikarda farklı fiyatlar verip dandik arabalara biniyorsunuz ve hepsinin motoru aynı :D

Dacia Duster'a baktım tel maşa içine binince biraz iyiymiş gibi duruyor ama genel olarak benim oturduğum araç 43000 TL idi ve ben crossover olarak ASX den başka araca binmem...

Hyundai, geely, peugeot, citroen standlarına uğramadım bile....

Alman markalarının genel sıkıntısı dar iç hacim Seat'ın birtek ibiza cupra ve leon cupra'larını beğendim. 5 kapı ibiza çok dar ve sıkıcı, leon'un içinde ise boğuldum ve en büyük sorunlarıda Alman araçlarına binemiyorsunuz içine düşüyorsunuz resmen oturduğunuz yer çok alçak ve siz araca oturmak için hamle yaptığınızda yukarıdan aşağı armut gibi düşüyorsunuz :lol:

Volkswagen'a hiç bakmamıştım CZ3'ümü almadan önce gideyim bi ona bakayım dedim poloya baktım aman Allah'ım ya sanki üstüme birşey çökmüş gibi cam açısı çok acayip geldi, basıyorlar insanın üzerine sanki.

Şu kadarını söylemek istiyorum fuarda içine bindiğim araçların içinde bir ibiza cupra ve skoda fabia'yı beğendim zaten seat, skoda'nın yol bilgisayarlarından tutunda içeride kullanılan parçalarına kadar hepsi birebir aynı neredeyse hele ki vw ile benzerlikleri çok fazla gözlemledim. Gerçi ne de olsa hepsi aynı grubun aracı diyeceğim şu ki uşaklar, hafta sonu Ford, Honda ve diğer standları gezeceğim bakalım onlar nasıl he göz ucu ile Yeni Ford C-Max baktım dışarıdan duruşu hoşuma gitti ama Fordlarında yakıt tüketimini düşününce bir ford otomobil ile bir benzinlik satın almanız gerekiyor. C-Max'in içine binemedim iki bayan oturmuştu aracın içine sonra da hemen kendi yuvamıza mitsubishi standına geri döndüm bir ASX'in içine kuruldum sonrada son bir kez CZ3'ümün kırmızı kardeşine selam verdim ve çıktım...

Benim paylaşımım bu kadar arkadaşlar teknik detay veremiycem size çünkü biliyorsunuz ki gönül insanıyım sadece hissettiklerimi ve içimden geçenleri yazıyorum... Yazıma ayırdığınız zaman için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum... İyi akşamlar...

En son termin tarafından 28 Eki 2010 22:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2010 22:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Yazı için teşekkürler.
umarım kısa zamanda giderim. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2010 22:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Hadi ben yazarken bir heyecanla yazıyorum Hakan'ımda siz hiç mi sıkılmıyorsunuz yahu okurken. Benim içime fenalık geliyor uzun bir yazı gördüğüm zaman :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2010 23:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Güzel izlenimler için teşekkürler ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2010 23:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur D.
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT 2011
Meslek: Y.dışı eğt. dan.
Yasincim bu yazın ve diğer konudaki fotolarla fuara gitmiş kadar olduk, eline sağlık.
Nasipse haftasonu ben de gideceğim. Tekrar gideceksen haberleşebiliriz de.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2010 21:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
bende kendi görüşümü hemen yazayım: fuarı hiç beğenmedim!!! 2008 in çok çok gerisinde kalmış bir fuar bence.sebepler:
1. yeni model sayısı çok az..firmaların çoğu eski modelleri ile oradalar..
2. özellikle incelemek istediğiniz bazı araçlara dokunamıyorsunuz bile...
3. araçların yanlarında duvar tipi ekranlar okadar sıcak ki bi duvara yakın bir aracın yanında en fazla 2 dk durabiliyosunuz..
4. fuarda otomobiller hariç herşey fahiş fiyatlara satılıyor..örn su 2 tl
hatta bu sene manken kızları bile sokaktan toplayıp getirmişler dizel arabaya benzinli diyorlar:))araç tanıtımı sıfır...
neyse benim için tam bir hayal kırıklığıydı..umarım sizin hoşunuza gider...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2010 01:09 
Kullanıcı avatarı

Pazar gittim nihayet
yaklaşık 1km lik bir sıra vardı azmettim bekledim tam 1 saat sonra girebildim içeri.
tıklım tıklım bi arabanın içine oturuyosun yanına başkası oturuyo bi bakıyon arkaya 2 kişi daha binmiş dedim nereye gidelim abi :)
güldü herkes.
araç incelemek imkansız.
yeni model yok hep makyaj var.
araçlar hakkında fazla yorum yapamicam pazar günü incelemek imkansızdı zaten.
bitek mitsubishi renkliydi :) yada bana öyle geldi
ASX le tanıştık nihayet bence fuarın yıldızı olmuş.
gerçekten iyi araç çok yakışıklı maşallah.
tek kusuru arka koltukların biraz dik olması bide otomatiği olmaması ha bide dizel seçeneği olmaması hi bide sunroof olmaması.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2010 23:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
bir yörük cünsinden türk olarak SONgünde yani bugün gittik 3arkadaş. bir tanesi bmw alma niyetiyle gitti. muameleyi beğenmeyip kızmış. dediki 20bin avro daha pahalıya toyota land cruser alacağım diyor (ne diyelim inşaallah bizde kızgınlığımızı böyle yansıtabiliriz!). valla suyu ben 1.5 ten buldum diğerleri 2 den içmiş. zaten suya 1.5 verince yemeği dışarda yemeye karar verdik. belki duygusalım ama ben yine mitsu (lancer) almayı tercih ederdim. paramın hakkını alabilmek için. protona kızdım. neymiş efendim. 37küsur olan aracı fuar nedeniyle 27küsura veriyorlarmış telefonunuzu yazdırırsanız fuar fiyatından daha sonrada alabiliyormuşuz. dedim kimse buna inanmaz 33 den başlayan chevrole lancer varken sizin araba enfazla zaten 32 yapar dedim. birde dizel niye yok dedim. lpg kiti takabiliyoruz. dizel pahakı dedi. vs. saçmalıklarla ulubaşlar TÜRKİYEDE LOTUS DA F1 DE NAL TOPLAMAYA DEVAM EDER. akılda ne kaldı derseniz herzamanki gibi FERRARİ VE LAMBORGIHINI.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2010 00:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Hiç elektrikli araç tanıtımı yapıldı mı? Merak ettim de giden abilerime sorayım dedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2010 01:00 
Kullanıcı avatarı

gorkemuse yazdı:
Hiç elektrikli araç tanıtımı yapıldı mı? Merak ettim de giden abilerime sorayım dedim.

Tabiiki vardı elektrikli araçlar ama.
Türkiye'de hayal olduğundanmıdır nedir pek kimse ilgili gözükmüyodu.
bizim mitsubishi standında vardı mesela bitane ama asx i gören başka bişeye bakmıyodu nedense. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2010 01:07 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Gittiğim en sönük otoşov 2010 du. Eskiden yılda bir yapılırdı ama buna rağmen bu kadar sönük ve kötü olmazdı. 2 yılda bir yapmaya başladıklarından beri cebitte olduğu gibi acayip bir gerileme var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2010 01:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Hayret ben acentelerin showroom'larında ne varsa toplayıp araba pazarına çevirdiklerini düşünmüştüm ama iyi oluyor tabi herkes öğrensin geleceğin dizelde değil de elektrikli araçlarda olduğunu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2010 01:20 
Kullanıcı avatarı

gorkemuse yazdı:
Hayret ben acentelerin showroom'larında ne varsa toplayıp araba pazarına çevirdiklerini düşünmüştüm ama iyi oluyor tabi herkes öğrensin geleceğin dizelde değil de elektrikli araçlarda olduğunu.

İnşAllah gelecek dediğin gibi şekillenir.
öyle olursa dünyada dengeler değişebilir malum sadece petrolle ayakta kalan ülkeler var.
tamamen elektrikli araçlara geçebilirsek Türkiye'de petrolünü çıkarabilir :D
Türkiye'de hangi vergi diliminden satılacağını bi düzene koysalar belki firmalar getirir elektrikli araçlarını.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: